Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 46.nädal
14.11.2011
N-Euro avaldas uue loo

Üle aastate taas Eestimaal lavale ansambel N-Euro oma vanas koosseisus Raadio Elmar kutsel esineda meie üritusel “EestiDisko” 17. detsembril Pärnus. Meile antud intervjuus rääkis Marek Sadam, et jah-sõna Elmarile anda polnud raske. “Palju fänne on küsinud meie järele ja ootame üritust väga,” rääkis Marek. Esitamisele tuleb terve N-Euro hitiparemik vanadest aegadest ja uuemad Inglismaal ja Saksamaal tehtud laulud. “Cos everybody move” on raadiokuulajatele uus laul, mille puhul Marek ootab sama sooja vastuvõttu kui oli laulul “Home”.

Rekardo ja Tiia tegid ühise laulu

Raadios Elmar käisid laupäeval külas Rekardo ja Tiia. Mees kuulis Tiias Padust esmakordselt “Võsa laulu” konkursi kaudu ning tegi naisele ettepaneku koos muusikat teha. Hääled sobivad ning esimene ühislaul on valmis tehtud. Loo nimi on “Ainult sind” ning laulu sõnad on kirjutanud Tiia. Loost veel nii palju, et lugu on Muusika24 singlite edetabelis esimesel kohal. “Ainult sind” on valminud koostöös produtsent/helilooja Andres Linnamäega.

Mari-Leen loobus staarielust

"Ma arvan, et minu kadumine Eesti meediapildilt on minu enda soov ja tahe. Kui sa oled tegevartist, pead pidevalt pildil olema. Aga tunnen, et mul pole seda vaja – keskendun koolile ja tegelen oma armastatud hobi ratsutamisega," rääkis Õhtulehele aastaid Eesti muusikaareenil säranud Mari-Leen Kaselaan, et poptähe elu ei paku talle enam pinget. "Võib öelda, et mingis mõttes tüdinesin ma sellest elust ära," avab Mari-Leen nüüd oma lavaelust tagasitõmbumise põhjused. Ta tunnistab, et ka muusikul tekib – nagu igal teiselgi erialal – pidevalt sama tööd tehes tõsine rutiin.

Maarja Kivi annab Ameerikas laulutunde

8. oktoober oli Los Angelese eesti kooli esimene koolipäev. Vabatahtliku muusikaõpetajana alustas seal tööd ka endine ninjatüdruk ning nüüd juba aastaid koos perega Ameerikas resideeruv Maarja Kivi, vahendab Elu24. Igal aastal on esimene koolipäev toonud LA eesti kooli palju lapsi ja ka see aasta polnud erand. Kohal oli üle 20 õpilase! Koolilapsi on igas vanuses – päris beebidest kuni kõige vanemate eesti kooli õpilasteni, kes on 11-12aastased. Sel aastal tuli kooliperre juurde ka kaks uut õpetajat - Annika Mätas ja Matt Davis. Annika on kohalik väliseestlane ja Matt kohalik ameeriklane, kes paar aastat Eestis elades eesti keele soravalt suhu sai ja nüüd aitab ta seda teha ka LA Eesti Kooli noortel õppuritel. Muusikatundi aitab sel aastal aga läbi viia eksninjast muusik Maarja Kivi, kel suure lombi taga artistinimeks Marya Roxx.

Regati solist alustas soolokarjääri

Ansambel Regati solist Marek Jürgenson on teinud algust soolokarjääriga ning tema esimeseks singliks on akustiline versioon loost “Peegel”. Küsimusele, kas Regatiga on nüüd lõpp, vastas Jürgenson kindlalt “Ei!”. “Minu soolokarjääri alustamise mõte on selles, et Regatil on publiku poolt eelkõige teatavad lootused pandud, mis temalt tahetakse kuulda, aga mina isiklikult ei taha ainult sellega piirduda, vaid tahan oma muusikalist ampluaad laiendada ja läheneda muusikaga veidi intiimsema poole peale ka.” Kui “Peegli” näol on tegemist kaveriga, siis edaspidi lubab Jürgenson esitada ka enda loomingut. “See on samuti nende asjade eraldamise mõte. Kui Regati kontserdile tulija tahaks eelkõige tantsida ja vanu tuntud lugusid kuulata, siis nad pole ehk hetkel valmis minu sulest kirjutatud lugusid vastu võtma,” selgitas Jürgenson. Bändikaaslased on solisti soolokarjääri mõtte vastu võtnud üldiselt positiivselt. “Mõned on võib olla kulme kergitanud, aga ma usun, et see on ka bändikaaslastele värskendav võimalus, sest soolokarjäär ei tähenda, et ma ei peaks selleks kasutama oma bändipoisse,” lisas Jürgenson. Seda, millal Jürgensoni võib sooloprojektiga laval näha, ta veel öelda ei osanud. Küll aga käib töö ka Regati uue materjali kallal ning uut albumit võiks Jürgensoni sõnul oodata juba järgmise aasta suveks.

Ewert tegi video

Ewert and The Two Dragons avaldas ametliku video laulule «Good Man Down».
Klipis mängivad peaosades Marie Veling ja Karl-Kristjan Saar. Video on vaatamiseks üles riputatud Youtube’ keskkonda.

Pehk avaldab albumi

Intervjuus Jaan Pehki ehk Orelipoisiga koorus välja, et laulja tegeleb hetkel oma uue albumiga, mis peaks ilmuma järgmise aasta alguses. “Lood on enam-vähem teada ja välja valitud. Nüüd käib nendega töö,” rääkis Pehk. Seekordsed laulud tulevad tema sõnul albumile varasema loominguga võrreldes keskmisest pikemad. “Paarisekundilisi asju enam ei ole. On pigem paariminutilised,” lisas muusik. Kui Pehki esimesel albumil oli 99 laulu ja teisel 33, siis kolmandale albumile lubab Pehk umbes 11 laulu. Esimest singlit uuelt albumilt lubab Pehk juba jõuludeks.

Mattisen kaotas kilosid

Muusik Mihkel Mattisen jälgis eelmisel aastal hoolikalt oma toitumist ja võttis alla 19 kilogrammi, vahendab Elu24. «Kuna tundsin, et rasva on liiga palju kogunenud, otsustasin alla võtta. Midagi väga ekstreemset ei olnudki vaja teha,» rääkis Mattisen ajakirjale TervisPluss. «Alkoholi ei tarbinud üldse, lõunasöögiks oli enamasti kanafilee köögiviljadega, snäkiks porgandid jne, lisaks tihti trennis käimine. Korra nädalas lubasin siiski endale rasvasemaid praade, et ei tekiks tunnet, nagu oleks millestki puudu. Minu jaoks ei olnud see sugugi raske ja kaal langes ilusti: kolme ja poole kuuga võtsin alla 19 kilo,» seletas ta.

Lohod saavad kolmanda lapse

Tuntud Lõuna-Eesti muusikaprodutsent Gunnar Loho (56) ja temast pea poole noorem abikaasa Anne Loho (29) on viljakas liit – paar ootab juba oma kolmandat last! Varasemast sirgub peres kaks poega, Artis (10) ja Ronan (3), kes isa Gunnari sõnul on mõlemad musikaalsed poisid, kirjutab Kroonika. Seda, kas uus ilmakodanik on tütar või poeg, ei oska Gunnar veel öelda: «Iga kord, kui oleme ultrahelis käinud, oskab maimuke end just nii keerata, et ei anna oma sugu kätte.» Abielust kunagise menulaulja Estiniga on Gunnaril kaks täiskasvanud tütart, samuti on tal sellele eelnenud kooselust täiskasvanud poeg ja tütar.

No-Big-Silence võtab end alasti

24. novembril esineb Nukuteatri blackbox’is muusikalises jututoas “Aken” elektro-metal bänd No-Big-Silence. Tegemist on jututoa tüüpi kontserdiga, kus lugude
vahel on võimalik bändiga vestelda - küsimusi esitada ja vastuseid saada. Bändimeeste sõnul eeldaks selline intiimne õhkkond ehk unplugged live’i, kuid
tegelikult on kontsert hoopis n-ö inplugged. “Publik ja meie oleme lülitatud
ühisesse juhtmeta kõrvaklapivõrku ning see lisab kahtlemata kontserdile erilist
värvi, sest võimaldab kuulata bändi kõige paremal ja vahetumal moel,” teatas erilisi
tehnilisi lahendusi katsetav ja kasutav bänd. “Ootame ka ise seda üritust
põnevusega.” lisasid muusikud. Tegemist on bändi ajaloos esimese korraga, kui selle lauljat on fännidel võimalus kuulata ka helivõimenduse vahenduseta. Selleks tuleb hetkeks vaid klappidest loobuda ning bänd seisab kuulaja ees justkui alasti. 24. novembril toimuvale kontserdile müüakse vaid 250 istekohta. Tavapärase lava
asemel kolivad muusikud otse publiku keskele. Uksed avatakse kell 19.00.

Ivo Linna ja Maria Listra teevad jõulutuuri

Selle aasta detsembris ühinevad jõulukontsertideks eesti lauljad Ivo Linna ja Maria Listra, kes astuvad publiku ette jõulurõõmu edasi andma Keilas, Pärnus, Tallinnas, Viljandis ja Tartus. "Mul on väga suur rõõm sel aastal jõulukontserte anda koos Maria Listra ja Kadri Hundi juhitud laululastega. Mariat tunnen juba titest peast, tema puhul on selge näide see, et kui sa võtad omale eesmärgi ja liigud selle poole, siis sa selle ka saavutad," sõnas Ivo Linna, kes viimati käis koos naislauljaga jõulutuuril kolm aastat tagasi. Esitusele tulevad klassikalised jõululaulud "Püha öö", "The First Nowell", "Adeste Fideles", "Oh kuusepuu", "White Christmas" jt, samuti jõulu- ja talvelaulud eesti heliloojate Olav Ehala, Alo Mattiiseni jt sulest. Kontsertgraafik:

14. detsember Keila kirik
19. detsember Pärnu kontserdimaja
22. detsember Tallinna Kaarli kirik
26. detsember Viljandi Pauluse kirik
27. detsember Tartu Peetri kirik

Toimub Grapsi mälestuskontsert

Gunnar Grapsi 60. sünniaastapäeva puhul toimub 26. novembril kontsert legendaarse Eesti roki "raudmehe" mälestuseks. Juba kaheksandat aastat järjest kogunevad Rock Cafes rokisõbrad, kes oma kohalolekuga Grapsi "sinihelerohelist valgust" tänaseni eneses edasi kannavad. Laupäeval 26. novembril näeb laval täiesti ainulaadset Gunnar Grapsi kunagise oma ansambli Magnetic Band pooleteisetunnist gala-kontserti, millest on lubanud osa võtta enamus Grapsiga aastakümnete jooksul bändis koos mänginud muusikutest. Laval on isegi puhkpillid. "Sellist Magnetic Bandi koosseisu näeb järgmisel korral alles 10 aasta pärast, aga võib-olla ka mitte kunagi enam," ütles Jaanus Raudkats. Lisaks teevad vanameistrile laval kummarduse Nevesis, Jaanus Nõgisto ja Indrek Patte (Led R), Eimel, Rockcrime jt. "Gunnar Graps (27.11.1951-17.05.2004) oli Eestis omaette nähtuseks tõusnud muusik, kes viljeles erinevaid stiile, kuid jäi truuks eelkõige rokile ja bluusile. Aastal 2004 omistati Grapsile Eesti Muusikaauhindade jagamisel elutöö auhind." Gunnar Grapsi bändis mänginud Jaanus Raudkats meenutas, et aegade algusest seonduvad Grapsi nimega Marius Sagadi, Riho Sibul, Slavka Gobrin, Aivar Oja, Endel Jõgi, Nevil Blumberg, Andres Aak ning vanameister Sulev Kuusik, kellega oli Gunnaril ilmselt kõige pikem koostöökogemus.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Mari-Liis Männik

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap