Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 26.nädal
25.06.2012
Liis Lemsalu loobub ülikoolist

"Ma olen praegu teadmatus situatsioonis. Mul pole täpset visiooni, mida edasi õppida, uurin maad ja võtan endale aega," räägib Nõmme gümnaasiumi lõpetanud lauljatar Liis Lemsalu, et ülikooli minekuga ta ei kiirusta. "Ma olen inimene, kellel on vaja uurida ja kaaluda. Ma tean inimesi, kes on teinud valesid valikuid ja pidanud eriala vahetama," põhjendab Liis Õhtulehele. "Aga küll ma aja jooksul leian endale midagi." Koolide vahel kavatseb ta kindlasti palju muusikat teha.

Valgmaa tegi Aasmäele uue loo

Laupäeval käis raadios Elmar külas Mari-Liis Aasmäe, kes on valmis saanud oma uue loo “Error”. Lugu valmis taas koostöös Austraalias tegutseva Vahur Valgmaaga, kelle aadressil jagus Mari-Liisil vaid kiidusõnu. Tegu on väga andeka produtsendiga, mistõttu pole laulu tegemine nõnda pika vahemaa tagant mingi probleem. Loo taustavokaali on sisse laulnud muide Dagmar Oja. Loo tekst polevatki Mari-Liisi sõnul kuigi tähtis. Peamine roll on kanda ikka muusikalisel poolel. Suuri mõjutusi on saadud laulu valmimisel Eurovisiooni võiduloost “Euphoria”. Sestap loodetakse laulust suurt suvehitti, sest saund on popp ja meeldejääv.

Planeet teeb koostööd Teele Viiraga

Neljapäeval ajasime juttu Mikk Saarega (alias DJ Mayer), keda ühendab oma tuntud nimekaimuga muusikaarmastus. Mees on võtnud eesmärgiks kaasata oma lauludesse suurema osa kohalike muusikute koorekihist. Projekti nimeks sai Planeet ja avalaul “Müstiline” on valminud koostöös Teele Viiraga. Tegu on hiphopiliku suvelooga, mida esitama sobib Teele ideaalselt. Mikk rääkis, et kunagi ei või teada, kes on järgmiseks lauljaks tema laulus. Enne valmib muusika ja alles siis saab otsustada, kes oleks sobivaim valik. Eesmärgiks on plaat välja anda, kuid selle unistusega muusikamees ei kiirusta – kogu repertuaar peab saama korralik ja viimistletud.

Maailmarändurid tahavad teineteisest puhata

Kohe 18-ndal juunil rääkisime Jaan Tättega värsketest reisimuljetest. Kuula intervjuud põhjalikumalt Elmari kodulehel. Mees rääkis, et Eestis olemine nõuab pikemat sisseelamist. Kaua eemal olnuna tundub Jaanile, et Eestis muretsetakse liiga palju pisiasjade peale. Suur ookeani ületamine oli meeletu katsumus ja pisiasjad tunduvad selle valguses tühistena. Ookeanil olles lõi mees ka viis laulu, mis loodetavasti juba jõuluajaks raadiovalmis saavad.


Britid võivad Eurovisioonist loobuda

Brittide viimaste aastate Eurovisiooni-edutuse kohta on nüüd uus teooria - rassismiteooria. Nii mõnedki Inglismaa osalemisega seotud inimesed on Daily Maili ajakirjanikule avaldanud, et on kulisside taga rassismiga kokku puutunud ning paljud hääletavad riigid ei toeta vähemusi. Alates aastast 2005 on põrunud nii Javine Hylton, Andy Abraham, Jade Ewen, kui poistebänd Blue, hoolimata sellest, et neil on olnud tugevad etteasted, kirjutab Daily Mail. Nüüd survestatakse BBCd, et nad lõpetaks võistlusel osalemise. Üks varasem esindaja kinnitas: "Meile öeldi Euroopas oma looga tuuritades, et meil ei ole rassifaktori tõttu mingeid võimalusi. Me ei uskunud seda siis, aga hääletusõhtul oli teatud riikides tulemus väga madal. Korraldajad olid väga avatud ja tunnistasid, et on andmeid, et teatud riigid ei anna hääli, kui esinejate seas on vähemusi," kinnitab ta. "Kogu see kogemus oli südantlõhestav ja ma siiralt arvan, et Inglismaa peaks osalemisele lõpu tegema. See on naljanumber." 2009. aastal kirjutas Andrew Lloyd Webber Jamaica päritolu talendisaate võitjale loo ja tegi sellele kõikjal Euroopas lobitööd. Lugu tuli lauluvõistlusel viiendaks, kuid mitmetel pressikonverentsidel küsiti temalt, miks nad valisid mustanahalise tüdruku, viidates, et võiduvõimalus sellega puudub, kirjutab Publik. Noodikuningas Webber palus küsimust korrata, sest ei suutnud oma kõrvu uskuda. Kuigi sel aastal oli esinejaks mitte-mustanahaline, ei toonud ka see kuningriigile edu.

Staarid küsivad kohtumise eest tasu

Kunagi, kunagi groupie'de hiilgeaegadel, siis kui inimesed veel plaate ostsid, sai lava taha oma iidoliga kohtuma kasutades oma mõistust ja loovust. Ajad on muutnud ja nüüd, kui plaadimüügid kõvasti langenud ja turvameetmed karmistunud, siis on saanud fännide ja artistide kohtumisest uut moodi äri. Enam ei ole kurja vaeva näha, et oma lemmiklauljaga kohtuda. Vaja on vaid prisket rahakotti. Enne või pärast kontserti ja lavaproovi ajal staaridega kohtumisest on välja kasvanud omamoodi teenus, millega meie lemmiktähed kopsakaid summasid teenivad, vahendab Delfi. Kõik, kellele meeldivad sellised artistid nagu Rihanna, Katy Perry, Madonna, Beach Boys, One Direction, Beyonce, Britney Spears, Jessie J, Justin Bieber, Cheryl Cole, vaadake Dailymaili lehelt, kui palju teie unistuste täitumine maksaks!

Vesik nõuab Norrise pilti

Veidratest maailmastaaride raideri-soovidest kuuleme vahel ikka, kuid eestlastele see väga kohane pole siiani olnud. Soomes pani korraldajate piire aga proovile Iiris Vesik, kes Provinssirocki festivalil lava taha endale Chuck Norrise pilti nõudis. Uskumatuna tunduvat lugu ilmestab Iirise mänedžeri Facebooki laetud tõestus. Šoti rokikollektiiv Mogwai on näiteks kunagi lava taha soovinud ka "Star Warsi" kaunitari printsess Leia pilti, Britney aga printsess Diana oma. Iiris kuninglikkusi ei jahi, vaid piirdub "tagasihoidliku" Norrisega. "Soomlased austavad väga artistide raidereid ja täidavad neid täpselt. Ja mis kõige olulisem - see teeb alati kõigile nalja ja rõõmu," kommenteerib Iirise raiderit mänedžer Toomas Olljum Publikule.

Metsatöll põrutab Hollywoodi

Bänd võtab koos põhjanaabritest muusikutega kooslustest Korpiklaani, Moonsorrow ja Týr ette suurejoonelise reisi – ühe kuu jooksul antakse kokku 24 kontserti ja seda nii ida- kui läänerannikul. Metsatöllu trummar Atso ütleb, et mõte sellisest tuurist on olnud juba aastast 2008. Idee algatajaks sõbrad ansamblist Korpiklaani. «Tookord ei saanud seda teha ja põhjuseks vahendite nappus, nagu ikka,» on unistus viimaks suure töö tagajärjel teoks saamas. «Tegelikult läheme koos Korpiklaaniga nende uue plaadi promotuurile. Kuna me oleme väga head sõbrad, siis nemad arvasid, et oleks väga äge kuu aega koos istuda, juttu puhuda ja õlut juua. Meiega saab vähemalt nalja,» selgitas Atso. Mees lisas, et tegelikult on see tuur üks väike osa suuremast pildist, kuid samme tuleb astuda ükshaaval. «No selle suurema plaaniga on jälle nii ja naa. Kogu muusikatööstus on nagu malelaud, mõõtudega kilomeeter korda kilomeeter, tähtsaim on olla õiges kohas. Ja bänd peab hea olema, muidu ei ole mõtet,» keerutab muusik ja lisab, et kindlasti ei minda Põhja-Ameerikaase raha teenimise eesmärgil, vaid viiakse bändi tegevus n-ö järgmisele tasemele. Atso ootab kohtumist ka sealsete väliseestlastega, et neile omalt poole väike muusikaline kingitus üle anda, vahendab Elu24. «See saab väga lahe tuur olema, me ei lähe sinna niisama,» lubavad nad endast maksimaalse välja panna. Tuuri täpse kavaga saab tutvuda Metsatöllu veebikodus.

Liitmaa avaldas oma keha loo

Lea Liitmaa arvates ei ole ilu midagi nii pealiskaudset nagu nägu või välimus. Ilu peitub sügaval inimese sees - me mitte üksnes ei näe seda, vaid tõeliselt tunneme, müstiliselt tajume, isegi kuuleme, kirjutab ajakiri Anne&Stiil, mille juuninumbris Liitmaa oma "keha loo" avaldab. Liitmaa tunnistab, et kuni teismeeani ei pööranud ta oma kehale mingit tähelepanu, kuni ühel päeval peegli ees ehmus: öökulli nägu, liiga palju hambaid, inimsööja lõug ja kandiline keha... Siis peitis oma kehavead riiete sisse ja näovead tugeva meigi alla. Ka oma elukaaslasele ei näidanud ta end meigita, kuni ühel hetkel otsustas - aitab! "Mees tõdeb, et ma näen tõepoolest hoopis teistsugune välja ja et ta poleks kunagi uskunud, et selle maski taga peitub midagi nii ilusat."

Festivali avab „Vuosaari“

Tartu armastusfilmide festivalil näeb Soome filmi „Vuosaari”, milles on Lenna Kuurmaa alastistseen. Eesti suurima, 1600 istekohaga vabaõhukino linnafestival avatakse Tartu Raekoja platsil 6. augustil kinoklassika kuldvaramusse kuuluva ja 110 aastat tagasi esilinastunud Georges Méliès’i maailma esimese ulmefilmiga „Reis kuule”. Õhtu jätkub Moskva filmifestivali võistlusprogrammis osaleva soome režissööri Aku Louhimehe filmiga „Vuosaari”, mille naiskangelast kehastab meie laulja ja näitleja Lenna Kuurmaa, vahendab Publik. Raekoja platsi põhiprogrammis näeb publik teiste hulgas veel parima meesnäitleja Oscari tiitli pälvinud USA komöödiat „Algajad” (Beginners), parima võõrkeelse filmi Oscarile kandideerinud Kanada linateost „Härra Lazhar” (Monsieur Lazhar), urbanistlikku hiina armastusfilmi „LOVE” ja samuti Oscarile kandideerinud Hispaania muusikat ja armastust tulvil täispikka animafilmi „Chico ja Rita”. Festivali lõpetab nüüd juba armastusfilmide klassikasse kuuluv varalahkunud popdiiva Whitney Houstoni filmidebüüt „Ihukaitsja” (The Bodyguard).


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge