Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 43.nädal
24.10.2011
Summeri perre sündisid kaksikud

Raadios Elmar andis intervjuu Summer ehk Indrek ansamblist The Tuberkuloited. Laupäeval andis band üle pika aja kontserdi ja seda Raadio Elmar ürituse “Eesti Disko” raames. Bänd nautis esinemist ja nostalgiatunnet täie rinnaga, sest pereväärtused on nüüd esikohal ja bändiasjad jäänud kõrvale. Siiski lubas mees õige pea mõnd uut lugu The Tuberkuloitedi poolt. Palju õnne saame soovida ka värsketele lapsevanematele! Indrek Raadiku (36) ehk Summeri abikaasa Kirsti Raadik (33) tõi ilmale kaksikud pojad. "Poisid on terved, ema-isa rõõmsad," ütles Indrek Publikule. Värskel isal ei olnud mahti Publikuga pikemalt vestelda, mis on ka arusaadav, sest vastsündinud beebid vajavad ema-isa tähelepanu 100%. Kuigi arstid märkisid pisipõnnide sünni tähtajaks novembri esimese nädala, otsustasid poisid ilmale tulla paar nädalat varem. Varasemast kooselust on Indrekul poeg Jorke Patrick, kes on kaheksa-aastane. Indrek ja Kirsti sõlmisid oma armastuse abieluks selle aasta 5. jaanuaril Austraalias Sydneys.

Sundja annab oodatud kontserdi

Kolmapäeval, 9. novembril annab Eesti fännidele kaua oodatud täispika kontserdi indie-folk bänd Ewert and The Two Dragons, kes on viimase poole aasta jooksul võitnud festivali Tallinn Music Week ihaldatud Skype’i auhinna, esitlenud kinos Sõprus väljamüüdud saalitäiele fännidele oma tänavust kauamängivat tabelimenukit “Good Man Down” ning astunud üles festivalidel-klubides üle Euroopa. Oma kauni indie-puudutusega folkrokiga on nad vallutanud nii fännide kui muusikakriitikute südamed ning nende muusikat mängivad rõõmuga ka raadiojaamad üle Euroopa. 2011 on olnud tõeline Ewert and The Two Dragonsi aasta – neliku aprillis Läti plaadimärgi I Love You Records alt ilmunud teist albumit “Good Man Down” on tänaseks müüdud Eestis üle 2500 koopia ning see on püsinud suvest saadik kohalike plaadimüügitabelite tipus. “Good Man Down” on olnud ka korduvalt Põhjamaade digitaalse muusikapoe Gogoyoko soovituste nimekirjas ning 26. oktoobril üllitab albumi ka Rootsi leibel Adore Music, vahendab Delfi. Sel suvel astus Ewert & The Two Dragons üles Eesti ja Läti suurimatel festivalidel Rabarock ja Positivus ning esines mõjukatel rahvusvahelistel festivalidel Popkomm Berliinis ja Waves Vienna Viinis. Oktoobris tuuritati kolm nädalat järjest Austria, Saksamaa ja Hollandi klubides ning ees ootavad kontserdid Soomes, Rootsis ja Norras. Sel nädalal esineb bänd Tamperes toimuval festivalil Lost In Music ning jaanuaris 2012 ootab neid ees ülesastumine Hollandis festivalil EuroSonic. Esimese Eesti artistina annavad Ewert & The Two Dragons 11. novembril kontserdi ka uhiuues Riia muusikaklubis Palladium, kus tänaseks esinenud teiste seas maailmanimed nagu James Blunt, Kaiser Chiefs ja Anna Calvi. Kolmapäeval, 9. novembril annab Ewert and The Two Dragons kontserdi Eesti fännidele Nokia Kontserdimajas. Kontserdi salvestab ETV ning iga kontserdikülastaja saab sündmuselt kaasa unikaalse koodiga download-kaardi, mille abil on mõned päevad hiljem võimalik kontsertsalvestus alla laadida.

Zetod põrutavad Ameerikasse

Viljandis jagati etnomuusika auhindu Etnokulpe ning parima bändi ja parima plaadi auhinnad viisid koju Zetod. Parimaks lauljaks tunnistati Zetode solist Jalmar Vabarna. Hommikuprogrammis uurisime, mis bändil lähiajal plaanis. 2013. aastal tähistavad Zetod 10. sünnipäeva ning Vabarna sõnul liiguvad bändil mõtted juba selles suunas. “Klassikaline “Greatest Hits” ehk “Parimpa Pala” tuleb kindlasti ära,” rääkis laulja. “Teeme uute kaante vahele uute seadetega lood.” Enne seda loodab bänd aga ka veel ühe uue albumi välja anda. “Esimene mõte oli, et peaks ikka suveks midagi tegema. Oleks aeg. Siis on kaheaastane vahe juba olnud, et peaks ennast liigutama hakkama,” lisas Vabarna. Järgmisel nädalal sõidavad aga Zetod USAsse. “Mis seal ikka tehakse? Ostetakse riideid ja tehnikat kokku,” naeris Vabarna, vastates küsimusele, mida nad Ameerikas teevad. “Tegelikult läheme ikka esinema,” jätkas laulja. “Meil oli see juba ammune unistus. Kui ma Viljandis õppisin, siis alati kõik rahvamuusikud, Vägilased ja Virre jne, said kutseid ja käisid Ameerikas. Ma ootasin ka kutset, sest Zetod on teada ja võiks kutsuda, aga kutset ei tulnud. Siis lõppes kool ära ja ma mõtlesin, et, kurat küll, mis nüüd saab. Võtsime jalad kõhu alt välja ja võtsime ühendust New Yorgi Eesti Majaga ja nüüd on meil New Yorgis, Chicagos ja Lakewoodis kokku 4 ülesastumist. Katsume seal seto leelot natukene tutvustada ja veidi ka USAs ringi sõita,” rääkis Vabarna. Reisimuljeid lubab bänd hiljem jagada Värskas salongiõhtul.

Mihhailova merereisile ei läheks

Seoses sellega, et Jaan Tätte ja Marko Matvere ümbermaailmareisil on vabanenud üks madrusekoht, uuris Naisteleht Tanja Mihhailovalt, kas naine sooviks sellise reisi läbida. "Mul on kalduvus jääda merehaigeks, isegi tabletid ei aita ega leevenda eriti," kurdab Tanja. "Ma ei saa sellepärast hästi auto tagaistmelgi sõita. Tahaksin küll väga maailma näha, aga nähtavasti veedaksin ma purjekal pool aega üle parda köökus."

Vennaskond tähistab sünnipäeva

Vennaskond tähistab 27. sünnipäeva uue albumi ja kontserdiga. 29. oktoobril tähistab Eesti anarhismi ja uusromantismi sümbol Vennaskond 27. sünnipäeva kontserdiga Rock Cafe nimelises rokimekas. Sama kontsert tähistab ka ansambli uue albumi "Anarhia agentuur" ilmumist. Vennaskonda tulevad õnnitlema ansamblid Köömes, Telly Addicts ja ZLO. Sünnipäevakontserdil esitleb Vennaskond ka uut eestikeelset albumit, mida fännid on ootama pidanud pea 10 aastat. Albumi "Anarhia agentuur", mis sisaldab 20 lugu, ametlikuks ilmumiskuupäevaks on küll 31. oktoober, kui kontserdil saab kindlasti kuulda lugusid ka värskelt plaadilt. 1984. aastast tegutsev Vennaskond on üle elanud mitmeid koosseisu muutuseid, kuid bändi liider Tõnu Trubetsky on vankumatult olnud paigal veerandsada aastat. Vennaskonnas on 25 aasta jooksul mänginud märkimisväärne hulk muusikuid - näiteks Andrus Lomp (R.I.P), Mätas (R.I.P), Hindrek Heibre (R.I.P.), Teet Tibar, Mait Vaik, Jaan-Eik Tulve, Alar Aigro, Anti Pathique, Jüri Klyszejko, Rainis Kingu, Camille ja paljud teised. Vabaduse aateid ja armastust ülistav Vennaskond pole lihtsalt bänd, see on sõpruskond, nad on võitlejad kitarride ja trummidega. Tegemist on lausa sümboliga ilma milleta ei kujutaks Eesti muusikamaastikku ette. Vennaskond on oma tegutsemisaja jooksul ilmutanud 17 albumit, lisaks 4 filmi. Vennaskonna esimene kontsert leidis aset 23. oktoobril 1984. aastal Tallinna 40. keskkoolis. Vennaskond on kasvatanud üles põlvkondi, tema tuultes on sõlmitud abielusid, eluaegseid sõprusi ja vannutud igavest truudust mustale lipule. Ansamblit on välispagulusest naasmisest saadik rüütanud salapära ja müstiline oreool. Bänd on andnud kontserte Indias, Saksamaal, USAs, Prantsusmaal, Poolas, Rumeenias, Rootsis, Soomes jne. Vennaskond on ainus Eesti ansambel, kes on esinenud rokkmuusika üsas - New Yorki CBGBs.

Mari-Liis üllitas uue loo

22-aastane laulja Mari-Liis Aasmäe sai tuule tiibadesse tüdrukutebändist Dynamint, mille viimaseks hingetõmbeks on 2007. aastal ilmunud kogumik "Best of". Mari-Liisi soolokarjäär aga õitseb ning uus, ahjusoe lugu "Lootuse puiesteel" on valmis. Kuuldavasti lisanduvad loo originaalile peagi ka erinevad remix- versioonid. Näib, et sihikule on võetud ööklubilised, ennustab Publik. Lauljatar tuleb Raadiosse Elmar külla esmaspäeval kell 17:30.

Janne tegi uue laulu

Los Angeleses resideeruval Janne Saarel on valmis saanud uus laul "Kustub valgus". Janne, kes möödunud kuul kodumaad külastas, leidis aega ka stuudiosse minemiseks ning salvestas mõnusalt sugestiivse loo. PS! Lugu on Janne enda kirjutatud, produktsiooni aitas teha Rob Montes, vahendab Publik.

Eurovisioonile kulub miljard dollarit

Aserbaidžaanis on alustatud ettevalmistusi eurovisiooni lauluvõistluse korraldamiseks. Show toimub Bakuus 2012. aasta 22.-26. mail. Rahandusministeeriumis on kokku arvutatud, et peo ettevalmistusteks käiakse riigikassast välja miljard dollarit. Eurovisiooni lauluvõistlusest osavõtjate ja külaliste vastu võtmiseks valmistatakse ette enam kui 500 hotelli. Neis on treeningsaalid, ujumisbasseinid ja luksusnumbrid, teatab AZE.az, ajastades selle riigi 20. sünnipäevaks. Eriline tähelepanu on pööratud köögile. Et seda mitmekesistada, on kõik Bakuu hotellid ja enamik restorane kutsunud kohale Euroopa ja Aasia kulinaarid, kes peavad kohalikud kokad välja õpetama. „Kujutage ette, praegu pakutakse meil šašlõkki Jaapani mereandidest või dolmat sealihast. Me püüame välja mõelda sünteesi kohalikest ja välismaa toitudest,“ ütles ühe restorani administraator Valida Saliyeva. Põhiosa rahast suunatakse Kaspia mere rannikule ehitatavasse kontserdisaali, mis hakkab mahutama 50 000 pealtvaatajat. Rahandusministeeriumis on kokku arvutatud, et peoks ettevalmistustele kulub miljard dollarit.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap