Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 48.nädal
28.11.2011
Dünastia avaldas esimese loo

Autoritetiim Dünastia on valmis saanud uue singliga ning seekord teeb bändiga kaasa andekas lauljanna Helen Adamson. Elmari kuulajad teavad Helenit ilmselt loo "Kas tead" järgi. Seekordne ballaad valmis koos Rick Raskiga, kes on muusika autor ning Liis Lassiga, kes on sõnade autor. Liis ja Rick moodustavadki nime Dünastia. Liis võttis Heleniga ühendust ning pakkus koostöö võimalust. "Naisena" lugu meeldis Helenile kohe ning sealt edasi oli kõik juba lihtne. Augustis laulis Helen loo juba sisse, kuid selle viimistlemine võttis aega kuni novembri keskpaigani. Dünastia featuring Helen Adamson "Naisena" on sensuaalne ja õrn lugu sellest, kuidas naise hinge puudutada. Taolisi intiimseid lugusid ei ilmu Eesti muusikataevasse just tihti ning Dünastia on võtnud enda südameasjaks just need tühimikud täita. “Järgmisel singlil teeb kaasa juba mõni teine tuntud Eesti laulja," kommenteeris loo sündi ja ideed Dünastia liige ja autor Rick Rask. Dünastia on autoritetiim, mille taga töötavad helilooja Rick Rask ja Liis Lass ("Maagiline Päev", "Üksteiseta", "Vabadus Valatud Verest", "Tunnete Allee" jne.) ning mis on keskendunud huvitava ja kvaliteetse eestikeelse muusika loomisele, kaasates erinevaid Eesti esitajaid. Dünastia feat. Helen Adamson on bändi teine singel. Esimene singel kandis pealkirja "Veidi Oota Veel".

Karisma avaldas sooloplaadi

Katrin Karismal on ilmunud täispikk sooloplaat “Sinu rõõmsad jõulud”, millele laulev näitleja on kogunud oma lemmikjõululaulud läbi aegade. “Ega ma arvasin küll, et ma enam ei laula, aga kaks produtsenti, kes sooloplaadiga tegelesid, tirisid mind ikkagi kodust välja ja nüüd on ta siis olemas,” rääkis Karisma. Uue albumi laulud on valinud Karisma ise ning uued seaded tegi neile Siim Aimla. “Ma sorisin oma mälus ja mõtlesin, millised laulud on mind eluaeg jõulude ajal saatnud. Sellest tuli ka valik. Mõned uued laulud lisasime ka,” ütles Karisma. Kaassolistidena astuvad albumil üles Reet Linna, Vello Orumets ja Karisma tütar Piret Krumm. “Piretiga juhtus nii, et ma ütlesin, et mul oleks vaja ühe laulu juurde midagi välja mõelda, sest ta on väga alasti, kui ma üksinda laulan. Ta ütles, et ma tulen, ema, ma tulen,” naeris Karisma. Uue albumi produtsentideks on Mikk Targo ja Kalev Tilk. Plaadiga kaasnev väike jõulutuur algas juba 1. advendil.

Vanemuises esietendus “Mary Poppins”

25. novembril esietendus Vanemuises muusikal “Mary Poppins”, keda ühena kehastab Nele-Liis Vaiksoo. Vanemuises etenduv muusikal põhineb Disney ja Cameron Macintoshi versioonile, mis esietendus Broadwayl 2006. aastal. “Muusikali erinevus filmist on see, et siia on lugusid juurde kirjutatud ehk et meil on paar uut lugu, mida inimesed võib olla polegi veel kuulnud. Klassikalised laulud on ka muidugi olemas,” rääkis Vaiksoo. Vaiksoo mängis varem pikalt Saksamaal muusikalis “Vampiiride tants”, kuid on nüüd sealt mõneks ajaks tagasi Eestis. “Nad ootavad mind sinna kogu aeg tagasi. Mulle siiski tundub, et see vampiiride asi pole minu jaoks veel päris lõppenud,” naeris lauljatar. Vaiksoo rääkis, et Mary Poppinsi roll Vanemuises ja Pipi Pikksuka roll Estonias võtavad temalt hetkel peamise aja, mistõttu jõulutuuridelt jääb ta sel aastal kõrvale. Sellest hoolimata mõtleb lauljatar ka oma sooloplaadile. “Oh, ma olen sellele mõelnud tegelikult juba 10 aastat, aga eks ole näha. Mõtteid on, aga kui need mõtted tulevad, tuleb muud tööd nii palju peale, et jälle ei jõua,” rääkis Vaiksoo. “Mary Poppinsi” rollis astub lisaks Nele-Liis Vaiksoole üles ka Hanna-Liina Võsa.

Laura ei tahtnud liha juba lapsena

Laulja Laura Põldvere on aeg-ajalt kalatoitudega maiustava taimetoitlase põlve pidanud juba kümme aastat ehk siis 12. eluaastast saadik. «Ma ei söö liha, kuna minu organism ei ole seda kunagi eriti tahtnud,» räägib Laura ja meenutab, kuidas ta juba väiksena suhtus lihasse kui millessegi, mis ei ole maitsev, aga mida peab sööma, kirjutab Naisteleht. Ühel suvel, kui grillile jälle päevade kaupa kuuma anti nagu eestlastel kombeks, saigi Laura lihalimiit täis.

Kes on ajaloo parim kitarrist?

Muusikaajakiri Rolling Stone nimetas kõigi aegades suurimaks kitarristiks Jimi Hendrixi. Väljaande toimetajate ja muusikaasjatundjate koostatud nimekirjas tuli teisele kohale Eric Clapton ja kolmandale Led Zeppelini staar Jimmy Page. Parimate sekka valiti ka Keith Richards, Jeff Beck, B.B. King, Chuck Berry, Eddie Van Halen, Duane Allman ja Pete Townshend, vahendab Elu24.

Genka tirib lapsed kaamera ette

Alates 2. detsembrist jõuab TV 3 ekraanile uus telesaade «See pole lastesaade», mille saatejuhuks on Genka. Saates pannakse varjatud kaamera ette kutsutud lapsed ja tuntud inimesed. Mis juhtub siis, kui lastele avaneb äkitselt uks ahvatlevasse, põnevasse ja väljakutseid täis täiskasvanute maailma? Mis toimub siis, kui kuulsused tulevad teleintervjuule ja leiavad, et küsitlejateks on ootamatult hoopis lapsed? Mis saab siis, kui tuntud inimeste närvikava pannakse proovile tavapäraseid olmesituatsioone tagurpidi pöörates? Uues telesaates «See pole lastesaade» satuvad lapsed ootamatutesse ette valmistatud olukordadesse, leides nutikaid ja naljakaid lahendusi situatsioonidele, mis neile esmapilgul isegi keerukad võivad näida. Samuti on igas saates persooniintervjuu sel ajahetkel Eesti igapäevaelu olulisemate prominentidega, kusjuures üllatajaks osutub intervjuu läbiviija, kes pole harjumuspärane täiskasvanud saatejuht, vaid spetsiaalse ettevalmistuse saanud laps.

August Hunt valmistub plaadiesitluseks

Elmaris andis intervjuu Norman Salumäe ansamblist August Hunt. Debüütplaat “Meie aeg on käes...” (nimi saab olema plaadi ilmudes veelgi pikem) on trükis ja bändimehed ise on materjaliga väga rahul. Küpsemaks on kõik muutunud. Aktiivne töö käib prooviruumis ettevalmistamaks plaadiesitluskontserte. Esinetakse detsembri alguses Tallinnas, Tartus, Viljandis.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar