Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 35
25.08.2012
Liis Lemsalu annab ühele fännile tasuta intiimse kontserdi
 
Paljud muusikafännid on unistanud sellest, et nende sünnipäeval või mõnel muul enda korraldatud peol esineks mõni Eesti kuulsus, kuid kopsakas esinemistasu pole lubanud seda väljaminekut teha.
Nüüd avaneb ühel õnnelikul see võimalus, kuna sotsiaalmeedia kanalis Facebook on alanud omapärane kampaania, kus loositakse välja Liis Lemsalu privaatkontsert.
Osalemiseks tuleb lihtsalt panna kirja nimi - ühele õnnelikule tuleb viimases «Eesti otsib superstaari» saates võitjaks valitud Liis Lemsalu koos tehnika ja bändiga vabalt valitud kohas ja ajal esinema.

Noortebänd 2012

Noortebänd 2012 korraldaja Karl-Gustav Kello sõnul oodatakse osalema kõiki noori bände, mille liikmetel vanust 26 eluaastat või vähem. Kello loodab, et aastaga on Eestisse lisandunud kümneid uusi ja põnevaid punte.
„Noortebänd on võimalus ennast ja oma loomingut laiemale avalikkusele tutvustada, konkursi käigust valmib ka telesaade. Auhindadeks on nii esinemiskutsed mainekatele festivalidele, nagu näiteks Viljandi Pärimusmuusika festival kui ka muusikavideo ja salvestusaeg."
Konkursi demovoor algab septembris ning sellest antakse eelnevalt kodulehe ning meedia kaudu teada. „Ja kui keegi soovib abi või nõu demo salvestamisel, võib alati pöörduda meie poole," julgustab Kello.
Peatselt toimuvad ka demo salvestamise õpitoad Ida-Viru-, Lääne-Virumaal ja Hiiumaal.
Noortebänd on suurim ja pikimate traditsioonidega noortele ansamblitele mõeldud konkurss Eestis. Peale enda näitamise ja esinemiskogemuste lihvimise on Noortebändi konkurss uute ansamblite jaoks ka oluliseks sisenemiskohaks muusikaturule.
Möödunud aastal võitis konkursi Pärnu punt Sibyl Vane.
Konkursi korraldajatega saab ühendust meiliaadressil info@noorteband.ee.
 
Palju õnne ansambel Untsakad!

Untsakad saavad 20-aasta vanuseks. Mari-Liis helistas Jaanus Jantsonile, kes on Untsakates mänginud ja laulnud päris esimestest hetkedest peale. 1993. aastal muutis ansambel oma nime “Rahvastepall” ansambliks “Untsakad” ning seda seetõttu, et ETV nõudis nime vahetamist. Jaanus lisas, et Kukerpillid on pannud kõva posti maha oma 40. sünnipäevaga ning ilmselt ja loodetavasti tähistame aastal 2022 Untsakate 30. sünnipäeva jne. Untsakad külastavad lähiajal väga palju toredaid Eestimaa paikasid. Infot leiate nende virtuaalsest kodust www.untsakad.ee. Igal juhul hästi palju õnne meie poolt!!!

Kerli Kõiv ei taha kunagi suureks kasvada
 
Portaalist Elu24.ee on võimalik lugeda, et lauljatar Kerli ei pea supervormis püsimise pärast üldsegi mitte higi ja pisaraid nägema.
Kerli postitas oma Facebooki seinal kõigi rasvavoltide vahel ujuvate inimeste provokatsiooniks lühisõnumi, milles avaldab, mis on tema meelest täiskasvanuks olemise juures parim.
«Parim asi täiskasvanuks olemise juures on võimalus süüa maiustusi eelroana,» kirjutas lauljatar ning lisas, et sööb (postituse lisamise hetkel) muffineid ja salvestab oma «kindluses» uut laulumaterjali.
Veel märkis Kerli, et ei taha kunagi suureks kasvada

Jaagup Kreem: Eesti superstaarid jäävad nõukogude aega


Kuigi Terminaatori solist Jaagup Kreem on superstaarisaatest leidnud näiteks Rosanna Lintsi, kellele ta ka laule on kirjutanud, ei oleks mees ise omal ajal sellisest saatest siiski osa võtnud.
«Kui mujal on «American Idol» või «British Idol», siis meil on superstaar, Superstaari ei saa teha ühe saatega, superstaariks peab olema väga palju kõike seda erilist, mida ühe saate või lauluvõistlusega ei saa tekitada, selleks tuleb sündida,» räägib Terminaatori solist Jaagup Kreem ajakirjas Naised.
«Mina ei kasutaks üldse sõna superstaar, sest Eestis jäävad superstaarid perioodi, kui Venemaal käisid Jaak Joala, Anne Veski, Gunnar Graps ja Tõnis Mägi, kes olid globaalselt tohutud - kolm kontserti päevas, kolm staadioni välja müüdud ja neid koheldi ka kui superstaare,» rääkis Kreem veendunult.

Mart Sander tegi haiglale kingituse

Mart Sander, kes augusti alguses oma 45. sünnipäeva tähistas, otsustas sel puhul hoopis ise kingituse teha - mees kinkis Ida-Tallinna keskhaigla naistenõuandlale kolm enda maali, mis kujutavad sünnituse kolme faasi.
Sürrealistlik helesinistes toonides kolmikmaal kaunistab nüüdsest naistenõuandla vastrenoveeritud perekooli seinu ja kannab sümboolset nime «Päeva sünd» - maal kujutab avanemisperioodi, väljutusperioodi ja platsenta väljutamist, kirjutab ajakiri Naised.
Ida-Tallinna keskhaigla valis Sander kingisaajaks sel põhjusel, et sealsamas tuli ta ka ise ilmale.

Rosanna Lints unistab oma pulmast: "Ikka maani valge kleit peab olema!"

"Väiksena kujutasin enda pulma ette kahte moodi: kirikus või vabas õhus. Aga traditsiooniliselt - ikka maani valge kleit peab olema," ütleb nooruke lauljatar Rosanna Lints, tunnistades, et Rosimannuste laulatustseremoonial esinemine pani ka enda tulevaste pulmade peale mõtlema.
"Muidugi, ma juba vaatasin seda," kinnitab Rosanna, et jäi imekaunis Pentuse-Rosimannuse pulmas lauldes oma tulevasest pulmast mõtlema. "Mulle väga meeldis see pastor ja juba mõtlesingi, et panen silma peale."
Selleks aga, et kirikus pulma pidada, peaks Rosanna ristitud ja leeritatud olema. "Ristitud ma olen, aga leeritatud mitte," tunnistab Rosanna Õhtulehe veebitoimetusele.
Nooruke lauljatar ei oska veel nimetada, mis võiks olla ideaalne vanus abiellumiseks, kuid 17 aasta vanuselt ta selleks igatahes veel valmis pole. "Lähima viie aasta jooksul mina vist küll ei kavatse abielluda," teab ta. "Kui sa oled juba mitu aastat inimesega koos olnud ja tead, et ei lähe mingil juhul lahku ning on nii kindel suhe, on turvalisem ja parem abielluda."

Mis on saanud saates "Eesti otsib superstaari" osalenutest?

Õhtuleht uuris, millega tegelevad eelmiste aastate finalistid, keda pole mõnda aega lavadel näha olnud. Kes on laulmisele truuks jäänud, kes sellest sootuks loobunud?
"Mina ei tegele praegu üldse muusikaga," tunnistab lauljatar Kerli Kõivu väikeõde Eliisa (22). "Elu on praegu lihtsalt nii läinud. Õpin Tartu Ülikoolis sotsiaaltööd ja sotsiaalpoliitikat," põhjendab ta.
Muusikaga puutub ta kokku üksnes kuulaja ja kontserdikülastajana. "Ei ole üldse laulnud viimasel ajal. Kodus laulan duši all võib-olla," kihistab ta. Ometi lubas Eliisa 2009. aasta novembris Õhtulehele: "Muusikategemist ma kindlasti ei jäta ning mis tulevikku puutub, siis jah, tegelikult tahaksin väga saada professionaalseks ja hinnatud artistiks."
Raimondo Laikre on peamiselt laulnud laeval.
"See suvi on läinud täiesti korraliku koormuse all. Kui ka eestlased mind näinud ei ole, siis olen olnud kolm kuud järjest õhtuti laeva peal soomlasi lõbustamas. Praegu on seal kava "Tribuut Briti popmuusikale": Freddie Mercury, Elton John, Biitlid," ütleb Raimondo. Esimesel saatehooajal neljandaks tulnud laulumeest on viimasel paaril aastal vähe märgata olnud, ent ta kinnitab, et elatub endiselt muusikast. "Paar head muusikut on minuga rääkinud, et tahaks hakata sügisest midagi tegema. Sügisest on laevakoormus märksa väiksem. Siis saan ma tegelda nii-öelda ka oma asjaga."
Esimese hooaja finalist Rivo Kingi teeb sooloartistina Centroni nime all klubimuusikat, mängib klahvpille ja produtseerib laule elektro- ja rokkbändis Epordwerk. "Bändiga on käsil plaadi salvestamine. Mu sooloprojektil on vaja veel mõni lugu teha," avaldab Rivo, et peagi on tal sooloalbumigi laulud koos.
Teisel hooajal esinelikusse mahtunud Artur Rassmann proovis aasta algul õnne ka põhjanaabrite superstaarisaates ja jõudis stuudiovooru. Noormees uskus, et rokimaana tuntud Soomes võiks tal olla suurem šanss läbi lüüa. Kolmandal hooajal finaali pääsenud Anne Arrak õpib Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias džässlaulu. Esikhooaja finalist Mariann Saar lõpetas mullu Otsa kooli, kus õppis rütmimuusika suunal laulmist. Nüüd tudeerib ta vokaaltehnikat Inglismaal Brightoni modernse muusika instituudis.
 
Kristen Kasuk andis välja oma debüütsingli «Jooksen Edasi»
 
Muusik Kristen Kasuk avaldas oma debüütsingli «Jooksen Edasi», mis sündis ühel ühel 2010. aasta talvisel õhtupoolikul magamistoas voodiserval pilli tinistades.
 Tegemist on originaalloominguga mille sõnade ning muusika autoriks on mees ise. «Lugu räägib elus olemisest ja eesmärkide poole püüdlemisest, mistõttu kaasasin bändi koosseisu pianisti ja tšello mängija, et laulule veelgi sügavust anda,» ütles pala autor Elu 24-le.
«See justkui voolas minust välja, tunne oli õige ja kõik oli spontaannne,» lisas Kristen. Noormees on osalenud Superstaari saates, kus laeks jäi stuudiovoor, hiljem võitnud ansambliga bändikonkursi Livebändcamp. Ning veel tunnistab Kristen, et sahtlisse on kogunenud mitmeid lugusid ning on plaan neid nüüd järgemööda stuudios salvestada. Palju edu!

Lenna Kuurmaa osaleb veel ü hes Aku Louhimiesi filmis


Aku Louhimiesi uues, 2013. aasta jaanuaris esilinastuvas filmis «Elävien kirjoihin» on taas roll Lenna Kuurmaal, kes mängib tegelast nimega Anna.
Film, mis hakkab juba valmis saama, on võetud üles Soomes (Helsingis ja Kuopios) ning Portugalis (Lissabonis) ja selle eelarve on 1 300 000 eurot (võrdluseks: «Vuosaari» eelarve oli 1 460 000 eurot), vahendab Vanilla Ninja Portaal.
Peaosades mängivad Mikko Leppilampi (kes oli muideks 2007. aastal Soomes toimunud Eurovisiooni lauluvõistluse üheks õhtujuhiks) ja Pirkka-Pekka Petelius.
Film tugineb Marko Kilpi eelmisel aastal ilmunud detektiivromaanile «Elavad raamatud».
Stsenarist on Jari Rantala, kes on kirjutanud ka Louhimiehe varasemate filmide «Paha maa» ja «Käsud» stsenaariumid.

Helen Adamsonil suured võimalused


Võrust pärit kaunis 25aastane lauljatar Helen Adamson, kes esindas Eestit Martini talendijahil Ibizal, rääkis Buduaarile saadud kogemusest.
Kogu reisi peab Helen eelkõige vahvaks kogemuseks, kus iga konkurent endast parima pidi andma.
«Kindlasti oli see kogemus kogu eluks. Sain palju väga häid uusi tutvusi ja suure põhjuse Euroopas reisida, et tüdrukuid hiljem külastada. Kui mul tegelikult oli eelnevalt isegi mõningane eelarvamus, et erinevatest kultuuridest/maadest pärit inimesed väga hästi kokku ei sobi, siis enam ma nii ei arva. Kõik sõltub siiski indiviidist,» leiab Adamson.
«Ma usun, et andsin endast antud hetke maksimumi, kuigi tagantjärele mõeldes oleksin teatud asju võibolla tahtnud paremini teha, kuid seal olles andsin endast parima. Tunnen ennast juba praegu väga hästi, sest Ibizal finaalis omandatud tutvustest ja kogemustest poleks ma osanud isegi unistada. Kõik finaalis kogetu oli meie kõigi jaoks kõvasti üle ootuste,» ei sea Helen võitmist hetkel esmaoluliseks.
Kandidaate peab kaunitar ise vägagi konkurentsivõimelisteks, kuid seda, keda žüriiliikmed ise favoriitideks peavad, ta öelda ei oska.

Millega tegeleb ansambel Paha Polly?

Õhtulehest võis lugeda artiklit ansamblist Paha Polly ja saame teada, et kuigi Paha Polly pole pikka aega meedias suurelt figureerinud, andis bänd vaikselt susse sahistades ja fänne rõõmustades kontserte edasi. Juulikuu alguses ilmunud singel “Ava silmad” on samm lähemale sügisel ilmuvale värskele albumile. Möödunud suvel tehti muudatusi ka bändi kooseisus – ühe kitarri asemele tuli bändi klahvpillimängija Taavi Schotter ning Marek Mangluse asemel hakkas trumme mängima Brait Pilvik. Mida siis Paha Polly fännid uuelt plaadilt oodata võivad? “On Oodata uue saundiga eestikeelset popplaati, mis võrreldes eelmistega on mitmekihilisem ja mahukam, uuesti on salvestatud ka kaks lugu.” räägivad bändi liikmed.
 
Iiris Vesik on ennast Soomega tihedalt sidunud
 
Nii tema plaadifirma kui ka agent pesitsevad just Soomes ja seetõttu pole siin midagi imestada. Iiris ütleb Õhtulehele, et suvi möödus rõõmsalt, sest sai esineda suurfestivalidel, nagu “Provinssirock” ja veel näiteks ka “Ilosaarirocck”. Lauljatari edu põhjanaabrite juures näitab ka tema esimene omanimeline tuur. Iirise mänedžer Toomas Olljum ütleb, et Iirisel on artistina väga suur potentsiaal ka teiste arvates – seda on öelnud paljud tema kolleegid ja ajakirjanikud, kes on teda laval näinud või tema muusikat kuulanud. Iiris ise ütleb, et tegelikult on tema esimesed sammud sel teel alles pisikesed ja oma muusika viimine välisriikidesse alles lapsekingades.
 
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket