Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 42.nädal
18.10.2009
Lenna sätib Indiasse
 
Nüüd on järg Lenna ja Roberti käes! Vanilla Ninja liige Lenna Kuurmaa ja tema kitarristist kallim Robert sätivad tasahilju kompse, et uurida vahelduseks eluolu Indias. «Jah, meil on kavas minna. Jaanuarist,» tõdeb Lenna Kroonikale, kes on argitööst vaba kui tuul. Vanilla Ninja tegutseb edasi, kuid sotsiaalpedagoogi ametist Tallinna Laste Turvakeskuses võttis Lenna end priiks. India on saanud eestlaste hulgas iseäranis menukaks maailmanurgaks, kus käiakse eluväärtuste üle mõtteid mõlgutamas ning end Gangese jõe vette kastmas. Indiasse põrutasid äsja ka bändi Ska Faktor laulja Taavi Otsus ja Getter Lukjanov. Joogat käis seal õppimas teinegi ninjatüdruk Katrin Siska. India päikesest sai juba aastate eest pimestatud kadunud lavastaja Mati Undi kaasa, kirjanik Lii Unt, kes nüüd elabki pühade lehmade maal!
 
Margit Viirma teeb stiililise kõrvalpõike
 
Margit Viirma (17) on esimese kahe singliga „Jõugu liider” ja „Rumal süda” kindlasti sagedastele raadiokuulajatele meelde jäänud. Nüüd aga otsustas neiu oma tavapärasest materjalist veidi kõrvale põigata ning proovib kolmanda singliga „Kuum ja külm” kätt 80-ndate hõngulise kaasaegsema popi maailmas. „Tegime selle loo eelkõige n-ö kingituseks Margitile hea koostöö eest, kuna ta on suur tänapäeva popi austaja,” sõnab Viirma peaprodutsent Vallo Kikas, kes on koos lauljatariga stuudios valmis saanud terve plaaditäie särtsakat materjali, mis pärineb USA 50ndate-60ndate muusikaedetabelitest. Margit õpib soololaulmist laulu-ja tantsukoolis WAF, tegeleb tantsutrenni ja näitlemisega ning on mitmekordne Eesti meister kabes! Häid tulemusi on ta saavutanud ka välismaal, osaledes Euroopa ja Maailma Meistrivõistlustel. Suurimaks väljakutseks nimetab Margit aga hoopis peagi algavaid kitarriõpinguid. Margit Viirma koduleht: www.myspace.com/margitviirma

Tudengibänd 2009 on Kassidele Iirised
 
Kõledale sügisilmale ja pidevalt ähvardavale lörtsisajule vaatamata täitus Tartu Üliõpilasmaja 13. oktoobril tudengitega, kes nautisid täiel rinnal konkursi Tudengibänd 2009 finalistide esinemisi. Seitsme bändi hulgast valis žürii välja neljast noormehest koosneva kollektiiv Kassidele Iirised. Lisaks auväärt tiitlile kuulub võitjatele IS Music Team'i kinkekaart, millel väärtust 10 000 krooni. Finaalkontsertil esinenud tudengibände hindas žürii koosseisus Tartu linnapea Urmas Kruuse, näitleja Veljo Reinik, Tudengibänd 2007 võitnud bändi Groundhog Day basskitarrist Indrek Mällo, Slide-Fifty trummar Kallervo Karu ja Martin Järvekülg Ö Stuudiost. Lisaks peaauhinnale Tudengibänd 2009, valis žürii välja parima vokalisti ja instrumentalisti. Vokaalsete võimete poolest osutus parimaks Kassidele Iirised laulja Kaimar Purik ning parimaks instrumentalistiks hindas žürii Madis Nõmme ansamblist Pindorav. Žürii eriauhinna pälvis indie-rock punt Animal Drama, auhinnaks singli väljaandmine Ö Stuudio poolt. Vaheajal esines publikule Tudengibänd 2008 StereoChemistry.
 
Dramamama esitles debüütalbumit
 
16. oktoobril esitles ansambel Dramamama omanimelist esimest täispikka stuudioalbumit. Dramamama on Tallinna rockansambel, mis on tegutsenud alates 2008. aasta suvest. Pärast Mikk Tammepõllu ja Viljar Normani endise ansambli Brides in Bloom lagunemist loodud Dramamama on tänaseks salvestanud oma esikalbumi. Dramamama album "Dramamama" sisaldab endas 10 lugu. Salvestamisel olid abiks Kristo Kotkas, Lauri Liivak, Elmar Liitmaa, Arne Holm ja paljud teised head inimesed. Poelettidele jõudnud albumilt on bänd siiani avaldanud 3 singlit, millest viimasele loole "Dance" on äsja valminud muusikavideo. Maria Reinupi käe all lavastatud video sisenes ka ZEN MTV BALTI TOP 20 edetabelisse. Dramamama koosseis:
Mikk Tammepõld - vokaal
Kristjan Kallas - trummid
Laur Joamets - kitarr
Viljar Norman - bass
 
Sundja esitles albumit
 
Trio Ewert Sundja, Erki Pärnoja ja Kristjan Kallas esitles Rotermanni kvartali Prooviveskis oma esimest ühist kauamängivat "The Hills Behind the Hills". Bändi "Ewert and The Two Dragonsi" debüütalbum sisaldab üheksat ingliskeelset indie-folk sugemetega pala, mille orgaanilist rütmi loovad kitarr, elektriorel, kellamäng, balalaika ja trummid. Plaat on salvestatud maakodus ning produtseeritud ja väljaantud bändiliikmete oma jõududega.
 
Valmis Röövel Ööbiku video
 
Röövel Ööbiku uues videos saab kuulda ja näha ka bändi Stella lauljat Lotte Jürjendali. Tegu on indie-bändi novembris plaadifirma Universal alt ilmuva seitsmenda kauamängiva „Ringrada“ avasingli “Kids’ Stuff Rokk/ Päike Maa” promovideoga. Režissöörideks on tunnustatud tegijad Jan-Erik Nõgisto ja Veiko Õunpuu.
 
Supp läks Taani
 
Superstaarisaate esimese hooaja finalist Anna-Liisa Supp jättis laulmise tahaplaanile ja kolis Taani kommunikatsiooni õppima. Tüdruk õpib Kopenhaageni Ülikooli magistrantuuris kognitiivteadust ja kommunikatsiooni (Cognition&Communication), kirjutab Buduaar. „Kopenhaageni Ülikooli valisin kahel põhjusel: valitud magistriprogramm pakkus huvi ning nimetatud ülikool on maailmas väga tunnustatud,“ kommenteeris ta. Siiski ei ole Anna-Liisa laulmist unustanud, kuid  tegeleb sellega nüüd rohkem hobi korras. „Edaspidi laulan hobi korras, varsti peaks valmis saama ka uus house-lugu, kus kasutasime ühte Eesti rahvalaulu.“
 
Rivo põrutab välismaale
 
Saatest "Eesti otsib superstaari" tuule tiibadesse saanud andekas noor muusik Rivo Kingi üritab nüüd, pärast mitut aastat, uuesti areenile naasta. Sel korral siiski mitte laulja, vaid muusikaprodutsendi ja DJ-na, kel artistinimeks Gash Mo. Vaatamata rokilikule imidzile on mees leidnud oma kutsumuse hoopis elektroonilise muusika vallas. "Paari aasta eest hakkas mu venna ja sõprade bänd Bedwetters oma albumimaterjali kokku panema ning nad palusid selle juures minu abi. Esimene läbimurre oli nende debüütsingel "Dramatic Letter To Conscience", mis tuli mul umbes 15 minutiga. Lugu sai bändi poolt esitatud ka MTV Euroopa Muusikaauhindade jagamisel. Selle loo juures katsetasingi esmakordselt elektroonilisi sounde," meenutab Rivo. Ta meenutab, et see lugu saigi saatuslikuks: "Edaspidi tegin ma ka nende teistele lugudele elektroonilisi taustasid ning huvi selle vastu võttis minus võimu. Hiljem otsustasin ma oma muusikat tegema hakata." Täna tunneb Rivo, et on piisavalt asjaga tutvust teinud ning aeg on avalikkuse ette astuda. "Kuna saund on üsna mitte-eestilik, siis panustan enamasti välismaale. Kindlasti tuleb eelkõige Eestis ennast tõestada, kuid siin pole selle muusikaga kuskile võimalik jõuda. Välismaal läheb electro house nagu soe sai." Rivo muusika vastu on huvi äratanud Rootsi plaadifirma TMC music, kelle all on sellised artistid nagu Tiesto, Armin van Buuren ja paljud teised tegijad. Varsti ilmub neil kogumikplaat, kuhu peale tahtsid nad ka Gash Mo lugu. Huvi on äratanud ka Läti artist ja ühtlasi MTV Euroopa Muusikaauhindade nominent Best Baltic actile - DJ Ella. Peagi ilmub Rivo ehk Gash Mo esimene singel, millele laulab vokaalid peale eelmise "Eesti otsib superstaari" võitja Jana Kask. Peale selle palus Sven Lõhmus Rivol remixida Urban Symphony teise singli "Päikese poole".
 
Eestis muusikuna ära ei ela
 
"See on see Eesti muusikute igivana teema, et ainult muusikaga ennast ära ei elata, kui sa just kogu aeg tipus ei ole," on laste turvakeskusesse tööle asunud lauljatar Helen Randmäe aru saanud. Helen annab lisaks turvakeskuse tööle tantsutrenne, ent pole jätnud ka muusikat, ehkki ses vallas alles oma väljundit otsib, kirjutab Õhtuleht. "Olen juba ammu tahtnud midagi erialast teha, sellepärast sai ka selline otsus vastu võetud, et õppimisest siis nüüd ka kasu oleks – õpin ja õpin, aga korralikku erialast tööd pole veel teinud," selgitab suve hakul kommunikatsioonijuhtimises magistrikraadi omandanud laulja otsuse tagamaid. Lisaks argitööle ja tantsureeneri ametile pole Helen ka muusikat jätnud, ehkki selles valla ta oma kohta alles otsib. "Minu esinemised on piirdunud akustilise kavaga sugulaste, pereliikmete ja sõprade sünnipäevadel, kus esitan endale armsaks saanud lugusid," hoidub ta praegu pigem tagaplaanile.
 
Hannah sisenes esikümnesse
 
Eesti lauljatari Hannah’i uus singel „Shadow On The Wall“ sisenes UK Upfront Club Chart TOP 40 edetabelis esikümnesse. Kui uue tulijana 24.-ndal positsioonil olev koht oli Hannah’i jaoks võrratu uudis, siis üheksanda koha suhtes on lauljatar lihtsalt sõnatu. „See aasta on olnud raske ja üllatusi täis. Muusikatööstuses käivad nö. tsüklid seitsme aasta kaupa – on poistebändid ja kitarribändid, on aastad meesartistide ja naisartistide jaoks. See aasta on eriline. Inglismaal on ainuüksi selle aasta numbri sees briti muusikamaastikule tutvustatud 52 uut naisartisti ja selline ongi siin konkurents," räägib Hannah. "Konkurents on tihe ja raske. Rääkimata olemasolevatest, edukates tegijatest, kelle lood raadiote playlistid vallutavad. Sellises olukorras juba teisel nädalal oma teise singliga esikümnesse jõuda on lihtsalt sõnulseletamatult üllas tunne.“ „Shadow On The Wall“ on sündinud Hannah’i ja Steve Bookeri koostööna – viimane on eelmise aasta edukaima laulu Duffy „Mercy“ autor. Steve Booker, kes salvestab hetkel lugusid eelmise aasta Briti superstaari võitja Alexandra Burke’iga ning Sugababes laulja Alesha Dixoniga nimetab Hannah’it suurepäraseks artistiks ja heliloojaks, kellega koostöö on olnud rohkem kui loominguline. Duffy eelmise aasta edust rääkides poetab Booker, et see aasta on mõeldud Hannah’ile, laulja ja muusik, kes on töötanud aastaid oma eesmärgi nimel ning väärib rahvusvahelist tunnustust.
 
USA tantsusaade kasutas taas Kerli laulu
 
USA hittsaade «So You Think You Can Dance» kasutas eesti lauljatari Kerli laulu. Las Vegase teises voorus esitavad osad võistlejad jazzkoreograafia laulu «Walking On Air» saatel. Eelmisel hooajal valis üks võistleja sama laulu oma sooloetteaste saateks.
 
Ninjadel ilmus Brasiilias plaat
 
Menupunt Vanilla Ninja võib juubeldada — 7. oktoobril ilmus Brasiilias tüdrukutetrio viimane album “Love Is War”. 2008. aastal osales bänd Tšiilis Ladina-Ameerika menukal lauluvõistlusel, kus ninjad said parima artisti tiitli. Pärast võitu oleks tüdrukuid oodanud Ladina-Ameerika tuur, kuid nii Lennal, Piretil kui ka Katrinil oli tarvis Eestisse tagasi sõita. Hoolimata sellest, et tüdrukutel tuurile ei õnnestunud minna, andis plaadifirma Broken Records välja nende viimase kauamängiva Brasiilias. Loodetavasti jõuab plaat peagi müügile ka Tšiilis, Ukrainas ja Poolas. "Meil on väga hea meel, et inimesed meisse jätkuvalt usuvad ning pühendunult meie muusika levitamise nimel tegutsevad. Kindlasti oleme tänu võlgu tuhandetele Ladina-Ameerikas tekkinud fännidele, kelle nõudluse tõttu see kõik teoks sai ning meill on avanenud suured võimalused!" kommenteeris bändi liige Katrin Siska.
 
Köster esitles raamatut
Kihnu Virve esitles koos oma pereansambliga Apollo raamatupoes raamatut «Kihnu Virve – nagu linnukene oksal». Raamatu autori Tiina Laanemi sõnul oli esitluse teokssaamine tõsise küsimärgi all, sest tormi tõttu oli Virve saarel lõksus. «Päris hirmus oli – meri kees ja puud lendasid,» kiitis peagi 82-aastaseks saav memm takka. Raamatust rääkides ütles Virve, et tema elu on olnud nagu sibul – seest siiruviiruline, pealt kullakarvaline. «Aga mingist lollust ma teinud ei ole ja midagi ma ei karda ka,» ütles ta.
 
Länik pole valmis uut koera võtma
 
"Kui see korraga juhtus, siis ma äkki avastasin, et ei osanud kuidagi eladagi. Järgmisest päevast oli kõik teisiti - korraga oli mul nii palju vaba aega," mäletab laulja Marju Länik rasket aega. Marju ütleb ajakirjas Naisteleht, et ta pole uue kutsu võtmiseks valmis. Hoolimata sellest, et lahked inimesed saatsid talle pärast "Big Match Show" patroonina esinemist ohtralt e-maile, kus jagasid nõu, millist koera võtta. Näiteks soovitati tal hankida sama tõugu koer, nagu oli Mona, aga teist värvi, et hoiduda teda eelkäiaga võrdlemast. "Esiteks on mu kutsu mul siiamaani väga südames. Mulle tegi hirmsasti valu, kui tal oli midagi viga. Ma tahaks siis seda tema valu endale." Kuna Marjul on raske taluda, kui loomal on midagi viga, siis sel põhjusel ei tahagi ta uut sõpra võtta. "Pealegi keeran ma nüüd mõned teised leheküljed ja lähen natukene teistmoodi edasi. See oli üks etapp ja nüüd on uus... Hetkel patsutan teiste koeri ja tunnen sellest rõõmu." Länik lisab, et koer Mona surm oli rõhuv ja väga kurb sündmus, mis kurnas ta täiesti läbi.
 
Hanna-Liina leidis uue armastuse
 
Muusikalitäht Hanna-Liina Võsa, kelle suhe jänkist Jesse Easley'ga mullu liiva jooksis, naudib täna õndsaid hetki uue noorsandi seltsis. Uus mees Hanna-Liina kõrval on basskitarrist Marti. Noored veetsid koos aega Ewert Sundja bändi plaadi esitlusel. "Ta on minu kaaslane," ei teinud Hanna-Liina saladust, mis neid Martiga seob.
 
Mait Trink sai abieluvälise lapse
 
Tartu linnavolikogusse kandideeriv laulja ja muusik Mait Trink (38) ei kinnita ega lükka ümber väidet, et tema abielu on karil. Mait ei taha Kroonikale rääkida ka sellest, et sai suvel teise naisega lapse. Just seepärast on tema abikaasa Külliki ja kahe tütre ema andnud hoo sisse lahutusprotsessile. Külliki Matson tõdeb lakooniliselt, et tõepoolest sai kohtutee ajendiks Maidu abieluväline laps. Pikemalt petetud abikaasa aga teemal ei peatu, vaid soovitab küsimustega pöörduda advokaadibüroosse.
 
Vennaskond tähistab sünnipäeva
 
25. oktoobril tähistab Eesti anarhismi ja uusromantismi sümbol Vennaskond veerandsaja täitumist kontsertiga klubis Rock Cafe. Vennaskonda tulevad õnnitlema legendaarne Ajutine Valitsus, Fish on Fire ja comebacki teeb Eesti esimene punkbänd Punk T. 1984. aastast tegutsev Vennaskond on üle elanud mitmeid koosseisu muutuseid, kuid bändi liider Tõnu Trubetsky on vankumatult olnud paigal veerandsada aastat. Vennaskonnas on 25 aasta jooksul mänginud märkimisväärne hulk muusikuid - näiteks Andrus Lomp (R.I.P), Mätas (R.I.P), Hindrek Heibre (R.I.P.), Teet Tibar, Mait Vaik, Jaan-Eik Tulve, Alar Aigro, Anti Pathique, Jüri Klyszejko, Rainis Kingu, Camille, Allan Vainola ja paljud teised. Vabaduse aateid ja armastust ülistav Vennaskond pole lihtsalt bänd, see on sõpruskond, nad on võitlejad kitarride ja trummidega. Tegemist on lausa sümboliga ilma milleta ei kujutaks Eesti muusikamaastikku ette. Vennaskond on oma tegutsemisaja jooksul ilmutanud 17 albumit, lisaks 4 filmi. Vennaskonna esimene kontsert leidis aset 23. oktoobril 1984. aastal Tallinna 40. keskkoolis. Vennaskond on kasvatanud üles põlvkondi, tema tuultes on sõlmitud abielusid, eluaegseid sõprusi ja vannutud igavest truudust mustale lipule. Ansamblit on välispagulusest naasmisest saadik rüütanud salapära ja müstiline oreool. Bänd on andnud kontserte Indias, Saksamaal, USAs, Prantsusmaal, Poolas, Rumeenias, Rootsis, Soomes jne. Vennaskond on ainus Eesti ansambel, kes on esinenud rockmuusika üsas - New Yorki CBGBs. Bändi laulja - kirjanik ja punkluuletaja Tõnu Trubetsky ütles, et ansambli tegevusaastad on möödunud lennates. "Vahel mõtlen, et aega polegi tegelikult olemas," tunnistas Trubetsky.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ÕNNESOOVID

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket