Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 20.nädal
14.05.2012
Nevesis ilmutab albumi

Eesti üheks parimaks livebändiks peetav Nevesis ilmutab mai lõpus esimese täispika
albumi “Nevesis”. 2008. aastal Paides loodud Nevesis on oma lühikese eksistentsi jooksul jõudnud võita Jägermeister Rock Liiga nimelise konkursi, esineda pea kõigil kodumaa rokiklubide lavadel ning väisanud ka lähivälismaad. Arvukad kontsertid on Nevesisele jätnud toore, energiastpakatava ja kaasakiskuva kontsertbändi maine. Bändi debüütalbumit on rokisõbrad oodanud pikkisilmi. Nevesise debüütalbum “Nevesis” koosneb üheksast bändi enda poolt kirjutatud loost. Salvestus leidis aset Türi Kultuurikeskuses 2012. aasta jaanuari alguses Magnus Andre nupukeeramisel. Masterdas Taavi Aavik Pedigreest. Bändi kitarrist Erki Reim lausus, et salvestamisel hoiti kogu protsess võimalikult tore ja naturaalsena, lood on sisse mängitud laivis. Pillide salvestusprotsess võttis aega umbes pool nädalat. "Plaat tuli täpselt selline, nagu ise ootasime ja lootsime - plaaditäis toorest ja ilusakslihvimata rock'n'rolli," lausus Reim. "Võib vist öelda, et tegemist on Nevesise senist tegutsemist ja loomingu paremikku täie auru ja jõuga kokku võttev tervik." Nevesis on: Janno Reim (vokaal), Erki Reim (kitarr), Bert Järvet (bass) ja Ken Koemets (trummid).

Albumi träkklist:
1. Before You Go Blind (Erki Reim/ Wõza)
2. Starfish Porn (Erki Reim/Janno Reim)
3. Backstabber (E.Reim/ E.Reim)
4. Lysergic Dreams (E.Reim/E.Reim)
5. My eyes, the flying saucers (E.Reim/E.Reim)
6. Illusion (E.Reim/J.Reim)
7. Boogeyman and a Genius (E.Reim/J.Reim)
8. Seven million years (E.Reim/E.Reim)
9. Mr.Yours Truly (E.Reim/J.Reim/B.Järvet)

Albumi esitluskontsert toimub 25. mail Tallinnas klubis Rock Cafe.

Dejavu tahab vallutada tantsupõrandaid

Laupäeval käis Elmaris külas uus ansambel Dejavu koosseisus Edvin ja Siim. Tegu on uue tantsumuusikat tegeva bändiga ja tehakse poppi ja kergemat muusikat, mida saaks esitada nii pubides kui klubides. Esimese laulu naisvokaali esitaja Kati läks aga Soome elama ning nüüd tuleb otsustada, kas jätkata üldse ilma naishääleta. Bändi kuulub veel ka produtsent Tõnis. Uue tantsuloo nimi on “Milleks reeglid meil on” ja tegu on kaveriga, mille originaalesitaja on Nek.

Krieger tegi emadepäevaks laulu

Emadepäeval ajasime juttu Erich Kriegeriga, kes tegi spetsiaalselt selleks päevaks uue loo “Kask meil kasvas”. Emadepäeva peab mees rõõmu toovaks päevaks ja emasid tuleb alati meeles pidada. Erichi laul on algupäraselt kiriklik leerilaul Franz Schuberti sulest. Vanemad inimesed peaksid seda hästi mäletama. Vanavanemate laulu uus töötlus sai alguse lapsepõlve mälestusest – meil kõigil on maakohast meeles mõni armas kasepuu.

Liitmaa sai valmis uue laulu

Lea andis esmaspäeval Elmarile intervjuu. Lauljatar vastas Owe küsimusele perekonnanime osas, et nime vahetamine sõltub väga paljudest inimestest. Ametlikult nime muutmise vajalikkust Lea praegu küll ei näe. Ta lihtsalt enam ei kujuta ette, et peaks kunagi veel Lea Teemets olema. Lea rääkis veel oma tegemistest ja vibratsioonide tõstmisest. Maa energeetika tõstmise teemad pakuvad Leale väga suurt huvi. Uue laulu pealkiri on “Meditatsioon” ja seegi teema pole Leale võõras. Tänu meditatsioonile tunneb ta ennast õnneliku inimesena. Õnne heaks tuleb midagi ise ära teha ja lauljatar arvab, et oskab õnne juba päris kenasti esile kutsuda. Pikemalt saate intervjuud järelkuulata Elmari veebikodus elmar.ee.

Varjun teeb koostööd Sal-Salleriga

7. mai hommikuprogrammis ajasime juttu Birgit Varjuniga. Brigitil on ilmunud värske laul pealkirjaga "Uus algus". Laul on kirjutatud kampaaniale "Teksades rinnavähi vastu", mille patroon on Birgit olnud juba kolm aastat. Birgiti õhtud mööduvad enamasti stuudioseinte vahel ja aktiivne töö käib. Uusi laule aitavad teha nii Hendrik Sal-Saller kui Vilho Meier ja Urmas Jaarman. Birgit tunneb ka ise, et isiklikus elus oleks uut algust vaja. Suvi tõotab tulla muusikule omaselt töine ja mitmekesine.

Poliitika peaks jääma Eurovisioonist eemale

Eurovisiooni peakorraldaja Jon Ola Sandi jaoks on käesoleva eurokarusselli juhtimine juba kolmas tema elus. Ometi on igal aastal kõik täiesti erinev ja sel aastal on nii asukohast kui muust tulenevalt sada korda rohkem detaile, mille peale mõelda tuleb, jutustab ta Eurovisiooni ametlikule portaalile, vahendab Delfi. "Praegu on kättejõudnud ettevalmistuste kriitiline faas, sest väga vähe aega on jäänud ja me ei saa endale lubada, et miski läheks valesti. Miljonid detailid on vaja läbi mõelda, seega peavad kõik hästi esinema nii lava peal kui lava taga!" räägib Sand ning toonitab, et igal aastal on korraldamine kardinaalselt erinev. "Tegu on ilmselt maailma parima organiseeritud kaosega, mida teleproduktsioonis on võimalik ette kujutada. Ma pole iial varem näinud kõiki Euroopa professionaale nii väiksel pinnal koos töötamas kui praegu," avaldab ta kiitust ning lisab juurde, et sel aastal on korralduses ka palju uudset. "Me viime seekord asja täiesti uuele tasandile. Kõiki uuendusi ei tahaks küll veel avaldada, aga te kindlasti üllatute. Me oleme keskendunud sellele, et poleks tegu ainult Euroopa eraüritusega, vaid tutvustame põhjalikult ka Aserbaižaani kultuuri. Me oleme seisukohal, et poliitika tuleks sellest võistlusest nii kaugel hoida kui vähegi võimalik! Sellel pole lihtsalt siin kohta," on Sand resoluutne. Veel kommenteerib peakorraldaja võistluslaule, mis pidavat olema esmakordselt väga erinevad nii stiililt, kollektiivide vanuselt ja lavashow poolest. "Mõni keskendub väga oma kultuuritaustale, mõni vastupidi, üldse mitte. Mõni panustab laulule, mõni tantsule. Esinemiste kvaliteet varieerub tohutult," kirjeldab ta. Võitjat ta paraku ennustada ei soovi.

Getter esitas Ameerikas hümni

Vahetult enne New Yorgi ja Houstoni jalgpallimeeskonna kohtumist esitas Getter Jaani Red Bull Arenal Ameerika Ühendriikide hümni. Getter Jaani filmib hetkel New York Citys oma viimatisele singlile "NYC Taxi" muusikavideot, kirjutab Õhtuleht. Red Bulli meeskonnas mängib ka Joel Lindpere, kes vaatamata tihedale mängugraafikule aitab kohapeal video filmimist korraldada.

Kerli avaldas uue hittloo

Kodumaine lauljatar Kerli on teist korda sisenenud Billboradi Dance Top Charti tabelisse. Sedakorda küll mitte nii lootustandvalt, kui looga «Army of Love», kuid küllap kuulajate kõrvad vajavad veel harjumist, vahendab Elu24. «Zero Gravity» on praeguse seisuga Billboardi Dance Top Charti edetabelis 22. kohal. Mäletatavasti saavutas Kerli samas tabelis esikoha hitiga «Army of Love».

Tartu bänd põrutab Leetu

Tartu bänd Jetpack Stanley võitis konkursi Peavey-Galapagai Rock Battle, mille tulemusena sai bänd võimaluse saada osa Leedu suurimast rokk-festivalist Galapagai Roko Naktys (Rock Nights). Üritus toimub selle aasta suvel 3. ja 4. augustil Leedu linnas Zarasai. Festival on välja kuulutanud juba ka ühe peaesinejatest - Saksamaa rokkarid OOMPH! Neile lisandub veel vähemalt kaks suurt esinejat. Eestist võtab veel antud festivalist osa Nevesis.


HND avaldab sügisel albumi

HND avaldas unplugged-versiooni loost «Kui sa vaid saad». Tegemist on avasingliga sügisel ilmuvalt täispikalt unplugged-albumilt, vahendab Elu24. Bändi solisti Tarvo Mölderi sõnul tutvustavad nii tulevane album kui selle esiksingel kuulajaile bändi hoopis teisest küljest. «Pean tunnistama, et osad lood kõlavad unplugged-seades vaat et isegi paremini kui rokivõtmes,» tõdes mees. HND debüütalbum nägi ilmavalgust 2007. aasta aprillis, raamatu kujul ilmunud 12 peatükiga kauamängiv «Paturaamat» sai hea vastukaja nii meedias ja rokisõprade hulgas. Aasta hiljem ilmunud duubelalbumiga «Aivaravai» (CD+DVD) tegi HND ajalugu sellega, et esimese bändina Eestis jagati plaat ära täiesti tasuta. 2009. aasta 9. oktoobril ilmus kolmas kauamängiv «Päikesepilkajad». Albumilt pärinevad hitid «Kõverpeegli rahvas», «Päikesepilkajad» ja «Langenud inglite maal».

Taak esitleb uut albumit ühepäevase välkturneega neljas linnas

Eestikeelne raskerokk-ansambel Taak püstitab uue verstaposti kodumaises meelelahutuses, tutvustades värsket, kolmandat kauamängivat „Rist viletsuse teel“ esinemistega Tartus, Viljandis, Pärnus ja Tallinnas samal päeval, 9. juunil. Tartu, Viljandi ja Pärnu kontsertid on tasuta ja vanusepiiranguta. Tallinna kontserdi pilet maksab Piletilevi eelmüügipunktides 7 eurot; kehtib vanusepiirang 18. eluaastast noorematele külastajatele. Rock Cafés lõpetab gastrollipäeva pärast Taaga esinemist mürtsuv aukülaline ansambel Highmachine.

Taaga 9. juuni ülesastumiste kava on järgmine:
kell 12.00 klubi Rock & Roll, Tiigi 76A, Tartu
kell 15.00 klubi Rubiin, Lossi 15, Viljandi
kell 19.00 Teatrikohvik, Keskväljak 1, Pärnu
kell 23.40 Rock Café, Tartu mnt 80D, Tallinn

Meie Mees läheb plaadituurile

Emil Oja andis reedel Elmarile intervjuu. Meie Mees on valmis saanud uue plaadi “15”. Juubelihõnguline nimi tuleneb sellest, et kokku tuldi just 15 aastat tagasi. Kuigi vahepeal oli kaks puhkuseaastat, otsustati, et “15” sobib plaadi nimeks kõige paremini. Meie Mehe uus laul “Kui laulan” on ansamblile omane pala ja tegu on kaveriga mõne aasta tagusest soomlaste euroloost. Plaati tutvustatakse peokohtades üle Eesti.

Sulliwan ja Eimel võitlevad narkootikumide vastu

Ansambel S.E.R.C annab teada, et valmis uus lugu "Vana Tallinn", mis on kurb ja mõtlik ballaad isa murtust südamest ja narkootikumide maailma eksinud tütrest, vahendab Elu24. Tihtilugu eelistatakse narkootikumide teemast lihtsalt mööda vaadata, uskudes lapse enese tarkusesse või siis pimesi lootes, et „meie peres seda ei juhtu". Ärge vaadake sellest teemast mööda ja rääkige lastega! Aastatega kogunud visadusega on S.E.R.C rikastanud eesti muusikamaastikku rokist-bluusini ja õnneks head asjad siin maailmas ei muutu, nõnda ka hea muusika ja muusikud. Vanade rokimeeste sulest on ilmunud palju unustamatud viise ja külastatud paljusid tuntud bände, jättes sinna kustumatuid jälgi. Muusika: Eimel Kaljulaid, Sulliwan, sõnad: Sulliwan, Eimel Kaljulaid. Koosseis:
Sulliwan: laul, kitarrid, klahvpillid
Eimel: trummid ja laul
Raudkats: basskitarr ja laul
Clint: kitarr ja laul

Sanderi maalid jõuavad sünnitushaiglasse

Armastatud muusiku, saatejuhi ja kunstniku Mart Sanderi elus on viimasel ajal toimumas mitmeid huvitavaid muudatusi. Mees tegeleb üheaegselt nii maalimise, lavastamise kui ka teletööga, lisaks veel oma kunstigalerii kolimisega Tõnismäele, vahendab Elu24. Muuhulgas jõuavad Mardi maalitud pildid peagi ka sünnitushaigla seintele.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap