Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 6.nädal
05.02.2012
Sündinud on uus futudisko duo

Raadio Elmar “Muusikauudistele” andis intervjuu Meeli plaadi- ja produktsioonifirmast Technoir. Plaadifirma teatab rõõmuga futudisko duo Future Brain sünnist. Selle puhul avaldati esimene singel nimega "Öö", mis on saadaval nii ostmiseks muusika24-s kui ka tasuta torrentina allalaadimiseks bändi kodukalt www.futurebrain.ee. "Tulevikuajudeks" on kaks venda Tallinnast, kes otsustasid muusikat kirjutama põrutada Austraaliasse. Sel inspiratsioonirikkal mandril on tänaseks salvestatud terve albumitäis materjali, mis üsna pea ka ilmavalgust näeb. Oma muusika stiiliks nimetavad vennad Hando ja Martin Tõnumaa italo discot. Singli juurde oleme loonud ka muusikavideo, mida saate vaadata siit:
http://www.youtube.com/watch?v=iNvyQWhyTcg

Ewerti bänd tegi muusikaauhindade galal puhta töö

Neljapäeval autasustati auhinnatseremoonial “Eesti Muusikaauhinnad 2012” eelmise aasta parimaid kodumaiseid muusikuid. Puhta töö tegi ansambel Ewert and The Two Dragons. Draakonid võitsid kõigis viies kandideeritud kategoorias! Pisut suutsid draakonite kõrval särada ka Outloudzi poisid, kes viisid koju aasta parima pop- ja debüütalbumi auhinnad. EMA 2012 nominendid ja võitjad:

Aasta album:
Ewert and The Two Dragons - "Good Man Down" - VÕITJA!
Metsatöll - "Ulg"
Ott Lepland - "Laulan ma sind"
Outloudz - "Wide Awake"
Vaiko Eplik - "V ehk Tants klavessiini ümber"

Aasta ansambel:
Ewert and The Two Dragons - VÕITJA!
Metsatöll
Outloudz

Aasta debüütalbum:
Liis Lemsalu - "Liis Lemsalu"
Maria Minerva - "Tallinn at Dawn"
Outloudz - "Wide Awake" - VÕITJA!

Aasta meesartist:
Ott Lepland - "Laulan ma sind" - VÕITJA!
Tõnis Mägi - "Tarkus"
Vaiko Eplik - "V ehk Tants klavessiini ümber"

Aasta naisartist:
Getter Jaani - "Rockefeller Street"
Ingrid Lukas - "Silver Secrets"
Liis Lemsalu - "Liis Lemsalu" - VÕITJA!

Aasta džässalbum:
Tanel Ruben - "Nõiutud veerandtunnid"
Toomas Rull - "Eesti hääled 2"
Vaiko Eplik ja Kristjan Randalu - "Kooskõla" - VÕITJA!

Aasta etno/folkalbum:
Greip - "Üks viis"
Kukerpillid, Mari Pokinen, Hendrik Sal-Saller - "Meie küla laulud" - VÕITJA!
Untsakad - "Meie küla pidu"

Aasta elektroonikaalbum:
Bert on Beats - "Antenna of Tallinn"
Maria Minerva - "Tallinn at Dawn"
Tehnoloogiline Päike - "Kõige pikem päev" - VÕITJA!

Aasta alternatiivalbum:
Badass Yuki - "Black Apple Trip"
Kurjam - "Kuumalaine Stroomi rannas"
Laika Virgin - "Laika Virgin" - VÕITJA!

Aasta metal-album:
Metsatöll - "Ulg" - VÕITJA!
Neoandertals - "Ebu Gogo Gutting the Child"
X-Panda - "Flight of Fancy"

Aasta rokkalbum:
Ewert and The Two Dragons - "Good Man Down" - VÕITJA!
Kosmikud - "Öö ei lase magada"
Smilers - "Viimane"

Aasta popalbum:
Liis Lemsalu - Liis Lemsalu
Ott Lepland - "Laulan ma sind"
Outloudz - "Wide Awake" - VÕITJA!

Aasta muusikavideo:
Ewert and The Two Dragons - "Good Man Down" - VÕITJA!
Iiris - "Melyse"
Metsatöll - "Küü"

Aasta parim lugu:
Ewert and The Two Dragons - "Good Man Down" - VÕITJA!
Ewert And The Two Dragons - "(In The End) There's Only Love"
Greip - "Vihma loits"
Ott Lepland - "Tunnen elus end"
Outloudz - "I Wanna Meet Bob Dylan"

Nõgisto saab teenetemärgi

Muusik ja telerežissöör Jaanus Nõgisto saab Eesti riigile osutatud teenete eest presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi. "Sain just Anu Välbalt teada. Arvasin, et ta teeb halba nalja," rääkis Nõgisto Publikule. Mees ei oska öelda, miks just tema selle saab. "Olen nüüd tund aega sellele jõudnud mõelda, kuid pole veel välja mõelnud," tunnistab ta. "Ma ei ole ju sotsiaalne olend ja ikka pigem sissepoole elanud. Eks need andjad ja soovitajad teavad ise paremini." "Peale purjetamise eest saadud plastmasskarikate pole mul mingisuguseid auhindu. Jumal on mind säästnud selle eest, et oleksin pidanud midagi just auhinna nimel tegema," tõdeb ta. Kuigi imestama panev, on tal tunnustuse üle hea meel: "See on meelitav ja positiivne tunne." Valgetähe V klassi teenetemärgi on saanud ka Nõgisto bändikaaslane Riho Sibul.

Algas „Rock liiga“

2012. aastal kolmandat korda toimuva „Jägermeister Rock Liiga“ Tallinna ja Tartu eelvoorudes osalevad 12 poolfinaalbändi on selgunud, vahendab Elu24. Žürii, mille koosseisu kuulusid: Rabarocki peakorraldaja Kristo Rajasaare, Jägermeister'i tootejuht Janno Hert, Rada7.ee ja Tallinn Music Week esindaja Ivo Kiviorg, Rock Cafe promootor Gunnar Viese, audiospetsialist Erik Pauklin, DJ MOP ning möödunud aastase “Rock Liiga” võitjabändi Nevesis liikmed, kes valisid 50 registreerunud bändi hulgast välja eelvoorudesse esinema järgmised artistid:

1. Number Ö
2. Dramamama
3. No More Fridays
4. Paha Polly
5. Revolver
6. Kruuv
7. Legshaker
8. Emerald
9. Rob Findel
10. Mockingbird
11. Redneck Rampage
12. Driven

12 poolfinaali jõudnud bändi selgitavad 2. ja 10. märtsil Tallinnas Rock Cafés ja Tartus Genialistide klubis toimuvatel eelvoorudel endi seast välja 6 finaalbändi, kes 23. märtsil Rock Cafés toimuval finaalkontserdil selgitavad välja “Jägermeister Rock Liiga 2012” võitja, kes viib endaga koha suvel toimuva Rabarock 2012 laval ning auhinnaraha 3333 eurot.

Ilves pühendas luuletuse Ülemiste Vanakesele

Kirjanik ja folkmuusik Aapo Ilves saadab tervitused oma Facebook’i seinalt kipsis «Ülemiste vanakesele», vahendab Elu24. Kirjaniku enda sõnutsi juba möödunud sajandil valminud kirjatöökese tahab ta tänasel päeval pühendada Ülemiste Vanakesele, kelle jalg on kipsis. Luuletus on järgmine:
pelgupaigas mudin lihast,
tuleb jooks, sest kardan tihast,
seirab mind kes tammeladvas.
pilk on himur, nokk on ablas,
piidleb minu prinki põske.
päästab jooks ehk põlvetõste?
sedamaid, kui asu saaks,
pekina mind kasutaks.

Allvee kooselu purunes

Armastatud svingilaulja Airi Allvee (40) ja tema elukaaslase Allani viis aastat tagasi kiiresti alanud suhe on tänaseks ajalugu. "Nojah, me oleme küll lahku läinud. See on minu jaoks väga raske ning komplitseeritud teema ning ma ei taha sellest rääkida," ohkab Airi Allvee Naistelehega rääkides. Millal ja mis põhjustel paari teed lahku läksid, jätab Airi enda teada. Airi ja Allani ühine lugu sai alguse viis aastat tagasi. 2008. aastal, mil sündis paari ühine tütar, tänaseks kolmene Elise, rääkis Airi Nipiraamatus, kuidas ühel kaunil augustikuu päeval astus tema uksest sisse naabrimees Allan ja enam ära ei läinudki. Nüüd usub Airi, et kiire kokkukolimine polnud õige: "See oli muidugi viga. Aga mina olen nüüd küll viimane inimene, kes oskaks paarisuhete kohta nõu anda."

Normann tegi video

Hendrik Normann avaldas muusikavideo oma uuele loole «Tüdrukud kõrgema klassiga». Showmees ja laulja Henrik Normann ütleb, et lugu on humoorika alatooniga, pisut kantrilik laul tänapäeva uhkusest, nipsakusest ja tõrkusest, vahendab Elu24. «Moraal on aga ikka see, et kes liiga kaua oma valikuga viivitab, võib lõpuks üldse ilma jääda. Nii, et olgem avatud ja jääge iseendaks,» soovitab maailmaparandajast Normann.

Jurman mängib totut tibi

Kaunis noor näitlejatar Marilyn Jurman tegeleb peale näitlemise veel laulmisega bändides Mantra Gora ja Forthee. Lisaks sellele, et bändidega on Marilynil mitmeid esinemisi sel aastal ees, mängib kaunitar ka ühte peaosa kodumaises seebiooperis «Saare sosinad». «Seriaali «Saare sosinad» näol on tegemist pigem telenovelaga, mis siis eesti keeles on põhimõtteliselt üks korralik seebiooper,» rääkis Marilyn Buduaarile. «Ühesõnaga armastus, serenaadid, segased suhted, portugali keel ning kuumus,» lisab kaunitar, et kõigil seriaali näitlejatel tuli praktiseerida ka portugali keeles rääkimist. «Minu tegelane on, kuidas nüüd öeldagi, seebiooperi karakterite järgi selline natukene totu, kes tahab head, põhiliselt küll ainult endale, ja siis läbi kogemuste ja vigade, mis ta teeb, muutub ajapikku paremaks ja ausamaks inimeseks,» ütleb Marilyn, et nalja saab seriaalis kindlasti palju. «Minu endaga sarnaneb ta niipalju, et kui sotsiaalsed maskid on pealt ära kistud, siis nende all on peidus emotsionaalne ja õrn naisterahvas,» kommenteerib Marilyn ühiseid jooni tema enda ja mängitava rolli vahel. «Saare sosinad» avaosa on Kanal 2s laupäeval, 11. veebruaril kell 19.35.


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap