Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 8.nädal
20.02.2012
Konkurentidele meeldib kõige enam Lemsalu

Nagu mullu nii laseb ETV «Ringvaade» ka tänavu “Eesti Laulu” osalejatel isekeskis lemmikuid valida. Seni on konkurentidele kokkuvõttes olnud sümpaatseim Liis Lemsalu (19) oma looga «Made Up My Mind», kirjutab Naisteleht. «See tuli nüüd küll üllatusena! Olla kusagil favoriit annab ainult indu juurde veel enam pingutada,» kilkab Liis rõõmust ja tunnistab, et ei pabista laupäevase poolfinaali eel üldse. «Mul on fantastilised bändikaaslased, nendega koos on rahulik ja julge.» Ka stilist Karolin Kuusikuga on Liis väga rahul. «Karolin saab hästi minu maitsele pihta, oleme täielikult ühel lainel!» Mis muutub Liisi elus aga siis, kui ta pääsebki Eurovisioonile? «Eestit esindada on väga suur asi. Mis saaks aga edasi...» võtab ta teemat igal juhul tõsiselt.

Selguseid esimesed finalistid

Mia andis pühapäeval Elmarile intervjuu. Võistlusel "Eesti laul" selgusid laupäeval esimesed viis artisti, kes kindlustasid endale koha 3. märtsil toimuvas finaalis. Žürii ja rahvahääletuse tahtel on nendeks: POP Maniacs "I Don't Know" (autor Rolf Roosalu), Ott Lepland "Kuula" (autor: Ott Lepland), Liis Lemsalu "Made Up My Mind" (autorid Liis Lemsalu, Rene Puura), August Hunt "Tantsulõvi" (autorid August Hunt ja Heiti Kender) ning Loss Paranoias "Valedetektor" (autor: Loss Paranoias). Järgmisel laupäeval toimub teine poolfinaal, kust pääsevad edasi samuti viis parimat. Stuudioõhkkond olevat olnud sõbralik ja pigem hoiti teineteisele pöialt. Mia ise väga kurb pole, sest kogemus oli hea. Kindlasti tuleb üritada ka järgmisel aastal ja siis ehk mõne ballaadilikuma looga. Seekord saigi ehk saatuslikuks dubstepilik laul, sest stiil on eestlastele veel võõras.

Noor helivõlur vallutab Ameerikat

Tallinnas muusikaõpinguid alustanud 18-aastane Jonas Tarm nopib USAs kõrgeid auhindu – Illinoisi osariigi noorte heliloomingu konkursi ja Chicago muusikainstituudi korraldatava heliloomingukonkursi Generation Next võitudele järgnes esikoht USA suurimal noorte süvamuusika konkursil, mille korraldajaks ligi veerandsaja tuhande liikmega USA Muusikaõpetajate Üleriigiline Ühing, vahendab Postimees Online. «Ma jõudsin vahepeal juba selle konkursiasja täitsa ära unustada,» tunnistas Jonas. «Esitad oma töö ja alles hiljem saad teada, kuidas läks.» Sõel oli arvatult tihe – eesti noormehel tuli rinda pista eakaaslastest heliloojatega viiekümnest osariigist. Tarmi 16-aastaselt kirjutatud võidutöö, «Las Ruinas Circulares» viiulile, klaverile, tšellole ja flöödile on muusikaline interpretatsioon argentina kirjaniku Jorge Luis Borgesi novelli «Ringvaremed» teemadel. Novell räägib mehest, kes üritab kujutluse abil ellu tuua teise inimolendi, kuid selle käigus saab hoopis aru, et on ise vaid kellegi ettekujutuse vili. Jonase pill on viiul, mille õppimist alustas Tallinnas vanalinna muusikakoolis. Siis kolisid vanemad, eestlannast ema ja väliseestlase järeltulijast isa koos lastega Ameerikasse. «Ka Ameerikas elades sõitsin ikka Eestisse tagasi, pillilaagrisse,» rääkis noormees. «Jonase puhul oli algusest peale selge, et muusika on tema jaoks,» ütles Jonase ema Eve Tarm. «Juba väga vara tekkis Jonasel muusika vastu pillimängu kõrval ka sisuline huvi, ta uuris muusikaajalugu ja muusikateooriat.» Nende kodulinn Chicago on maailma muusikaelu keskusi. «Chicago Sümfooniaorkester on ilmselt üks põhjus, miks leidub siin nii palju häid muusikaõpetajaid, ka muusikaorganisatsioonid on ääretult tugevad, ja noorteorkestrid,» iseloomustas Eve Tarm. «Nii ta tegeles paljude asjadega, kaasa arvatud klaverimäng, kuni alustaski heliloominguga. » Juba esimese omakomponeeritud palaga tõmbas tollal 14-aastane Jonas nii palju tähelepanu, et kohaliku muusikainstituudi juures asuva heliloojate loomelabori juhataja ta enda juurde kutsus. Jonasele meeldib USAs just võimaluste rohkus. «Kuid ma siiski arvan, et Eestis saab noor inimene kogu muusikamaastikul toimuvast, sealhulgas õppimisvõimalustest ja oma perspektiividest parema ülevaate. USAs ei adu muusikaõpinguid alustades kohe kogu suurt pilti,» hindas noormees. Tunneb ta Eesti järele ka igatsust? «Loomulikult,» tõdes Jonas. Eesti muusika on südamele lähedal, seda kinnitavad kas või Arvo Pärdi teoste partituurid noore muusiku kodus, Veljo Tormise muusikat armastab ta samuti. «Muidugi tahaksin kunagi tagasi tulla ja Eestis ka oma karjääri alustada,» lausus poiss.

Tätte ja Matvere on piraatidega hädas

Ilmareisijad Jaan Tätte ja Marko Matvere ning ülejäänud meeskond ei saa kuidagi Somaalia piraatidest kubisevast regioonist läbi sõidetud. Meeskond ootas Maldiividel kuu aega kaubalaeva, millele katamaraan ohutuse mõttes oleks tõstetud, kuid see jäi sündimata. "Sõidame Maldiividelt tagasi Sri Lankale. Kell on 21.00 kohaliku aja järgi (Eestis 18.00). Logistikafirma ei suutnud meid Malest kaubalaevale tõsta ja pole veel 100% kindel, kas nad sellega Colomboski hakkama saavad," kirjutas Matvere 14. veebruaril logiraamatusse. "Sõit saab olema kurnav – 6-7 m/s vastutuul ja kuni 2 sõlme vastuhoovust." Mainitud piraadirohketest vetest läbi sõitmine on väikestel alustel soovitatud vältida ning erinevatest variantidest (kaitsemeeskond või -laev, konvoi) osutus kaubalaevale laadimine kõige ratsionaalsemaks. Või siiski mitte, vahendab Publik.

Eimel ei igatse vanu aegu

Eimel andis Elmarile kolmapäeval intervjuu. Üks legendaarsemaid kohalikke trummareid Eimel Kaljulaid vanu aegu taga ei igatse ja vaatab tulevikku mitte minevikku. Pole välistatud, et vanade kamraadidega midagi uut kunagi korda saadetakse. Viimase aja põhiasi on anda akustilise kitarriga kontserte erinevates pubides. Trummimängu praktiseerib Eimel aga jätkuvalt mitmetes bändides. Eimeli uus laul on valmis saanud. Lugu on tehtud Indrek Hirve luuletuse põhjal, meloodia kirjutas Eimel ise. Pala “Su hääl on kuum” räägib ikka armastusest.

Maarja plaanib sügiseks uut albumit

Maarja-Liis Ilus andis neljapäeva hommikul Elmarile intervjuu. “Eesti Laulu” tegijatest ennustab Maarja edu eeskätt Lennale või Liisile või Traffikule. Alati võib olla ka üllatajaid. Maarja ise karussellil kaasa ei löö ja seda kõigepealt just aja puuduse tõttu. Kui juba osaleda, siis korralikult ette valmistada ja selleks ka ise valmis olla. Muusika on jäänud suuresti kolimise tõttu rohkem tahaplaanile. Juba sügisel plaanib lauljatar aga välja anda oma plaadi. Päevane energia läheb enamasti ehitusele ja nädalavahetuseti ja õhtuti tuleb tihti esinemas käia.

N-B-S tegi venekeelse loo

Eesti electro-rock bänd No-Big-Silence salvestas kaveri vene kultusbändi Kino laulust «Eto ne ljubov», vahendab Elu24. Bändi laulja Crami sõnul tekkis loo salvestamise plaan üsna üleöö. «Juhtusin Kino plaate kuulates selle laulu peale ja jäi kummitama. Teinekord on nii, et mingi lugu jääb kripeldama ja sosistab: «Tegele minuga!» Sa ei suuda vastu hakata. Nii ma siis tegelesin temaga,» selgitas mees, kuidas Kino 1985. aastal ilmunud lugu bändi samanimeliselt plaadilt tema näppude vahel uue versiooni sai. Samuti nagu originaal on ka No-Big-Silence’i töötlus salvestatud üsna kodustes tingimustes. «Laul ja akustiline kitarr on lauldud ja mängitud esimese mõtte tekkimisel kohe läpaka mikrofoni ning nii need read ka loo lõppversiooni jäid,» lisas Cram. Bändi kitarristi ja Sinusoid stuudio omaniku Kristo Kotkase arvates on mõnikord just esimese emotsiooni ehedus väga määrav. «Oma kogemustest tean, kui tuhat korda lihvitud tänapäeva muusika olema peab, et see kuulaja jaoks n-ö imelik ei tunduks. Antud lauluga oli teisiti – kui Cram seda demo mulle köögis pitsi-taga-istudes oma läpakast lasi, oli selge, et nii ta peabki jääma. Natuke N-B-S'i-likku kurjust helipilti juurde ja kiirelt valmis ta saigi. Soovitan lugu kuulata veidi äraolevas, eelistatult kurvemapoolses meeleolus.»

Lennal võib olla suhe soomlasega

Kui viimaseid uudiseid uskuda, on lauljatar Lenna Kuurmaa meedia andmetel romantilistes suhetes Soome režissööri Aku Louhimiehega. MTV3 võrguleht kirjutas, et Lenna Kuurmaa plaanib rohkem soome keelt õppida ja kõmumeedia kahtlustab, et selle taga on kuum suhe. Nimelt veetnud Aku Louhimies ja Lenna Kuurmaa koos kuuma nädalavahetuse ja mitte ainult! Neid on nähtud ka Tallinnas käsikäes jalutamas. Lenna mängib Aku Louhimiehe filmis "Vuosaari" eesti tudengit Viivit, kes Soomes õpib ja töötab koristajana. Lenna ei ole Publikuga vesteldes teinud saladust, et ta saab 42aastase Akuga hästi läbi. Kui Publik päris Lennalt, kas temast ja Aku loost võiks kasvada suhte, kostis lauljatar: "Kui ta tahab pesa minu südamesse teha, siis miks mitte." Muide, Lenna “Eesti Laulu” video "Mina jään" valmis samuti Aku Louhimise käe all.

Sander tegi Gretest maali

Tuntud kaunitaridel tasub Mart Sanderile silma jääda. Hiljuti tegi muusikust kunstnik Mart Sander Grete Kleinile sünnipäevaks temast väikese portree. Sander ja Klein juhatavad koos saadet "Lotokolmapäev", vahendab Publik.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket