Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 25.nädal
18.06.2012
Järvis läheb Euroopaga tutvuma

Piret Järvis ja Indrek Treufeldt reisivad terve suve projektirahade eest mööda Euroopat, et koguda materjali septembris ETV ekraanile jõudva saatesarja tarbeks. Sarja eelarveks on 83 925 eurot ning raha saadi Euroopa Komisjonilt. "Sarja tootmiseks korraldati avalik konkurss, mille võitis ERRi esitatud projekt," selgitab ERRi pressiesindaja Anneli Tõevere-Kaur ning lisab, et sarja esialgseks nimeks on "Kilud ja klaver". "Lisaks kohalikule elule tutvustatakse igast riigist üht erilist ja vähe teada fakti või tahku näiteks majandusest, turismist, muusikatööstusest või muust, mis paika uutmoodi avab," ütleb ERRi pressiesindaja Õhtulehele. "Saatesari peaks avardama meie teadmisi Euroopast, selgitades eri paikade kultuurilisi eripärasid."

Kerdo käis Elmaril külas

Kerdo käis laupäeval raadios Elmar külas. 24. mail täitus ansambli Respektil taastegevuse algusest 3 aastat! Sellesse aega mahub: 2 kauamängivat, ligi 300 esinemist, 21 singlit ja ligi 2500 fänni ametlikul Facebook’i fännilehel. Igal aastal on Respekt üllatanud oma kuulajaid suvelauluga, nii ka sellel aastal. Respektil on kindel plaan salvestada sellel aastal ka kolmas album, sinna albumile on valmis saanud ka esimene singel „Sa jääd“. Laul räägib suurest tundest ja armastusest mille on ellu äratanud suveöö päikesekiir.

Jörberg tegi uue loo

Pühapäeval käis raadios Elmar külas Üllar Jörberg, kes tõi kaasa ka uue suvise loo “Suve silmades”. Laulu autor on Marco Margna. Lugu on tantsupala nagu kõik Jörbergi lood. Vähemasti nii väitis mees ise ega osanud välja tuua oma repertuaarist erilist lemmikut – kõik lood pidavat olema ühtmoodi armsad ja oma elutööga on ta rahul. Suvi toob palju esinemisi ja kindlasti ka aega puhkamiseks.

Marten avaldas albumi

Marten Kuningal ilmub esiksooloalbum "Janu". Kuula põhjalikumalt intervjuust Elmari kodulehel! Uue singli nimi on „Teel voorusesse“. Esimene sooloalbum sai 10 looga, mis on kirjutatud üsna pikas ajavahemikus. Vanim laul sel albumil on kirjutatud umbes 7 aastat tagasi. Temaatiliselt sobivad aga kõik lood väga hästi kokku. Ees ootab üks töine suvi. Plaadiesitlus toimub 7. juulil Kilingi-Nõmmel.

Maailmarändurid jõudsid Eestisse

Juba pühapäeval astusid Jaan Tätte ja Marko Matvere Tallinnas Nordealt maha ning jäävad maismaale pikemaks ajaks, vahendab Delfi. Aga juba päevi varem olid mehed astunud Eesti territoorumile! "Astusime üle pika aja taas Eesti Vabariigi territooriumile," kirjutavad mehed oma blogis. "Sündmus leidis aset Gotlandi rannikul kesköö paiku, mõni miil enne Visby’t. Eesti lipu all seilav kuunar Kajsamoor oli parasjagu teel Kieli. Köitsime pardad ja jäime mõneks ajaks triivi." "Küdeva puuahjuga puulaevale ronimine võttis südame põksuma. Kapten võõrustas meid kodueesti õlle ning kiluleibadega. Need on asjad, mida õpid tõeliselt hindama siis, kui sa neist mõnda aega ilma oled."

Teletornis kuuleb suvel muusikat

Alates 15. juunist hakkavad Eesti Jazzliidu eestvedamisel Tallinna Teletornis toimuma jazzkontsertid. „Teletorni Jazzi“ raames antakse 5 kontserti, millest viimane toimub 23. augustil. „Oleme mitmeid kordi rõhutanud, et Teletorn ei ole pelgalt vaateplatvormiga näituseruum, vaid ka koht, kus hakkavad toimuma erinevad üritused – sellel suvehooajal alustame jazzkontsertide sarjaga, millest loodame kujundada iga-aastase traditsiooni. “Teletorni Jazzil” saab nautida suurepärast muusikat Eesti parimatelt tegijatelt koos kauni päikeseloojanguga. Ootame kõiki, kes tunnevad huvi, kuidas muusika sellistes kõrgustes kõlab!“ sõnas Tallinna Teletorni juhataja Riina Roosipuu. Kontsertide peakorraldaja Tanel Ruben Eesti Jazzliidust on põnevil: „Meil oli tõeliselt hea meel, kui Teletornist tehti ettepanek tulla neile esinema ning mitte ainult ühe, vaid mitme kontserdiga. Loomulikult haarasid sellest võimalusest kinni kõik, kellele ideest rääkisime. Nii astuvad “Teletorni Jazzil” üles sellised hinnatud muusikud nagu Aivar Vassiljev, Raul Vaigla, Veronika Portsmuth, Jaak Sooäär ja paljud teised. Meie muusikud pole varem nii ekstreemses kõrguses esinenud, kuid nende kinnitusel nad kõrgust ei karda. Nii et ootan huviga!“ Eesti Jazzliit korraldab kontserte üle Eesti alates 2004. aastast. Lisaks regulaarsele sügisest kevadeni vältavale kontserdihooajale, mis toob kodumaist jazzi ning ka välisartiste Tallinnasse, Tartusse, Viljandisse, Pärnusse, Rakverre ja Kuressaarde, korraldab Jazzliit traditsiooniliselt kontserte ka suviti. Suvised kontsertid on olnud alati seotud põnevate paikadega, nii näiteks toimusid 2011. aasta suvel jazziklubi kontsertid spetsiaalselt kultuuripealinna-aasta raames püstitatud Põhuteatris, vahendab Publik. Pilet ühele kontserdile maksab 10 eurot, mis tagab ühtlasi ka sissepääsu Teletorni restorani. Kontserdipiletiga pääseb torni alates kella 19.00st.


Lenna osales filmis alasti

2006. ja 2009. aastal Eesti seksikaimaks naiseks valitud ja mitmete muusikaauhindadega pärjatud lauljatar Lenna Kuurmaa mängib aasta algul Soomes esilinastunud filmis "Vuosaari" ning on pidanud kunsti nimel endalt riided heitma. Lenna mängib filmis Eesti tudengit Viivit, kes õpib ja töötab koristajana Soomes ning astub eevaülikonnas vaatajate ette Soome tuntud režissööri Aku Louhimiesi vändatud filmi ühes saunastseenis, mis kujutab eestlannat oma armukese ja tolle naisega koos saunalaval üksteise seltskonda nautimas, vahendab Õhtuleht. Naerdakse, vesteldakse ning Lenna näitab armukese naisele isegi jalal ilutsevat inglitätoveeringut ning paljastab pea kõik oma kaunid kehakumerused. Lenna ütleb aga, et jõudis filmi puhtjuhuslikult, kuna osales ühes Eesti filmiprojektis ja üks produtsent võttis temaga ühendust. Fännilehel NinjaDiary teatab Lenna, et ei teadnud, millise projektiga ta end sidunud on: "Läksingi sinna niisama ja kohtasin esimest korda Akut, talle meeldis see, mida ma tegin, ja ma saingi rolli!"

MaiNekk avaldas albumi

Ewert & The Two Dragonsi kitarrist Erki Pärnoja on rahvusvaheline mees. Nimelt on Erki bändi MaiNekk liider, kuhu kuuluvad muusikud Taanist ja Roostist. Nüüd on ilmunud MaiNekki esimene album. MaiNekk tekkis Erki Pärnoja initsiatiivil Rootsis muusikat õppides. Kõik liikmed on koolikaaslased ja esimesed kontsertid anti samuti sealses muusikakoolis. Hiljem on esinetud nii Eestis, Rootsis kui Lätis. 2010. ilmutas MaiNekk esimese plaadi, vahendab Delfi. See oli instrumentaal-album. 4. juunil 2012 ilmunud teine album tähistab Erki Pärnoja isikliku bändi uut kvaliteeti ja märkimisväärset arenguhüpet. Albumi esimene singel on "Somethings Broke and Somethings Healed". Laulu esitaja on Erika Angell. Kui teile meeldib Ewert ja Draakonid, siis tutvuge kindlasti Mainekk'iga!

Rahula avaldas lahutuse põhjuse

Outloudzi ja The Suni klahvpillimängija Tomi (35) ning jalgpalliguru Aivar Pohlaku tütar Anni (25) on olnud lahutamatu paar juba mõnda aega, kuid oma suhtest rääkima pole kiirustanud, sest mõistavad, et ühe töö ja teise kuulsa isa tõttu on avalikkuse huvi nende vastu mõistetav, kuid oma suhtest on nad harva nõus rääkima, vahendab Elu24. Mullu novembris avalikuks tulnud uudis Tomi ja lauljanna Ithaka Maria (32) lahutusest polnud nende endi ja lähedaste jaoks üllatus, kirjutab Naisteleht. «Abielu ju lahutati juba 2004. aastal,» tõdeb Tomi, lisades, et endise kooselu detaile ei hakka ta iial avalikult lahkama. Siiski peab ta vajalikuks lükata ümber eksiarvamused, nagu oleks selle kuldseks peetud suhte purunemise põhjuseks just Anni. «Mitte ükski inimene väljastpoolt pole võimeline lõhkuma kellegi suhet, kui too liit on mõlema partneri poolt tugev ja pilvitu,» märgib Tomi ja lisab, et lahutuseinitsiatiiv tuli temalt endalt sooviga leida endas rahu, mille ta ka tänaseks on saavutanud.


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar