Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 44.nädal
31.10.2011
Merili Varik tegi uue bändi

Raadio Elmar “Muusikauudistes” käis külas Merili Varik. Lauljataril on puhas ja sügava tämbriga pehme hääl, mis muudab tema kuulamise nauditavaks. Pärast keskkooli lõpetamist Kuressaares, kolis Merili Tallinnasse ning aasta hiljem asus õppima Tallinna Ülikooli muusika erialale, kus õppis kolm aastat. Pärast mõningaid katsetusi pop- ja jazzmuusikas, ühines ta oma esimese bändi Agent M-ga, kes peamiselt viljeles roki-sugemetega muusikat. Merili oli Agent M-i lauljatar 6 aastat. Tema osalusel pälvisid sellised lood nagu "7 Surmapattu" ning "Šhokolaad" tähelepanu kohalikes raadiotes. Agent M on välja andnud viis videot, millest kaks sisenesid ka MTV Balticu playlisti . 2007. aasta kevadel kuulutati Agent M Balti Uuemuusika Edetabeli võitjaks (Baltic New Music Chart). Bändilt on ilmunud EP "Šokolaad" (2006) ning täispikk album “Spionaaž” (2007). 2009 aasta sügisel läks Agent M laiali. 2011 aasta alguses osales Merili koos bändiga Sõpruse Puiestee “Eesti Laulu” konkursil . Looks oli "Rahu, ainult rahu" ja see osutus kuulajate seas väga edukaks. Pärast konkurssi sai Merilist alaliselt Sõpruse Puiestee liige. Albumi "Planeetidegi vahel kehtib raskus" andis Sõpruse Puiestee välja 2011 aasta kevadel ning sellel plaadil võib kuulda juba ka Merili häält. Lisaks laulmisele Sõpruse Puiestees on Merili käivitanud septembris 2011 ka omanimelise sooloprojekti (Merili Varik). Oma sooloprojektis on Merili mõjutusi saanud oma eelnevatest muusikalistest kogemustest. Laiemas plaanis võib tema muusika liigitada pop-rokiks, millel on ilusad meloodiad ja kerged raske-roki mõjud ja mis koos Merili pehme ja puhta häälega kõlavad unikaalselt. Kuid kuna projekt on veel verivärske, on raske seda esialgu kuhugil liigitada. Muusika teeb eriliseks ka see, et kasutatakse erinevaid löökpille ning keelpille, samuti inimesed kes on andnud oma panuse projekti on väga erineva taustaga: lisaks Merili enda kirjutatud lugudele, teevad ühelt poolt projektis kaasa legendaarsed eesti laulukirjutajad ja teiselt poolt annavad oma panuse väga andekad muusikud Brasiiliast. Singel "Jää alati mu kätte" (Oktoober 2011) on just värskelt avaldatud ning täispikk album loodetakse välja anda 2012. aasta kevadel. Hetkel valmistab Merili Varik ette kontserte Eestis omanimelise sooloprojektiga. Esimene kontsert toimub novembris, kus Merili esitleb oma uut projekti.

Smilers teeb tuuri

Ansambel Smilers lükkab tuurivankri veerama, et oma uuele plaadile "Viimane" promo teha. Tuur saab stardipaugu 18. novembril Rock Cafe lavalaudadel, vahendab Delfi. Plaat ilmub pisut varem ehk 15. novembril. Smilersi värske kauamängiv on salvestatud omal käel Tabasalus, Pirital ja osaliselt Linnahalli suurel laval. Tegijate sõnul on see päris kindlasti esimene plaat, kuhu on kokku sattunud Chuck Norris, Kolm Musketäri, Lasernäppudega Mees ja Karmapolitsei. Lugusid nii kõigist nendest kui ka juba vanadest tuntud tegelastest ning Smilersist endast saab kuulda ja kuulata kuuel erineval päeval novembris. Kontsertid toimuvad:
18.11 Tallinn - Rock Cafe
22.11 Tartu - Vanemuise kontserdimaja
23.11 Pärnu - Endla teater
24.11 Viljandi - Pärimusmuusika Ait
25.11 Tallinn - Viimsi kool
26.11 Tallinn - Arigato (Rocca-al-Mare)

Lenna kutsus Raua oma bändi

"Olin Lenna kutsest väga meelitatud! Võtan seda kui märki usaldusest ja suhtun Lenna bändis mängimisse kui omamoodi uude võimalusse tegelda taas sellega, millega ma suure osa oma elust tegelnud olen," ütleb muusik ja telemees Mihkel Raud, kes sai kutse Lenna Kuurmaa bändi, kirjutab Õhtuleht. "Mihkel on mind läbi aastate palju inspireerinud, tema nõu olen muusikaliselt alati kuulda võtnud ja tema arvamus läheb mulle korda. Ta on suurepärane muusik ja mul on hea meel teda oma bändi ridades näha," tunnistab Lenna.

Lemsalu pole võiduraha veel kulutanud

Kui Liis Lemsalu saate "Eesti otsib superstaari" neljanda hooaja ära võitis, koosnes auhind ka kümnest tuhandest eurost. Uskuge või mitte, aga vaatamata võidule järgnenud ahvatlustest kubisevale kuumale ilusale suvele, on noorel neiul see raha alles. "Ma pole leidnud, millele seda raha kulutada," tunnistas Liis saates "Kolmeraudne", vahendab Publik. Oma küsimusega ka soovituse andnud vaataja uuris, kas Liis tahaks selle raha eest omale elektriautot osta. "Esiteks, mul ei ole lube," tõmbas lauljanna ideele esimese miinuse. Ka saatejuhi Mihkel Raua lohutused lubade hankimise kerguse üle, ei muutnud ideed ahvatlevamaks. Tõenäoliselt jääb elektriauto ära. Lisaks otsusele, millele oma raha kulutada, on Lemsalul ka olulisemad valikud tegemata. "Väga paljud ei tea selles eas, mida edasi teha," tunnistas ta. Nimelt pole tal veel selge, mida ta pärast kooli lõpetamist teeb - astub ülikooli või keskendub loometegvusele. "Koolis on raskem käia. Alateadvuses tunnen, et laulmine on minu jaoks olulisem," tunnistas neiu.

Rock-Hotel 33

Ivo Linna andis Raadios Elmar intervjuu. Alustuseks küsisime Ivolt, kuhu suunas mõtted liiguvad, kui ansambel on juba 33. aasta vanune ning Ivo vastas muiates: "Kui hakata selle aastanumbri peale mõtlema, siis on ikka päris kole. Alustades olime noored mehed, aga nüüdseks oleme kõik selle keskkoha ületanud!". "See on olnud ilus aeg ja mulle on väga meeldinud, et meie ansambel on nii kauaks kokku jäänud. Hetkel me väga palju üksteist ei tüüta ka. Oleme suutnud karid ületada ja olen ikka öelnud, et see Rock-Hotel on üks mõnus vanade härrasmeeste klubi," lisas armastatud laulja. Kuna te üksteist hetkel eriti ei tüüta ja väga sageli kokku ei saa, siis uusi laule oodata vist ei ole? Selleks peab meievanusel pundil olema mingisugune eriline soov, et teeks nüüd jälle ühe uue plaadi. See plaadi tegemine on alati üks rist ja viletsus. Hetkel küll ühtegi plaati ega laulu oodata ei ole. Missugust nõu anda noortele muusikutele? Kõigepealt peaks olema selles koosseisu esikohal tõeline vaimustus ja teine asi on see, et enne kui hakata mürinal stuudiosse minema, peaks omavahel enne tuttavaks saama ning välja selgitama, mis meeldib ühele, mis teisele. Tuleb saavutada konsensus, et ei tekiks mõttetuid tülisid ja kiskumisi. Kõige soojem soovitus on see, et tehke asja südamega ja ärge unustage, et tegemist on kõigest poppmuusikaga. See ei ole eluküsimus! Rock Hotel loodi 1978. aasta septembris koosseisus Ivo Linna (solist), Andres Põldroo (kitarr), Margus Kappel (klahvpillid), Heigo Mirka (bass), Harri Kõrvits (löökriistad). Esimene esinemine oli 20.10.1978 Kunstiinstituudi saalis. !983. aastal lahkus ansamblist Andres Põldroo ja uueks kitarristiks tuli Tiit Kõrvits. 1986. aastal lisandus ansamblisse saksofonist Ülari Kirsipuu, kes lahkus ansamblist 1998 ning lõi oma ansambli. Aastatel 1986 ja 1987 esines koos põhikoosseisuga puhkpillikvartett koosseisus Jaan Rajala (trompet), Tarmo Marken (trompet), Ülari Kirsipuu (tenorsaksofon), Sulev Sommer (tenorsaksofon) ja Väino Põllu (tromboon). Ansambli põhirepertuaari moodustavad 50-date ja 60-date aastate palad valsist rock’n’rollini. Vähesel määral on ka omaloomingut. Rock Hotel on esinenud 33. tegutsemisaasta jooksul peaaegu kõikidel esinemislavadel üle Eesti ning paljudes välisriikides. Nendest kaugemad ja eksootilisemad on Angoola, Laos, USA.
Plaatidest on välja antud 3 kauamängivat mida mitteametlikel andmetel on müüdud üle miljoni ning 4CD plaati. Soovime ansamblile Rock-Hotel palju õnne!

Mägi ja Johanson tegid uue loo

Tõnis Mägi ja Kärt Johanson on stuudios valmis saanud uue laulu pealkirjaga “Jah, ma nägin lumevalgust…”, vahendab Delfi. Tegemist on nende peagi algava kontsertsarja nimilooga, mille tekst pärineb Kärdi onu - Paul-Eerik Rummo sulest. Peatuge hetkeks kiirest argielust ning minge siis värskemana edasi! Lumi tuleb ka varsti...

Viin aitas Kihnu Virve haigevoodist välja

Sügisene külm ja niiskus murdsid maha ka Eesti kõige kõvema naise Virve Kösteri ehk Kihnu Virve (83). "Mul oli kaks nädalat järjest kurk nii haige, et hakkas hingetorusid kinni pigistama. Mõtlesin juba, et elan veel paar tundi ja ongi kõik," tunnistab Virve. Tõvevoodist aitas Virve lõpuks välja vana tuntud ravivõte "kui ei ole surmatõbi, siis saab viinast ikka abi", kirjutab Naisteleht. "Palusin mehel ja tütrel endale põletada supikulbitäie viina ja tõmbasin selle hinge alla," räägib Virve. Rahvaliku järeleproovitud ravimi tegemiseks tuleb viina soojendaja kas anuma alt või siis panna pinnalt põlema. "Kõri ei tohi ära kõrvetada." Mingi lõbu too tõhus ravim muidugi pole. "See oli nii valus, et oh-oh-ohoo!" ei salga Virve. "Aga elu oli nii kallis! Siis tõmbasin veel teki üle pea ja magasin kaks tundi. Kui ärkasin, sain juba rääkida ja kõndida," rõõmustab naine.

Normann lahutas

Veel aasta tagasi kinnitasid näitleja ja laulumees Henrik Normann ja tema abikaasa Katre, et nende suhe on endiselt kirge täis. Selle aasta aprillis Normannide armastuslugu lõppes. "Jah, me oleme lahutatud," kinnitab Henrik. Katre ja Henriku abielu lahutati aprillis, kirjutab Naisteleht. Aprillikuu ongi Henriku jaoks kujunenud lahutuskuuks, sest neli aastat tagasi lahutas ta samal ajal ka oma esimese abielu. Miks kolm ja pool aastat tagasi sügavalt armunud ja kiiresti ka abieluranda sõudnud paar tegelikult lahku läks, jätab Henrik saladuseks. Kui ei sobi, siis lihtsalt ei sobi, arvab mees. Henrik on tänaseks päevaks leidnud ka uue armastuse, kellega ta ööklubi avamisel käis. Kuidas ning millal ta oma uue kallimaga kohtus, jätab Henrik enese teada, nagu ka daami nime.

Krieger tegi tätoveeringud

"Olen alati kadedusega jälginud inimesi, kellel on tätoveering talle oluliste sümbolitega. Ja ma olen juba nii vana mees, et võin oma kehaga teha, mis tahan!" muigab laulja Erich Krieger, kes 50. eluaasta saabumise puhul on mõlemad õlavarred lasknud täis tätoveerida. "Otsisin endale talismani või justkui mütoloogilist pilti. Kui kaotad ära oma kee või sõrmuse, siis on ta läinud. Mõtlesin midagi siis oma keha külge kinnistada," seletab laulja Õhtulehele, mis pani teda tätoveeringu kasuks otsustama. "Mingil hetkel tundsin selleks vajadust – see fikseerib olemise ära," tunnistab ta ja lisab, et ületas sellega mingis mõttes ka barjääri iseendas.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap