Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 14.nädal
02.04.2012
Nancy avaldas uue laulu

Laupäeval käis Elmaril külas Nancy ja rääkis “Muusikauudistes” oma uuest laulust. Suurema osa Nancy’ elust võtavad hobused. Tema tütar tegeleb ratsaspordiga ja peagi toimub Valgevenes rahvusvaheline võistlus, mille tarbeks käib suur ettevalmistus. Ratsasport on kallis “lõbu” ja palju aega võtab sponsorite ja toetajate otsimine. Fännide rõõmuks on raadiovalmis ka uus laul, mida on kaua oodatud. “Saab muusikaks siin minu laul” on mahe ja kerge tantsulugu Nancyle omases võtmes. Loo esmaesitlus toimus Elmaris pühapäeval.

Mia tegi video

Mia kirjutas meie „Muusikauudiste“ toimetusele: „Minu kaua oodatud uus video loole “Ma tahan tunda” on valmis saanud ning tahan seda Sinuga jagada. Lugu “Ma tahan tunda”, on kaver ansambli Foreigner loost “I want to know what love is”, millele on eestikeelsed sõnad kirjutanud Heiti Kender. Juba hetke pärast istun lennukile ja sõidan oma meeskonnaga Londonisse, et alustada uute videovõtetega :) Vaata videot: http://e-staar.us2.list manage.com/track/click?u=8b3e00e97aaefd1432ff6eba2&id=5b0f9c7c2e&e=5eb53d982e“

Meie Mees tegi uue loo

Meie Mees teeb stuudios tublisti tööd ning salvestatakse uut albumit. Sel aastal on Meie Mehel „juubeli-aasta“ – täitub 15. Seoses sellega toimub mais väike CD esitlustuur ning augustis kontsertid juba üle vabariigi. Uus laul kannab nime „Hei, tantsi kaasa“ (A.S.Acioly, C.C.Paim, T.A.G.Mesqu, V.K.Assis, Da F.A.Medeiros / Leelo Tungal).

PS Troika tegi uue plaadi

Reedel andis Elmari „Päevapüüdjas“ intervjuu Allan Sarri. Ansambel PS Troika on 25 aastat olnud Eesti põdrakasvatajate häälekandjaks. Elu Eestis on aga edenenud ja tõusnud uutesse kõrgustesse! Põdrakasvatajate rajad on eestlastele kitsaks jäänud. Rahvuslinnu, suitsupääsukese kombel pühivad eestlased kodumaa tolmu jalgadelt ning siirduvad "piiri-pääri" Euroopa Liidu mõõtmatutesse avarustesse oma tiibu sirutama. Ning neid pääsukesi võib näha, kõrs ja ebemed nokas, nii Pariisis, Viinis kui ka Brüsselis oma asju ajamas. "Kolme pääsikese kohvik" on heliteos, mis kuulutab PS Troika "vaikiva ajastu " lõppu (5 aastat eelmisest CD-st "20") ning peatselt ilmuva, väga kaua mängiva CD, ilmumist. Kolm pääsukest toovad kindlalt kevade! Rohkem päevasooja rahvale! Meie kohvikus ei ole keegi üksi!

Houstonit meenutatakse kontsertidega

Elmari „Päevapüüdjas“ ajasime juttu Kaire Vilgatsiga. Veebruaris lahkus meie seast kõigest 48-aastasena läbi aegade üks edukamaid naislauljaid Whitney Houston. Ka Eestis on lauljanna surm tekitanud tugevat järelkaja ning tuntud Eesti muusikud on popdiiva mälestuseks otsustanud korraldada galakontserdi "We will always love you", mille raames tulevad esitusele tuntud laulud Whitney Houstoni repertuaarist. Tallinna, Tartu ja Pärnu kontserdimajadesse jõudvas projektis astuvad üles Dave Benton, Birgit Õigemeel, Kristjan Kasearu, Rosanna Lints, Kaire Vilgats ja Kare Kauks koos tütrega. Lisaks ansambel Raul Vaigla juhtimisel ning WAF koor. "Olen Whitney Houstoni muusikat armastanud pisikest peale, mäletan kuidas koos emaga vaatasime "Ihukaitsjat" ja nutsime, kuidas sõitsime Saaremaale vanaemale külla ja kuulasime Whitney plaati, mäletan kuidas "I will always love you" oli minu jaoks nii võimas laul, et igakord seda kuulates tõusid ihukarvad püsti," meenutas Birgit Õigemeel. "Usun, et Whitney teeb eriliseks see, et ta elab mitme generatsiooni inimeste südames."

Kontsertid toimuvad:

14.04 Nokia Kontserdimaja, Tallinn
18.04 Vanemuise Kontserdimaja, Tartu
04.05 Pärnu Kontserdimaja

Algus kõikjal kl 19:00.

Esitusele tulevad teiste seas sellised hitid nagu "I Will Always Love You", "I Have
Nothing", "I Wanna Dance With Somebody", "Greatest Love of All", "How Will I Know"
jpt. "Olime Otsakooli ajal Maikeniga suured Whitney fännid - üürgasime lauluklassis
sageli kõrgeid noote (mis meil sugugi samamoodi kui Whitneyl välja ei kukkunud) kuni
mööduv õppealajuhataja meile "loomahäälte" eest märkuse tegi. Whitney`l polnud
asjata hüüdnimi "the voice" - hääl, seletamatult ilus ja võimas. Vähe on inimesi
kellel teda kuulates kananahk ihule ei teki," meenutas projekti kunstiline juht
Kaire Vilgats.

Lemmikheliloojaks valiti Valgre

Raadio Elmar kuulajad valisid armastatuimaks heliloojaks läbi aegade Raimond Valgre.
Lemmikute valimine on raadio Elmar jaoks saanud juba traditsiooniks. Kuue aastaga oleme teada saanud, et eestlaste lemmiknäitleja on Marko Matvere, lemmiklaul on Ruja “Suudlus läbi jäätunud klaasi”, lemmiklaulja on Ivo Linna ja lemmikansambel Kukerpillid, lemmikraamat Oskar Lutsu “Kevade” ning lemmiksõna “kallis”. 19-23. märtsini 2012 valisime rahva lemmikheliloojat. Kuulajad said terve nädala jooksul saata meile sõnumi või avaldada arvamust Facebook’is. Lemmikhelilooja selgumisele aitas kaasa ligi 4000 raadiokuulajat. Üsna tasavägises konkurentsis saavutas esikoha Raimond Valgre. Raimond Valgre (7. oktoober 1913 Riisipere – 31. detsember 1949 Tallinn) oli eesti helilooja ja muusik. Ta oli üks tuntuimaid eesti heliloojaid, kelle laulud on muutunud üldrahvalikuks.
Lapsena võlus teda viiul, kuid ema otsustas klaveri kasuks. Tõenäoliselt veetis ta enamiku ajast siiski klaveril improviseerides ja populaarseid viise mängides, mitte etüüde harjutades. Hiljem, erinevates orkestrites ja ansamblites, mängis Raimond Valgre peale klaveri ka akordionit, kitarri ja trumme. Ning muidugi laulis. Tema esimesed laulud valmisid 1933. aastal. Töötas elatise teenimiseks restoranimuusikuna ja orkestrijuhina Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Aastal 1988 avati Raplas Valgre kodumajal mälestustahvel. 2008. aastal avati Pärnus Raimond Valgre mälestusmärk. Esimese trükitud laulu avaldas Valgre 1933 G. Dieseli varjunime all väljaandes «Modern Lööklaulud». Lauluks oli "Blond Aleksandra". Kokku on ta loonud ligi sada laulu. Suure osa oma loomingust kirjutas ta loodus-, tunnete- ja ühiskonnateemadel. Tema loomingu võib jagada kolmeks etapiks: Restorani- ja salongimuusiku periood aastatel 1933-1941; Sõja-aeg 1941-1945; Sõjajärgne periood kuni 1949 aastani. Oma laulude tekstid kirjutas Valgre valdavalt ise, kasutades selleks ka saksa, või ingliskeelset varianti. Tuletame meelde, et Raimond Valgre sulest on sündinud näiteks sellised armastatud laulud: "Ei suutnud oodata sa mind"; "Helmi"; "Ma loodan, et saan sellest üle"; "Ma olen liig halb"; "Muinaslugu muusikas"; "Mul meeles veel meloodia"; "On kevad tulnud taas"; "Peagi saabun tagasi su juurde"; "Saaremaa valss"; "Sa eile ütlesid „jaa“"; "Sa ütled mulle „päikene“"; "Sinilind"; "Su silmist näen ma igal öösel und"; "Suveöö serenaad"; "Tartu marss"; "Vaid sina, Niina"; "Veel viivuks jää"; "Viljandi serenaad"; "Õige valik" jpt.

Elmari lemmikhelilooja top-10 sai alljärgnev:

1. Raimond Valgre
2. Olav Ehala
3. Sven Lõhmus
4. Arne Oit
5. Jaan Tätte
6. Jaagup Kreem
7. Rein Rannap
8. Hendrik Sal-Saller
9. Alo Mattiisen
10. Tõnis Mägi

Teise kümnesse jõudsid veel näiteks: Kustas Kikerpuu, Urmas Alender, Allan Vainola, Valter Ojakäär, Gustav Ernesaks jt. Praeguseni tegutseva helooja Olav Ehalaga ajasime eetris ka veidi juttu. Olav Ehala oli tunnustuse üle väga rõõmus ja rääkis muuhulgas, et oma esimese laulu kirjutas ta 16-aastaselt ning saime teada, et üheks erilisemaks lauluks, oma loomingus, peab ta “Võta mind lehtede varju”.

Vanemuise orkestrant võitis esikoha

Vanemuise orkestrant võitis puhk- ja löökpillimängijate konkursil esikoha. Lõppes Eesti puhkpilli- ja löökpillimängijate konkurss. Klarneti kategoorias võitis esimese koha Vanemuise orkestrant Tõnu Kalm. Lisaks pälvis Tõnu Kalm parima uudisteose esitemise preemia. Kokku osales konkursi kümnes instrumendikategoorias 55 mängijat, kellest II vooru lubati 30. Žürii koosseisus Rene Eespere (esimees), Neeme Punder, Andres Siitan, Margus Vahemets, Andres Kontus ja Indrek Vau otsustas anda välja 4 esimest preemiat.

Sander sai Otsa medali

Rahvusooperi menuetenduse „Silva“ publik sai enne etendust osa ka sellest, kuidas etenduse lavastajale ja ühele peaosalisele Mart Sanderile anti üle Georg Otsa medal. Georg Otsa tütar Ülle Malken ja tema abikaasa, majandusprofessor Vello Malken asutasid kuulsa baritoni 85. sünniaastapäeva puhul aastal 2005 mälestusmedali, mida antakse välja erinevatele eesti kultuuritegelastele. Eelistatud on need, kes on Georg Otsa loometööga kuidagi kokku puutunud. Nii on medalid seni muuhulgas üle antud Rahvusooperi peadirigendile Eri Klasile, lavastaja Arne Mikule ja helilooja Valter Ojakäärule. Noorematest on medali saanud Georg Otsa kehastanud Marko Matvere.

Algab kandideerimine jazziauhindadele

Eesti suurima telekommunikatsioonifirma Elioni ja Jazzkaare koostöös antakse kuuendat korda välja „Elioni Jazziauhind“, samuti Noore Jazzitalendi preemia ja neljandat korda ka Jazziedendaja auhind. Esimest korda saab Elioni Jazziauhinna hääletamisel osaleda ka publik. Neljandat korda antakse välja ka „Jazziedendaja auhind“. Auhinna eesmärk on tunnustada inimest või organisatsiooni, kes on oma tegevusega andnud olulise panuse jazzmuusika tutvustamisse ja arendamisse Eestis. Auhinnale ei saa kandideerida Elioni, Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu töötajad. Auhinna võitja pälvib Tiiu Kirsipuu skulptuuri ning vabapääsme kõikidele Jazzkaare ja Jazzliidu poolt korraldatud kontsertidele aasta jooksul. Jazziedendaja auhinna pälvis 2009. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia professor ja Viljandi Kitarrifestivali korraldaja Ain Agan, 2010. aastal pedagoog ning festivalide ja kontsertide korraldaja Boris Pars(in ja 2011. aastal Nõmme Jazzi kunstiline juht Toivo Unt. Elioni Jazziauhinna nominentide hulgast saab oma lemmiku valida ka publik. Hääletada saab esitatud nominentide vahel perioodil 9.-18. aprill. Publiku hääled lähevad arvesse www.jazzkaar.ee. "Rahva hääl" annab 50% tulemustest.

Jagati Kuldseid Plaate

Neljapäeval toimus Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia suures saalis toimunud Eesti popmuusika aastaauhindade gala "Kuldne plaat", kus anti välja kokku 14 auhinda, vahendab Publik. Kõige suuremaks üllatajaks osutus kardinaalse elumuutuse läbi teinud ning Saaremaal ülimalt populaarseks saanud laulumees Laur Teär (48)! Teär pani kinni nii "Aasta meesartisti" kui ka "Aasta uustulnuka" kategooriad. Kõike seda tohutu plaadimüügiedu taustal. Teine edukas, aga mitte nii üllatuslik tegija on Getter Jaani ("Aasta naisartist", "Edukaim artist internetikeskkonnas"). Võitjad:

AASTA NAISARTIST
Getter Jaani

AASTA MEESARTIST
Laur Teär

AASTA AUTOR
Sven Lõhmus

AASTA ALBUM
"Good man down" Ewert and the two dragons

AASTA PLAADIFIRMA
Hitivabrik

AASTA RAADIOHITT
"Valged ööd" - Getter Jaani, Koit Toome

AASTA UUSTULNUK
Laur Teär

AASTA ESITAJA
Koit Toome

AASTA ANSAMBEL
Ewert and the two dragons

PANUS EESTI POPMUUSIKASSE
Ansambel Apelsin

Festivali "Viru Folk" eriauhind:
FOLKMUUSIKA POPULARISEERIMISE EEST
Untsakad

Konkursi "Eesti Koolimiss" eriauhind:
AASTA ILUSAIM ARTIST
Liis Lemsalu

"Hea Toidu Festival - Grillfest" eriauhind:
FESTIVALI PARIM NAISARTIST
Nancy

Music Online eriauhind:
AASTA EDUKAIM ARTIST INTERNETIKESKKONNAS
Getter Jaani

Getter käis Hiinas

Getter Jaani sai Eesti popmuusika auhindadelt koju minna kolme auhinnaga, millest üks on kahasse Koit Toomega - Aasta Raadiohitt 2012, Aasta Naisartist 2012 ja Aasta edukaim arist internetikeskkonnas 2012, mida anti seekord välja viimast korda! Publikule antud intervjuus tunnistas Getter, et tunneb üüratut tänutunnet kõigi suhtes, kes on tal aidanud nii kaugele jõuda. Mikrofoni ette üha uuesti auhindu vastu võtma kutsutud neiu ei osanudki algul midagi muud öelda kui tänusõnu. Getter saabus hiljuti just Hiinast, kus ta oli käinud nii puhkamas kui reisimas. "Hiina on niiii fantastiline maa," jutustas ta käsi kokku lüües. "Tead, kui ma koju ja oma tuppa tagasi tulin, siis see tundus nii väike," arvas ta, kuid lisas siiski kähku juurde, et tal oli väga hea meel koju tagasi jõuda. "Aga Hiina ja hiinlased on fantastilised, nii teistmoodi. Tegin natuke tööd, käisin Hiina müüri sees ja natuke puhkasin ka. Ja sa ütled, et ma olen pruuniks päevitunud? Oi, ma ise üldse ei märka enam, aga aitäh," säras ta Publiku reporteri tehtud komplimendist.

Linna ja Mikiver teevad bändi

Kroonika kirjutab, et värskelt muusikataevasse tõusnud ansambli Elephants from Neptune liikmed on näitlejate Carmen ja Mikk Mikiveri poeg Jon ning Ivo ja Reet Linna poeg Robert. Poisid on soojendanud näiteks sellist Briti roki lipulaeva nagu Kaiser Chiefs, kuid kumbki poiss pole kusagil oma kuulsat päritolu eriti kuulutanud. "Me pole suuremat sorti lobisejad, vaid nokitseme vaikselt ning enne kui plaati näidata ei ole, ei kipu me kuhugile!" arvab Robert Linna Kroonikale antud intervjuus. Kuid nüüd on peatselt põhjust Elevantidest rääkida, sest plaat küpseb valmis aprilli alguseks, kui toimub Tallinn Music Week. Poisid kinnitavad, et on paljuski oma enesekindluse saanud kuulsate muusikutega kohtumisest ja musitseerimisest, kuna oma ala proffide komplimendid tõstavad enesekindlust.

Maikenil oli raske lavalt lahkuda

Lauljatar Maiken oli sooloartistina oma karjääri tipul ligi poolteist aastat, kui äkiline probleem häälepaeltega lõpetas ta lavakarjääri. Nüüd töötab naine tuntud lauluõpetajana ja rääkis ajakirjale Naised, et suurtele lavadele ta enam ei igatsegi. Tollal afropatsisoenguga Maiken (pärisnimega Kadri Koppel) sai tuntuks saates «Kaks takti ette». Ta selgitas, et kaotas oma hääle suure koormuse ja mitte kõige parema tehnika tõttu. «Algus oli ikka väga raske, sest seoses hääle kaotamisega kaotasin ma töö. Põdesin ikka mitu aastat tugevat depressiooni,» meenutas ta. Eestis Maiken oma hääleprobleemile abi ei leidnud ja vaikimisest pääses ta siis, kui proovis Taanis Sadolini tehnikat. Vähe sellest, et naine sai ise abi, on ta oma teadmisi ka teistele edasi andnud ning aidanud teiste hulgas tuntud inimesi nagu Kirke Ert või Margus Tsahkna. «Kuna lõpetasin Complete Vocal Institute’is peale üheaastase lauljakursuse ka kolmeaastase pedagoogikakursuse, on see andnud mulle võimaluse ka Eestis inimesi aidata.» Nüüdseks on naine õpetajatööga tegelenud juba üheksa aastat ning peaesinejana lavalt kõrvale jäämine on tema enda kindel valik ja soov. «Ma tõesti ei tea, mis mulle veel paremini võiks sobida kui see. Õpetajatöö on minu jaoks väga huvitav ja vaheldusrikas.»Pilt


Ilusat advendiaega!

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?