Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 45.nädal
07.11.2011
Henri Tali üllitas uue loo

Pühapäeval rääkisid Raadio Elmar “Muusikauudistes” külalised Henri Tali ja Madis Ligi uuest laulust “Peale vihma”. Loo muusika ja sõnad on kirjutanud Madis, kes Henri esinemistel mängib pilli ja laulab tausta. Mehed tundisd rõõmu, et laul on aastaringselt eestlaste seas aktuaalne, sest vihma sajab meil praktiliselt igal aastaajal. Pikemaajalistest plaanidest mainisid mehed võimalust minna tuleva aasta jaanipäeval Austraaliasse esinema. Loodetavasti saab plaan teoks!

Luisa ja Alen tuuritavad

Pühapäeval käisid Elmaril külas Alen Veziko ja Luisa Värk. Juttu tegime “Talveigatsuse” kontsertidest ja sellest, et esitatakse mõlema artisti laule: Saladus, Lähedal koos, Linnamuinasjutt, Puudutus, Kodu, Ei ole öeldud lihtsalt tuulde, Lumevärv, Taas sajab lund. 1 tunni ja 15 minutilise kontserdi kavas on tunda möödunud suve mälestusi, praegust sügisehõngu ja ka talve ja lumeootust. Taustavokaalis abistab ja klahvipillidel saadab Priit Sootla. Kontserdid toimuvad:

08.11 kl 19 Varstu Rahvamaja *
09.11 kl 19 Keila Kultuurikeskus
10.11 kl 19 Padise Mõis
17.11 kl 19 Mäetaguse Mõis
18.11 kl 19 Olustvere Mõis
27.11 kl 17 Pühajõe kirik *
01.12 kl 19 Väätsa Mõis

Veski sai ordeni

Anne Veski sai Venemaa presidendilt Dmitri Medvedevilt Sõpruse ordeni. Mida aga Medvedevi poolt ukaasiga nr 1138 määratud autasu tähendab? Laulja autasustamise põhjus on Medvedevi ukaasis kirja pandud järgmiselt: "Suure panuse Vene-Eesti kultuurisuhete tugevdamise ning vene kultuuri ja kunsti populariseerimise eest Eesti Vabariigis, auhinnata Sõpruse ordeniga Veski Annet - lauljat, Eesti vabariigi kodanikku." Sõpruse orden on otsene järglane Nõukogude Liidus ja mõnda aega ka Venemaa Föderatsioonis (kuni 1994. aastani) kasutusel olnud Rahvaste Sõpruse ordenile. Eraisikutele anti Rahvaste Sõpruse ordenit välja eriti väljapaistvate teenete eest rahvusvahelise sotsialistlike maade sõpruse, koostöö ja rahu edendamise eest, väljapaistva panuse eest nõukogude rahvamajanduse arendamisel, ennastsalgava töö eest ja teiste, eriti silmapaistvate teenete eest riigile, vahendab Delfi. Esimesed autasustamised Rahvaste Sõpruse ordeniga toimusid 29. detsembril 1972. Rahvaste Sõpruse ordenit anti kokku välja umbes 80 000 korda. Selle numbri sisse mahub ka 514 Nõukogude Eesti eraisikute ja ettevõtete autasustamist. Orden on hinnas ka kollektsionääride seas ning selle ees küsiti osta.ee oksjonil 299 eurot. Alates 2. märtsist 1994. aastal on ordeni nimeks Sõpruse orden. Sõpruse ordeneid on praeguseks välja antud 893 korda. Kuulsamatest eestlastest on siiani mainitud ordenid (Sõpruse või Rahvaste Sõpruse) rinda saanud Eri Klas, Ita Ever, Anu Kaal ja Arnold Rüütel. Anne Veskit on varem pärjatud Eesti Valgetähe V klassi teenetemärgiga (2006), SRÜ, Balti Riikide ja Bulgaaria Raudteede Nõukogu auraudteelase aumärgiga ning vastuluure maiguga Venemaa Lomonosssovi ordeniga (2007), mis hiljem tühistati.

August Hunt otsib jätkuvalt oma esikalbumile nime

Ilmunud on August Hundi värske singel “Tantsulõvi” ning novembri lõpus näeb ilmavalgust ka bändi esikalbum, mille nime leidmiseks on välja kuulutatud konkurss. “Olime Hiiumaal bändilaagris ja just enne äraminekut mõtlesime, et teeks ühe rokiloo. Kuna see välja ei tulnud, siis tegin nalja ja pakkusin, et teeme selle äkki diskovõtmes. Sellest sündiski hetkega “Tantsulõvi”,” rääkis Salumäe uue singli sünnist. Laagris sündis laulja sõnul ka kolmandik uue albumi materjalist, mis peaks ilmuma 28. novembril. Uuel albumil nime veel ei ole ning selle leidmiseks käib August Hundil hetkel konkurss. “Kui keegi pakub sõnumi teel oma variandi, siis iga loos võidab,” rääkis Salumäe. “Ma pikemalt sellel ei peatu, aga see saab olema tore üllatus, kui plaat lõpuks välja tuleb.” August Hundi plaadiesitluskontsert on 1. detsembril Tallinnas.

Tomi ja Ithaka on lahus

Paljastus saladus, et Ithaka Maria ja Tomi Rahula ei olegi enam abielus ning Tomi naudib hoopis Aivar Pohlaku tütre Anni seltskonda. Kuigi Publikul ei õnnestunud Ithakat tabada, kirjutas naine Facebookis enda sõpradele selgitava kirja: “Jah, on tõsi - minu ja Tomi seaduslik abielu (1 ja ainuke abielu) on lahutatud AASTAID tagasi! Seda fakti on teadnud praktiliselt vaid meie pereliikmed ning mõned tundlikumad ninad veel. Siinjuures olen õnnelik ja tänulik, et meil nii truu ja hindamatu lähikond on!”

Tomi jäkab The Sunis

Fännid muutusid ärevaks, kui märkasid, et Tanel Padar & The Sun selleaastase klubituuri "Club Attack" plakatilt puudub klahvpillimängija Tomi Rahula. Kuna Tomi Rahulat telefonitsi tabada ei õnnestunud, helistasime The Suni mänedžerile ja bassimehele Danel Pandrele, vahendab Õhtuleht. Mänedžerile teeb küsimus klahvpillimängija saatuse kohta ilmselgelt nalja, kuid ta tõttab siiski fänne rahustama. "Tomi on endiselt bändis ja kõik on kõige paremas korras. Kes ei usu, tulgu kontserdile ja veendugu oma silmaga!" selgitab Pandre. Aga miks bändi reklaamplakatil Rahulat pole? "Ütleme siis nii, et see on kaalutletud reklaamitrikk, millega avalikkuse huvi ülal hoida," muigab mänedžer ja selgitab, et pilt sai plakatile valitud lihtsalt fotosessioonist, millest Tomi töistel põhjustel ei saanud osa võtta.

Artjomi bänd läheb laiali

Pärast "Eesti otsib superstaari" superfinaali viis aastat tegutsenud hevipundist Noisebleed tulema tulnud laulja Artjom Savitski kinnitab, et lahkumiskontserdiks on kõik tüliõunad maetud, vahendab Delfi. "Tore, et otsustasime asjale ikka piduliku lõpu teha," rõõmustab sooloartistina jätkav Artjom. "Ootusärevus on suur," tunnistab superstaarisaate viimasel hooajal teiseks tulnud noormees. "Nukker ma ei ole, lahkuminekust hoolimata oleme kõik sõbrad edasi. Kindlasti ei toetanud kõik fännid seda otsust, aga eks vähesed inimesed suudavad radikaalsete muutustega kiiresti harjuda."

Maarja põrutas Jaapanisse

Armastatud Eesti laulja Maarja-Liis Ilus võttis ette pika reisi Jaapanisse, kuhu teda kutsuti esinema. "Mul on seal kaks kontserti," ütleb andekas lauljanna ja kinnitab oma reisiplaani Buduaarile. Maarja esineb Eestit, Lätit ja Leedut tutvustava Baltic Week'i raames, kus lisaks heale eesti muusikale saavad jaapanlased teha tutvust ka meie laste lemmiku Lottega, eesti toitudega ja kultuuri-ajalooga, sealhulgas ka meie laulupeo-traditsioonidega.

Hannah annab õhus kontserdi

Ka varem on mõni poplaulja lennukipardal esinenud, kuid seda eralendudel, mitte tavalisel lennuliinil, kuhu kõik tavakodanikud saavad pileti soetada. Hannah esineb Estonian Airi lennul number OV 101, mis väljub Tallinnast 8. detsembril kell 16.15. Hannah ütles Õhtulehele, et idee tekkis juba mõni aeg tagasi. Tookord oli teemaks Tallinn 2011 kultuuripealinna raames midagi huvitavat korda saata. "Tegelikult tuli see viimane soov ja tõuge lennukompaniilt, seega kokkuleppe käigus tulid arutusele pigem tehnilised küsimused.Pilt


Ilusat advendiaega!

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?