Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 15.nädal
09.04.2012
Jurman peab seriaalis näitlemist tähtsaks

Marilyn Jurman on näitlejannast laulja, keda peamiselt seriaalidest teatakse. Marilyn on mänginud "Kättemaksukontoris" nohikust laborant Sonjat, praegu võib teda näha aga "Saarte sosinates". „Seriaalis mängimise plussiks on see, et saab koos mängida näitlejatega, kellega võib-olla teatrilaval ei puutuks kokku. Ja kuna Eestis siiski ei õpetata eraldi filminäitlemist, siis seriaal annab hea võimaluse saada kogemusi kaameratega," räägib Marilyn Publikule. "Mina isiklikult võtan pakkumisi vastu, sest soovin võimalikult palju pidevalt oma erialal tööd teha, kuna see hoiab mind kui näitlejat vormis. Alati ei ole teatris parasjagu mingit etendust käsil ja siis on väga hea, kui saan ennast hoida näitlemise lainel," räägib Marilyn, miks ta seriaalitööd teeb. Marilyni enda lemmikseriaalideks on kõiksugused kriminaal- ja arstiseriaalid. Head situatsioonikomöödiad meeldivad ka. Oma lemmiktegelasteks peab naine aga sarimõrvar Dexterit ningi Jackiet "That 70-s show"st.

Apelsin valmistab plaati

Ligi 38 aastane Apelsin ilmutab kohe-kohe järjekordse CD. Esimene "linnuke" sellelt albumilt on "Asi". Muusika - Tõnu Aare, tekst Henno Käo ja Tõnu Aare. Soomes oleva Tõnuga ajasime juttu ka Elmari „Päevapüüdjas“. Plaadi tegemist alustati juba siis, kui Apelsin sai 35. Plaadi pealkiri on „Kauge hüüd“, mis oli Henno Käo viimane laulutekst Apelsinile. Bändimeestel on säilinud kirg muusika tegemise ja esinemise vastu, mistõttu oodatakse väga esinemisterohket suve. Oma suurimateks hittideks peetakse selliseid laule nagu „Sügistuuled“ ja „Matkalaul“.

Hellad Velled tegid uue laulu

Hellade Vellede „Poeg tuli koju“ on pikka aega figureerinud soovisaadetes. Sestap ootasid mehed tükk aega, mil uue looga lagedale tulla. Velled käisid laupäeval külas „Elmari Muusikauudistes“. „Täitub iga soov (La la la)“ on vene päritolu ning selle muusika on kirjutanud Mitya Fomin, eestikeelsed sõnad aga Kersti Kuusk. Fomini lauludest on Velled esitanud varem lugusid “28. kool” ja “Suvevihm”. Uues loos teeb kaasa ka naishääl Respektist – Jane. Koostöö Janega võib jätkuda ka tulevikus.

Parvepoisid teevad uusi lugusid

Pühapäeva hommikul andis Elmaris intervjuu Kalev Tilk. Ansambel ParvePoisid on otsustanud hakata looma ja ilmutama uusi ja värskemaid lugusid. Nende uusim tantsulugu kannab nime “Siit ma tulen”. Tegu on mustlasviisiga, mille eestikeelsed sõnad on kirjutanud Kalev Tilk. Plaan oligi teha üks tõeliselt hea tantsulugu, mis tõmbaks käima iga peo.

Kukerpillid tähistavad juubelit

Ansambel Kukerpillid tähistavad sel aastal 40. sünnipäeva. Bändi liige Ike Volkov rääkis hommikuprogrammis bändi pikaealisuse saladusest ja tulevastest plaanidest. Oma kuldseks ajaks peavad mehed perioodi 1973-1974, mil ühtki teist arvestatavat rahvalikku ansamblit Eestis polnud. Selle 40 aasta jooksul on pidevalt tegutsetud. Mitte ühelgi aastal pole olnud kunagi alla 55 esinemise. Bändi peavad mehed oma sõpruskonnaks ja elamise viisiks. Kukerpillidel on hetkel kaks plaati pooleli. Üks plaat on tegemisel koostöös ühe ameeriklasest muusikuga. Tõotab tulla taas üks järjekordne töörohke aasta. Jõudu Kukritele ka „Elmari Muusikauudiste“ toimetusest!

Uus bänd musitseerib iPadidega

Vot seda poleks küll oodanud, et rahvusvaheline tuntus saab Eesti oskuslikele muusikutele osaks mitte tavaliste pillide vaid hoopis iPadidega musitseerimise eest. Aga just nii on! Jakko Maltis, Silver Ulvik, Viljar Norman ja Kristjan Kaasik moodustavad IT-loomingulise ansambli nimega Padman, kes otsapidi jõudnud nii Reutersi infoportaali kui väljaandesse Independent, vahendab Publik. „See on suhteliselt värske asi ja sai alguse eelmise aasta lõpus, kui meil paluti "Ringvaate" otse-eetris esitada muusikat iPadide peal. Võtsime väljakutse vastu ning see osutus üle ootuste menukaks ettevõtmiseks, mis tõi jõulude paiku isegi paar firmapidude esinemist,“ rääkis Viljar Norman.

TMW tõi lavale 183 esinejat

Neljandat korda toimunud Tallinn Music Week festivalil esines 183 esinejat 11 200 muusikasõbrale ning 306 väliskülalisele. Konverentsi avasid president Toomas Hendrik Ilves ja kultuuriminister Rein Lang. Kontsertid toimusid linna olulisemates muusikaklubides ja kontserdisaalides, esimest korda leidis aset ka linnalavade programm, mille raames astusid 52 festivaliartisti üles ootamatutes paikades nagu Skype’i kontor ja LHV pangakontor, Nordic Hotel Forumi sviit, plaadipood Biit, raamatupood Apollo, Viru Keskus, Must Puudel, Disaini- ja Arhitektuurigalerii ja Mia-Milla-Manda muuseum. TMW konverentsi raames arutleti autoriõiguse ja muusikaekspordi teemasid, räägiti muusikaettevõtluse eri vormidest ja mänedžeri rollist, arutleti klassikaartistide karjäärivõimaluste üle ning esitleti Garage48 Tallinn Music muusikaprojekte, vahendab Publik. Konverentsidelegaatidena võttis sündmusest osa 589 muusikaettevõtjat ja muusikaorganisatsioonide esindajat, kellest 306 olid välisriikidest ning 283 Eestist. Välisfestivalidest olid esindatud näiteks Glastonbury, Primavera Sound, Sziget, Provinssirock ja Ilosaarirock, EuroSonic, Spot ja Positivus festivalid, delegaate saabus ka mitmelt jazzi- ja klassikafestivalilt. Plaadifirmadest olid Eesti muusikaga tutvumas FatCat, PIAS, Playground, EMI, Warner, Friendly Fire, Astralwerks jne. Pressist Quietus, the Guardian, the Wire, Deutche Welle, Reuters, St. Petersburg Times, Gaffa, Soundi, Helsingin Sanomat, Clash Magazine, Filter ja mitmed veel.

Inga ja Toomas abiellusid salaja

Näitleja Inga Lunge avalikustas saates “Avameelselt”, et abiellus Toomas Lungega selle aasta 21. veebruaril, kirjutab Naistekas. “Nädal aega varem, valentinipäeval, tegi ta mulle abieluettepaneku. Minul pisarad voolasid,” meenutab Inga Lunge, kelle jaoks on oluline, et mees teeks ettepaneku. “Ma ei kujuta ette, et mina seda teeks,” naerab Inga.Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar