Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 7.nädal
13.02.2012
Mia valmistub võistluseks

Raadio Elmar “Muusikauudistel” kais külas Mia, kes osaleb ühena 20-st poolfinalistist “Eesti laulu” konkursil. Mia suurimaks sooviks on pääseda edasi finaali. Rohkemat nooruke lauljatar loota ei julge ja ennustab edu pigem Lenna ja Oti lauludele. “Bon voyage” on Mia arvates suunatud liiga väiksele sihtrühmale kuna tegu on tantsulooga. Lugu valmis koostöös Austraalias toimetava Vahur Valgmaaga. “Eesti laulul” lubab lauljatar särada sõna otseses mõttes, millest annavad tunnistust ka konkursi ajaks Mia ja tantsijate tarbeks valmivad sätendavad kostüümid.

Timol valmis uus laul

Raadio Elmar päevaprogrammis andis intervjuu Timo Tammesalu. Club 96 ansambliga tuule tiibadesse saanud Timo on valmis saanud oma teise soolosingli. Esimene singel “Mesinädal” võeti Elmari kuulajate poolt hästi vastu ning jõudis ka meie edetabelis esikohale. Vahepealse külma aja on Timo kenasti üle elanud, kuigi suusatama-uisutama pole veel jõudnud. Esinema pole mees samuti jõudnud, sest repertuaar pole veel piisavalt pikk. Selle aasta eesmärgiks ongi lugusid juurde teha ja oma esimene sooloplaat välja anda. Uue loo nimi on “Kaunis lootus” ja räägib see lahku minekust hetkel, mil mõlemad osapooled veel väga hoolivad teineteisest. See lugu on autobiograafiline ning Timo on üks laulu autoritest.

Sõnajalgadest valmis film

ETV-s näidatud dokumentaalfilm “Salme saladus” naeruvääristas nii helikopteriga õhuavarustes tiirutanud vendi Sõnajalgu kui ka nende abikaasasid, kes koolitüdrukute kombel kaamera ees edvistasid. “Saarte Hääl” uuris Oleg Sõnajalalt, millise mulje film talle jättis: “See väikene filmikene pidi algselt üldse tulema jaanipäevast, aga siis hakkas asi venima ja et sinna ka muid asju sisse tuli, on puhtalt tegijate improviss. Kindlasti ei kajasta film meie elu ega meid kui persoone, vaid see on lihtsalt üks filmitegijate meelevaldne teemade käsitlus ja erinevate pildikeste-kontrastide kokkupanek. See oli neil mingisugune kunstiline taotlus, aga kahjuks sattusime meie taas olema selle ohvrid. Tegelikult võib seda võtta ka huumoriga.”

Artjom ja Teele promovad suhtlusportaali

Tähelepanu! Väljamaistele sotsiaalmeediakeskustele on taas konkurentsi pakkumas suhtlusportaal, mille eesmärgiks pole mitte enda sõpradega suhelda, vaid uutega tuttavaks saada. Lauljad Teele Viira ja Artjom Savitski on saanud selle saidi reklaamnägudeks, vahendab Publik. Tutvumisportaal Flirtic teatab, et kasutajad saavad veebruaris portaali kaudu suhelda ja lähemalt tutvuda Teele Viira ning Artjom Savitskiga, kes osalevad ka tänavusel „Eesti laul 2012“ konkursil.

Kene põeb kohvikusõltuvust

Saatest "Eesti otsib superstaari" tuntuks saanud ansambli Mimicry lauljatar Kene Vernik tunnistab, et sõpradega kohvikus istumine on üks tema meelistegevusi.
Et oma tungi kohvikumelu järele rahuldada, sukeldus Kene eelmise aasta novembris kohvikuärisse – nüüd peab ta koos perega Tartu südalinnas söögikohta, kirjutab Õhtuleht. Kene tunnistab, et kohvikusõltuvus on tekkinud mitmel põhjusel. Üks neist on kindel – kiire elutempo tõttu pole tal enesel lihtsalt aega pliidi ees vaaritada. "Sellepärast ma väga tihti süüa ei tee. Kõige rohkem meeldivad mulle aga India ja Hiina vürtsikad toidud," ütleb Kene.

Valgmaa teeb Austraalias usinasti tööd

Eesti üks tuntumaid popmuusikaprodutsente, aastaid ansambli Nexus produtsendina leiba teeninud Vahur Valgmaa lahkus Eestist, sest tundis, et siinne elu hakkas üle pea kasvama ja tüütas ära. See ei sega teda aga sellegipoolest “Eesti Laulul” osalemast! "Kavatsen siin elada nii kaua kui võimalik ja tagasi Eestisse ma küll hetkel ei kipu," räägib Valgmaa, kes on koos töötanud nii Nexuse, Rolf Roosalu, Koit Toome ja paljude teistega ning osaleb suurest distantsist hoolimata ka selle aastasel “Eesti Laulul”, kus teeb koostööd MIA'ga. Elu Austraalias pole olnud mingi meelakkumine - kuidagi tuli ju raha ka teenida, et leib oleks laual ja katus pea kohal. "Olen proovinud mitut ametit – alustades ukselt-uksele-müügimehena, müües Aasiast pärit õlimaale ja Goodyear’i autohooldusteenust, olen olnud ka kolija, transpordimees, helimees ning turundusspetsialist ürituskorraldusfirmade tarbeks," loetleb ta Õhtulehele.

Defrage tuuritab välismaal

Defrage on tänaseks Eestimaa tolmu jalgelt pühkinud ja esinenud mõnedes endistes idabloki riikides. Bändi Facebook’i kontolt selgub, et noored on teel Bulgaariast Serbiasse ning sealt läbi Austria ja Tšehhi Saksamaale. Märtsikuu lõpuks jõuavad maailmavallutajad aga kodumaale õige lähedale - nimelt Riiasse, vahendab Elu24.

Vaike kirjutab laulusõnu

“Laulutunni” saatejuht Vaike Hannust rääkis Elmari soovisaates oma talvistest tegemistest. Külmalaine elas Vaike üle kõvasti ahju küttes ja laulusõnu kirjutades. “Kui lumi langeb” on Vaike uus laul, mis tehtud koostöös Risto Rebasega. Risto teeb meloodiaid ja Vaike teeb sõnu. Laulu tegemisel saatis autoreid just inspiratsioon praegusest talvest ja lumest.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Mari-Liis Männik

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap