Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 24.nädal
11.06.2012
2 Quick Start suvel ei puhka

“Elmari Muusikauudistele” andis intervjuu Pearu Paulus. Terve suvi saab olema töine ja täis esinemisi. Rõõmu tuntakse ka laulu “A-ga algavad” edu üle. Mitmed head versioonid on sellest loost juba ringluses ning raadiosse Elmar on sellest loost saadetud “Notrack Edit” variant. Paarinädalane puhkus on bändimeestel aga kokku lepitud septembriks-oktoobriks. Suure spordisõbra ja jalkafännina teeb Pearu kõik selleks, et suurem osa EM-i mänge ära vaadatud saaks. Mehe ennustus teiste spordispetsialistide omast ei erine – võidab kas alati tugev Saksamaa või tiitlikaitsja Hispaania.

Kerli kerkib tabelis


Kerli singel «Zero Gravity» on Billboardi tantsu- ja klubimuusika tabelis kuuendal kohal, vahendab Elu24. Eelmisel nädalal oli laul kaheksandal kohal ning kokku on see tabelis olnud kaheksa nädalat. Kerli eelmine singel «Army of Love» saavutas samas tabelis esikoha. Billboardi tantsu- ja klubimuusika tabelit ei koostata müüginumbrite alusel, vaid valitud DJde ja klubide esitlusloendite põhjal.

”Dance/Club Play Songs” esikümme:
1. One Direction «What Makes You Beautiful»
2. Sebastian Ingrosso + Alesso ft Ryan Tedder «Calling (Lose My Mind)»
3. Toni Braxton «I Heart You»
4. Rihanna «Where Have You Been»
5. Usher «Climax»
6. Kerli «Zero Gravity»
7. Martin Solveig «The Night Out»
8. Jennifer Lopez ft Pitbull «Dance Again»
9. Ralphi Rosario ft Shawn Christopher «Menergy»
10. Eva Simons «I Don't Like You»

Raadik käis kaksikutega kontserdil

"Muusikalist eelistust, ma arvan, mu lastel veel välja kujunenud pole, aga nad on seni kasvanud Ewert and the Two Dragonsi ja Inese ehk Eesti muusika saatel," räägib ansambli The Tuberkuloited solist Indrek Raadik ehk Summer, kes oma peagi kaheksa kuu vanuste kaksikutega Ewert and the Two Dragonsi kontserdil käis. Indrek ütleb Õhtulehele, et ühe lapsega on sellistel üritustel lihtne käia, aga kahega päris raske. "Tegelikult on üleüldiselt lastega raske, ükskõik kuhu sa ka ei lähe. Kui nad on ikka nii pisikesed, tuleb meeles pidada, et võtad lutipudelid piimaga kaasa. Aga noh, mis seal ikka – pole hullu!" Keron Dominic ja Revo Nicholas pidasid Indreku sõnul end kontserdil väga kenasti üleval. "Oli küll näha, et nemad ei tahtnud ka oma kärus istuda, vaid süles olla ja vaadata, mis toimub."

Klas tähistas sünnipäeva Prantsusmaal

Oma sünnipäeva tähistasid kaks Eesti muusika suurkuju: Eri Klas sai 73aastaseks, Neeme Järvi tähistas koguni 75. aasta juubelit. Eri Klas põrutas sünnipäeva puhul ühte oma lemmiklinna Pariisi. "Täpselt kell 12 oli ta välja võlunud pudeli head šampanjat ja nii see päeva esimestesse klaasidesse voolaski," rääkis Eri Klas Õhtulehele, et abikaasa Ariel oskas üllatada juba südaööl. Paraku lõppes peoidüll täpselt seitsme tunni pärast. "Just siis helises esimene telefon ning õnnitlustelaviin hakkas voolama uksest ja aknast. Veerand tunni pärast puksis naine küünarnukiga – tema tahtvat veel magada. Nii pidin ma soojast pesast tõusma ja eemale minema."

Vanilla Ninja tähistab sünnipäeva Lätis

«Eesti on meile niivõrd kallis ja me tahaksime Eestis lihtsalt nii suurepärast, lahedat ja erilist asja teha, et vaadates meie tänast töögraafikut, kus igaüks meist on äärmiselt hõivatud, ei oleks meil piisavalt aega olnud sellele pühenduda,» põhjendab Katrin Siska, miks Vanilla Ninja eelistab tähistada kümnendat aastapäeva lõunanaabrite pealinnas Riias. Siinseid fänne on hämmastanud, et Euroopas tuntuse saavutanud, kuid üle kahe aasta esinemispausi pidanud Vanilla Ninja ei tule kokku kohaliku publiku ees, vaid juuli lõpul Riia muusikafestivalil «Pestivals», kirjutab Õhtuleht.


Linna taunib kohalikku liiklust

Reet Linna tunnistab: "Ütlen kohe ausalt, et mina end liikluses ohutult ei tunne. Arvan, et see väide on ennatlik, et teedel hukkunute arv on vähenenud, liiklusõnnetusi on ikka väga palju." Laulja ja telesaatejuht tunnistab, et paneb sageli tähele kihutamist ja et eriti hull on olukord just linnas, vahendab ajakiri Naised. "Mina olen naine ja hoian kokku nii raha kui ka bensiini just siis, kui sõidan stabiilselt. Arvan, et sajamärkide puudumine head ei too, sest inimesed on harjunud kihutama," usub Linna.

Veski näeb poliitikas palju inetut

Anne Veski esineb juba 22. juunil Raadio Elmar „Eesti Diskol“, mille raames antakse suve avalöök suvepealinnas Pärnus. Diiva on meedias sõna võtnud poliitikateemal ja tunnistab, et jälgib meedias toimuvat ning tahaks väga öelda poliitikute kaitseks ka paar head sõna. Paraku on see väga raske, sest poliitikas on hetkel rasked ajad. "Praegu jääb küll mulje, et poliitikas on ainult inetut," kurvastab ta. "Aga ju poliitikud on meie riigile ka palju head teinud, päris nii hull see asi nüüd ka ei ole," proovib ta asja ikkagi helgest küljest vaadelda. Silver Meikari tõstatatud musta raha küsimusega seonduvalt leiab Veski, hinnangu andmiseks peaks teadma, mis motiividel Meikar seda teeb. "Kuni ma seda ei tea, ei oska midagi arvata," jääb ta ettevaatlikuks ning kuigi ta enda kinnitusel käib alati valimas, siis hetkel ta oma eelistust ei tea. "Valin seda, keda mu laps ees valib, sest laste päralt on tulevik!"

Kasearul on uus bänd

Kristjan Kasearu on oma uue bändiga valmis saanud värske laulu, mille pealkiri on "Kas sa tead". Uue bändi nimi on The Heft. Bändist tuli juttu hommikuses intervjuus. Kuula lähemalt Elmari veebikodust elmar.ee. Pundis on mõned mehed ka eelmisest koosseisust ja on ka uusi pillimehi. Nime The Heft taga erilist tagamõtet pole. Nimi kõlab hästi ja loodetavasti jääb kergesti ka meelde. Nime mõtles välja bändi klahvimees. Muusika on raju ja seda joont tõestab ka esiksingel “Kas sa tead”.

Joala nõuab hiigelsummat

MTÜ Eesti Esitajate Liit kaebas Olerexi tanklaketi kohtusse, nõudes telereklaamis üle 40 aasta vanuse laulu kasutamise eest tavalise taksiga võrreldes kümnekordset summat, vahendab Eesti Ekspress. Täpsemalt nõuab Esitajate Liit raha Jaak Joala esituse eest laulus “Ainult sul” ansambli Virmalised koosseisus 60ndate lõpus. Olerexi turundusjuhi sõnul on “vastaspool mõistnud, et nende hagis esitatud summa on ebamõistlikult suur”. “Meilt nõutakse tavapärase esitajahonorariga võrreldes kümnekordset summat,” ütles turundusjuht. Esitajate Liidu tegevdirektori Urmas Amburi sõnul pole küsimus summas. “Juhindume oma tegevuses eelkõige sellest, et ei toimuks esituste ebaseaduslikku kasutamist mis tahes isiku poolt,” ütles Ambur. Laulu autoriõigused kuuluvad hoopis kirjamees Jüri Linale, kes Ekspressi andmeil andis reklaamifirmale OÜ Telepoiss loa laulu reklaamis kasutada. Esitajaõigustest polnud aga midagi teada ning seetõttu oli Olerexi ja Telepoisi inimeste üllatus suur, kui neile saabus kopsakas rahanõue. Joalale pakuti kompensatsiooni, kuid ta keeldus.

Sander asub žüriisse

TV3 «Eesti otsib superstaari» uuel hooajal võtab Maarja-Liis Ilusa ja Mihkel Raua kõrval kohtunikelaua taga koha sisse Mart Sander. Mart Sander tunnistab, et võttis pakkumise vastu, kuna tegu on siiski tema erialaga ning seetõttu pidas otsust igati õigustatuks. Pealegi on mees varasematel hooaegadel koos oma orkestriga saate bigbandi voorudes osalenud. «Tänu sellele oleme leidnud palju lauljaid, kellega töötame regulaarselt - näiteks Luisa Värk, Raimondo Laikre, Imre Saarna ja Teele Viira. Jõuluturnee oleme teinud koos Birgit Õigemeele ja Jana Kasega. Ühesõnaga, ma olen asjaga nii või teisiti natuke seotud olnud ja huviga toimuvat jälginud,» kommenteeris Sander. Mart Sander usub, et temast saab «ettevaatlik» kohtunik ning ta ei soovi osalejate suhtes väga paikapanevaid avaldusi öelda, kuna muusikuna teab ta, kui raske on ennast ühe minutiga tõestada, vahendab Elu24. «Kohtunik ei tohi olla külm, kuid ta peab oskama end hetkeemotsioonist distantseerida,» lausus mees. «Kõige vastutusrikkam on eelvoorude aeg - oskus mitte väsida ega muutuda hoolimatuks, vaid näha läbi kogu selle virvenduse mõne inimese tõelist annet.» Eelvoorudesse ootab kohtunik Sander võimalikult erinevaid tüpaaže. «Ootan just erinevate välimuste ja häälematerjalidega lauljaid, sest isegi siis, kui nad pole superstaari-materjal, võib mõnega ühes või teises projektis edukat koostööd teha.» Kaaskohtunikke peab Sander tarkadeks nii erialaste oskuste poolest kui ka inimestena. Lisaks on Maarja alati väga oodatud külalissolist Sanderi orkestri ees. Sügisel TV3 eetrisse jõudva «Eesti otsib superstaari» sarja on oodatud 16-35-aastased, kelle suurimaks unistuseks on saada lauljaks; registreerumiseks on vaja täita ankeet TV3 kodulehel. Eelvoorud toimuvad neljas Eesti linnas:

- 11. augustil Narvas
- 18. augustil Viljandi Pärimusmuusika Aidas
- 25. ja 26. augustil Tallinnas Solaris Keskuses
- 1. ja 2. septembril Tartus Tasku keskuses ja Dorpat konverentsikeskuses

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket