Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 51.nädal
12.12.2011
Birgit Varjun

Birgit Varjun andis intervjuu Raadio Elmar “Muusikauudistele”. Lauljatar on võtnud pühade päevad sel korral vabaks ja plaanib jõulud veeta koduste seltsis. 18. detsembril andis Birgit aga kaua plaanitud ajaloolise kontserdi. Ajaloolise selles mõttes, et kunagi varem pole veel Birgit esinenud oma kodukandi rahvale. Südamlik jõulukontsert “Südamest südamesse” toimus Sangaste seltsimajas.

Mial valmis debüütalbum

Raadios Elmar andis intervjuu Mia. Lauljataril sai valmis debüütalbum, mis kannab nime Mia. Praeguseks on lauljatar andnud oma hääle lauludele “Ingel Mu Kõrval” ning “Veel Üks Päev”. Uuel albumil on 13 lugu ja need on lõviosas teinud Vahur Valgmaa alias Peter Ross, ühe viisi autor on ka Tõnu Raadik. Sõnade autorina on kaasategevad Liis Lass, Janne Saar ja Heiti Kender.

Onu Bella avaldas kullafondi

Raadio Elmar hommikuprogrammis rääkis Onu Bella avadatud kullafondist. Tegu on “Eesti kullafond” sarja kuuluva kahe CD- ja ühe DVD-plaadiga. Kullafondi kuuluvad lisaks muule kindlasti “Ma võtsin viina”, Mu sober Fiat”, Seksikas poiss”, Onu Bella paradiis”, “Koolis on vahva”. Lisaks on helikandjal avaldatud ka neli varem avaldamata lugu.

Selgusid poolfinalistid

Konkursi "Eesti Laul 2012" 20 poolfinalisti on selgunud! Sedakorda oli konkursil rekordiliselt osalejaid. Tänavu esitati võistlusele kokku 159 lugu. Nagu ikka, domineerib lauludes inglise keel. Eesti keelt võib kuulda valitud laulude veerandis.

"Eesti Laulu" 20 poolfinalisti:

Erasmus Rotterdamist "Kuu pääle"
Autorid: Paul Daniel, Jürgen Rooste

Ott Lepland "Kuula" kuula!
Autorid: Ott Lepland, Aapo Ilves

Liis Lemsalu "Made Up My Mind"
Autorid: Liis Lemsalu, Rene Puura

Lenna "Mina jään"
Autorid: Mihkel Raud, Lenna Kuurmaa

Malcolm Lincoln "Bye"
Autor: Robin Juhkental

Teele Viira "City Nights"
Autorid: Priit Uustulnd, Teele Viira

Janne Saar "Fight For Love" kuula!
Autorid: Janne Saar, Carola Madis

Pop Maniacs "I Don't Know"
Autor: Rolf Roosalu

Milky Whip "My Love"
Autorid: Karl Kanter, Helina Reinjärv

Traffic "NASA"
Autorid: Ago Teppand, Jaan Pehk

Tenfold Rabbit "Oblivion" kuula!
Autor: Tenfold Rabbit

Cat Eye "Ride"
Autorid: Karel Kattai, Tanel Roovik, Margaret Kelomees

Orelipoiss "Zombi"
Autorid: Jaan Pehk, Olavi Ruitlane

August Hunt "Tantsulõvi» kuula!
Autor: August Hunt

Mimicry "The Destination" kuula!
Autor: Paul Lepasson

Soul Militia "The Future Is Now"
Autor: Lauri Pihlap

Loss Paranoias "Valedetektor" kuula!
Autor: Loss Paranoias

Birgit Õigemeel "You're Not Alone" kuula!
Autor: Mihkel Mattisen

Soundclear "A Little Soldier"
Autor: Karl-Ander Reismann

MIA "Bon Voyage"
Autor: Vahur Valgmaa

“Laulutunni” võitis Marianne

Saade "Laulutnd" on Elmari eetris olnud juba mitmed aastad ning kolmas kord jõudis kätte see aeg, mil saatesarja võitjale on auhinnaks ESIKSINGEL! Seekord oli saate reeglistik selline, et igal laupäeval said võistlejad esitada enda valitud laulu (läbi telefoni) ning meie saatejuht-lauluõpetaja Vaike Hannust-Saul valis välja ühe edasipääseja. Seejärel selgusid 10 poolfinalisti, kes astusid võistlustulle juba Elmari otse-stuudios - nii selgusid 5 finalisti, kelle vahel said kuulajad hääletada täpselt ühe nädala. Hääletajaid oli kokku 1408 ning kõige rohkem hääli sai MARIANNE (584 häält). Esiviisik kujunes kokkuvõttes alljärgnev:

1. Marianne
2. Rein
3. Urve
4. Kaili
5. Eevi

Tänavune võitja Marianne elab perega Türil, on hetkel 26-aastane ja praegu lapsega kodune - see laps on Marianne teine tütar, esimene tütar on 7-aasta vanune. Enne lapsepuhkust pidas Marianne toitlustusettevõtet, varem töötas projekteerijana - nimelt on ta hariduselt kujunduskunstnik ning kunstiteaduse magister. Marianne ütleb ise, et praegu on kunst talle natuke kaugeks jäänud, aga sellega jõuab ju alati uuesti tegeleda :D. Samuti ütleb võitja, et talle meeldivad paljud asjad ja kui ta millegagi tegeleb, siis püüab seda võimalikult hästi teha, seni kuni ise rahule jääb! Selge on see, et Marienne laulmisega on rahul ka Elmari kuulajad!:) Värske võitja esiksingel kolas eetris esmakordselt 17ndal detsembril kell 13-14 selle hooaja viimases saates "Laulutund".
Suur tänu kõigile, kes osalesid ja veel kord PALJU ÕNNE VÕITJALE!

Oja avaldas raamatu

Näitleja, saatejuhi ja muusiku Peeter Oja südames tärkas kaastunne kõigi nende vastu, kelle rahakotti vaevab kestva majanduskasvu tingimustes krooniline tiisikus. Tema neljapäeval avalikkuse ette jõudnud elulooraamat maksab vaid üks euro, vahendab Elu24. Oja sõnul on kaante vahele pigistatud poole sajandi kristalliseeritud elukogemus ja enamgi veel. «Olen jõudnud ikka, kus kael ja mälu painduvad elastselt ja selgelt mõlemale poole,» ütleb ta. «Ulatub nii minevikku kui ka kogemuslikult tulevikku vaatama. Just sellisel momendil tasub elulugu kirja panna.» Raamat, millele on soojad saatesõnad kirjutanud Oja kauaaegne kolleeg Mart Juur, kannab krüptilist pealkirja «17 x 4».

Iiris plaanib välismaale minna

"Mulle meeldib elada. Ma plaanin reisida ja maailmas lähiajal ringi vaadata," rääkis noor laulja Iiris Vesik ajakirjale Naised. "Ma arvan, et see on hea, kui inimesed on palju kogenud ning näinud," lisas ta. "See plaan, mis mu peas on, ei ole mitte mingil juhul Eestist ära põgenemise plaan, vaid hoopis rännakuplaan, et kunagi emotsionaalselt rikkamana tagasi koju tulla," selgitas Iiris. Lisaks rännakule loodab ta tulevikult ka veelgi suuremat edu: "Ütlen pigem nii, et aasta 2011 on olnud väga põnev ettevalmistuste aasta. Ma olen esinenud suurtel festivalidel, soojendanud tõeliselt suuri artiste ning sõlminud esimese plaadilepingu EMI-ga, lindistanud plaadi, kuid see kõik on alles algus."

Lenna läheb Soome

Lenna Kuurmaa, kes on varemgi filmirolle teinud, astub varsti üles Soome täispikas seriaalis "Vuosaari" (inglise keeles "Naked harbour"). Lenna hakkab mängima noort eesti koristajat Viivit, kes peab kõikvõimalikke vahendeid kasutades Soome eluga hakkama saama, vahendab ajakiri Naised. Lenna enda sõnul oli roll talle piisavalt suur väljakutse. Tõeline katsumus oli noore naise jaoks ainult see, et ta pidi filmis rääkima ainult soome keeles, mis ei ole tema jaoks just igapäevane keel. Konkurents Viivi rollile oli tihe ning Lennal õnnestus see lõpuks Marilyn Jurmani eest endale napsata.

Kriegerist võib pendlimees saada

Erich Krieger teatas Naistelehele, et temas on šamaanialget. "Olen pendliga ennustanud," lisas Krieger. Esoteerilises maailmas näib mees end tundvat nagu kala, vabandust, vähk vees. Loomulikult on selle taga usk. Näiteks horoskoopi. "Tuhandete aastate vältetl kujunenud metoodika on end tõestanud. Näiteks mina olen pühvliaasta vähk lõvi mõjudega. Ja ma leian endas kõiki neile omaseid jooni küll: teen enamasti asju pühvli jõu ja lõvi pealehakkamisega, aga vahel jään vähi kombel toppama, panen tagurpidikäigu sisse ja poen urgu," kirjeldas laulja. Ta arvab, et inimesed võiksid sellesse teemasse rohkem süveneda. "Konservatooriumis tegin filosoofias aga lõputöö just saatusest ja ettemääratusest. Rooma imperaatori Marcus Aureliuse filosoofia põhjal. Mul oli sellest isegi laul "Amor Fati". Ise ma olen selle vastu! Usun, et saame oma saatust ikka kõvasti kujundada."


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket