Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 28. nädal
10.07.2012
Elmari vabaõhupeol esineb Karavan
Raadio Elmar “Eesti Disko” sariürituse Suvepidu toimub 3. augustil traditsiooniliselt Palamusel. Elmari aasta ainus vabaõhupidu toimub Palamuse laululaval juba 5. korda. Seni on meie tuhandeid tantsusõpru rõõmustanud nii 2 Quick Start, Smilers, Terminaator, Black Velvet, Kuldne Trio kui paljud teised kohalikud esimese kategooria staaransamblid. Selgi korral oleme arvestanud juubelihõngulise ürituse bändide valikul Elmari soovisaateid. 3. augusti suvepeol astuvad “Eesti Disko” lavale Karavan ja Hellad Velled. Elmaris külalissaatejuhi ametit proovinud Karl Madis ootab üritust väga ja lubas Karavani poolt pidulistele oma repertuaari paremikku. Kohtume Elmari suvepeol augusti alguses!

Vaigla pidas juubelit
Eesti üks andekaim ja karismaatilisim muusik Raul Vaigla tähistas pühapäeval, 8. juulil oma 50. sünnipäeva täitumist uhke kontserdiga Rock Cafes. Spetsiaalselt juubelikontserdiks tuli kokku omaaaegne progelegend Radar. Lavale astusid ka Ultima Thule ja VSP Projekt ning lisaks arvukalt külalisesinejaid nende hulgas Tanel Padar, Silvi Vrait, Lenna Kuurma, Hardi Volmer, Peeter Rebane, Lauri Saatpalu, Mikk Tammepõld, Urmas Lattikas, Raivo Tafenau, Ain Varts, Robert Vaigla ja Marie Vaigla, vahendab Delfi. Raul Vaigla on sündinud 7. juulil 1962 Jõgeval. Vaigla on rikkaliku kogemustepagasiga instrumentalist, legendaarne jazz-roki raudvara, Eesti hinnatuim ja armastatuim bassivirtuoos, kes on laval tegutsenud juba üle 30 aastat. Mees, kellel on äratuntavalt isikupärane ja täpne mängustiil, seda muuhulgas ka fretless-bassi instrumentalistina. Bassist, keda võib põhjusega liigitada sooloartistide hulka. Rokimehena tuntud muusik kuulub ühtlasi ka Eesti kõige tuntumate ja tunnustatud jazzmuusikute sekka. Mänginud koos Riho Sibulaga ansambli Ultima Thule koosseisus alates ansambli loomisest 1987. aastal. Lisaks mänginud ansamblites Radar, V.S.P Projekt ja Dagö. Teinud erinevaid džässiprojekte koos Urmas Lattikase, Tõnu Naissoo, Raivo Tafenau ja Soome trompetimängija Tero Saartiga. 2003. aastal andis välja sooloplaadi “Soul of Bass”. 2012. aastal andis välja õpiku ja DVD "Kuue kuuga bassimängijaks".
Paha Polly teeb plaati
Kolmapäeval käisid raadios Elmar külas laulja Liana ja bassimees Ervin ansamblist Paha Polly. Bändi suvi möödub puhates ja tööd tehes. Aega leitakse mõlemale tegevusele, sest suvest hoolimata on eesmärgiks võetud plaat sügiseks valmis teha. Seetõttu on ka sel aastal nõnda palju uusi laule välja antud. Kuna koosseis on aja jooksul muutunud, siis on ka bändi kõlapilt pisut teine. Vähemaks on jäänud pillisoolosid ja rohkem ruumi on laulu jaoks. Emotsionaalsed vaidlused prooviruumis ja stuudios on vorminud bändist justkui uue Paha Polly, mille stiilinäiteks on ka uus laul “Ava silmad”. Loo muusika ja sõnade autoriks on Paha Polly kitarrist Kaur Pai. Lugu on salvestatud stuudios Clockwork.
Järvi tähistas juubelit
Eesti publik kohtus dirigent Neeme Järviga kolmapäeval, mil maestro esines koos ERSOga tema juubelile pühendatud kontserdil "Suur suvine kohtumine: Sõbrad". Ühtlasi tähistas Järvi sel aastal 56 aasta täitumist hetkest, mil ta esimest korda ERSOt juhatas! Kontserdi patrooniks oli president Toomas Hendrik Ilves ning publikule pakuti suviselt kerget ning rõõmsameelset kava, kus J. Straussi, Rossini, Weberi ja Suppé teoste kõrval tuli ettekandele ka Tšaikovski kuulus I klaverikontsert Neeme Järvi kauaaegse lavapartneri Aleksandr Markovitši soleerimisel. Neeme Järvi tähistas oma 75. sünnipäeva 7. Juulil, vahendab Delfi. Kauaaegne ERSO peadirigent on olnud ka Estonia teatri, Göteborgi, Detroiti ja New Jersey sümfooniaorkestri, Šoti Rahvusorkestri, Haagi Residentie-orkestri ning Orchestre de la Suisse Romande'i peadirigent.
Swingersi moodustavad Birgiti head sõbrad
Saate "Eesti otsib Superstaari" kõige esimese hooaja võitja Birgit Õigemeel on peaaegu kogu aasta teinud koostööd ansambliga Swingers, kuhu kuuluvad peale tema veel mitmed teised tuntud Eesti muusikud, kelle hulgas on ka Pearu Paulus, Tanja Mihhailova, Mikk Saar, Mihkel Mattisen. “Ansambel Swingersiga olen koostööd teinud ning esinenud juba umbes aastakese, ansambli liikmed on minu väga head sõbrad ja idee teha Eesti parimatest suvelugudest meie oma nägemus tuligi ühel ühisel koosviibimisel,” räägib Birgit Buduaarile. ”Viimased päevad ongi läinud uue loo salvestamiseks ja mul on tõesti hea meel, et täpselt ilusate ilmade saabumiseks suveloo ilusti valmis saime. Kuna minu töö on nii mitmekülgne, siis saan puhata ka tööd tehes, näiteks hetkel veedan juba aega Setumaal Värskas, osaledes Vanemuise teatri suvelavastuses “Peko”. Augustis on mul aga plaanis veeta rohkem aega oma pere ja sõpradega, plaan on käia kindlasti ära Saaremaal vanaema juures ja näha ka muid Eestimaa kauneid kohti,” räägib Birgit oma suveplaanidest.
Matverel on merest siiber
Marko Matvere ütleb, et kuna ta on olnud kakskümmend kuud merel esinemata, siis on aeg laulusõnademälule ja häälele kehvasti mõjunud küll, aga jääb samas lootusrikkaks: „Aga see taastub õnneks ja ka mälu taastub. Merest natukene on siiber, aga merelauludest küll veel ei ole. Ma ei kujuta ettegi, et ma millestki muust laulan, aga palju seda merejuttu merelauludes on? Väga vähe ikka," naerab ta Õhtulehele. Matvere lisab kergel muigel: „Päris palju laule on meelest ära läinud ja hääl on ka nõrgemaks jäänud, aga see taastub õnneks ja ka mälu taastub."

Uue bändi koosseis paigas
Tänavu kevadel loodi reality-konkursi käigus uus peobänd SunberryZ. Bänd hakkab esitama valdavalt eestikeelset muusikat ja koosneb viiest andekast noorest. Nende hulka kuuluvad ilmaneiud Grete Klein ja Marit Mittal, lisaks Jaan Lehepuu, Britt Kõrsmaa, Brey Velberk. Bändi esimene lugu on kunagine Mr Happymani laul “Kruiisime”, millele Sven Lõhmus on andnud uudsema ja popima kuju. SunnberryZ saab Elmaris sõna juba uuel nädalal.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar