Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 10.nädal
05.03.2012
Respekt esitleb uut albumit Elmari üritusel

Pühapäeval käis Raadios Elmar külas ansambel Respekt oma täies koosseisus. Kerdo, Jane ja Kristo võtsid kaasa ka ahjusooja uue plaadi “Kaugel”. Respekti teisel albumil on palju fännide lemmiklugusid nagu näiteks “Upun pisaramerre”, “Kaugel”, “Öös on asju”, “Ei tea” jne. Mitmest loost on teinud ka tantsukad remiksid DJ Whirl, Josh Jay ja Ahto Kalda. Esimese plaadiga võrreldes on suurim muutus see, et lisandunud on Kristo, kes palju bändi esinemistel kaasas käinud ja tegi oma lauljadebüüdi Respekti koosseisus lauluga “Upun pisaramerre”. Plaati esitletakse 16. märtsil Raadio Elmar üritusel “Eesti Disko”, mis toimub Haapsalus legendaarses klubis Africa. Bändi inimestel on plaanis juba päeval Haapsalus ringi käia ja ürituse flaiereid jagada. Flaieri eest saab õhtusel üritusel kingituseks Respekti uue singli. Õhtut juhib Raadio Elmar eetrihääl Lauri Hermann. Priipääsmeid loosime ürituse nädalal Elmari soovisaadetes. Täpsem info ürituse veebikodust eestidisko.ee ja “Eesti Disko” lehel Facebook’i keskkonnas.

Ultima Thule tähistab juubelit

Ultima Thulel täitub 25 aastat. Raul Vaigla andis reedel “Päevapüüdjas” intervjuu ja rääkis, et ansambli kõrvalt on tegijatel ka palju teisi toimetusi. Bänd on ühtlasi nii töö kui hobi ja asja võetakse rõõmuga. Sünnipäeva tähistamise kontsertidel mängiti rahvale muusikat, mida selle aja jooksul tehtud. Kaasa lõid Tallinnas ja Tartus Tõnis Mägi, Hardi Volmer ja Vaiko Eplik ning kõlasid ka lood, mida regulaarselt esinemistel ei kõla.

Eurovisioonile sõidab Ott

Võistluse "Eesti laul" võitis laupäeval Ott Lepland, kes esindab Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel Aserbaidžaani pealinnas Bakuus mais. Žürii ja rahva tahtel pääses kümne finalisti seast teise vooru Lenna Kuurmaa lauluga "Mina jään" (autorid Mihkel Raud ja Lenna Kuurmaa) ja Ott Lepland lauluga "Kuula" (autor: Ott Lepland). Teise vooru, kus hääletas 46.670 inimest, võitis Ott Lepland.

Britid saadavad Eurovisioonile vanameistri

Britid on oma esindaja Eurovisioonil välja valinud. BBC teatel sõidab Bakuusse 75-aastane Engelbert Humperdinck, kelle kõvemad hitid nagu "Release Me" ja "Spanish Eyes" olid 60-ndatel tõsised tegijad, vahendab Publik. "Temasugune rahvusvaheline muusikalegend pole meie maad esindanud 70-ndatest saadik," tõdes BBC meelelahutusosakonna juhataja Katie Taylor. "Tundus, et just minul on õige võtta osa Eurovisiooni laadsest üritusest," kiitis otsuse heaks ka Humperdinck (kodanikunimega Arnold Dorsey). Huvitaval kombel on küll laulja, kuid laulu ennast veel pole. Seda hakatakse tegijate teatel linti võtma Londonis, Los Angeleses ja Nashville'is. Laulu autoriks on Sacha Skarbek, kellele kuuluvad osalised loorberid ka James Blunti "Your'e Beautiful" tegemise eest.

Linna kinkis isa medalid muuseumile

Timotheus Linna sajandal sünniaastapäeval annetasid tema pojad Ivo ja Temme Saaremaa muuseumile kunagise muuseumijuhi aumärgid ja veel mõned isiklikud asjad. "Mis need ikka siin sahtlipõhjas oleks vedelenud, kuni keegi nad lihtsalt ära oleks visanud," ütles “Saarte Häälele” Ivo Linna, kelle arvates on muuseumis nende asjade õige paik. Ivo Linna sõnul pärinesid kõik isale antud aumärgid küll sõja- ja okupatsiooniajast, kuid aeg oli ju selline. Eesti ajal, ei vanal ega uuel, ei antud isale poja sõnul midagi. Vaid 30-ndate aastate lõpust oli täielikult säilinud hõberist koos karbiga – sellest ajast, kui Timotheus Linna Petseris preestriks pühitseti. "Ühe raamatu, millel oli sees EAÕK Nikolai koguduse tempel, viisime isa Andreasele," sõnas Ivo Linna. Saaremaa muuseumi teadusdirektor Olavi Pesti ütles, et kuna 30 aastat seda muuseumi juhtinud Timotheus Linna oli Saaremaa ajaloos mitmekülgne kultuuritegelane, võetakse temale kuulunud esemed riiklikult arvele juba nende memoriaalväärtuse pärast. Museaalse väärtuse poolest on kõige olulisem eksponaat õigeusu kiriku preestri ametirist, mida Timotheus Linnal õnnestus säilitada läbi sõja ja okupatsiooniaastate.

Matvere on pendeldamisest tüdinenud

Piraatideohu tõttu endid lõksu mänginud ilmarändurid otsustasid Sri Lanka Galle linnast tagasi Maldiividele Malesse sõita. "Galle – Male – Galle – Male, nagu Kopli tramm," kirub Matvere logiraamatus. "Laadimine Ocean Carrier’ile sealt 22. märtsil. Hollandlastega on ikka lihtsam suhelda kui muridega," põhjendab ta tagasi seilamist. "Need mõistavad ainult raha küsida, purjeka transpordist polnud neil aimugi." Ees ootab neid aga helgem tulevik ehk tehnika viimane sõna ja asjalikud hollandlased. "Hollandlaste alus on spetsiaalselt jahtide transpordiks kohaldatud, isegi masti pole vaja maha võtta," kiidab näitleja Publikule.

Rahula kutsub eakamaid kirevamalt riietuma

Särtsakas koorjuht Lydia Rahula, kes näeb alati kaunis ja hoolitsetud välja, arvab, et üle 50aastastele võiks rõivastuses olla keelatud hallid ja ilmetud värvid, mis ei anna energiat, ütleb ta ajakirjale Tiiu. "Mitte just lausa keelatud, aga ei tõsta toonust," selgitab ta. "Riietus ei pea olema ka väljakutsuv ja signaalvärviline, samuti ei peaks üle pakkuma avarate dekolteede ja muu sellisega," arutleb Rahula. Üks asi, mida Rahula kindlasti enda juures ei muudaks, on kogu tema imago. "Ei oma juuste pikkust ega neid bleisereid-pükse, mida armastan kanda. Olen konservatiivne," ütleb ta

Mia pidas palju dieete

"Minu minapilt oli noorena negatiivne. Pidasin erinevaid dieete ja tekkis jo-jo-efekt," pihib 24aastane lauljatar Mia. Ta ütleb ajakirjas Cosmopolitan, et esimese suure armastuse ajal tuli tal hinge rahu. "Leidsin motivatsiooni korralikult toituda ja trenni teha ning see andis püsiva tulemuse. Nüüd tegelen endaga pidevalt, aga võtan asja rahulikult." Mia ütleb, et armastab väga magusat. "Erinevaid pähklitega tooteid, näiteks halvaad." Välimusele Mia aega liialt ei kuluta. "Õnneks on mul looduse poolt antud kaasa hea nahk."

Toome riidekappi kuuluvad ka latekspüksid

Lõviosa elust lauljakarjäärile pühendanud Koit Toome kehastub esimest korda poistebändi liidriks Endla teatri lavastuses «Boyband». «Mul tulevad pooled olukorrad lavastuses «Boyband» tuttavad ette - alates oma esimesest ülesastumisest aastal 1995, kus kõik läks nii metsa kui veel minna saab,» muigab laulja Koit Toome, kes pole küll oma kaunis pika karjääri jooksul poistebändis soleerinud, kuid algajate artistide vaeva ja viletsusega enam kui kursis, kirjutab Õhtuleht. «Vägisi tuleb oma elust paralleele ette,» lisab Koit, kel Pärnu Endla muusikalises lavastuses täita tippu pürgiva poistebändi liidri roll. Kui lavalugu šõubisnisist pajatab, siis on kohal ka tohutu rõivakapp. Kostüümivahetuste hulka ei suuda Koit Toome kokku lugedagi, sest neid käib lava taga kogu aeg - latekspükstest militaarse moega sametpintsakuteni.


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket