Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 29. nädal
16.07.2012
SunberryZ alustas tegevust

Pühapäeval andis „Elmari muusikauudistele“ intervjuu Grete Klein ansamblist SunberryZ. Ilmaneiuna tuntud Grete lähipäeviks ilusat suveilma ei lubanud, ent suviseid laule oma bändilt küll. Sisekliima tundub ansamblis olema hea, kuigi teineteisega tutvumiseks on tarvis veel aega. Stuudioski käidi laulmas ju eraldi ja erinevatel päevadel. Hääled kõlavad koos aga hästi ja juba plaanitakse uut laulu. Tegu saab olema taas kaveriga ja sedakorda ühe välismaise bändi loost. Edasine on saladus.. Hetkel on raadiosse saadetud viieliikmelise bändi esimene singel „Kruiisime“.

Põhja-Tallinn teeb plaati

Reedel käisid Elmaris külas Artjom Savitski ja ansambli Põhja-Tallinn kitarrist Eric Kammiste. Intervjuus selgus, et Põhja-Tallinn on tegutsenud juba 5 aastat ja bändi tegijatele tuli suure ja positiivse üllatusena nende kahe esimese raadiosingli “Lähen ja tulen” ja “Nii lihtsalt ei saa” nõnda suur edu. Eric lubas bändi nimel, et peagi tuleb uusi laule ja ka plaadi tegemisega ollakse ametis.

Siskast sai mänedžer

Ansambli Vanilla Ninja üks bändiliikmetest, Katrin Siska, tegutseb alates maikuust noore ja andeka lauljanna, Jana Kase, mänedžerina, kirjutab ELU24. Seega puhuvad Eesti muusikamaastikul taas uued tuuled, sest peagi on oodata superstaarisaatest tuule tiibadesse saanud Jana Kase kuuma hittsinglit ning uhiuue artistinimega lauljanna erutavat lavashowd!

Hellad Velled avaldasid suvesingli

Neljapäeval andis Elmarile intervjuu Märt ansamblist Hellad Velled. Suvi on esinemisi täis. Bänd astub üles Palamusel toimuval Raadio Elmar vabaõhupeol ja ootab üritust pikisilmi. 3. augustil on bänd laval oma hitiparemikuga nagu „18“, „Poeg on kodus“, „Sorry“, Maia“ ja esitatakse ka uut laulu „Meie vahel taevas“. Loos on kasutatud taas akorduinimotiivi ning tegu on taas idanaabritelt pärit viisiga. Muusika on kirjutanud Dmitri Moss ja Ljubov Leroks, eestikeelse teksti tegi Kersti Kuusk.
 
Rolfi eeskujuks on George Michael

Rolf Roosalu meelest on George Michaeli lugude puhul müstiline, et viisid on suhteliselt keerulised, aga kogu muusikaline kompott on midagi sellist, mis inimestele meeldib, mis on põhjus, miks Rolfile Michaeli tribuutkontsert nõnda südamelähedane oli, kirjutab Õhtuleht. "George on päris paljudele muusikutele laulja, kellele alt üles vaadata, kuna ta on tohutult hea laulja, kes mängib väga palju erinevaid instrumente, vist seitset erinevat!" imetleb Rolf. "Tohutu multitalent ja väga andekas inimene ehk on mille poole püüelda! Ta võiks väga vabalt laulda ka džässi, ta on justkui džässi ja popi vahepealne," ei oskagi Rolf George’i muusikat otseselt lahterdada ning tunnistab, et tegi enne esinemist oma iidoli tausta kohta põhjalikku uurimistööd.
 
Birgit sarnaneb Tina Turnerile

Tina Turner on Birgitile alati sümpatiseerinud, kuid varem ei osanud ta enda ja maailmakuulsa superstaari vahel mingeid sarnasusi leida. Nüüd on paljud sõbrad, tuttavad ja fännid jõudnud aga järeldusele, et Birgit on justkui heledanahaline versioon Turnerist! "Kuna paljud on öelnud, et meie sarnasus on väga suur, siis proovimegi tema laule teha," räägib lauljatar Birgit Varjun Õhtulehele põhjusest, miks kunagi Tina Turneri tribuutkontserdikava kokku sai pandud. Nüüd meeldib talle Turneri loomingust kõige rohkem laul "Privet Dancer" ning seda tavatseb lauljatar esitada siis, kui teeb akustilist kava. "Seda lugu olin tema repertuaarist kõige vähem kuulnud, algselt arvasin, et see on ka vähem tuntud, aga fännide seas on see tegelikult väga populaarne."
 
Vilgats naudib esinemist laevadel

Ehkki lauljanna ihkaks rohkem olla pereringis, ei salga ta, et igatseb ka glamuurseid laevašõusid, milles tunneb end tõelise diivana. «Olla laevamuusik ja osaleda šõus on täiesti erinevad asjad,» selgitab aga Kaire. «Laevamuusikud peavad tõesti ma ei tea mitu tundi järjest mängima, olenemata sellest, kas rahvast on või ei ole, tantsivad inimesed või ei tantsi, elavad kaasa või ei ela - see on asi, mis mind kindlasti koormaks,» kõrvutab ta intervjuus Õhtulehele. Tütar Karin Kerti (2,5) ning pojad Mihkel Mattias (6) ja Alfred Aleksander (8) tohivad temaga aeg-ajalt kaasa sõita. «Nad on selgi aastal juba korra käinud. Meil on issi (muusika-produtsent Johannes Lõhmus) ka väga hõivatud, nii et tema ei saanudki tulla, aga me kõik loodame, et uue satsi jooksul tuleb temagi lastega koos,» ütleb Kaire ja kinnitab, et lastele meeldib laevasõit väga.
 
Vaiksoo osaleb suvelavastuses

Paari aasta eest Eesti lavadele naasnud Vaiksoo on publikut rõõmustanud Mary Poppinsi ja Pipina, nüüd saab teda näha Kaunitarina. Varem peamiselt muusikalides mänginud Nele-Liis Vaiksoo otsustas sel suvel midagi uut katsetada ja lööb kaasa Roman Baskini lavastatud tükis «Suveunistused», kus suvemajas lasteraamatut «Kaunitar ja Koletis» kujundava raamatuillustraatori taiesed ootamatult elustuvad, kirjutab Õhtuleht. «See on mu esimene suvelavastus. Kuna varem pole midagi niisugust teinud, siis tunduski see põnev,» ütles Vaiksoo oma esmakatsetuse kohta suvelaval. «Ma pole ka Roman Baskiniga varem koostööd teinud, seega on põnev uute inimestega tutvuda ja kohtuda ning näha, kuidas nemad töötavad.»

Respekt osales „Tähetee“ saates

14. juulil olid raadio Elmar „Tähetee“ külalisteks Kerdo Mölder ja Jane Kruusmaa ansamblist Respekt. Bändi liikmed kummutasid kõikvõimalikud väited, et uudiseid ise genereeritakse kollasesse meediasse. Otse vastupidi! Kõmuajakirjanikest hoitakse eemale. Mõne aasta eest oli meediaveergudel figureerimine bändi reklaami jaoks kasulik, ent kui uudised võtsid räpase maigu, hakkas see segama eraelu. Ka uudis bändi laialiminekust oli vastanud tõele. Puhkust oli vaja, kuid kirg bändi tegemise vastu tõi Jane ja Kerdo mõne kuu möödudes taas kokku ja praegu enam lõpetamise peale ei mõelda. Pigem tuleks vahel leida aega puhkamiseks! Hetkel käib töö uute laulude kallal ja plaanitakse ära kaverdada näiteks üks Enrique Iglesiase laul ning ka ansambli Ace Of Base lugu „Beautiful life“. Uue plaadiga loodetakse valmis saada selle aastanumbri sees.
 
Virmalised laulavad

Soome Aalto ülikooli teadlased on üle kümne aasta kestnud vaatluste käigus suutnud viimaks kindlaks teha, et virmaliste ajal haruharva kuulda võiv heli on pettekujutelmast midagi enamat ning tekib ligikaudu 70 meetri kõrgusel atmosfääris. Selle täpsed tekkepõhjused jäävad aga veel selgusetuks. Polaaralade elanikud on aegajalt teatanud, et on virmaliste ajal kuulnud ebatavalist heli, mis sarnanevat tsellofaani kägardamisele või raadio staatilisele mürale. Innuiitide maailmapildis märgib see juhtumeid, kus vaimud elavatega suhelda üritavad, vahendab ERR Teadus. Levinud hüpoteesi kohaselt tekivad tegelikult helid vaatleja peas. Kuulmismeel üritab ise kompenseerida valgusmänguga seotud müra puudumist. Virmalised tekivad vähemalt 60 kilomeetri kõrgusel, mistõttu selle tegelik heli vaatlejani levida kuidagi ei saaks. Tosin aastat seda nähtust uurinud Soome teadlaste vaatlused näivad kinnitavat, et kuuldavad helid tekivad ka reaalselt. Heliallikad asuvad harilikult kuulmisraadiuses, tavaliselt umbes 70 meetri kõrgusel. Töörühm kasutas nende kauguse määramiseks kolme mikrofoni, mis registreerisid kolme otsest ja kahte peegeldunud helilainet.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar