Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 36
03.09.2012
Anmatino jätkab uues koosseisus

Pühapäeva hommikul andis Elmarile intervjuu Anne Loho, kes rääkis muutustest ansamblis Anmatino. Meie küsimuse peale, kas Anne läks Priiduga tülli, vastas lauljatar, et kindlasti mitte! Juba ammu oli Priidul plaan sooloprojekti tegema hakata ja Anmatino aeg andis talle hea hüppelava ja esinemise kogemuse. Kas Anne jätkab Anmatinios üksi? Ei, kindlasti mitte! Uus meeshääl kuulub Elumehe projektiga tuntust kogunud Jürmo Jürtomile, kellega Anne on ühe loo juba selle aasta alguses sisse laulnud. Juba toona tundus, et hääled sobivad hästi ja ühine koostöö jätkus nüüd juba oodatust varem. Küsisime, kui kauaks Jürmo bändi jääb. Anne loodab, et võimalikult kauaks ajaks ja nii pea koosseisu enam muutma ei pea. Kas saame jõuluks plaadi? Mine tea. Mõlemad solistid on suured töölõvid ja võimalus on, et jõulukuuse alt leiame ka Anmatino uue kauamängiva. Uue laulu nimi on Macarenna” ja suvine lugu tehti suve pikendamiseks. Töötavat hästi!

N-Euro laul valmis Küprosel

Marek Sadam käis Küprosel ja tegi hea Sõbra Clyde Ward'iga ühe tantsuloo. Ward, kes elas varem Inglismaal, kolis Küprosele, kus Marek ka töö kõrvalt pisut boonuseks põskedele päikest sai. Laul tehti aga N-Eurole omaselt lihtne, arusaadav ja tantsitav. „Hula girl“ tantsuloole filmiti kohe ka lihtne video, mille võib leida Youtube’ keskkonnast.

Ojamets seilab merel

Pealinnas ajasime juttu kohaliku kantrilauljatari Airi Ojametsaga. Kodus palju olla ei saa, sest raha tuleb teenida laevadel lauldes. Ojamets rääkis Elmarile, et ootab taas pikisilmi mõnd laulu, mis oleks tema jaoks kirjutatud. Hea meelega läheks stuudiosse! Meie küsimuse peale, ega Luisa Värk astu juba pisut kandadele ega võta meie esikantrilauljatari tiitlit enda kanda, vastas Ojamets, et ennast ohustatuna ta küll ei tunne. Luisa tegemistest pole ta suurt kuulnudki ja seda ehk seetõttu, et suurema osa ajast tuleb olla Eestist eemal. Koos Kaidi Feldmaniga on Airi laulnud linti ka lõbusa kantriloo „Naised on hoos“. Airi teadis rääkida, et Kaidi olla emaks saanud ja loodetavasti laulmist ei jäta.

Pööriöö otsib geniaalset trummarit

Folk- ja kitarrimuusikaansambel Pööriöö laieneb. Viimase aasta jooksul lauludega "Tulge või minge" ja "Tuulevalss" paljude eestlaste südamed võitnud ansambel Pööriöö on otsustanud suurendada bändi isikkoosseisu. Pööriöö senine duo - laulja, kitarrist ja laulude autor Tõnis Kark ja bassimees Reimo Va (rohkem tuntud ansambli JMKE bassistina) – on otsustanud oma ansamblisse kaasata trummari. "Algselt oli plaanis leida naistrummar, nüüd on selge, et see on liiga raske ülesanne", märis Kark. "Meie muusika ongi tegelikult meeste muusika, järelikult lepime ka meestrummariga" selgitab Pööriöö solist. Pööriöö teeb muusikat Tõnis Karki lauludele autori ja Reimo Va seades. Bass - Reimo Va, Laul ja kitarr - Tõnis Kark. Laulud on eestikeelsed ja seaded enamasti akustilised.

Tanel Padar kirjutas uue loo

Tanel Padar andis Elmarile intervjuu ja rääkis, et on oma suvega igati rahul. Palju on bändiga ringi käidud ja mitmeid ilusaid saarekesi külastatud. Sõpradega meeldib Tanelil ka kalal käia. Bänd keskendub nüüd juba sügishooaja plaanidele. Meeleldi aidatakse ka nooremaid artiste ning seda enamasti just lugude produtseerimisega. Sügisel võetakse ette klubituur. Isegi sümfoonikud plaanitakse uuesti kokku tuua. Uue loo nimi on “Kohvile ei jää”. Facebooki lehel tehti ka konkurss ja nii said ka fännid osaleda singli valmimisel. Fännid said pakkuda singelplaadi kujundusi. Lugu on mõne aja pärast tasuta alla laetav The Suni Facebooki fännilehel.

Yoko sai taas emaks

Yoko Alender sai pisipoja võrra rikkamaks. Tulija on pere neljas laps, nüüd on kaks poissi ning kaks tüdrukut, kirjutab Naisteleht. Yoko on öelnud, et nii Kaarel Bo, Herta Ingi, kui ka Uma Chantali sündides on tal olnud tunne, et nimi on lapsele näkku kirjutatud. Mis nime saab uus ilmakodanik, seda veel kuuleme.

Randalu sai isaks

Pianist Kristjan Randalu ja tema elukaaslase Epp Aareleiu perre sündis 27. augistil esiklaps Uku Armin Randalu. Euroopas ja USAs tegutsev 33-aastane Kristjan Randalu on ülemaailmselt tunnustatud džässmuusik ja tema elukaaslane Epp Aareleid tõlkija, kes lisaks tõlkimisele ja juuraõpingutele Tartu Ülikoolis peab ka veebipoodi, kus müüb omavalmistatud käsitööd, kirjutab Õhtuleht.

Elektrikitarr tähistab juubelit

Esimene elektrikitarr valmistati 1932. aastal. Pilli kaelal oli kuus või seitse keelt ning esialgu tootmisesse läinud muusikainstrumendi kõlakast valmistati alumiiniumist, vahendab ajakiri Imeline Ajalugu. Ajaloo esimese elektrikitarri valmistasid üheskoos muusik George Beauchamp ja insener Adolph Rickenbacker. Prototüübil oli väike ümmargune puidust kõlakast ning pill sai oma kuju tõttu hüüdnimeks Praepann. Kui sõbrad andsid kitarri tootmisesse, siis tehti selle kõlakast hoopiski alumiiniumist. Seda materjali kasutati põhjusel, et alumiinium andis edasi metalse kõlaga nn Havai saundi, mis oli 1930ndate USAs väga moes. Kokku valmistati 2700 Praepanni.

Oksoneni ainelises filmis kõlab Sisaski laul

Neljapäeval Nokia Kontserdisaalis esilinastunud Sofi Oksaneni romaani „Puhastus“ ainetel valminud mängufilmi lõputiitrites kõlab Siiri Sisaski lugu „Mis maa see on“, vahendab Publik. „Mis maa see on“ on Siiri Sisaski üle 14 aasta tagasi Ultima Thulega samanimelisele plaadile saanud lugu, mis valmis „Mahtra sõja„ etenduse jaoks. Eelmisel aastal puges see Peeter Volkonski sõnadega pala noorte laulu- ja tantsupeol väga sügavale eestlaste südamesse ja hinge ning hakkas oma elu elama. Nüüd Universal Musicu poolt uuesti masterdatud versioonina jõudis see Soome-Eesti ühisfilmi lõputiitritesse, ilmestades romaani „Puhastus“ sisu ja sügavust.

Linna paljastas oma hingesugulase nime

Reet Linna kohtus maailmakuulsa eestlase Ilon Wiklandiga, kellest ta teeb portreesaate «Tähelaev». «Wikland on nii austusväärne inimene ning neid hetki, mida tema seltsis tundsin, kannan veel kaua endaga kaasas,» rääkis Linna teleajakirjale Nädal. «Ta on erakordselt meeldiv inimene ja see saade on meie meeskonnale üle pika aja üks suuremaid tööalaseid õnnestumisi.» Ta lisab: «Kõlab ehk suurelt, aga tajusin, et oleme Wiklandiga hingesugulased.» Wikland põgenes sõja eest Eestist Rootsi 1944. aastal, tema illustreeritud on enamik Astrid Lindgreni raamatuist.

Mimicry jätkab ilma Keneta

Superstaarisaatest tuntud Kene Vernik, kes kuus aastat tegi ühes Paul Lepassoniga elektroonilise tantsumuusika bändi Mimicry, jätkab sooloartistina. "Raske on esitada teise inimese loomingut, kui sa kuulad ise teistsugust muusikat," põhjendab ta. "See on põhjalikult läbi mõeldud asi, mitte ühe päeva mõte, et kuule, ma nüüd tulen ära," kinnitab Kene Õhtulehes. Eelmisest aastast jäi ta Mimicrysse Pauliga kahekesi ja duol tekkisid loomingulised erimeelsused: kumbki soovib viljelda ise stiilis muusikat. Mimicry on Kene sõnul olnud suurepärane stardiplatvorm, ent ühel hetkel jäi väheseks: "Energia sai nagu otsa.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ÕNNESOOVID

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket