Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 16.nädal
16.04.2012
Kolumbus Kris tähistab juubelit

“Elmari Muusikauudistele” anti teada, et Kolumbus Kris tähistab 25. sünnipäeva täitumist. Reedel astus bänd üles grandioosse kontserdiga Tallinna rokiklubis Rock Cafe, kus sünnipäevapsega koos olid laval Jan Uuspõld, Prägnantne brigaad ja Neogeen. Ansambli bassimees Jaanus Raudkats lausus, et tal on väga hea meel, et nad samas koosseisus nii pikka aega vastu pidanud. “Bändi tegemine on nagu abielu. Ju siis see abielu on õnnestunud. Soovin meile pikka iga ja veel mitmeid juubeleid,” lausus Raudkats. Kolumbus Kris alustas tegutsemist 1987. aaastal. Esimene suurem ülesastumine leidis aset sama aasta Tartu muusikapäevadel. Tänasel päeval kuuluvad bändi Aivar Oja (kitarr), Urmas Vare (vokaal), Jaanus Raudkats (bass) ja Andres Oja (trummid). Kolumbus Kris on ilmutanud 5 täispikka albumit ja ühe kogumikalbumi "Eesti Rocki Annaalid - Kolumbus Kris 87-94". Neist viimane ilmus 2008. aastal. Sünnipäeva puhul võtab Kolumbus Kris ette tuuri: 21.04 Pärnu, Sweet Rosie Irish Pub; 26.04 Tallinn, Cafe Amigo; 27.04 Tallinn, Scotland Yard; 04.05 Tallinn, Guitar Hunt; 11.05 Tartu, Püssirohukelder; 18.05 Pärnu, Kentuki Lõvi Pubi.

Respekt avaldas uue singli

Laupäeval andis Elmarile intervjuu Kerdo ansamblist Respekt. Ansambel on valmis saanud tuliuue singli, albumilt „Kaugel“. Värske laul kannab pealkirja „Anna andeks“ ja räägib sellest kui suur võim on sõnadel. Viisi autor on Antonio Solis, eestikeelsed sõnad kirjutas Kerdo Mölder. Loo avastas Kerdo juba aastate eest elukaaslasega seebiseriaali vaadates. Tegu on nimelt selle ammuse sarja tunnusmeloodiaga. Laulule valmis ka värskelt näitleja Henrik Normanni eestvedamisel muusikavideo, mis on Henrikule ka esimene režissööritöö.

August Hunt kutsub videovõtetele

Hetkel üks nõutumaid kodumaised bände August Hunt korraldab 16.04.2012 Rahvusooperis Estonia videovõtted loole "Silmad vees". Inimesi kutsutakse osalema massistseenides, mis toimuvad Estonia siseruumides ja suures kontserdisaalis. Tulijatel palutakse selga panna heledamad rõivad ja registreerida end osalema Facebook’i aadressil: https://www.facebook.com/events/403254986365035/ .
Võtetega alustatakse kell 14:30 ja Rahvusooper Estonia paneb omalt poolt kõikidele osavõtjatele välja piletiüllatuse. Bändile on see esimene koostöö režissöör Indrek Arulaga, kes meisterdas hiljuti video grupile Blinking Lights. August Hundi eelmist videolugu "Tantsulõvi" on tänaseks Youtube.com'i vahendusel vaadatud juba üle 153 000 korra: (http://www.youtube.com/watch?v=xYaRih_kva0).

Taak avaldab albumi

Esimene võimalus ansambli Taak uue plaadi lugusid elavas ettekandes kuulda avaneb 20. aprillil Rock Cafes. Reedel, 20. aprillil astuvad kontsertklubis lavale Finntroll ja Tracedawn Soomest ning kodumaine Metsatöll. Samal õhtul eelesitleb oma 23. aprillil ilmuvat kolmandat kauamängivat "Rist viletsuse teel" ansambel Taak. Bändi kolmas kauamängiv "Rist viletsuse teel" on tahe sulam löövast raskerokist, süngest doom-esteetikast ja satiirilisest tiivaripsutusest müstitsismiga. Stuudios Roundsound Keijo Koppeli vilunud käe all valminud album on eelmistest eksperimentaalsem ja laiahaardelisem, ehkki tüsedad rifid, kõhe atmosfäär ja põhjamaine temperament pole kusagile kadunud. Lisaks tavaversioonile ilmub plaadist mai lõpus piiratud tiraažiga kalingurköites raamat, mis lisaks CD-le sisaldab ulmekirjanik Laur Krafti jutustust "Sügelisnõia kingitus", millest sibab läbi mitu Taaga tekstidest tuttavat motiivi. Albumit, mis sisaldab endas 11 lugu, on esimest korda võimalik huvilistel osta 20. aprilli kontserdil.

Eurovisiooni turvameetmed on tipptasemel

Hoolimata sellest, et Aserbaidžaani islamiäärmuslased on ähvardanud selleaastast Eurovisiooni lauluvõistlust terrorirünnakutega, siis on ETV meelelahutustoimetuse ja Eesti delegatsiooni juht Mart Normet üsna muretu. Publikule antud kommentaar kõlab järgmiselt: "Eurovisiooni turvameetmeid võib võrrelda Olümpiamängude või NATO tippkohtumistega. Üksikute hullude eest need küll täielikult ei kaitse, aga organiseeritud pahalased tegutsema ei pääse." Normet on praeguseks ka Bakuus kohal käinud ja valitsevatele oludele pilgu peale heitnud. "Tegu on väga rikka riigiga," rääkis ta toona. "Bakuu on tõeline metropol ning aserbaidžaanide jaoks tundub olevat elu ja surma küsimus, et see show õnnestuks. Näiteks meid sõidutati kõrbe vahel ringi ja isegi seal oli kilomeetrite pikkune valgustatud sein ning juba ainuüksi nende bensiinijaam säras uhkemalt kui meie „Eesti laulu“ lava!" naeris ta.

Ameerika staarid tulevad Eestisse

Kes soovib Jazzkaarel kõige jazzimat jazzi kuulata, siis õigeim valik selleks on USA tänased jazzitähed bassist Christian McBride oma trioga ja korduvalt USA parimaks altsaksofonistiks tituleeritud Rudresh Mahanthappa oma kvartetiga. Miks siis? Nad esindavad ühelt poolt USA jazzi parimaid traditsioone, teisalt on aga omanäolised virtuoosid, vahendab Delfi.

K 25.04 kell 18 Merepaviljonis Christian McBride Trio (USA)
N 26.04 kell 18 Merepaviljonis Rudresh Mahanthappa „Samdhi“ (USA)

Artjom avaldas uue loo

Superstaarisaates teisele kohale tulnud Artjom Savitski on hoo uuesti sisse saanud ja nii on sündinud ka uus lugu "Harmoonia", vahendab Publik. Loo autorid on bändiliikmed koosseisus Artjom Savitski, Rauno Pella, Hannes-Agur Vellend, Kristjan Sootalu ja Raul Ojamaa. Sõnade ja produktsiooni autor on Vahur Valgmaa. Lugu saab kuulata YouTube keskkonnas.

Future Brain avaldas albumi

Diskoduo Future Brain´i esikalbum nimega "Esimene Album" on nüüd ilmunud. Albumit on võimalik ka tasuta alla laadida bändi kodukalt: www.futurebrain.ee. Teoselt on eelnevalt raadiotesse jõudnud kaks singlit: "Öö" ja "Technodancing". Future Brainiks on Tallinnast pärit Hando ja Martin Tõnumaa. 39 minutit pikk debüütalbum valmis vendade Austraalia reisi ajal.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar