Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 31.nädal
30.07.2012
Kentukid levitavad folkmuusikat

Pühapäeval helistasime Marekile ansamblist Kentukid. Tegu on uue folgipundiga ning tehakse rahvalikku muusikat ja palju merelaule. Lauldakse loomulikult ka tüdrukutest ja armastusest. Oma nimi saadi „Kentuki Lõvi“ pubi järgi, kus oldi esinemas. Pundi eesmärgiks on levitada rahvalikku muusikat, et inimesed seda ei unustaks. „Kõnnin tänavail“ on nende uus laul, mis sobib ka bändi loomingu stiilinäiteks.

Kas Kask lõpetas Siskaga koostöö

Tundub, et Jana Kase aka Miss Jillioni koostöö Katrin Siskaga on tõepoolest lõppenud, sest Jana Facebooki lehelt on eemaldatud Siska nimi mänedžeri lüngast ja tiimi listis ei figureeri samuti enam Siska nime, vahendab Elu24. Kadunud on ka pildid, kus oldi koos Siskaga. Kas Janal lõppes koostöö tõepoolest ka oma, juba viienda, mänedžeriga?

Vanillatüdrukuid süüdistatakse sahkerdamises

Läti suurfestival Pestivals kirjutab oma kodulehe ametlikus pressiteates, et Vanilla Ninja esindaja Katrin Siska väited Eesti meedias, justkui festival poleks rokipiigadega koostööd teinud ja lepingut sõlminud, ei vasta tõele. «Meil käis tihe koostöö Eesti bändi Vanilla Ninjaga, et nad festivalile esinema saada. Ühtlasi oli tegu esimese ametliku bändiga, kelle hõikasime välja kui festivalil esinejad. Nagu nüüdseks kõigile teada, on Vanilla Ninja esinemise tühistanud,» kirjutab Pestivalsi ametlik kodulehekülg. Lisaks on pressiteates kirjas, et algul plaaniti väga suurt show'd, et Vanilla Ninja 10. aastapäeva väärikalt tähistada. Plaanis oli kontserdist suisa DVD salvestada. Ent sündmused kulgesid teistmoodi. «Olime bändiga läbi rääkinud kõik esinemist puudutavad detailid, nende tehniline raider oli kinnitatud, samuti see, kui palju esinemine meile maksma läheb ning nende lisatingimused ja -soovid,» jätkus pressiteate sisu. Nagu ka näha võis, kinnitas ka bänd ise oma esinemist eri veebilehtedel, fännisaitidel, Facebookis jne. Pestivalsi korraldajatele teatati, et Vanilla Ninja alustab proove juulis. Juuli algul nõudsid tüdrukud, et esinemise eest kokkulepitud tasu saaks makstud. «Seepeale palusime neilt vastu lepingut, sest tavaks on, et rahvusvahelised artistid saadavad oma lepingu ise, sest meil pole üht lepingupõhja, mida saame kõigi selliste artistide puhul kasutada. Lepingu koostaski nende osapool Katrin Siska. Paar päeva möödus hetkest, mil leping saadeti. Pärast seda, kui allkirjastasime lepingu ning teavitasime bändi, et allkirjastatud kujul leping on saadetud, informeeriti meid meilitsi, et esinemine on tühistatud lepingu puudumise tõttu,» selgitab pressiteade. Pestivalsi korraldajad üritasid segadusse ajava teate peale bändiliikmetega ühendust saada, samuti nende brasiillasest mänedžeri Hectoriga. «Pakkusime ka varianti minna Eestisse, et lahendada makseprobleem kohapeal. Meie peakorraldaja saatis neile e-maili, samuti helistas neile mitme päeva jooksul,» kirjeldab pressiteade sündmuste kulgu, millest bändi liige Katrin Siska senimaani Eesti meediale hoopis teise pildi on maalinud, vahendab Elu24. Vastust ninjatüdrukutelt ei tulnud. «Ainult lajatus Facebooki seinal ja Eesti meedias ning sellele lisandunud teised muretsevad artistid,» kirjeldatakse Pestivalsi pressiteates potentsiaalset doominohirmu teistes esinejates, kui liikvele läks kuulujutt, et festival ei suuda artistile raha maksta. «Meie kohustus on teavitada, et festivalil osalema pidanud Vanilla Ninja jättis oma esinemise ära ise,» lõpetas pressiteade resoluutsel noodil. Pestivalsi korraldajad on teadlikud ka sellest, et paljudes riikides on pettunud fännid, kes nüüd peavad tehtud plaanid katkestama. Festival lubab Vanilla Ninja asendada teiste esinejatega ning need peagi välja kuulutada.

Shanon valmistab uut plaati

Ansambel Shanon on jõudnud oma bänditegemistes nii kaugele, et aeg on anda välja järgmine plaat. Vahe eelmisega on juba kaks aastat ning seda on veidi paljuvõitu! "Plaadi nimeks saab "1001 ööd" ja ilmub sügisel," jutustab bändi kidramees Janek Harik Publikule. "Lood, mis hetkel kindlalt plaadil kõlama hakkavad on "1001 ööd", "Jäätunud jäljed" ja "Kukub täht" ning kõigile rokifännidele lohutuseks - kindlasti tuleb ka karmimat kraami!" lubab Harik Publikule. Bändiliikmed ei taha diskorütmist aga täiesti eemalduda, seetõttu on mõnest loost olemas ka diskoversioon. "Oleme teinud seda plaati väga kaua ja selleks, et saavutada parim tulemus, oleme alati öelnud, et meie uus plaat tuleb siis, kui selleks on nõudlust ja vajadust. See aeg on nüüd käes!" Eelmist plaati rohkem juurde ei tehta, on sellest peagi saamas rariteet. Uus plaat võib samuti peatselt rariteediks saada, kuna tiraaž on üsna väike. "Teeme umbes 1000 plaati ja seda eelkõige oma fännidele, kes meile kirjutavad ja kes poodidest koguaeg plaati küsivad," paljastab Harik uue plaadi tegemise tagamaid.

Sanderi laul valiti BBC listi


Muusik Mart Sander sai meeldiva uudise osaliseks, kui talle teatati, et üks tema lauludest on valitud kõlama olümpiamängude ajal Inglise ringhäälingus ehk BBC-s. Muusika, mida BBC olümpiamängude ajal kõlada laseb, on väga hoolikalt valitud ning riigiraadio playlisti iga meelevaldne muusikapala ei pääse. Üritatakse mängida igaühele midagi, arvestades et London on tulvil rahvast kogu maailmast. "Ma ise ei teadnud sellest senikaua, kuni meie Inglise plaadifirma esindaja mulle teatas, et saatis selle laulu BBC-sse," ütleb Mart Sander. "Tegu on ühe 30ndate aastate Inglise lauluga, mis kannab tabavat pealkirja „The Eyes Of The World Are On You“ ehk „Maailma silmad on pööratud sulle“; lisaks on seal rida mis ütleb vabas tõlkes – „Londonist Hiinani ei ole kedagi teist kes võidaks olümpiamedali võluvuse kategoorias“. Meie muusikat on BBC-s kõlanud varemgi, kuid veel mitte viimast uudistoodangut. Laul on meie veel ilmumata albumilt, mille nimi on „Swing and Sweet“ ja mis jõuab Inglismaa ja USA turule aasta lõpul." Eestlased saavad uut albumit aga nautida juba augustis: 9. augustil toimub Mart Sanderi ja Bel-Etage swingorkesteri kontsert Paide Vallimäel, mille käigus uut helikandjat ka esitletakse. Tegu on Sanderi sünnipäevakontserdiga, mida siiski peetakse üks päev varem – õigel sünnipäeval peab saate „Eesti otsib Superstaari“ värske kohtunik olema saate esimese eelvooru salvestusel Narvas, vahendab Publik. Kontserdil astuvad üles mitmed solistid nagu Hanna-Liina Võsa, Nele-Liis Vaiksoo, Imre Saarna ja teised; õhtu lõpetab Paide Ajakeskuse korraldatud rännak läbi 1930-te aastate ning selles stiilis tantsuõhtu koos 30-te aastate filmide ja fotodega hiiglaslikul ekraanil.

Arturi singel sai seriaali tunnusmeloodiaks

Kunagine Superstaari-Artur, kes äratas tähelepanu ka põhjanaabrite samalaadses talendisaates, on nende tegemiste kõrvalt leidnud mahti alustada ka oma tõelist soolokarjääri oldschool moel ehk ilma erinevate telesaadete abita, vahendab Delfi. Noormees ongi valmis saanud oma esiksingli "Minu unelm"! Loo autoriks on Artur Rassmann, kitarri tinistab Slava Zalmanov, basskitra Stas Zalmanov ning trumme mängib Tõnis Noevere. Ei saa Artur aga üle ega ümber telekaameratest ning selgub, et gunnargrapsiliku häälematerjaliga noormehe loomingust on huvitatud MTÜ Filminoored, kes valisid singli oma seriaali "Reaalsus" tunnusmeloodiaks.

Vägilased ilmutasid kogumiku

Juba oma tegutsemise ajal legendiks saanud eesti rahvamuusikat värsketes seadetes esitanud ansambel Vägilased andis välja oma seni ilmunud kolmest albumist kogumikplaadi, vahendab Elu24. «Üksikplaatide tiraažid olid tänaseks kõik läbi müüdud ja kuna ansambel lõpetas eelmisel suvel tegutsemise, siis neid uuesti toota ei olnud ka mõtet. Et aga huvilisi kogunes siiski palju ja soovisime, et meie muusikat salvestustena võiksid avastada ka täna uued ja uued fännid, siis otsustasime seni avaldatud albumid üheskoos kogumikuna välja lasta,» ütles ansambli süda ja torupillimängija Cätlin Jaago. Üksteist aastat tegutsenud ja omal ajal Viljandi kultuurikolledžist alguse saanud ansambel Vägilased lõpetas tegevuse ülipika viimase kontserdiga Viljandi Pärimusmuusika festivalil 2011, kandes ette lood kõigilt kolmelt albumilt ning tänades nii oma austajaid. Üheteistkümne tegutsemisaasta jooksul jõudis ansambel anda kontserte üle maailma ja koguda pärimusmuusikale suure hulga austajaid. Nende tegevust jäävad ilmestama tsitaadid: «Folk kui paarikümne soojendajaga Vägilaste kontsert», «Vägilased viisid eesti regilaulu legendaarsele Broadwayle». Vägilased tänavad veelkord kõiki, kes need aastad ansambli tegemistele kaasa on elanud.

Toome avaldas uue laulu

Koit andis Elmarile intervjuu ja rääkis, et suvi on tal väga töine. Esinemiste kõrvalt vabad hetked veedetakse stuudios. Algust on tehtud uue plaadi salvestamisega. Plaan on koos produtsent Sven Lõhmusega album selle aastanumbri sees valmis teha. Üle pika aja on Koidul valmis saanud uus laul. Päris oma viimatine lugu ilmus koguni enam kui kaks aastat tagasi. „Tagasi alguses“ tekstist annab nii mõndagi välja lugeda. Siit võib leida ka pöördumise oma fännide poole.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Kristiina Kraus ja
Tambet Ind

SÕNUMISOOVID/
INTERNETISOOVID

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket