Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 23.nädal
04.06.2012
Iffi suvi saab olema töine

Väike-Maarjas toimunud “Pandivere päeval” andis meile intervjuu kuulajate poolt lemmiklauljaks valitud Ivo Linna. Suvel ootab Iffi ees mitu väga tähtsat kontserti. 7. juulil toimub “Õllesummeri” lõpukontsert, kus lauldakse Iffi esitatud laule ja pundis on nii Koit Toome, Maarja-Liis Ilus, G-Enka kui mitmed teised lauljad. 22. juulil esineb aga Ivo lastele mõeldud kontserdil “Saaremaa ooperipäevade” raames. Kukerpillide 40. aasta juubelituur algab samuti sel suvel ja Ivo esitab oma kadunud venna poolt esitatud laule koos Kukritega kümnekonna kontserdi jooksul. Lisandub palju muid esinemisi sünnipäevadel, pulmades jne. Augustis kavatseb Rock-Hotel’i seltskond võtta aga puhkuse. Ivo puhkab kõige paremini saarel olles ja kodutalus toimetades – see pidavat kõige paremini pea mõtetest vabastama.

Varik avaldas uue loo

Merili Varik andis Elmarile intervjuu seoses oma uue lauluga. Merili oli Agent M-i lauljatar 6 aastat. Tema osalusel pälvisid sellised lood nagu "7 Surmapattu" ning "Šhokolaad" tähelepanu kohalikes raadiotes. Agent M on välja andnud viis videot millest kaks sisenesid ka MTV Balticu playlisti. 2007. aasta kevadel kuulutati Agent M Balti Uuemuusika Edetabeli võitjaks (Baltic New Music Chart). Bändilt on ilmunud EP "Šokolaad" (2006) ning täispikk album “Spionaaž” (2007). 2009. aasta sügisel läks Agent M laiali. Pärast mõnda aega elamist ja töötamist Šveitsis (2010), tuli Merili tagasi Eestisse, et osaleda koos bändiga Sõpruse Puiestee „Eesti Laulu“ konkursil. Looks oli "Rahu, ainult rahu" ja see osutus kuulajate seas väga edukaks. Pärast konkurssi sai Merilist alaliselt Sõpruse Puiestee liige. Albumi "Planeetidegi vahel kehtib raskus" andis Sõpruse Puiestee välja 2011. aasta kevadel ning sellel plaadil võib kuulda juba ka Merili häält. Lisaks laulmisele Sõpruse Puiestees on Merili käivitanud septembris 2011 ka omanimelise sooloprojekti (Merili Varik). Oma sooloprojektis on Merili Varik mõjutusi saanud oma eelnevatest muusikalistest kogemustest. Laiemas plaanis võib tema muusika liigitada rokiks, millel on ilusad meloodiad ja kerged raske-roki mõjud. Ise Merili oma muusikat liigitada ei taha. Esimene singel "Jää alati mu kätte" avaldati oktoobris 2011 ning teine singel “Sadamas” on värskelt valminud. Lugu on salvestatud Alar Aigro stuudios. Sõnade autoriks on Pamela Nuust. Hetkel toimub esimese sooloalbumi salvestamine, mis loodetakse välja anda 2012. aasta sügisel. Merilit on lähiajal võimalik esinemas näha ansamblis Sõpruse Puiestee. Järgmine soolokontsert toimub sügisel. Täpsem info: https://www.facebook.com/merilivarikartistpage

Lääts soovitab südamele konjakit

24. juunil 80aastaseks saav Heli Lääts on tänaseks laulmisest loobunud. "Ei ole enam seda helinat, mis sunniks laulma. Olen kõik juba oma südamelt ära laulnud," räägib ta ajakirja Tiiu juuninumbris. Kõige lohutavam on praeguses elus see, et Helil on olemas tema kallis kaasa Peeter Saul. "Võime teineteisel käest kinni võtta ja tunda, et oleme elavad inimesed, kes mõtlevad ja tunnevad ühtviisi. Kõige suurem hirm on sellest ilma jääda. Ja see hirm ei kao enam kusagile," räägib Heli. Rubriigis "see või too" nimetab Heli oma lemmikutena pigem pikka pühapäevast uinakut kui kiiret hommikuvõimlemist ning eelistab väikest tähistamist pere keskel suurele juubelipeole. Küsimusele "kas vein või konjak" vastab Heli: "Kuiv valge vein valutavatele liigestele. Kübeke konjakit, kui süda vigurdab."

Rubina abiellus Ameerikas

Ameerikas elav lauljanna Sofia Rubina-Hunter on kui peremudeli musternäide, kes nädal tagasi abiellus mustanahalise Jason Hunteriga, sest on lapseootel. "Jason on rahulik, intelligentne ja muusikalähedane – just see, keda terve elu oodanud olen. Ta on minu must prints valgel hobusel," ütleb nüüd perekonnanime Rubina-Hunter kandev lauljatar Õhtulehele antud intervjuus ning lisab: "Poolteist aastat koos olnud, saime aru, et teineteiseta me elada ei suuda. Ma jäin rasedaks ja otsustasime, et laps peab sündima täiuslikus peres - mingisugust põlvele laskumist ega käepalumist polnudki vaja – otsustasime üheskoos, et sõrmus tuleb sõrme panna." Praegu kodumaal viibiv lauljanna ütleb, et tütar peaks sündima oktoobri lõpul ja on kindlameelne: "Tahan Eestis sünnitada!"

Ilmus uus „Elmari tantsuõhtu“

Hea meel on teatada, et ilmunud on värske “Elmari Tantsuõhtu” plaat numbriga 17. Ahjusoe plaat peaks kohe-kohe ka poelettidel saadaval olema. Seekordsel kauamängival on taas suurepärane valik head Eesti muusikat, teiste seas Ott Lepland “Imede öö”, Rolf Roosalu “Ööl vastu homset”, HU? & Marten Kuningas “Areen”, Põhja-Tallinn “Tulen ja lähen” ja palju muud. Ka Sõprade Klubi liikmete vahel loosime peagi värskeid plaate välja!

Rannap lahkus žüriist

Eeloleval sügisel TV3 eetrisse jõudva ülipopulaarse saatesarja „Eesti otsib superstaari“ viiendal hooajal mängivad osalejate saatuses olulist rolli kolm muusikatööstuse professionaali, kelle õlul lasub raske kohtunikutöö. Tänaseks on selge, et kohtunikuna jätkab Maarja, samas on žüriist lahkunud Rein Rannap. „Mulle on eelmised hooajad jätnud toreda mälestuse ja loodan, et kohtunikuna saan kaasa aidata, et Eesti leiaks väärilise superstaari,“ kommenteeris Maarja. Paraku ei näe kohtunike laua taga enam armastatud heliloojat Rein Rannapit. „Osalemine superstaari-saate tegemises on olnud mulle huvitav väljakutse, kuid pärast nelja hooaega tunnen, et see roll on end minu jaoks ammendanud,“ põhjendas Rannap oma otsust. „Viimastel aastatel olen üha rohkem tähelepanu pühendanud mahukamate heliteoste loomisele, tahakski nüüd sellele tegevusele keskenduda; ideid on aina rohkem ja mu suureks rõõmuks on ka võimalusi oma uut muusikat kuulajate ette tuua.“ Maarja sõnul Reinu loobumine kurvastab teda. „Kuid eks sellega tuleb leppida,“ sõnas ta.

Kontus avaldas albumi

Rebecca Kontus esitles oma neljandat albumit "Flaneur" ning rääkis sellest meie hommikuprogrammis. Intervjuud saab kuulata ka Elmari koduleheküljelt. Oma plaadi stiili on Rebeccal raske piiritleda, ent “jazz” sobiks tema sõnul iseloomustamiseks kõige paremini. Plaati salvestati veebruaris. Võrreldes eelmiste plaatidega on see album rahulikum ja endasse vaatamise teemaline. Laulud tulevad täiesti suvalistel hetkedel ja täiesti loomulikult elust enesest. Ka albumi kujundus on äärmiselt kaunis ja illustreeritud paljude fotodega.

Kerli uus singel jõudis esikümnesse

Kerli singel «Zero Gravity» on Billboardi tantsu- ja klubimuusika tabelis kaheksandal kohal, vahendab Elu24. Nädal varem oli laul 11. kohal ning kokku on see tabelis olnud seitse nädalat. Kerli eelmine singel «Army of Love» saavutas samas tabelis esikoha. Billboardi tantsu- ja klubimuusika tabelit ei koostata müüginumbrite alusel, vaid valitud DJde ja klubide esitlusloendite põhjal. Dance/Club Play Songs Top10:

1. Rihanna «Where Have You Been»
2. One Direction «What Makes You Beautiful»
3. Swedish House Mafia «Greyhound»
4. Sebastian Ingrosso + Alesso ft Ryan Tedder «Calling (Lose My Mind)»
5. Jennifer Lopez ft Pitbull «Dance Again»
6. Toni Braxton «I Heart You»
7. Gotye ft Kimbra «Somebody That I Used To Know»
8. Kerli «Zero Gravity»
9. David Guetta ft Sia «Titanium»
10. Usher «Climax»

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar