Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 33.nädal
13.08.2012
Rosanna saab kodus lindistama hakata

«Sain endale ühe väga hea muusikaprogrammi Pro Tools, mida kasutavad kõik professionaalid. Ma sain endale pärast superstaarisaadet stuudiomonitorid ja hiljem ostsin juurde ka helikaardi. Nüüd saan tänu sellele programmile ka kodus lindistama hakata,» rääkis Rosanna Naistelehele.

Kask teeb koostööd Mai Skizoga

Laupäeval ajasime Elmaris juttu Jana Kasega. Koostöö Katrin siskaga on ajalugu! Esmaspäeval, 6. augustil ilmus Jana Kase ning ansambel Mai Skizo värske koostöö tulemusena nende esimene raadiosingel, mis kannab pealkirja “Beyond Good And Evil”. Tegemist on esimese ühistöös sündinud looga, mille muusika ja sõnade autoriks on Jana Kask ise. Külalisvokalistina teeb sel korral kaasa ka ansambli No Big Silence frontman Cram. Lugu on salvestatud Heini Vaikmaa poolt ning ka loo järeltöötlus on tehtud tema stuudios. Kuigi koos on muusikat tehtud vaid väga lühikest aega, on koostööplaanid juba paigas ning üheskoos loodetakse kuulajaid rõõmustada ka tulevikus. Muusika ja sõnad sünnivad bändi ühistöö käigus prooviruumis või stuudios.

Metallist tuleb tagasi

11. augustil oli Elmari “Tähetee” külaliseks Tajo Kadajas. Mees oli osaline 1980-ndate populaarses raju muusikat viljelevas bändis Metallist. Bändi kuulusid veel ka Mihkel Raud, Esko Põldvere, Mart Harjakas, Raimond Vahter ja Igor Garšnek. Tegu oli noorte vihaste meeste bändiga, kelle mitmed liikmed on tänaseks kanda kinnitanud USA-s. Siiski on leitud võimalus uuesti kokku tulla ja come back toimub juba selle aasta 29. septembril Tallinnas, Tatari tänaval, klubis Rockstar (Woodstock).

Hellad Velled tegid uue plaadi

Hellad Velled andsid intervjuu Palamusel toimunud Elmari üritusel. Peol esitleti ahjusooja albumit, mida on kaua tehtud. Kolmas album erineb eelnevatest selle poolest, et pea kõik lood on juba suured hitid. Plaadilt võib leida ka raadiokuulajate seas populaarsed palad “Poeg on kodus”, “Satelliit”, “Mulle meeldib”, “Täitub iga soov” ja siiani kõige uuem pala “Meie vahel taevas”.

2 Quick Start avaldas uue singli

Neljapäeval rääkisime Elmaris juttu Pearu Paulusega, kes olümpiamänge jälgib nii palju kui võimalik. Palju rõõmu pakuvad Pearule Gerd Kanteri ja Heiki Nabi medalid. Põnev on vaadata ka Ameerika meeskonna mänge kossuplatsil ja NBA staarid oskavad ikka publikule mänguilu pakkuda. Muusikatöös on plaan peatselt ansamblile 2 Quick Start uusi laule tegema hakata. Praegu hetkel pole selleks aga veel põhjust, sest albumil “2010” on mitmeid laule silma-kõrva jäänud, mida singlina veel välja anda. Järjekordseks singliks sellelt plaadilt on laul “Kõik Mida Sa Teed”. Teksti on kirjutanud loole Heiti Kender. Laulu on esinemistel hästi vastu võetud. Bändimeestele pakub huvi, kuidas raadiokuulajad laulu tervitavad!

Normann alustab uue saatega

Eesti säravaim parodist ja ka laulumees Henrik Normann alustab värsket telehooaega võimsalt uues sketšisaates «Faktuaalne kaamera». «Faktuaalne kaamera» pihustab huumorisõelast läbi nädala kõige olulisemad sündmused nii kodu- kui ka välismaal ning paljastab nendegi teemade tagamaad, mis on muus meedias salajaseks jäänud. Samuti võimaldab Henrik Normanni imepärane talent teleekraanile tuua persoone, kes tavaliselt kaamerate eest põgenevad või end limusiinide tumedate klaaside taga varjavad, vahendab Elu24. Igas «Faktuaalse kaamera» saates on kindel koht ka püsirubriikidel, mis üllatavad ja -olenevalt vaataja huumorisoonest - panevad muhelema, muigama, itsitama või lausa naeru lagistama.

Jana räägib suu puhtaks

Jana Kask ärritus anonüümse allika vihjete peale ja otsustas suu puhtaks rääkida. "Igal asjal on oma piir, ma olen peaceful inimene, aga samas ma ei lase mitte kellelgi enda ja enda loomingu kohta valetada!" põrutas ta karmilt, kuid ei soostunud avaldama arvamust, kes võiks olla see isik, kes Publiku toimetusega kirja teel ühendust võttis. Selle asemel soovis ta hoopis esitada omapoolse versiooni! “Üks päev enne seda, kui Katrin oma “pressiteate” välja saatis, kirjutasin ma talle ametliku kirja, et alustasin tööd uue bändiga Mai Skizo ja hetkel me tema teenuseid ei vaja, kuna nii stilistika, meediasuhtluse kui teiste asjadega ma saan ise hakkama,” alustab Jana täiesti algusest. “Pärast seda Katrin helistas mulle aga kaksteist korda ja hakkas sõimama, et tema on minuga kaks kuud töötanud südame ja hingega! Ta ütles mulle, et oli mu personaalne “treener” ja stilist ja “autojuht”, kuid tegelikult trenni ja soengut ma oskan ise ka teha!” naerab Jana. "Kaks võimalust — kas me töötame edasi ja hakkame broneerima esinemisi, et töötaksid tagasi selle raha, mis mulle võlgu oled või ma teen sulle arve selle eest, et töötasin sinuga kaks kuud,” kirjutas ta mulle,” edastab Jana Siska pöördumist. “Minu jaoks selline väljapressimine ebastabiilne ja arusaamatu, kuna meil oli kokkuleppe, et Katrin saab teatud protsendi esinemistest ja ta oli sellega nõus ja sai oma raha. Alguses ma mõtlesin, et mul on ükskõik, mis minust kirjutatakse, aga tegelikult see teeb väga haiget, sest ma tahan, et inimesed usuksid mind kui artisti, sest nende jaoks ma teen muusikat, esinen ja arenen. Kõik need skandaalid, mis olid ja mis võib-olla tulevad, on kahjuks või õnneks osa showbusinessist. Paljud tahavad andekate inimeste pealt raha teenida ja kasu saada. Ma pole plastiliin, ma pole lammas. Ma palun vabandust selle eest, et olen isiksus ja et mul on oma sõna ja tiim, keda usaldan,” kõlab Jana versioon.

Smilersi kitarrist alustas soolokarjääri

Hoolimata sellest, et ansambli Smilers liige Martin Jürman on oma põlvkonna üks parimaid kitarriste, on ta otsustanud, et vaid keelpilli tinistamisest ei piisa ning on avastanud endas vastupandamatu soovi laulda. Nüüd tegigi ta sellega algust Tallinna vanalinnas asuva pubi Texas hubasest nurgakesest, kus ta koos sõprade Andros Leppiku, Mikk Tammepõllu, Mikk Simsoni, Rene Puura ja Hendrik Sal-Salleriga musitseeris, vahendab Delfi. Lisaks eelpool mainitud muusikutele oli kohal ka näiteks Liis Lemsalu, Ago Teppan ja paljud teised ning Texas, kus tavaliselt kuigi tihti kontserte ei korraldata, oli puupüsti rahvast täis! Martini tegemistel tasub igal juhul silma peal hoida, sest enda sõnul on tal laulmisega suuremat sorti plaanid!

Ilmub Orumetsale pühendatud kolmikplaat

Ilmub kolmikplaat “Vello Orumets 70”, mis sisaldab Vello tuntumaid lugusid ja ka duette, mis kõlavad esmakordselt: Duetid Erich Krigeriga, Merle Liljega, Toomas Anni ja Tauri Anniga. Kõik juba tuntud lood kõlavad nüüd ka oluliselt paremini.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Kristiina Kraus ja
Tambet Ind

SÕNUMISOOVID/
INTERNETISOOVID

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket