Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Uinuda aitab õige hingamine
22.01.2012
Pühapäeva hommikul käis Raadio Elmar hommikuprügrammis külas joogaõpetaja Veronika Krassavina. "Alustasin joogaga üle 15 aasta tagasi. Läbisin mitu jooga ja qiqongi alast koolitust CIPEs (Crimean Institute of Physical Education based on Practical Yoga), mille kohta sain vastavad sertifikaadid. 2006.a. läbisin Art Of Living (Elamise Kunsti) baaskursuse, mille sügavus ületas mu ootusi. Maailma ühe suurema heategevusliku sihtasutuse Art of Living ja Rahvusvahelise Inimväärtuste Assossatsiooni rajaja on erakordse sügavusega üleilmselt tunnustatud vaimne juht ja humanist Tema Pühadus Sri Sri Ravi Shankar (Nobeli Rahupreemia nominent). Tema nägemus vägivallatust ja stressivabast ühiskonnast inimväärtuste taasäratamise kaudu on innustanud miljoneid inimesi. Tema näol olen leidnud lõpmatu teadmiste allikaga õpetaja."
Uurisime, mismoodi õhtuti võimalikult hästi magama jääda. Vastuseks saime, et tuleb keha lõdvestada. Aga kuidas? Tähelepanu tuleb püürata rahulikule ja sügavale hingamisele, rahulikult sisse ja rahulikult välja. See aitab juba iseenesest muud argimõtted eemale viia ja lõdvestab ühtaegselt nii keha kui ka vaimu. Teise variandina pakkus Veronika välja keha lõdvestamise. Tuleb mõelda eraldi kõigile kehaosadele ja need üks-ühe haaval lõdvaks lasta. Ka selline keha lõdvestamine rahustab pead ja viib argimõtetest eemale. Kui eelpool mainitud meetodid ei aita, võib kasutada vastupidist toimingut ja proovida keha üleni pingutada. Mingil hetkel inimene väsib ja laseb automaatselt ennast lõdvestunud asendisse. Veronika väitel töötab tema puhul alati hingamismeetod ja unega pole tal enam aastaid probleeme olnud. Läemalt saab uurida otse Veronika käest ning infot tema kohta leiab veebilehelt estyoga.com.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge