Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 12.nädal
19.03.2012
Merlyn tuleb välja uue kavaga

Merlyn Uusküla rääkis Elmari “Muusikauudistes” ja andis meile eksklusiivselt mängida oma uue singli algversiooni. Singel ilmub mitmes versioonis aprilli alguses. Ühe versiooni teeb Merlyn koostöös ühe välismaise artistiga, kelle nimi jääb esialgu saladuseks. Üllatusi lubab lauljatar oma esinemistel veel ja veel. Esinemiskava muutub erksalt suviseks. "Tundsin, et senine esinemiskava vajab värskenduskuuri nii enda kui kuulajate jaoks," räägib Merlyn Uusküla, kes on ligi poolteist aastat sama kavaga esinenud ning soovib nüüd publikule midagi uutmoodi pakkuda. Värskendatud kava raames teeb Merlyn koostööd trummiduo AppleCherry Punchiga ning aprillis antakse välja ka ühine singel. "Kuulsin projektist AppleCherry Punch oma tuttavatelt ning tekkis mõte jõud ühendada nende ägedate naistega ja teha koos ühine singlilugu," räägib lauljatar Õhtulehes. "Juba kooslus "naine ja tummid" on ainuüksi midagi erilist ja ebatraditsioonilist," kiidab Merlyn AppleCherry Punchi liikmeid Hele-Riin Uibi ja Helena Victoria Kirssi. Merlyn feat. AppleCherry Punch "See öö!" jõuab raadiotesse 6. aprillil ning alates märtsist saab lauljatari näha juba uue kavaga tuuritamas.

Luisa hakkas näitlejaks

Neljapäeval käis Elmaris külas Luisa Värk, kes rääkis oma uuest ametist. Lauljatar kirjeldas näitlejaametit kui väga põnevat uut väljakutset. Hetkel õpitakse teksti ning juba mai alguses kehastub Luisa Lotteks Leiutajateküla tüdruku uues loos. Etenduses kehastatakse Lottet kahasse Gerli Padariga.

Sinine tegi eestikeelse loo

Rääkisime Elmaris Maunoga Von Krahli etendusest "Lillede keel", kus kõlab ansambli Sinine muusika. Lavastaja Rainer Sarnet võttis Maunoga ise ühendust ning palus uuele tükile muusikat. Peaosas Mari Pokinen ja värske lugu ongi just Mariga kahasse lauldud. Idee oligi teha laul, mida ka raadiotes saaks mängida.

Getteril ilmus uus singel

Valmis on saanud Getter Jaani uus singel “NYC Taxi”. Lauljatar on jäänud NY teemale truuks. Loo esmaesitlus toimus „Eesti Laulu“ finaalsaates, mille ajal viibis laval üle viiekümne inimese. Loo, mis ilmub kevadel Getteri uuel EP albumil, autor on Sven Lõhmus.

Laura proovis baaridaami ametit

Meie raadiote lemmikartist Laura Põldvere proovis Venus Clubis Raadio Uuno naistepäevapeol "I Love 90's" uut ametit. Saadud kogemused mööda külgi maha ei jookse ning Laura rõõmustab, et võib tulevikus ka baaridaamina leiva lauale tuua. Hätta ei jäänud baarileti taga ka Rolf Roosalu, kes varemgi baarmani ametit praktiseerinud. Vaata pilte raadioürituste veebikodust starmusic.ee!

Kõrbist valmis film

14. märtsil esilinastus kinos Artis Ruti Murusalu dokumentaalfilm “Sinine Kõrb”. Film annab ülevaate Kaie Kõrbi elust ja loomingust. Priimabaleriin Kaie Kõrb on olnud alates oma esimestest etteastetest meedia huviorbiidis. Kuid tantsija sulni imago taga peituvad senirääkimata lood. Milliseid kompromisse nõuab priimabaleriiniks saamine ja millega toidab tänases päevas oma ihu ja hinge legend, kelle kuvand kuulub juba möödunud sajandisse? 2011. aasta juubeligala ettevalmistused on kõrvutatud haruldaste arhiivikaadritega ja priimabaleriini avameelsete pihtimustega. “Mind huvitasid laiemale üldsusele vähem teatud faktid ja lood Kaie Kõrbi elus,” ütleb filmi režissöör Ruti Murusalu. “Filmi läbivaks kujundiks valisin tantsuetenduse "Blue Ballerina", mis kujutab lugu ühest vanaldasest baleriinist, kes heidab lavale astudes veel korraks endalt tolmu, et viimast korda kogeda tähelepanu ja heita pilk läbielatud elule.” Dokumentaalfilmis on 2011. aasta juubeligala ettevalmistused kõrvutatud haruldaste arhiivikaadritega ja priimabaleriini avameelsete pihtimustega, vahendab Publik. Filmis saavad sõna Kaie kunagised töö- ja lavakaaslased Tiiu Randviir, Helmi Puur aga ka Vladimir Vassiljev, Vjatšeslav Gordejev, Viktor Barõkin, Maia Plissetskaja.


Rootsit esindab Loreen

Ka Rootsi valis Eurovisioonil riiki esindava laulu. Võistluse võitis 28aastane lauljatar Loreen looga "Euphoria". Sellele palale on ennustatud Eurovisioonil suurt edu ja nimetatud suisa üheks favoriidiks. Tegu on tõeliselt hoogsa poppmuusika stiilinäitega.

Tiger Milk avaldas kuuma video

Tiger Milk avaldas video uuele loole „The game“. Videoloo autoriteks on bändi naishääl Eva K ja Eva Vaino ning lavastuse poole eest on hoolt kandnud muusikalise koosluse mehed Meelis Meri ja Ville Veering. Koreograafia sai teoks tänu Kasper Koodile ning video tehniliste detailide eest vastutas Denis Luur, vahendab Elu24. Elektroonilist muusikat viljelev Tiger Milk asutati aastal 2009, bänd on seni välja andnud mõned remiksid ja singlid, kuid debüütalbumit «Supernatural» lubatakse alles käesoleva aasta aprilli keskpaigaks.

Traffic avaldas albumi

Traffic avaldas kolmanda albumi „Siirius“. Helikandjalt leiab juba kuulsaks mängitud hitid nagu «Elekter» ja «NASA», vahendab Elu24. Kindlasti üks üllatavamaid lugusid plaadil on «Tulgu tuuled», milles koos solisti Silver Laasiga laulavad Toomas Kõrvits (Kukerpillid) ja Toomas Lunge (Justament). Samuti on plaadil noorte produtsentide ja muusikakirjutajate loomingut nagu Ago Teppandi «NASA» ja Taavi Paometsa «Siirius». «Selle plaadi tegemine kulges rahulikult ja orgaaniliselt. Eesmärk oli anda aega loomingul küpsemiseks ja et tulemus oleks kõikidele bändiliikmetele meeltmööda,» rääkis laulja Silver Laas. «Pärast eelmist plaati on olnud tihe kontserttegevus ja oleme ju vahepeal jõudnud isegi kaks korda “Eesti Laulu” konkursilgi osaleda,» lisas laulukirjutaja ja kitarrist Stig Rästa. Küsimuse peale, mis on Trafficus vahepeal muutunud, vastas laulja: «Oleme vanemaks saanud ja minu jaoks kõlab meie muusika küpsemalt. Seekord oli salvestustiim suurem kui varasematel kordadel, mistõttu on plaadi helikeel mitmekülgsem.» Plaadi leiab lood:

1. Siirius
2. Öösel
3. NASA
4. Elekter
5. Siidripuu
6. Pole piire
7. Leidmatu
8. Lend
9. Tulgu tuuled (koos Toomas Kõrvitsa ja Toomas Lungega)
10. Oota mind

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap