Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 1.nädal
02.01.2012
Tanja tegi lastekodule kingituse

Teisipäeval kinkis Kiviõli Keemiatööstus koos «Laulupealinna» saates teiseks jäänud laulja Tanja Mihhailovaga Kohtla-Järve lastekodule 20 000 eurot, kirjutab ajakiri Nädal. Ida-Virumaa üks suuremaid linnu oli saatevõidule lähedal, sest vaid paarsada televaataja häält jäi võidust ja võidurahast puudu. Sestap otsustati lastekodule auhinnaraha üle kanda, et lapsed pettuma ei peaks.

Lõhmusel oli töine aasta

Aasta viimasel päeval rääkisime Raadio Elmar “Muusikauudistes” aasta ühe edukaima produtsendi Sven Lõhmusega. Getteri pääs Eurovisiooni finaali polnud ainus saavutus Sveni aastas. Üldiselt võttiski mees kõik kokku ühe nimetajaga – töörohke aasta. Üheks oma lemmiklooks 2011. aastast peab Sven Laura lugu “2020”. 2012. aastaks soovib ta rohkem teineteisega arvestamist.


Pokinen on aastaga rahul

Hommikuprogrammis ajasime juttu laulja ja näitleja Mari Pokineniga, kellel on tormiline aasta olnud ja aasta lõpus andnud kontserte Riho Sibulaga. Koostöö Rihoga sujuvat väga ladusalt olenemata suurest vanusevahest. Koos esitatakse mõtisklevat muusikat. Lisaks andis lauljatar sel aastal välja eduka albumi "22" ning kehastab uues lastesarjas "Nöbinina" nimitegelast. Kuidas Mari ise mööduvat aastat iseloomustab, kuula Elmari veebikodust elmar.ee.

Levandi ei taha enam üksi olla

«Mehed, kus teie silmad on?» esitas Kosmikute liider Meelis Hainsoo saates «Õhtusöök viiele» suure ringi küsimuse, miks mehed säravat Pirjot seni märganud pole. «Jõuluvana sellist asja, mida minul on vaja, kingikotti pakkida ei saa,» muigas lauljanna Pirjo Levandi TV3 saates «Õhtusöök viiele» ning luges mõistatusliku naeratuse saatel üles kõik oma parameetrid justkui kirjutanuks tutvumiskuulutust, vahendab Õhtuleht. «Väga julge avaldus!» kiitsid Pirjo ürgausat tegu muusik Meelis Hainsoo ja aeroobikatreener Kaja Tuisk. «Mis julgus?» naerab Pirjo päev pärast tutvumiskuulutusega vürtsitatud saadet: «Ma olen üksik naine ja ma ei taha üksikuks jääda. Ma olen üksi istunud siin küll.»

Iff sai osa põnevusfilmis

Valminud on Silver Siilaku ja Heigo Lepla uus lühimängufilm “Priceless”, milles löövad kaasa ka sellised Eestimaa kuulsused nagu Ivo Linna, Margus Vaher, Tom Olaf Urb jt. Tegemist on Eesti filmiajaloos ainulaadse action-scam lühimängufilmiga, mis filmitud Hollywoodi-stiilis, kasutades kiireid dünaamilisi kaadreid ja huvitavaid võttenurkasid, hoides niiviisi tempot, pinget ja voolavust. Nagu produtsent Silver Siilak – režissöör Heigo Lepla koostööst varem sündinud lühifilmides “Profid” ja “Profid 2”, ei puudu ka siin oma kiiks, mis publikult siiani alati positiivse tagasiside saanud. Professionaalsete näitlejate mitte kasutamine on olnud üheks eesmärgiks. Filmi tunnusloo on valmistanud Eesti reggaebänd Bombillaz. Tartu esilinastus toimub jaanuarikuu lõpupäevil.

TMW avas uksed ka välistegijatele

Juhuuu! Muusikud ja muusikasõbrad, rõõmustage! Juba neljas Tallinn Music Week avas oma uksed ja ootab artistide sooviavaldusi avasüli. Aega on antud 9. jaanuari südaööni. Tallinn Music Week toimub neljandat korda 29. - 31. märts 2012 ning oma soovist saab teada anda läbi veebipõhise taotlusvormi, mille leiab festivali kodulehelt. Taotlusvooru on pikendatud kuni 9. jaanuari südaööni. Kuna rahvusvaheline huvi on festivali vastu kasvanud, osalevad võrdsetel tingimustel ka välismaised artistid eeskätt naaberriikidest. Arvesse võetakse artisti oskust presenteerida end läbi tutvustava teksti, promopiltide ja muu lisamaterjali. Võõramaiste külalistena on esindatud osaleda soovijad Lätist, Leedust, Poolast, Venemaalt, Soomest, Norrast, Taanist, Suurbritanniast, Itaaliast ja Islandilt, keda on kokku umbes 100, vahendab Delfi.

Kõrb soovib muretut aastat

Tantsupedagoog Kaie Kõrbi suurim uue aasta soov on, et kõik oleksid terved ning et inimesed ei peaks enam muretsema, kas tööd jätkub ja kas tullakse toime üha tõusvate hindadega, vahendab Pealinn. "Loodan, et uuel aastal saavad maandatud need ühiskondlikud pinged, mida inimestes on tekitanud mure homse päeva ees — kas ikka jätkub tööd ja kas tullakse toime üha tõusvate hindadega. Soovin, et inimesed ei peaks enam homse ees hirmu tundma! Mulle oli mööduv aasta pöördelise tähendusega, sest juubelikontsertidega lõppes minu lavatee ja algas treeneritöö. Olen ju lastele tantsutunde andnud juba mitukümmend aastat, kuid nüüdsest saan oma õpilastele pühendada kogu oma jõu ja energia, mida varem tuli hoida ka oma etendusteks. Minu suurim uue aasta soov on, et kõik oleksid terved — kui on tervist, annab selle peale ka kõike muud üles ehitada. Jõulud on kindlasti väga perekeskne aeg — ilus meeleolu, mis kinnitab tunnet, et kodu on kõige tähtsam. Mäletan lapsepõlvest, et kuuse ehtimine, kõige nende vanade ehetega, oli jõuluajal kõige huvitavam, et kuhu ja kuidas panna ja mismoodi see täht sinna kuuse ladvaotsa saab. Meie nelja-aastased kaksikud poisid on veel nii väikesed, et kuuske nad seni kodus ehtinud ei ole, aga just rääkisid, et lasteaias panid kuusele ehteid ja olid väga põnevil, kas saavad seda ka kodus teha. Ma ootan nende uut rõõmu väga suure ärevusega. Ma ei ole oma jõulusöömist võrreldes ajaga, kui ma olin Estonias baleriin, oluliselt muutnud. Olen alati rääkinud, et võisin süüa kõike, mida tahtsin, lihtsalt sõin siis veidi vähem. Lätlaste ja eestlaste jõulukommetes ja toitudes ma erilist vahet ei ole näinud. Küll oleme Viestursiga vaielnud, et kelle verivorstid on õigemad, aga milles see vahe on, polegi ma õieti aru saanud. Aga vana-aasta õhtuks keedavad lätlased pekikuubikutega nn musti herneid ja need tuleb enne uue aasta saabumist kindlasti ära süüa, sest muidu tulevat midagi halba uude aastasse kaasa. Ühel aastavahetusel pugisimegi koos naabritega neid herneid — ju sai liiga palju tehtud –, kuigi laud oli head-paremat täis."


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge