Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 22.nädal
28.05.2012
Lahkus Vello Orumets

Ööl vastu laupäeva suri Tartu Maarjamõisa haiglas 70 aasta vanuselt tuntud laulja Vello Orumets, edastas rahvusringhäälingu uudisteportaal. 1941. aasta 28. juunil Viljandis sündinud Vello Orumets on laulnud tuntuks mitmed laulud, nende seas "Miniseelik", "Rannapiiga", "Kui kõnnib mannekeen", "Las mööduvad aastad", "Kolm kaunist sõna" jne. Orumetsal ilmus kokku kaheksa sooloalbumit, neist esimene "Vello Orumets" ilmus aastal 1982 ning viimane aastal 2009.

Ilves kirjutas uue loo

Aapo Ilves andis Elmarile vahetult enne Eurovisioonile sõitu intervjuu. Lauluga „Leelo“ tähistab Aapo Ilves oma teist Eurovisiooni ning kaheksa aasta möödumist maailma esimese võrokeelse eurolaulunominendi "Tii" esmaettekandest Istanbulis. Võrokeelne pala "Leelo" põhineb iidsel soome-ugri joiu- ja leelutusesüsteemil, sõnades küsitakse, kas meie laulud on kadunud, kas me leiame nad veel üles, ja kui leiame, siis kas me julgeme neid ikka edasi laulda. Kirivane on valdavalt Aapo Ilvese lõunaeestikeelseid autorilaule ning Lili Linnu vokaali siduv projekt, millest loodetavasti kasvab välja ka kontsertbänd. Esitaja nimeks pani Aapo Kirevane, kellelt on varem ilmunud ETV tellimusel loodud pala "Tagamõtsa". Aastal 2008 ilmus Aapo Ilvese ja Lili Linnu koostöös laul "Pristan". Lili Linnu vokaal on kõlanud ka lauludes "Aga ükskord!" (Aapo Ilves ja Eliit 2005), "Perräjäänü" ("Murõt ei olõ", Ilves, Pulk ja Rahman 2006), "Meie linn on linnulaat" (Kosmoseodüsseia, Vaiko Eplik & Eliit 2008) jm.

Esitaja: Kirivane.
Pala: Leelo.
Viis ja sõnad: Aapo Ilves.
Lili Lind: laul.
Aapo Ilves: kitarr, basstrumm, taustalaul.
Margus Tammemägi: löökriistad.
Alari "Päss" Piispea: harmoonium.
Remi Teras: taustalaul

Tiger Milk avaldas debüütalbumi

Ville Veering andis Elmarile intervjuu. Elektroonilise muusika ansambel Tiger Milk esitleb debüütalbumit „Supernatural“. Tiger Milk on Tallinna elektroonilise muusika bänd, mis koosneb kolmes liikmest: Eva K, Meelis Meri ja Ville Veering. 2009. aastal asutatud Tiger Milkilt on seni ilmunud kolm singlit: „AnotherWorld“, „Define Love“ ja „The Game“, millele valmis ka video. Nad on ka remiksinud No-Big-Silence´i lugu „Cut The Cord“ viimase kogumikul „Starstealer“. Ville Veering, üks Tiger Milk liikmeist, kirjeldab albumi saamislugu: „Oleme Meelisega mõlemad suured muusika fännid ja iga kord, kui köögilaua taha kokku sattusime, kuulasime palju erinevat kraami, arutasime, mis ühe või teise bändi juures on head ja mis mitte. Lõpuks vaatasime üksteisele otsa ja saime aru, et on aeg hakata uuesti midagi koos tegema. Albumi kui sellise mõte tuli koos Eva liitumise ja No Big Silence´ile remiksi tegemisega. Pärast seda saime aru, et oleme kokku saanud tugeva tiimi, kellega edasi minna.“ Ta toob ka välja albumi muusika suurimad mõjutajad nagu Michael Mann, David Bowie, Ian Brown, Massive Attack ja UNKLE. Album „Supernatural“ sisaldab üheksat lugu, pealkirjadega: Prologue, Another World, All the Drugs, Define Love, Story of My Life, The Game, When Your Heart Dies, Ruins of the Lost Realm ja International Band. Sõnad on kirjutanud lauljatar Eva K, muusika autoriteks on Meelis Meri ja Ville Veering.

Külalised on tagasi

Elmarile andis intervjuu Tommyboy. Paar aastat tagasi loominuglisele pausile läinud ansambel Külalised on tagasi värske singliga ja veidi uuenenud koosseisuga. Uurisme bändiliikmelt Tommyboylt, miks paus üldse võeti. Mehel on olnud palju tegemist oma plaadimärgi promomisega ja mitmete teiste artistide reklaamimisega. Plaan on juunikuus tagasitulekukontsert korraldada. Kuigi Mai on bändis tagasi, on pooled liikmed siiski vahetunud. Lisandunud on bassimees Margus ja kitarrist Mihkel. Bänd on leidnud uue energia, kuid jätkatakse samas vaimus ja stiilimuutust ette ei võeta. Bändi uue laulu nimeks on “Paradiis”.

Eurovisiooni võitis

Pühapäeva hommikul andis meile Bakuust intervjuu unise häälega Aapo Ilves. Eurovisiooni tähistati öösel pikalt ja pühapäev võeti puhtalt välja puhkamiseks. Tagasisõit plaaniti esmaspäeva hommiku peale. Aserbaidžaanis Bakuus laupäeval peetud 57. Eurovisiooni lauluvõistluse finaalis sai Eestit esindanud laul "Kuula" 120 punktiga kuuenda koha. Konkursi võitis ülivõimsalt Loreeni esitatud Rootsi laul "Euphoria", mis kogus 372 punkti. Teiseks tuli Venemaa ja kolmandaks Serbia. Täispunkte Eesti üheltki riigilt ei saanud, ent kümme punkti tuli Prantsusmaalt, Slovakkialt, Islandilt ja Soomelt ning kaheksa Rootsilt, Lätilt, Leedult ja Iirimaalt. Kokku andis Eestile punkte 18 riiki.

Winny Puhh esineb siiski

Rabarocki neljandal laval, Red Bull Tourbus, saab sel aastal näha kaheksat bändi. Nende seas on nii uusi tulijaid, kui ka juba vanu ja tuntud tegijaid. Oma selleaastase esmaesinemise teeb skandaalne kodumaine Winny Puhh. Rabarocki neljandal laval Red Bull Tourbus, astub üles Seto metal-punk ansambel Winny Puhh, vahendab Publik. Bänd lubas küll, et sel aastal nad ühtegi live-kontserti ei anna, kuid teevad Rabarocki osas siiski erandi ning üllatavad ja šokeerivad festivali publikut taas oma uskumatu lavašõu ning Lõuna-Eesti huumoriga.

Esitletakse Eri Klasi DVD-d

29. mail kell 17.00 toimub Solarise Apollos DVD “Eri Klas filmides" esitlus. DVD valmis kahe suursündmuse "Anna Klas 100" ja "Eesti Film 100" tähistamiseks, vahendab Delfi. DVD valmimist on toetanud Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Filmi Sihtasutus, Eesti Kultuurkapital ja Reval Auto. Esitlusel jagavad muljed ja mälestusi filmi loomisest peakangelane maestro Eri Klas ning autorid Peter Murdmaa ja Helle Karis-Murdmaa.Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap