Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 30.nädal
23.07.2012
Tarmo Urb ravitseb jänkide telesaates

Eestlaste poolt armastatud muusik, indiaanlaste maaletooja ja ravitseja Tarmo Urb on kaugel Ameerikas kordades tunnustatum ravitseja kui kodumaal. Tarmo ei armasta oma võimeid ise reklaamida, kuid juba augustis võib teda näha Ameerika mainekas dokumentaalsaates «The unExplained», kus ta aitab kahel lootusetult haigel terveneda, kirjutab Buduaar. «The unExplained» on produtsent Doug Limani dokumentaalsaade, kus inimeste probleeme lahendatakse metafüüsika abil. Igas saates tegeletakse ühe inimesega ning kaasatud on riigi tunnustatud ravitsejad ja müstiliste võimetega inimesed, kes katsuvad probleemi lahendada.

Artut Rassmann ilmutas raadiosingli

Laupäeval ajasime juttu Artur Rassmanniga, kes sai laiemale üldsusele tuntuks 2008. aastal saates “Eesti otsib superstaari”. Toona tuli karussellist võitjana välja Jana Kask. Rohkem pole tolle aja finalistidest palju kuulda olnud, kuid Artur püüdis edu saavutada oma rokibändiga. Esinemisi pidavat olema isegi praegu. Suurim sähvatus viimasest ajast on kindlasti superstaarisaates osalemine Soomes. Kogu seltskond olevat seal väga kihvt. Artur osales saates enamasti inglise keeles, kuid kindlasti on tänu sellele kogemusele palju paranenud ka tema soome keel. Nüüd on Artur tagasi Eestis ja hakkab eesti keeles laulma. Tema uus laul oli esmalt inglise keelne. Emakeeles lauldes on siiski kergem kuulajate südameid võita ning nõnda kirjutas mees uued sõnad. Laulu nimi on “Minu unelm”. Pala räägib laulja arvates justkui kättesaamatust unistusest, kuid eks igal kuulajal tekib loost oma arusaam. Artur lubas juba peagi veel uusi laule.

Mia tegi laulu oma vennale

Lauljatar Mia tegi oma vennast mänedžeri sünnipäevaks loo, mis on eestikeelne versioon Eurovisiooni võitnud loost „Euphoria“. Sõnad seadis loole “Eufooria” Mia ise ning kõik algas naljaga pooleks. Inspiratsioon sõnade kirjutamiseks tuli tänapäeva internetimaailmast. Inimesed veedavad liiga palju aega suhtlusvõrgustikes ja üha vähem leitakse aega teineteisega silmast-silma suhtlemiseks. Pole väga ebatavaline olukord, kus sõbrannad saavad kokku ja mõlemad istuvad oma nutitelefoniga Facebookis. Milleks rääkida sõbraga, kui saad suhelda terve maailmaga?

Lauris tegi taas eestikeelse loo

Tegime telefonikõne Lätti, et uurida, kuidas Laurisel elu veereb ning loomulikult rääkisime ka värskest singlist. Suvi on olnud mehel hästi kiire – palju stuudiotööd ja esinemisi. Üle pika aja valminud eestikeelne laul „Süda vaikselt närbub“ on emotsionaalne ning video aitab pala kindlasti paremini mõista. Laul sai kirjutatud juba 2002. aastal ning just nüüd otsustas mees teha loo ka eesti ja leedu keeltes. Uus eestikeelne versioon pidavat olema kõige dramaatilisem. Teksti kirjutas Tõnu Oja.

Rannap ja Mattisen esitlevad plaati

Duo Rein Rannap - Mihkel Mattisen esitleb debüütplaati “2ÜHEL” 3. augustil Kadrioru pargi lilleaias. Helikandjal kõlab Rannapi uus muusika neljale käele ühel klaveril. Tegemist on cross-over stiilis muusikaga: esituskoosseis on klassikaline, kuid helikeel lähtub pigem poppmuusikast. Klaveriduo tõi kokku muusikute sarnane tagapõhi: olles küll klassikalise pianisti haridusega, on mõlemad olnud sama tegusad ka poppmuusikas ja seda nii esineja kui ka heliloojana. “2010. aasta kontserttuuri “Klaver tuleb küll” ette valmistades murdsin pead, millega üllatada publikut seekord ja tekkiski idee mängida ühel klaveril kahekesi. Kuigi tuuril mängisime ka klassikalist repertuaari, on algusest peale olnud sooviks esitada just omaloodud laule ja seadeid,” räägib Rannap. Nüüd mängibki duo ainult originaalrepertuaari. Põhiline helilooja on Rannap, kellelt kuuleb plaadil 11 pala. Lisaks leiab heliplaadilt ka Mattiseni esimese klassikalises žanris loodud heliteose “Perpetuum Mobile”. „Rõõm muusikast ongi see, mida me tahaksime kuulajatega sel suvel Kadrioru pargis jagada. Rõõm koos mängimisest, heast muusikast, heast klaverist ja ilusast kohast,” on muusikute sõnum kuulajatele, vahendab Publik. Esitluskontsert toimub festivali “Suvegurmee” raames ja samal õhtul esineb ka Maarja koos bändiga.

Jana muutis oma nime

17. juuli päevaprogrammis jutustasime Jana Kasega. Uus artisinimi Miss Jillion on lauljatari arvates väga ilus nimi ja Jillion tähendab Jana jaoks kõige suuremat numbrit. Uus hittsingel kannab nime „Million“ ja lugu valmis koos uue mänedšeri Katrin Siska ja muusikaprodutsent vahur Valgmaaga. Loost tehti esialgu üle kümne versiooni ning lõpuks valiti välja neist üks, mida levitama hakata. Koos uue lauluga on loodud ka uus imago. Tehakse palju lavaproove ja luuakse põnevaid lavakostüüme.

Ewert läheb bändiga tuuritama

13. juulil avalikustas Ewert & The Two Dragons oma sügisese Euroopa tuuri, mis algab 1. novembril Islandilt ning lõppeb 8. detsembril Belgias, vahendab Elu24. Oktoobris viibib ansambel oma esimesel Põhja-Ameerika ringreisil. Prantsusmaal, Itaalias ning Tšehhi festivalil Colours of Ostrava 15 000 inimese ees esinenud kollektiiv jõuab veel Hollandisse, Lätti ning Pariisi. Suvine tuur, mille raames astutakse üles muuhulgas Austria ning Hollandi suurfestivalidel Frequency ja Lowlands, jõuab lõpule 24. augustil Poolas.Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar