Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 52.nädal
26.12.2011
Matvere tembeldas end

Ümbermaailmareisi teostav Marko Matvere otsustas kehale tembeldada 14 ankrut. Läbiväisatud ookeanide krooniks tembeldas Marko Matvere end 14 ankruga - igaüks sümboliseerimas ühte merd, millest reisikaaslase Jaan Tättega mehed läbi sõitnud on: Läänemeri, Põhjameri, Keldi meri, Atlandi ookean, Kariibi meri, Vaikne ookean, Saalomoni meri, Koralli meri, Arafura meri, Savu meri, Florese meri, Bali meri, Java meri, Lõuna-Hiina meri, kirjutab Postimehe kultuurilisa Arter.

Lauri Liiv ilmutas soolosingli

Raadio Elmar hommikuprogrammis rääkisime Lauri Liiviga tema esimesest soolosinglist, mis kannab pealkirja "Poolel teel". Lauri on ise nii viisi kui sõnade autor. Meloodiaid ikka peas ringleb, ent tegu on päris esimese oma idee salvestusega. Suve lõpus hakkas idee väga intensiivselt peas ringi käima ja ei jäänud muud üle kui stuudiosse minna. Stiililiselt peab mees laulu kidra-popiks.

Karl Madis jättis jõululaupäeva vabaks

Karl Madis rääkis Raadio Elmar “Muusikauudistele”, et jõululaupäeva jättis ta sel aastal täiesti töövabaks. Edasised päevad jätkuvad aga vana muusikamehe rada pidi rohkete esinemistega. Mees meenutas ka Jõulukaravani idee algusaegu. Idee tulnud Aarne Saluveeri poolt ning Karl pakkus välja teha paari loo asemel siis materjali juba terve kasseti tarbeks. Oma lemmikoona Jõulukaravani repertuaarist tõi Karl välja loo nimega “Sõnum”.

Bläck Rokit avaldas hitikogumiku

Raadio Elmar “Päevapüüdjas” rääkis Peeter Oja alias Bläck Rokit uuest hitikogumikust. Lisaks justilmunud raamatule on ilmunud Bläku lugusid koondav kogumik, mis leidnud juba sel aastal koha ka kingikottides. Vanu aegu meenutades ei uskunud Peeter alul üldse, et Bläck Rokiti projekt nõnda pikaaegseks kujuneb. Esimesed lood võeti omal ajal aga lihtsalt nõnda hästi vastu, et rahvale tuli anda, mida nõuti.

Täna ilmus Laura uus album

Reedel jõudis plaadipoodidesse Laura uus kogumikalbum “Sädemeid taevast” singlid 2005-2012. Album sisaldab kõiki Laura singleid, millest enamus on ka viimase viie aasta raadiote enimmängitud lood. Teiste seas Laura esimene suurhitt “Moonwalk”, Eesti raadiojaamade enimmängitud lugu “Sunflowers” ja viimatine singel “2020”.

“Sädemeid taevast” Laura singlid 2005-2012

2005 Moonwalk
2007 Sunflowers
2007 Muusa
2008 581 C
2008 Lihtsad asjad
2009 Destiny
2009 Pühakud
2009 Ultra
2010 Suvesüda rohtunud teed
2010 Võid kindel olla
2011 Kustuta kuuvalgus
2012 2020
+ lisaks nimilugu “Sädemeid taevast”

Helen avaldas singlikogumiku

Alates 20. detsembrist on Laseringi, Apollo ning Rahva Raamatu kauplustest võimalik osta Helen Adamsoni EP Singlikogumikku. Plaadil on 3 singlit "Naisena", "Kui armastus alguse saab" ja "Kas tead", mille eri versioonidega on plaadil kokku 8 lugu. "Singlikogumiku idee andsid mulle arvukad kirjad, kus sooviti endale või sõpradele kinkida minu plaati. Kuna jõulude eel sain selliseid soove eriti palju siis esialgne plaan anda välja promosingel laulust ”Naisena” muutus singikogumikuks, kus on peal veel kaks minu poolt esitatud lugu," rääkis Adamson Publikule. "Osa plaatidest on valminud promo eesmärgil ning osa on müügiks. Loodan, et saan antud plaadiga inimestele rõõmu valmistada." Lisaks annetab imekena Helen kolmandiku plaadi tulust Kassiabi MTÜ-le.

Ewerti bändi tunnustati

Inglismaa portaali The Guardiani muusikablogi valis üle maailma välja 35 parimat laulu. Teiste hulgas on esindatud ka Eesti bänd Ewert and The Two Dragons looga “Jolene”, vahendab Elu24. «Ewert and The Two Dragons lendasid raketina Eesti muusikamaailma sügisel 2009, mil ilmus nende debüütalbum “The Hills Behind The Hills”. 2010. aasta oli Dragonsite jaoks kiire: nad esinesid Eestis, Lätis ja Leedus, kaasa arvatus tuntud festivalidel nagu “Tallinn Music Week” ja “Positivus”,» kirjutatakse portaalis meie poiste kohta. «Nende pehmeid helisid ja meloodiaid on kiidetud nii kodu- kui välismaal. Bändi teine album – “Good Man Down” – tuli välja aprillis ja seda on saatnud tohutu edu.»

Normann kahetseb poliitikasse minekut

Laulu- ja naljamees Henrik Normann, kes mõned aastad tagasi otsustas poliitikasse suunduda ja astus Keskerakonda, kahetseb käiku nüüd kibedalt. "Suur mees, aga kuidas ma nii loll sain olla?" küsib mees endalt retooriliselt. Normann rääkis "Pealtnägijale", et tundis end poliitikas nagu jänes huntide keskel. "Vot see on teater - komöödia ja tragöödia samal ajal," iseloomustas ta poliitilist elu. "Mina ei ole näinud elus ühtegi poliitikut, kes oleks pisarsilmi öelnud, et tead, kui õnnelik ma olen, et oleme seda saavutanud," rääkis Normann, et poliitikas käib üks pidev susserdamine ja vangerdamine, vahendab Publik. Kuigi Normann saatis avalduse Keskerakonnast lahkumiseks juba kevadel, pole tal olnud mahti kontrollida, kas ta on nüüdseks erakonna liikmete hulgast ametlikult ka välja arvatud.

Elmari aastahitt on “Tunnen elus end”

Jõululaupäeval tegime teatavaks, et Elmari aastahitt 2011 on Ott Leplandi “Tunnen elus end”. Sellele uhkele tiitlile kandideerisid need laulud, mis on püsinud Elmari edetabeli esikohal rohkem kui 3 nädalat ja neid laule on sel aastal kokku 5:

Shanon "Tuhat ja 1 ööd" – LAUL 1
Lauris Reiniks ja Luisa Värk "Linnamuinasjutt" – LAUL 2
Triin Niitoja ja John4 "Nii on ja jääb" – LAUL 3
N-Euro "Home" – LAUL 4
Ott Lepland "Tunnen elus end" – LAUL 5
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap