Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 50.nädal
11.12.2011
Respekt jätkab vanas koosseisus

Raadio Elmar “Muusikauudistes” andis intervjuu Kerdo ansamblist Respekt. Kui kevadel teatati tegevuse lõpetamisest, siis täna saab öelda, et tegu on olnud Respekti kõige tegusama aastaga. Aeg võeti küll korraks maha ja jätkati uue lauljatari Johannaga. Siiski saadi aru, et Jane ja Kerdo kuuluvad bändikaaslastena kokku. Jõulukuul on tööd palju ja välja on tuldud ka uue looga, mis rootsi päritolu ja mille laulis 2002. aastal tuntuks Bosson. Loo nimi on “Miljon ööd”.

Savva tegi jõuluks plaadi

Raadios Elmar käis pühapäeval külas Kadri Savva. “Võluaeg” on värskelt valminud album, millelt võib leida nii traditsioonilisi jõululaule nagu “Kauneid Jõule” ja “Jõulukell” kui ka päris uusi lugusid. “Tänan andekaid lauluautoreid S. Toomperet,
TR aadikut, A. Oiti, P. Kaljustet, P. Pajusaaret jpt.” 18. detsembril saab Kuressaares alguse Kadri Savva ja Toomas Anni jõulutuur. “Sel aastal astuvad koos meiega lavale Aare Varusk klahvpillil ja Jan Viileberg kitarril. Lisainfot saab piletilevist,” rääkis Kadri.

Laura avaldas uue loo

Laura andis intervjuu Raadio Elmar “Päevapüüdjas”. Jõulukuu on lauljataril väga töine. Uus lugu kannab nime “2020” ja selle muusika ja sõnad kirjutas Sven Lõhmus. Lugu räägib tulevikust ja sellest, mis meid seal ees võib oodata, ja see kõik ei pruugigi olla nii väga positiivne. Laura ise laseb elul kujuneda spontaanselt ja sestap palju tulevikuteemadel pead ei murra. Lähitnädalatel ilmub aga juba Laura singlite kogumikplaat, kus peal on hitid alates 2005. aastast.

Mägi esitles raamatut

Neljapäeval esitles Tõnis Mägi Rahvusraamatukogus oma elulooraamatut "Müümata naer". "Müümata naeru" täielikult uuendatud ja täiendatud trükk põhineb 2006. aastal välja antud ILO Kirjastuse menukil, vahendab Publik. Elavat huvi Mägi loo vastu tundis ka raamatute ja nende laenutamise asjus viimasel ajal kõvasti sõna võtnud kultuuriminister Rein Lang. Loodetavasti leiab "Müümata naer" seeläbi tulevikus kindla koha raamatukogude elitaarsetel riiulitel. Huvil on ka põhjust, sest uues, Berk Vaheriga kahasse tehtud, raamatus on ligi kolmandiku jagu uut materjali – Tõnis Mägi mõtteid möödunud viie aasta laululoomingust ja teatrirollidest, tänasest ühiskonnast ja muusikast, samuti oma perest ja uuest kodust, juurtest ja tulevikuplaanidest.

Luisa läks trenni

"Seda, et mõni kleit mõne nurga alt kehvasti hoiab, tuleb ikka ette. Kui ma ka oleksin lapseootel, siis kindlasti ei oleks kõmupress esimene, kes sellest kuuleb," kummutab lauljatar Luisa Värk kuuldused, nagu oleks ta beebiootel. "Kahjuks olid ajakirjanikud antud juhul väga ebaviisakad ning pealetükkivad ning kiire elutempo juures pahandab selline suhtumine vahel tõesti. Aga tundub, et kõik on millekski vajalik. Tänu sellele väljamõeldud uudisele alustasin teisipäeval personaaltreeninguid Argo Aderi valvsa pilgu all spordiklubis. Meie eesmärk on veebruari lõpuks kaotada 7 kg kehakaalu ning loodame, et ka see elevust tekitanud väidetav kõht selle trenni tulemusel kaob," ütleb Luisa, et treeningsaali pole ta tõesti ammu sattunud, vahendab Delfi.

Hannah päästab kodutuid kasse

Lauljatar Hannast on saanud tõeline kodutuid kasse päästev ema Teresa, vahendab Elu24. Naine on liitunud täieõigusliku liikmena MTÜga Kasside Turvakodu ning üritab iga hinna eest aidata tänavale jäetud kiisusid, kirjutab ajakiri Naised. Hannah käib kasse peaaegu igal vabal võimalusel vaatamas ja promob nurrujaid ka oma Facebooki lehel. Muu hulgas «lapsendas» Hannah hiljuti ka ise ühe kodutu kassi, kes sai nimeks Silver. Silver ükssilm vähendab kindlasti Hannah kurbust hiljuti elust lahkunud lemmikkassi kaotamise pärast.

Selguvad 20 parimat

“Eesti Laul 2012” on asumas stardijoonele. Esmaspäeval, 12. detsembril lõppeb lugude esitamine ning seejärel asub tööle muusikaasjatundjatest koosnev žürii. Lauluvõistlusele saadetud palade hulgast valitakse välja 20 parimat, kelle hulgast selgitatakse veebruaris ja märtsis võitja. Laulukonkursside olulist kohta muusikamaailmas rõhutab rahvusvahelise plaadikompanii Universal Music Group esindaja Eestis, Leen Kadakas, kelle sõnul on need saanud lahutamatuks osaks nii Euroopa kui Ameerika poppmuusikakultuurist. «Lauluvõistlused ärgitavad nii uusi kui ka juba kogenud artiste looma ja oma loomingut avalikkusele esitama. Võita on sellest mõlemal poolel,» lisab Kadakas Elu24 portaalile.

Iirisel valmis uus laul

2010. aasta Tallinn Music Week festivalilt tuule tiibadesse kogunud Iiris avaldas plaadifirma EMI alt oma esimese ametliku singli, mis kannab nime «Melyse». Singel on saadaval ka digitaalses muusikakaupluses iTunes. Loole filmitud muusikavideo rezisööriks on Andzei Matsukevits, vahendab Elu24. ««Melyse» on laul hoiatavast unenäost», avab Iiris oma singli tausta. Ta lisab: «See on üks võimsamaid ja kiiremaid laule minu tulevaselt albumilt ning minu esimene ametlik singel esimese ametliku videoga.» Iiris ise kommenteeris videotegemist järgnevalt: «Ma olen väga rõõmus, et Andzei ja Vanaisa seda videot said teha, sest tüüpidel on visiooni ja teadmisi ning peale selle on nad muhedad ja ülisümpaatsed kujud kellega töötada. Nad ajasid väga laheda meeskonna kokku, keda neli päeva järjest üle kümne tunni jutti fillmimist ei morjendanud ja kes olid ka väsinult hea tujuga ning professionaalsed. Nii et mul on ainult head mälestused «Melyse» filmimisest ning ma võin nüüd hoobelda oma ebatavaliste vannivõtmise kogemustega.» Lisaks plaadifirmale EMI, alustas Iiris koostööd ka kontsertagentuuriga Live Nation.

Aakile annavad jõulud erilise tunde

Angela Aaki jaoks tähendavad jõulud erilist tunnet, mida ta tunneb terve detsembrikuu. "Ma ei oska seda otseselt kirjeldada, aga nii see on," räägib Angela Buduaarile jõulupühade erilisest tähendusest enda jaoks. "Kiriklikus mõistes ei ole ma ju mingit usku ja ei tähista ka jeesuslapse sündi, aga ometi antakse mulle inimesena sel ajal nagu mingi kood. Ajarataski võtab taas jälle uue pöörde. Tean, et aeg on ju tegelikult abstraktne mõiste ja hingedena oleme me kõik ju kogu aeg nii-öelda kõikides aegades üheaegselt. Sellel aastal tundsin seda erilist jõulutunnet esmakordselt juba mõne nädala eest päeval, kui läksin Grapsi mälestuskontserdile mängima," lisab ta.

Järvis soovitab kallistada

Sellest hooajast "Pealtnägijaga" liitunud Piret Järvis on esoteerikahuviline, vahendab Publik. "Mul on kodus ühed sellised heade mõtete kaardid, millelt aeg-ajalt nõu küsin. Ja lähedaste inimeste kallistamine on ka selline mõnus rituaal, millel võlutoime," paljastab Piret oma võlurituaalid. Hetke, mis muutis Pireti elu, kirjeldab naine Alkeemia.ee portaalile järgmiselt: "Ilmselt see hetk on umbes viie aasta tagant, kui tutvusin ühe eriti lummava inimolendiga. Tema minu omast totaalselt erinev mõttemaailm niitis jalust ja paelus nii, et vaikselt hakkasid ka minu enda senised tõekspidamised ja arusaamad sootuks teist kuju võtma. Tranformatsioonile andsid mõni aeg hiljem veel suurema hoo sisse sama isiku poolt soovitatud autorid nagu Carlos Castaneda või Eckhart Tolle."


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap