Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 3.nädal
14.01.2012
Artjom salvestab uusi lugusid

Raadios Elmar käis neljapäeval külas Artjom Savitski koos oma bändiga. Artjom lindistab uusi lugusid ja nii kavatseb ta jätkata terve selle aasta. Eesmärk on muidugi täispikk album välja lasta, aga selleks jääb hetkel salvestusi väheks. Intervjuus Artjom ei maininud, kellega koos ta esineda tahaks, kuid tegelikult on just praegu käsil stuudios ühisversioon koos C-Jamiga (http://www.c-jam.eu/ ) loost "Ainus soov". Miks mitte kunagi ka mõnel laval tšellokvartetiga üles astuda!

Shanon tegi uue laulu

Elmari päevaprogrammis rääkis Taavi ansamblist Shanon. 2011. aasta oli väga edukas Shanonile, sest nii “Kukub täht” kui “Tuhatüks ööd” olid väga edukad. Edu võtmeks on Taavi sõnul pikk ja põhjalik eeltöö. Uue loo «Jäätunud jäljed» muusika kirjutasid Janek Harick ja Taavi Immato ning sõnade autoriks on Berit Sal-Saller. Aasta lõpupoole on bändil üks põnev plaan, ent selle jättis Taavi veel saladuseks. Saladus pole aga see, et igale loole püütakse teha nüüd ka video juurde. Ka uue laulu video on juba vaatamiseks internetis olemas.

Inga Tislar õpib Silvi Vraidi klassis

Noor lauljatar Inga Tislar rääkis “Muusikauudiste” intervjuus, et plaanib oma tuleviku muusikaga siduda. Huvi pakub pigem lauljakarjäär kui tulevik pianistina. Arenguhüppe tegi lauljatar saates “Tallinn – ma olen kuulus”, kus ta sattus kokku Tõnu ja Piret Laikrega. Saates žürii koosseisus olnud Silvi Vrait avastas alles tänu saates esinemisele, et tema klassis õppiv Inga nõnda hästi laulda oskab. Inga sõnul pidavat Silvi olema väga range, ent hea õpetaja, kelle tundides valitseb alati kord. Laulu “Suve talveuni” valis Tõnu Laikre Ingale telesaates esitamiseks ning lugu tehti studios ka raadiovalmis.

Sisaski album ilmub veebruaris

20. veebruaril ilmub Siiri Sisaski uus album "Hommikupuu", mille produtsendiks on Marko Atso ansamblist Metsatöll. Kui rokkiv uus album on, uurisime lauljatarilt hommikuprogrammis. Plaadi sündimise lugu ulatub 2011. aasta kevadesse. Pakkumine tuli Metsatöllu meeste poolt ja ühiste ideede materjali tutvustati Universali kompaniile ning sealt anti projekile roheline tuli. Muusika on Sisaski kirjutatud ja osalt ka aranžeeritud. Tekstid on ka luuletajatelt – Juhan Liiv, Ilmar Vananurm, Helvi Jürisson. Muusika on suuresti Sisaskile omane ja lugudes leiab ka tempokamat ekspressiivsust ja jõudu. Bänd rõhutab seda jõudu.

Norman jääb videost välja

“Saime vaevalt 15 kilomeetrit sõita, kui suur tume kogu üle sõidutee meie poole kihutas. Väga midagi teha ei saanudki – väike äkkpidurdus ja niimoodi see põder mööda kapotti esiklaasi lendas," meenutab August Hundi solist Norman Salumäe Õhtulehele oktoobrikuu avariid Tartu külje all, mistõttu ta "Eesti laulu" poolfinaalis võistleva "Tantsulõvi" video võtetelt eemale jäi. "Keegi õnneks väga viga ei saanud. Mina olin ainus, kes suutis endale kuidagimoodi klaasikillud talla sisse saada," räägib laulja. "Põder plagas metsa tagasi, kuigi tema tulevik väga roosiline ei tundunud, sest kokkupõrke ajal oli kiirus 90 km/h ümber," oletab noormees. "Autole sai puksiir järele kutsutud, sest õues oli kõva tuul ja aknapragude vahelt lendas kõvasti väikseid kilde, mis edasisõitmist väga ei soodustanud. Mootor jäi õnneks terveks." Samal õhtul jäädvustati pealinnas aga "Tantsulõvi" muusikavideo, milles vihub nüüd elu eest tantsida noor näitleja Mart Müürisepp ja tema kehahööritusi jälgib ükskõiksel pilgul Teele Viira.

Selgus “Eesti laulu” esinemisjärjekord

Loosimisest võtsid osa kõik artistid või nende esindajad. Poolfinaalid toimuvad 18. ja 25. veebruaril ning jõuavad muusikasõpradeni läbi ETV otsesaadete. Mõlemast saatest pääsevad edasi viis parimat, kes kohtuvad finaalis Nokia Kontserdimajas. ETV meelelahutustoimetuse juhataja Mart Normeti sõnul tulevad poolfinaalid tulised.
«Vaadates esinejate nimistut, võib ennustada, et lõppvõistluse kohtade pärast läheb suureks rebimiseks. Seda tajuvad ka artistid ise, kes on juba peadpööritava hooga oma lugusid lihvimas ning lavanumbreid välja töötamas,» kommenteerib Normet. Milliseks kujuneb viimistletud lõpptulemus, selgub juba veebruaris. Esimeses poolfinaalis astuvad televaatajate ette järgmised artistid:

1. «Fight for Love» / Janne Saar / Rob Montes, Carola Madis, Janne Saar
2. «Kuu pääle» / Erasmus Rotterdamist / Paul Daniel, Jürgen Rooste
3. «Bon Voyage» / MIA / Vahur Valgmaa
4. «My Love» / Milky Whip / Karl Kanter, Helina Reinjärv
5. «I Don’t Know» / POP Maniacs / Rolf Roosalu
6. «Kuula» / Ott Lepland / Ott Lepland, Aapo Ilves
7. «Tantsulõvi» / August Hunt / August Hunt ja Heiti Kender
8. «A Little Soldier» / Soundclear / Karl-Ander Reismann
9. «Made Up My Mind» / Liis Lemsalu / Liis Lemsalu, Rene Puura
10. «Valedetektor» / Loss Paranoias / Loss Paranoias

Teises poolfinaalis selgitavad parimaid järgmised artistid:

1. «NASA» / Traffic / Ago Teppand, Jaan Pehk
2. «Mina jään» / Lenna / Mihkel Raud, Lenna Kuurmaa
3. «Bye» / Malcolm Lincoln / Robin Juhkental
4. «Oblivion» / Tenfold Rabbit / Tenfold Rabbit
5. «You're Not Alone» / Birgit Õigemeel / Mihkel Mattisen
6. «The Future is Now» / Soul Militia / Lauri Pihlap
7. «The Destination» / Mimicry / Paul Lepasson
8. «Zombi» / Orelipoiss / Jaan Pehk, Olavi Ruitlane
9. «City Nights» / Teele Viira / Priit Uustulnd, Teele Viira
10. «Ride» / Cat Eye / Karel Kattai, Tanel Roovik, Margaret Kelomees

Millised laulud olid meie sünnihetkel tipus?

Kas tead, millised rütmid ja helid olid kuumad just siis, kui sina sündisid? Internetti on üles seatud veebileht, mis laseb ajalukku piiluda, vahendab Noorte hääl. Tuleb vaid valida oma sünnikuupäev ja -aasta ning saad teada, milliste lugude järgi rokkisid sinu vanemad siis, kui nad sinu ilmale tõid. Kui oled loo teada saanud, saad seda juba YouTube'i kuulama minna. Sünnihetke hitid leiad aadressilt www.joshhosler.biz.

Rosanna teeb koostööd Jaagupiga

Tuleval nädalal ilmub säraval noorel lauljannal Rosanna Lintsil (16) elu esimene singel «Tuli aknas», mille on kirjutanud spetsiaalselt talle rokkar Jaagup Kreem (38). Ka Jaagupile on see lugu teatud mõttes esimene - esimest korda elus kirjutas ta laulu personaalselt kellelegi teisele, kirjutab Naisteleht. «Ütleme nii, et laul, mida varem nokitsenud olin, ootas seda õiget lauljat - kelle ta ka lõpuks leidis,» kommenteerib Jaagup. Muide, Rosanna oli Kreemi lemmik juba superstaarisaatest peale. «Rosanna on mulle väga meeldinud, kahju oli kohe vaadata, et mitte keegi tema kui lauljaga ei tegele. Ühel päeval kutsusin ta vestlusele, uurisin, millega ta tegeleb ning selgus, et mänedžeri tal pole ja ühegi plaadifirma alla ta ei kuulu. See oli mulle muidugi rõõmustav,» jutustab Jaagup, kes seepeale Rosanna stuudiosse kutsuski ja koostööd alustas.

Ämmale pojast halba rääkida ei tohi

Lea Liitmaa (37), kellel on olnud elus rohkem kui üks ämm, teab rääkida: "Kõige tähtsam tarkusetera on see, et isegi kui arvad, et oled oma ämmaga sõbranna, ei tohi talle siiski rääkida tema lapsest ebameeldivat tõde." Lea sai selle tõe selgeks valusa kogemuse põhjal, kirjutab Naisteleht. "Mu esimene mees oli minu vastu vägivaldne. Kuna ma ei julgenud oma emale sellest ealeski rääkida ja sain samas ämmaga suurepäraselt läbi, otsustasin lõpuks talle pihtida. See oli mu elu suurim viga! See naine vihkab mind siiamaani," jutustab ta.

Kene osaleb filmis

"Lõikasin oma juuksed filmi "Rat King" jaoks ära. Minu osatäitmine ei olnud midagi suurt, aga kui saad osaleda juba välismaa filmis, siis on see põnev," rääkis Kene Vernik Publikule. Lauljatar osales Soome-Eesti koostöös vändatud filmis, mis jõuab kinno juba 19. jaanuaril.

Ruja trummar jääb Rootsi elama

"Vähemalt praegu jätsin need sekeldused katki. See ei aja tigedaks, vaid lausa vihale!" kirub Õhtulehele Rootsi riigi alam, ligi 22 aastat Eestist eemal olnud kunagine esitrummar Andrus Vaht bürokraatia kadalippu, mis tuleks tal Eesti kodakondsuse saamiseks läbi teha. Mõni aeg tagasi tuli tal mõte Rootsi pass Eesti oma vastu vahetada, aga kõne Eesti Stockholmi saatkonda kergitas hoopis vastupidiseid tundeid. "Mulle läinuks see maksma 500 eurot ja ilmselt ka kogu paberisõja, mis kuluks tõestamaks, et eestlane olla on ikka uhke ja hää. Pole võimatu, et pean veel sooritama ka keeleeksami," kardab endine Eesti esitrummar, kes hiljuti enam kui paari aastakümne järel taas korraks sünnimaad külastas. Mees eelistab nüüd bürokraatia tõttu Eesti kodakondsusele Rootsi oma. Andrus lahkus Nõukogude Eestist 1990. aasta 27. jaanuaril. Mees läks salaja koos naise ja kolme lapsega Soome laevalt Rootsi laevale ja oligi vabaduses.Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap