Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 47.nädal
21.11.2011
Köömes laulab indilastest

Ansambel Köömes käis pühapäeval Raadios Elmar külas. Bänd on saanud valmis uue laulu “Indilapsed”, millele vändati sügiseses Tartus ka videot. Ansambel Köömes kannab endas kaheksakümnendate Eesti punk-revolutsiooni energiat, kombineerides kaasagseid kõlasid sotsiaalkriitiliste teemadega. Köömes ühendab endas nüüdispungi kõige progressiivsemaid jooni, pakkudes kuulajatele kulunud anarhistliku tõekuulutuse asemel intellektuaalseid väljakutseid laiemal skaalal. Köömes on uuendanud eesti pungi kõlapilti kasutades selleks moodsaimat võimalikku tehnolooogiat. Infot leiab bändi Facebook’i lehelt.

Paha Polly läheb tuuritama

Pühapäeval käisid Raadios Elmar külas Liana ja Kaur ansamblist Paha Polly. Bändil on aktiivne loomeperiood ning üheskoos tehakse ajurünnakuid ja otsustatakse, mida studios laulda ja mida mitte, mida avalikkuse ette tuua ja mida mitte. Raadio tarbeks otsustati mängida anda uus laul “Meid ootab see päev”, mille muusika ja sõnad kirjutas Kaur. Lugu ei räägi mitte millestki konkreetsest, pigem lihtsalt inimestest meie umber. Juba detsembris plaanib Paha Polly ka suuremat tuuri üle Eesti. Tuuri raames esinetakse ka festivalil “Green Christmas”. Infot bändi kohta leiab nende Facebook’i lehelt.

Lindpriid tuuritavad

Indrek Kalda käis külas Elmari hommikuprogrammis. Ansambel Lindpriid kogunes 15 aasta eest, et laulda lugusid, mis trööstisid Eesti sõdurpoisse keerulistel II ilmasõja päevil. Selle viieteistkümne jooksul on palju lauldud kallimast, igatsusest, kodust, rändamisest... ning lauldakse veelgi, sest need on asjad, mis hoolimata ajast igaühele südamelähedased.
Kontserttuuril "Valge laev" esitavad Lindpriid oma uuele albumile tulevaid lugusid (CD “Valge laev” valmib 2012). Esitamisele tulevad päris uued lood ja vanad head lood uues kuues. Lindpriid on:
Indrek Kalda – mängib viiulit, vestab lugusid ning laulab
Jaan Sööt - laulab ja mängib kitarri
Toomas Lunge - laulab, mängib klaverit ning akordioni

Elmar Liitmaa panustab kinnisvaraärile

"Keeruline aeg on alustamiseks hea – ajal, kui kõik läheb libedalt ja nõudlus koos ostujõuga püsib kõrgel, pole maaklerit kui professionaali ju otseselt vajagi," muigab ansambli Terminaator endine kitarrist ja helilooja Elmar Liitmaa, kes on teinud elus kannapöörde ja tegutseb stuudio asemel Tallinna kesklinnakvartali mainekas kinnisvarabüroos maaklerina. Kinnisvaraäri ei olnud endise professionaalse muusiku jaoks võõras teema ka enne, kirjutab Õhtuleht. Nimelt läbis ta paari aasta eest isegi ühe maaklerite koolituse, kui tundis, et neid teadmisi isikliku vara ostmisel-müümisel tarvis hakkas minema. Oma maja sai ta toona siiski müüdud tänu professionaalse maakleri abile. "Mõtlesin, et mis selles kuulutuse üles riputamises siis ikka keerulist on, igaüks oskab seda teha. Aga võta näpust – kuni sa ise asjaga päevast päeva ei tegele, ei oska sa lihtsalt tajuda, milline on turg, kui kõrge võiks olla hind ja millised probleemid nii ostja kui müüja jaoks esile võiksid kerkida," räägib Elmar.

Seemani pojast sirgub rokkar

Sepo Seemani pojast on sirgumas rokkstaar! Noor Aleksander Seeman on vanusele vaatamata oma lavajulguse ja pillimänguoskusega juba tipptegijatelegi silma jäänud ning hullutab publikut bändis The Blinking Lights. Bändile on tunnustava hinnangu andnud paljud muusikud ja muusikakriitikud, sealhulgas ka manager ja kontserdikorraldaja Danel Pandre. Tema sõnu kinnitab fakt, et The Blinking Lights on Tanel Padari ja The Suniga juba lausa lava jaganud, nii et ehk ongi kunagi tegu Taneli mantlipärijaga, vahendab Publik.

Riisalu lähedastele raha ei laena

"Kui Eesti inimesed tõesti pigem annavad kui laenavad raha, siis pole kõik meie ühiskonnas veel kadunud. Oma kogemusest võin öelda, et ma ei kujuta ette, et ma oma lähedastele raha laenaksin, lepingu sõlmiks ja intressinõude juurde paneksin," arutleb riigikogu liige Aivar Riisalu. Ta ütleb ajakirjas Naised: "Minu vanemad turgutasid mind raskematel aegadel, täiesti loogiline, et ma panen nüüd õla alla ja aitan neid sellega, millega saan." Lisaks vanematele on Riisalu aidanud oma venda, kes on põllumajandusettevõtja. "Lastest ma ei räägigi. See on kõik inimlik." Riisalu on ka kirglik kiirlaenude vastu võitleja. "Ometi inimesed ei suuda end nende vastu kaitsta. Laenudega on - see on võib-olla natuke kohatu võrdlus - nagu püksi pissimisega: alguses on mõnus ja soe, pärast külm ja vastik. Sel hetkel ei pea kiirlaenu võtja ennast kuidagi alandama, raha kelleltki sõbralt-tuttavalt küsima. Ta ei pea näitama, et ta on nõrk. Aga eestlane ju tahab alati tugev olla ja näidata, et ta saab hakkama."

Pearu jättis suitsetamise

"Mina jätsin suitsetamise ühe korraga maha. Olin väike poiss, kui mu isa ühel hetkel enam ei suitsetanud. Selgus, et ta jättis päevapealt suitsetamise maha. See oli ka minule motivaatoriks," rääkis laulja Pearu Paulus saates "Ringvaade". "Minu loobumine langes kokku siseruumides suitsetamise keeluga. Kujutasin ette end lume ja lörtsi sees suitsetamas," meenutas Paulus, kes pole enam suitsu ette pannud. Ta möönis, et suitsetamisest loobumisele järgnes kerge kaalutõus. "Kelle jaoks on see kaotus, kelle jaoks mitte." Pearu Palus ütles, et võttis viis kilo pärast suitsetamisest loobumist juurde. Kuid hiljem võttis ta taas maha, vahendab Publik. "Suitsetamise jätmine on väga lihtne. Kuigi mingil hetkel tekkis kimbatus, kui sa oled harjunud mingi tegevuse lõpus suitsetama, siis ma võtsin suitsetamise asemel lonksu vett. Laulda on nüüd lihtsam ja lõhnu tunnen paremini."

Jana tegi video

iDJPool TOP 25 DANCE Singles Chart’i hinnangul on Eesti superstaar Jana Kask oma uue looga «Feel The Vibe» väärt edetabeli 8ndat kohta. YouTube’i vahendusel võib näha ka seda, kuidas meediaorbiidilt mõneks ajaks kadunud Jana Kask uuele hittloole videot salvestab, vahendab Elu24.

Animal Drama tegi video

Indie-pop ansambel Animal Drama üllitas oma esimese muusikavideo loole «Spordipäev», vahendab Elu24. Animal Drama koosneb kuuest noorest, kes said praeguses koosseisus kokku hea muusika tegemise nimel 2009. aastal. 2010 aasta sügisel ilmus bändil debüütalbum «Animal Drama». Animal Drama looming pärineb peamiselt solist Fredy Schmidt`i sulest.

Veskist saab kahekordne vanaema

Kolm aastat tagasi arvas Anne Veski (55), et vanaema roll võiks talle täitsa meeldima hakata ja aasta hiljem saigi laulja vanaemaks. Tema tütre Kerli perekonda sündis väike poiss Frederik. Seda enam, et vanaemarolli peab laulja väga tähtsaks - tütar Kerlit hoidis Anne Venemaa-reiside ajal just vanaema, vahendab Naisteleht. "Lubasin tütrele, et kuna olin vanasti kogu aeg ära, siis tulevikus saab minust superhea vanaema. Eks ma püüdlen nüüd sinnapoole ja olen selle suunas tasapisi ka teel," rääkis Anne ajakirjale kaks aastat tagasi. Nüüd on aga Kerli pere taas suurenemas ning uut liiget on oodata juba lähiajal. Anne Veski jääb aga napisõnaliseks: "Ma ei taha sellest rääkida enne, kui lapsuke on käes."

Peebo veetis juubeli lennukis

“Ma olen praegu ainult töörežiimil. Oma sünnipäeva veedan ma lennukites ja muudes transpordivahendites, et esinemispaika jõuda,” ütleb Annely Peebo, kes esines eelmisel nädalal Viini poistekooriga ka kodumaal, seejärel Soome pealinnas Helsingis ja oma sünnipäeva õhtul Saksamaal Münchenis. Austrias elav Eesti ooperilauljatar Annely Peebo sai 40aastaseks, kuid tiheda esinemisgraafiku tõttu tuli juubeli tähistamine edasi lükata, kirjutab ajakiri Naised. “Nelikümend on vanus, kus peaks midagi korraldama, ega ma sellest pääse,” ütleb Peebo, kes lubab siiski peo korraldada. “Sünnipäevade pidamine mulle väga meeldib. Tähtpäevi on meil ju vähe ja kui neid ka ei peeta ja mingisugust tähelepanuavaldust inimesele ei tehta, siis on kurb. Oma peres oleme püüdnud seda nii hoida ja ma ei saa ega tahagi saada sellest neljakümnest üle ega ümber,” muigab kahe poja ema Annely Peebo.

Tanja ilunipp on meigivaba uni

"Kui ma muidu meigivahenditele palju raha ei raiska, siis juuksehoolduvahendid on mul korralikud," räägib lauljatar Tanja Mihhailova. Tema lemmikud on TIGI palsamid, maskid ja šampoonid. "Punapea olen seepärast, et minu arust punakas pea sobib mu iseloomuga: natuke hull, särtsakas ja kindlasti lõbus!" räägib Mihhalova Naistelehes. Tanja ilunipiks on aga uni. "Vähemalt 9-10 tundi! Ja kindlasti meigivaba uni. See on minu suurim ilunipp, mida ma praegu lubada ei saa," ohkab lauljatar.


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge