Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 21.nädal
21.05.2012
Uusküla teeb koostööd ameeriklasega

Kuu aega tagasi ilmunud singlist “See öö” on valmis saanud uus raadioversioon, mille koostöö viis teed USA-sse. Loos teeb kaasa USAst pärit noor ja andekas räpiguru JoeCat, kes laulule ekstra kirjutas räpipartii. “Olen väga põnevil koostööst Eesti artistiga! Varem teadsin vaid, et Eesti on riik Põhja-Euroopas, nüüd olen ennast rohkem kurssi viinud Eesti ja sealse muusikaga.” Uuele singliversioonile on käe külge pannud ka Eesti uue generatsiooni produtsendid Simon Hill ja Chris Vee.

Kõige ennustamatum võitja oli Lordi

Ennustusportaali Triobet teatel oli viimase kümne aasta kõige üllatuslikum Eurovisiooni võitja soomlaste eurolaul „Hard Rock Hallelujah“, mille puhul võis õnnelik ennustaja oma raha tervelt 26-kordselt tagasi teenida. Suhteliselt ebatõenäoliseks peeti ka möödunud aastal võitnud Aserbaidžaani laulu edu, mille koefitsent oli enne poolfinaale 14.00, kuid kukkus finaalvooru ajaks 8.00 peale, vahendab Publik. Samuti ei usutud 2007. aasta eelvoorude ajal, et võistluse võiks võita Serbia lauluga „Molitova“ – loo koefitsent oli siis 11.00, kuid finaaliks langes see 5.00 peale ning Serbia sai esikoha. Enamikel aastatel on Eurovisiooni lauluvõistluse võitjaks tulnud siiski suurimad favoriidid: 2005. aastal oli Kreeka koefitsent Triobetis 3.00, 2008. aastal Venemaa koefitsent 4.50, 2010. aastal Saksamaa koefitsent 5.00 ning kõige kindlamalt uskusid analüütikud 2009. aastal Norra võitu - nende koefitsent oli kõigest 1.90. Täna, enne poolfinaalide algust, on Eesti eurolaulu „Kuula“ koefitsent poolfinaali võidule vaid 18.00, mis paigutab meid küll teise poolfinaali osalejate edasipääsejate hulka, kuid näitab, et šansid konkursi üldvõiduks on väga väikesed. Kuid kes teab – ehk kordame siin 2006. aasta soomlaste ootamatut edu ja julged ennustajad teenivad oma riski 18-kordselt tagasi.

Nevesis kaasab fännid videosse

Debüütalbumit ilmutav Nevesis alustas laupäeval videovõtetega loole "Illusion". Bänd ootas video filmimisele publikut, kes sooviks olla jäädvustatud valmivas teoses. Videovõtetega tehti algust 19. mail kell 15.00 aadressil Peterburi tee 34, Tallinn. Loole "Illusion" (www.youtube.com/watch?v=5LsvL2Lol7s) valmiva video rezhisööriks on Indrek "Masa" Maasik. Nevesise kitarrist Erki Reim lausus: "Lugu on hea, lugu on küte." Kõik fännid saavad bändiga kontakti Nevesise Facebook’i kontol või meiliaadressil janno.reim@gmail.com. Albumi esitluskontsert toimub 25. mail Tallinnas klubis Rock Cafe, kus külalistena astuvad üles Pedigree, Talbot ja Deathcats.

Sander avas galerii

Kolmapäeval avas muusik ja saatejuht Mart Sander oma uue kunstigalerii Tõnismäel, Rahvusraamatukogu vastas. Senini paiknes tema galerii Sakala tänaval. Uues galeriis uudistasid kunsti nii Maria Avdjuško, Eve Kivi kui ka Liina Orlova, vahendab Delfi. Värskelt remonditud pinnale tõttasid õhtutundidel prominentsed külalised nii muusika-, poliitika-, kultuurimaailmast. Shampanja voolas keskööni. Galerist Mart Sander mainib siiski, et peod ja trallid on galeriis harva esinevad nähtused. „Hall argipäev Eesti galeriis võib tähendada vaid kümmetkond külastajat,“ ütleb ta. „Selleks, et maja iga päev täis oleks, peaks pidevalt näitusi vahetama ja tasuta jooke valama.“

Gerli ja Jüri lähevad lauluga maale

Elmaris tegime intervjuu Jüri Aarmaga ning rääkisime “Lauluga maale” uuest hooajast. Jüri arvab, et edu ja populaarsuse saladuseks on tõsiasi, et kellelgagi ei konkureerita ega taheta “ära panna”. Kolmanda hooaja lävel sõnas Jüri, et kergeid saateid pole olemas, samuti nagu pole olemas kerget muusikat. Ka “Läänemere lained” toob paljudel pisara silma ja läheb südamesse.

Populaarseim pill kosmoses on kitarr

Psühholoogid panid tähele, et muusika ja laulud kosmoses, mitte ainult ei rahusta ja rõõmusta, vaid ka avavad inimvõimete uued piirid. Täna on populaarseim muusikariist kosmoses kitarr, vahendab forte.ee. Kuigi kaalutaolekus on menukaks osutunud ka flööt. Muusika orbiidil – see on kosmonautide nähtamatu side emakese Maaga. Kõik sai aga alguse Gagarinist. Rakett stardib, ekipaaži klappides ragisevad käsklused Maalt, ülekoormus kasvab. Ja oledki kosmoses. Ees kaks päeva lendu Rahvusvahelisse kosmosejaama (ISS/MKS). Lõõgastuseks sellel raskel perioodil lülitavad kosmonaudid muusika sisse. Kosmosemuusika ajalugu algas veel Maa peal. Juri Gagarini esimese stardi eel tõusis tulevasel esimesel inimesel kosmoses järsult pulss. Rahustumiseks palus ta luba kuulata muusikat. Palve osutus ootamatuks ja muusikat polnud käepärast võtta. Lõpuks pandi mängima poole kilomeetri kaugusel kosmodroomi hotellist leitud boogie-woogie lint, meenutas kosmoseveteran Leonid Gussev. Atlanditagused võõrad rütmid rahustasid Gagarini maha. Ka kosmoselennu ajal lasti talle muusikat. Vene kosmonautide psühholoogilise ettevalmistusgrupi spetsialisti Natalja Filippova sõnul on muusika mõju inimestele erinev – üks žanr võib kosmonauti rahustada, samas teine ergutab ja annab talle toonust juurde.

Rahula kirjutas jalgpallihümni

26. mail Tallinnas A. Le Coq Arenal peetaval Eesti karikafinaalil kuuleb avalikkus esmakordselt siinsete tippmuusikute poolt loodud ja sisse mängitud Eesti Jalgpalli Liidu hümni, mille muusikalisi motiive hakatakse kasutama erinevate vutivõistluste tunnusmeloodiates. Jalgpalliliidu hümni sõnad pärinevad legendaarsete luuletajate Marie Underi ja Karl Eduard Söödi teostest, muusika kirjutas Eesti Muusikaakadeemia ja Soome Sibeliuse Akadeemia haridusega Tomi Rahula, kes on laiemale avalikkusele tuntud ansamblitest Outloudz ja The Sun. Hümni salvestamisel tegid kaasa Eesti parimad orkestrandid tunnustatud dirigent Risto Joosti juhatusel, segakoor nimega Koor Raul Talmari juhatusel ning Tallinna Poistekoor, kelle peadirigendiks on Lydia Rahula. Salvestus kestis terve pika tööpäeva, vahendab Delfi. "Olen tulemusega väga rahul. Mul on eriti hea meel anda oma panus jalgpalli arengusse hetkel, mil Eesti on maailma mastaabis nähtav ja jalgpalliringkondades järjest arvestatavam partner ning vastane," kommenteeris hümni autor Tomi Rahula. "See teos on olnud üks mu suurimaid väljakutseid," tunnistas kogenud muusik. "Hümni meloodia ja tekst ei saa olla sobilikud ainult ühe finaali jaoks, vaid see peab jääma igavikuliselt kõlama, just see ongi keeruline. Meloodia tuli iseenesest väga ruttu pähe, sain selle hästi jalgpalliga siduda. Kogu teostus võttis aega mõned kuud. Meloodia on meeldejääv, tekst pidulik ja usun, et see lugu võiks jääda kõlama. Vastukaja inimestelt tuleb loomulikult aastate jooksul." Rahula selgitas, et hea hümn on mažoorne ja majesteetlik. "Võitlusesse jalgpalliväljakul tuleb minna rõõmsalt ja suursuguselt," märkis ta. "Hümnini jõudsime mullu karikavõistluste kontseptsiooni luues ja sellest heliteosest peab olema võimalik kujundada tulevikus kõikvõimalikud signatuurid, mida Eesti jalgpallil vaja läheb. Arendame jalgpalli kultuurikeskselt ja mõeldes nii oma ala kui ka rahva ja riigi minevikule. Usun, et sõnade ja viisi suhe väljendab neidsamu väärtusi," lausus Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak. "Loodame, et kõrgeim kohtumõistja - aeg - saab olema sellele hümnile armuline," lisas Pohlak.

Peterson avaldas bändiga stuudioalbumi

Taavi Peterson andis teisipäeval Elmarile intervjuu. Superstaarisaatest tuule tiibadesse saanud Taavi Peterson koos Üdiga on väljastanud esimese täispika stuudioalbumi, mis kannab pealkirja «Selges eesti keeles». Plaadiga kaasas on ka vahvaid pilte, mille tegi palvele vastu tulnud fototudeng. Võtted toimusid ühes ehedas talumajas munapühade ajal. Materjal on salvestatud Tabasalus Taff Stuudios, abikäe ulatas U.T.S. Stuudio. Miksis ja produtseeris Ramuel Tafenau, masterdas Tanel Roovik. Plaadi materjal on puhtalt eesti keeles. Palju tekste on tuntud kodumaiste poeetide sulest. Plaadi pealt leiab järgmised lood:

1. Õhulaev (T. Peterson / T. Peterson)
2. Mind Varja (R. Rannap / H. Runnel)
3. Tigrise Jõe Kallastel (O. Adamson / T. Peterson)
4. Võõrastel Vetel (T. Peterson / J. Viiding)
5. Ärakell (T. Peterson / T. Peterson)
6. Maantee Rock (T. Peterson / T. Peterson)
7. Supilinna Naine (T .Peterson /A. Müller)
8. Alter Ego (O. Adamson / T. Peterson / T. Peterson)
9. Mõtisklus (P-G. Loorand)
10. Laulja (T. Peterson / K. J.Peterson)

Bändi liikmed:

Taavi Peterson - Laul, kitarrid
Paul-Gunnar Loorand - Bass
Madis Kreevan - Kitarrid
Ramuel Tafenau - Trummid, klahvpillid

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket