Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 49.nädal
05.12.2011
Tane Mahuta esitleb plaati

Tane Mahuta liige Toomas andis intervjuu Raadio Elmar “Muusikauudistes”. Urban-haldja-folk ansambel Tane Mahuta (“elupuu” maori keeles) esitleb detsembris oma esikplaati "Väelaulud linnahaldjatele". See on Tane Mahuta esimene kontsert Tartus. Kontserdil kõlavad eesti, skandinaavia, india ning lõuna-ameerika (vihmametsade) ürgsed väelaulud, töölaulud ja maaema laulud nii eest kui võõramaistes keeltes. Improvisatsioonilist ja kergesti kaasalauldavat muusikat tšellol, torupillil, ocariinil, kalimbal, beatboxil ja šhamaanitrummil nimetavad noored ise urbanistlikuks haldjafolgiks, mis sulatab endas kokku tuva kõrilaulu, kaasaegset rütmikat ja iidseid värsse. "Loodetavasti viib meie muusika kuulamine isegi närvilises liiklusummikus istuvad inimesed rännakule loodusesse, et lasta mõttel puhata ja hingel heliseda.", ütleb Tane Mahuta kitarrist, Indigolastest tuntud Tom Valsberg. Bändis on tegevad tunnustatud vanamuusik Polina Tšerkassova, noor näitleja Jane Kruus (lavaka 25. lend), kundalini joogaõpetaja Kadri Rinaldo, Indigolastest tuntud Tom Valsberg & tšellist Joosep Kõrvits ning shamanistlik trummar-kõrilaulja Kosmo Taunonpoika Soomest. Külalisesinejatena löövad plaadil kaasa rohukõrrepillimees Erki-Andres Nuut, laulja Kati Lumiste ja eesti parimaks nooreks trummariks tituleeritud Ian Mikael Kirss. Valmib ka koduleht tanemahuta.ee.

Esilinastub “Kosmos 68"

Eesti rokkmuusika ajalugu taaselustav dokumentaalfilm "Kosmos 68" esilinastub Tartus Athena Kinos 5. detsembril 18:30. Ainult selleks õhtuks tuleb Athena kinosaali lavale Suuki muusiku Urmas Andersoni eestvedamisel kokku bänd vanadest tegijatest. Bänd mängib Eestis 60-ndatel esitatud lugusid, et luua samasugune õhkkond, mis oli filmis kajastatava ajastu kontsertitel. Filmi tegemisest ja Eesti 60-ndate muusikast tulevad juttu rääkima filmi keskne tegelane Aleksander Müller ja produtsent Margus Õunapuu.

Vrait jumaldab Facebook’i

Paljud vanaprouad kuulutavad viimasel ajal, et on elus uue lehekülje pööranud. Nende ritta on nüüd lisandunud ka Silvi Vrait, kes lisaks suurele kaalukaotusele on enda jaoks avastanud ka kübermaailma, vahendab Delfi. "Muide, ma olen väga õnnelik, et Facebook on leiutatud, ma saan tänu sellele ühenduses olla nii palju inimestega üle maailma. Viimasel ajal toimub minuga nii palju, tunnen, et olen kõigeks valmis ja avatud ning mind on inimestele tõeliselt vaja. Olen nii-öelda muutumas ja seda märkavad ka teised minu ümber. Inimesed, kes on hädas, või need, kes vajavad minu toetust, leiavad mind üles ja pöörduvad minu poole ning see on uskumatult hea tunne. Kui ma vähegi saan, siis ma aitan!"

Lemsalul opereeriti plaadistamise ajal mandlid

Superstaarisaate viimase hooaja võitja Liis Lemsalu täispikk album valmis viie ja poole kuuga - niigi lühikeseks jäänud plaadistamisaja jooksul tuli tal käia ka kurgumandleid eemaldamas. Plaadi produtsendi Danel Pandre sõnul tekitas vahejuhtum küll korraks elevust, kuid ühtegi seatud tähtaega ei ületanud, kirjutab Õhtuleht. Ehkki kõige kiiremini, nelja kuuga, on superstaarisaate võitjatest suudetud välja anda Ott Leplandi plaat, ei käi neil produtsendi sõnul siiski mitte võidujooks. Liis võitis saate küll juunis, kuid plaadi salvestamiseks pole see just parim aeg. Seepärast tuli viimasel superstaaril sellega sügishooajani oodata.

Poiss jättis Getteri telesaates maha

Neljapäevast on TV3 ekraanil romantiline, põnev ja värvikas lugu eduka lauljanna Getteri karjääri- ja isikliku elu virvarrist uues sarjas «Päikese poole». Juba avaosas ilmnesid staarisära varjuküljed ning seda seoses peategelase armusuhtega, vahendab Elu24. Getteri poiss-sõber otsustas neiu maha jätta, sest leidis, et tavaline inimene ja staar ei sobi kokku. Seepärast otsustaski noormees muusikamaailmas karjäärihüppe teinud ja tuntuks saanud Getteri pigem ise hüljata. «Päikese poole», osaliselt tõsielulistel sündmustel baseeruv sari, paljastab muusikamaailma telgitagused, kus elu on kõike muud kui igav. Staarisära varjuküljed, armastus, intriigid, tormilised suhteseiklused ning vürtsikad seigad ootavad teleloos, kus mängivad Margus Prangel, Jaak Prints, Sergo Vares, Maiken Schmidt, Tuuli Maasikas, Eliise Paula Roosa, Juss Haasma, Helena Merzin, Külli Reinumägi, Tanja Mihhailova ja paljud teised, sealhulgas ka Getter Jaani vanemad.

Noorkuu üllitas plaadi

Vokaalansambel Noorkuu tähistab selle aasta detsembris duubel-juubelit, vahendab Elu24. Detsembris täitub eksistentsi 15. aasta juubel ja selle puhul sai äsja valmis ka järjekorras 10. ehk siis juubelialbum pealkirjaga «Jõul». Nagu nimest aimata võib on sedapuhku tegemist jõululauludest koosneva albumiga. Mehed on panustanud plaadile kõik 15 aasta jooksul omandatud oskused ning kogemused ning tulemuses ei pea kahtlema. Lisaks traditsioonilistele jõululauludele leiab plaadilt ka mõned lood mida originaalina küll jõuludega seostada ei saa, kuid millele Noorkuu on andnud uue tekstilise tähenduse ning toimivad nüüd suurepäraselt jõulutunde loomisel. Veel enne jõule valmib ansamblil ka ühele albumi loole uus muusikavideo. Oma suurt sünnipäevapidu peab ansambel 15.-27. detsembrini üle Eesti toimuvate juubelikontsertidega, kuhu on külalisena kutsutud ka Superstaari saates südameid võitnud Rosanna Lints.

Lepland eitab agressiivsust

Laulja Ott Lepland raiub nagu tulist rauda vastu igasugustele vihjetele ja kõlakatele, et ta purjuspäi ebaviisakas oleks olnud ja konfliktseid olukordi tekitanud. «Kõik koosviibimised, peod, mis on mul olnud elu jooksul - võin panna käe südamele ja öelda, et mul pole kunagi kellegagi tekkinud ei füüsilist ega vaimset konflikti!» lükkab laulja Ott Lepland ümber igasugused jutud sellest, et on purjuspäi inimeste vastu ebaviisakas või üleolev olnud, kirjutab Õhtuleht. Ikka ilmuvad lagedale kõlakad, kuidas Ott olla Hiiumaal ühel suvisel koosviibimisel end liialt purju joonud ning kohelnud kõrval viibinud seltskonda ebaviisakalt ja üleolevalt ning käinud päev hiljem seltskonna juures vabandamas, et ei kanna kanget alkoholi just väga hästi. Ott lükkab sellised kuuldused raudkindlalt ümber: alkohol ei tee teda põrmugi agressiivsemaks, sõbralikuks hoopis.

Taska teab Kerli eduvõtit

Oma raamatut «Parem kui elu» esitlenud Ilmar Taska rääkis intervjuus Elu24-le muuseas ka seda, kuidas uues kohas jalg ukse vahele saada. «Igal maal oma väike ringkaitse, grupp inimesi, kes on nn rahapaja ümber. Samamoodi on ka Eestis. Võtame näiteks olukorra, kus tuleb keegi kas Londonist või Pariisist ning kes, kasutades teravamat sõnavara, tahab siia tungida, siis tõenäoliselt pannakse tallegi jalga ette või hoitakse teda tagasi, hoitakse kontrollivalt ust irvakil,» usub Taska. Kerli tegemistega Taska ülemäära kursis pole. «Tean tema olemasolust ja tema muusikast, aga isiklikult kohtunud me pole,» tunnistab Taska. «Võin aga arutleda, mõeldes mõningate teiste inimeste peale, kes Eestist väljapoole kuulsust püüdma on läinud.» «Kerli peale mõeldes tahaksin loota, et noore artistina ta jõuab veel kaugele,» avaldab Taska lootust. Nimelt on Taska sõnul kõige võtmeks teha ennast uuele kogukonnale vajalikuks. «Kui mina Hollywoodi läksin, pakkusin ma oma Euroopa kontakte. Vajalikuks osutusin ma ka seetõttu, et Euroopa äsja kokkukukkunud ida-blokk muutus Ameerika jaoks järsku huvitavaks,» meenutab Taska. Kuna filmimees on just Ameerika jaoks külma sõja vaenlase territooriumilt pärit, olid tema teadmised ja kontaktid olulise väärtusega. «Oskan ka vene keelt, oman mitmeid kontakte Euroopast ja nii muutusingi neile vajalikuks,» räägib mees. «Sa pead olema ise aktiivne ja kuskil suutma õigel hetkel õigeid inimesi kohata. Siin on natuke ka tegemist võib-olla isegi fortuunaga - kas oled õigel hetkel õiges kohas või mitte. Mul on fortuunaga vedanud. Lisaks olen küllaltki rahutu hingega. Kui oleksin rahulikum, poleks nii palju teha jõudnud,» märgib Taska.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap