Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 17.nädal
23.04.2012
Paha Polly tegi uue loo

Liana andis pühapäeval Elmarile intervjuu. Tartust pärit ansambel Paha Polly rõõmustab fänne uue singliga, millel pealkirjaks "Maa ja taeva vahel". Bändi enda sõnul on tegu kaugusi ja avarusi igatseva looga, mis on sissejuhatus ja väike eelvaade sügisel ilmuvast uuest albumist. Albumi nimi saab olema “Kosmos kutsub”. Kosmoseteemad pidavat Lianale väga huvi pakkuma ja taevasse vaatab lauljatar tihti. Uue laulu muusika autorid on Kaur Pai ja Liana Kolodinskaja, sõnad on kirjutanud Liana Kolodinskaja, salvestanud ja miksinud on Silver Lepaste stuudio Clockwork ja masterdanud Tanel Roovik. Paha Polly koosseis:
vokaal - Liana Kolodinskaja
kitarr - Kaur Pai
bass - Ervin Sokk
süntesaator - Taavet Schotter
trummid - Brait Pilvik

Artjom osales Lätis konkursil

Artjom Savitski andis otse Lätis Elmarile intervjuu. Laulja osales Jurmalas konkursi „New wave“ eelvoorus. Esitada tuli üks oma riigi või oma enda lugu ning teine laul peab olema tuntud maailmahitt. Eelvoorust pääses eestlastest edasi reservi Jana Kask. Edasipääsu puhul saab Jurmalas toimuval suvisel suurfestivalil esineda. Artjom on valmis saanud ka oma uue loo „Harmoonia“. Loo saund on kevadine ja tunded tärkavad ja soojenevad. Ka õues läheb soojemaks ja suvel plaanib Artjom võimalikult palju puhata ja esineda.

Maailmarändurid asusid koduteele

Alles see oli, kui meie lembelaulikud sättisid end kõiki raskusi ja ohte trotsides ümbermaailmareisile. Nüüd teatab Matvere, et arvestuslik koju jõudmise aeg on juba õige varsti - 17. juunil! Oma laevanina keerasid Matvere ja Tätte kodu poole juba 22. aprillil. "Kuigi oleme graafikust maas, loodame soodsale tuulele, mis meid tagasi planeeritud ajakavasse tõukab," jutustavad reisisellid oma blogis. "Ilmad on hotelliaknast vaadatuna kaunis muutlikud. Ühel päeval on külm ning tuul puhub nõnda valjult, et ähvardab Atatürki allee palmid maha murda, teisel nii palav, et inimesed kisuvad viimasedki hilbud seljast. Kui tormituul tõuseb, teeb ta seda sissejuhatuseta, hirmus järsku. Hoiatavaid märke ei anta. Liiga vagur paigake see Vahemeri just ei paista. Täna hommikul kiskus iil hotellitrepilt vaiba lahti ning virutas põõsastesse. Oleme troopikas hulpides ära hellitatud. Paljas mõte külmast tuulest ja vahutavast veest tekitab õõva. Õnneks on inimene väga kohanemisvõimeline elukas, harjub kõigega. Ümberilma purjetamise ning eluga jahis harjub kahejalgne 3-4 kuuga." Head koduteed!

Birgit ja Tanja käisid Tais

Praegu on muusikute kalendris enne suuri suvetuure veidi rahulikum aeg, seepärast otsustasid kaks kaunist Eestimaa lauljannata Birgit Õigemeel ja Tanja Mihhailova aja maha võtta ja minna puhkusele Taisse. Tanja tuli tagasi veidi varem, et siin oma töiste tegemistega jätkata, kuid puhkus andis talle piisavalt energiat, kirjutab ajakiri Naised. "Just soe vesi ja päike olid kaks asja, mida ma vajasin. Miks mitte nautida seda toredas seltskonnas," rääkis Tanja. Birgit ja tema kallim Indrek jäid soojale maale veidi kauemaks.

Merlyn läheb Prantsusmaale õppima

Merlyn Uusküla sõidab sügisel aastaks Lõuna-Prantsusmaale, nimelt võeti kaunitar vastu sealsesse mainekasse ülikooli magistriõppesse. “Plaan Eestist mõneks ajaks ära sõita on mul päris ammu olnud, õppimine on suurepärane võimalus, et olla eemal, saada uusi teadmisi ja nautida vaheldust teises elukeskkonnas. Kuna armastan väga reisimist, siis pikem eemalolek on minu jaoks meeldiv väljakutse. Uued paigad ja inimesed inspireerivad mind alati,” räägib Merlyn Buduaarile, et keskkonnavahetus on täpselt see, mida ta vajab, et saada uut inspiratsiooni. “Lähen Lõuna-Prantsusmaale, IAE Aix En Provence Graduate School Of Management on kooli nimi, kuhu mind vastu võeti. Sealsetes õppekavades on palju häid valikuid, minu peamiseks fookuseks on aga "Change, Innovation and Marketing". Lähen kooli selle aasta sügisel, olen ära terve õppeaasta. Väga lahe on just see, et ma pole Prantsusmaal varem käinud, seega kõik on uus ja huvitav, kooliõpe on muidugi inglisekeelne,” on lauljatar oma valiku õppekavas juba teinud ja ootab sügist suure huviga.

Ewerti bändi ülistatakse Prantsusmaal

Viimastel päevadel on Prantsusmaad raputanud lausa korralikult Ewerti ja draakonite kohalolek. Nii prestiižne Le Monde'i ajakiri, kohalik Kanal 3 kui mitmed raadiojaamad on poisid oma luubi alla võtnud. Le Monde'is avaldatud artikkel kirjeldab mehi vaid ülivõrdes ning lõpetab kokkuvõtte euroopalikult suurte võrdlustega, öeldes, et Ewert & The Two Dragonsil on biitlite meloodia, R.E.M-i ameerikalikkus ning Simon & Garfunkeli harmoonia, vahendab Publik. Kriitik Stéphane Davet kasutab oma arvustuses veel nende kohta iseloomustamiseks selliseid fraase nagu "esimene bänd, mis kõlblik ekspordiks", "melanhoolne entusiasm" ja "kiirgab värskust ja spontaansust". Müts maha, kui heledapäised ja kahvatud mehed on suutnud sellisel moel muljet avaldada. Pariisis elav eestlanna Mariliis kirjeldab Ewerti ja draakonite antud kontserdi elamust nii: "Ewert and the Two Dragons esines esimest korda Pariisis Point Ephémère’is täissaalile. Kontsert oli juba paar päeva enne toimumist välja müüdud. Sellest hoolimata oli toimumiskoha ette kogunenud väike seltskond inimesi, kes lootsid viimasel hetkel pileti hankida. Mulje kokkuvôttes on väga positiivne, sest harva näeb Pariisis nii palju eestlasi korraga kvaliteetmuusika taustal, naeratus näol, lava eest ôôtsumas, kuid oma eesti päritolu peale bänd siiski ei mänginud. Minu jaoks üllatuslikult domineerisid publiku seas peamiselt prantslased ja see on bändi jaoks küll ainult positiivne märk." Kui Publik uuris, kas Ewert ja teised bändiliikmed ka eestlastega suhtlesid, selgus, et kuna bändil oli väga tihe programm - nad läksid järgmisel hommikul juba vara Bordeaux’sse - oli suhteliselt vähe suhtlemist publiku ja fännidega. Kollektiivi Facebooki-leht kubiseb aga prantslaste kiidu- ja tänusõnadest. Tundub, et nad on moemaale üht korralikku ja sügavat jälge maha jätmas.

Lõhmus hakkab uut bändi tegema

Uus bänd pannakse kokku reality-konkursiga. Sündimas on Sunberrys. Bänd tuleb kokku täpselt ajal, mil päike paistab üha soojemalt ja ees ootab palju suviseid pidusid. Bändile kirjutab muusikat ja seab lugusid kodumaine popmuusikakuningas, helilooja Sven Lõhmus, vahendab Delfi. Sunberrys hakkab mängima 90ndate stiilis peolugusid, mis on aga sätitud 2012. aasta saundi ja seadesse. Kurss on lihtne – pakkuda kaasakiskuvat suvist moodsa kõlaga tantsubiiti. Kaunis neiu ja naine, kes sa oskad laulda ja tantsida ja tunned, et oled otsekui sündinud artistiks – kandideeri uude bändi Sunberrys! Otsitakse ka meessolisti! Seega - kui oskad laulda, liikuda ja oled hea suhtleja, kandideeri kindlasti! Kandideerida saavad naised ja mehed vanuses 18-30 eluaastat. Osalemiseks vaata lisainfot www.reporter.ee.

Ithakal uus kallim

Ithaka Maria on siiani end seltskonnas pigem üksinda või erinevate sõpradest meessaatjate seltsis näidanud, kuid sel aastal on kevad ka tema hinge pugenud ja liblikad kõhtu toonud. Esimeste kaunite kevadilmadega võis linnas jalutamas näha kaunist ja õnnelikku paari. Vanalinna olid sooja õhtupoolikut nautima tulnud Ithaka Maria ja tema uus kallim, kirjutab ajakiri Naised. Paar jalutas käsikäes ja ümbert kinni hoides mööda vanalinna tänavaid ning Vabaduse väljakul, jagades teineteisega õrnusi ja lembehetki. "Rahulolu oli näha just Ithaka silmist, mis lausa särasid õnnest," selgitab üks paari näinutest.Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket