Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 38
17.09.2012

Gravity üllatab noorukese bassimängijaga

 

Laupäeval väisas Elmarit Tartust pärit ansambel Gravity koosseisus Lauri Land ja Ragnar Viks. Bändi kuuluvad veel superstaarisaatest tuntud solist Lauri Antsov, klaverimängija Rauno Looper, bassimees on aga kõigest 15-ne aastane poiss Lars Lillo, kes käib alles 9. klassis ja plaanib peagi Elleri kooli basskitarri õppima minna. Gravity häälduse kohta uurisime ja meeste sõnul tuleks nime hääldada eestipäraselt Gräviti. Kravitatsioonile omaselt soovitakse olla suurem keha, mis tõmbab kuulajaid enda poole. Tehakse popprokki kohalikule publikule. Gravity esiksingel kannab nime “Julgus kadunud” ja selle kirjutas Lauri Antsov. Lugu räägib tunnetest, mis peas ringlevad, kui poiss ei julge tüdrukule läheneda. Juba paari nädala pärast algab teise laulu salvestamine.   

 

Algas „Eesti laulu“ lugude vastuvõtt

 

Kolmapäevast on uutele lugudele avatud konkurss «Eesti laul». Eelvooru oodatakse laule kuni 10. detsembrini, finaal toimub 2. märtsil. Möödunud aastal saadeti võistlema rekordiliselt 159 laulu. Žürii valis välja 20 poolfinalisti ning rahva ja žürii häältega pääses nende hulgast lõppvõistlusele kümme muusikapala. Ka sel aastal toimub konkurss samadel alustel ja kahe poolfinaali kaudu jõuab eestlasteni suur hulk head uut muusikat.

 

Algas muusikali „Grease“ rollikonkurss

 

Lähemalt rääkis konkursist Elmarile laulja ja lauluõpetaja Susan Lilleväli. 23. septembril kell 12 asutakse konkureerima Vanemuise teatris. Vanusepiiranguks on 17–28 eluaastat. Susan hakkab noortega lauluproovides tööle. Õppida on nii ansambli- kui koorilugusid kui soolopalasid. Lisaks tuntuks saanud lauludele leiab muusikalist ka palju teisi laule. Lisaks Susanile on otsustajad ka Tarmo Leinatamm ja lavastaja Georg Malvius. Peamine otsustaja on siiski lavastaja. Tema otsustab, kas soovija on ikka sobiv karakter konkreetsesse rolli. Täispikka intervjuud saab kuulata Elmari veebilehelt.

 

Regatt avaldas uue loo

 

Ansamblil Regatt, kes viimasel ajal üha enam hakanud omaloomingut viljelema, on ette näidata järjekordne uus hoogne lugu “Pirita”. Laulule on vändatud ka retrohõnguline muusikavideo, mis peaks edasi andma ühe rõõmsa seltskonna kulgemist ühes päevas kolmkümmend aastat tagasi. „Oleme soovinud oma muusikalist kõla tuua tänapäevasemaks, samas jätta sinna sisse retrohõng. Antud loo sõnad peegeldavad trendi mida viljeleti 70-80datel, kui lauldi nii linnadest, tehastest, autodest ja ei tea veel millest. Meie laulame Piritast, sest see sobib emotsionaalselt väga hästi meie bändiga. Lisaks elavad meie bändi bassimehe ja trummari pruudid kah Pirital”, räägib Regati solist Marek Jürgenson ning jätkab: „Video tegemine oli väga spontaane. Vaatasime, et ilm on ilus, kutsusime oma sõbrad filmima ning salvestasime kogu video poole päevaga. Ning meie päev kulges ettekavatsematult just täpselt nii nagu muusikavideos”. Regatt jätkab aktiivset kontserttegevust ning samuti ka salvestamist stuudios. Järgmise kauamängivani soovitakse jõuda kevadeks.

 

Helen jätkab liidripositsioonil

 

Algas Martini Royale Casting talendijahi Facebooki rahvahääletuse teine hääletusvoor, kus 28 finalisti seas esindab Eestit lauljatar Helen Adamson. Esimesel nädalal valiti Helen Adamson oma hääletusgrupis 1650 häälega esimesele kohale, kirjutab Elu24. «Võistlen hetkel esikoha pärast Facebooki hääletusel Bulgaaria neiuga, kellega oleme vaheldumisi rahva lemmikuks osutunud. Praegu on fännid ja toetajad mind esimesele kohale aidanud, kuigi teist ja esimest kohta lahutab tänase seisuga vaid ligikaudu 100 häält,» kirjeldas lauljatar Helen Adamson tihedat konkurentsi rahvahääletusel. Martini Facebooki fännilehel saab järgmise kolme nädala jooksul anda hääle oma lemmiku poolt. Rahvahääletuse ja žürii valiku tulemusel jõuavad oktoobris Milanos toimuvasse lõppfinaali seitse naist, kelle seast selgitatakse välja Martini uus naisstaar. «Olen oma toetajatele südamest tänulik, see on imetlusväärne, et niivõrd paljud mulle kaasa elavad ja minu poolt hääletavad. Iga hääl Facebookis on teretulnud! Loodan, et mul avaneb võimalus lõppfinaalis end žüriile veel kord tõestada,» lisas Helen Adamson. Augustis Ibizal veedetud nädala jooksul pandi erinevate ülesannetega proovile Martini uueks naisstaariks pürgijate näitlemisoskus, stiilsus ja loomingulisus. Kõikide kandidaatide ülesastumisi filmiti meelelahutusliku sarjana osadena, mis jõuavad avalikkuse ette Facebookis. Äsjaalanud teises hääletusvoorus saab hinnata kandidaatide näitlejameisterlikkust basseini episoodis. Martini Royale talendijaht on ülemaailmne otsing, et leida naist, kes kehastab kõige paremini Martini filosoofiat «Õnn on elustiil». Enam kui 3500 kandidaadi seast valis rahvusvaheline žürii eesotsas prantsuse kingadisainer Christian Louboutiniga välja 28 naist. Martini uus naisstaar saab lisaks aule ja kuulsusele 150 000 eurot, 12 paari prantsuse kingadisainer Christian Louboutini kingi ja 12 komplekti disainerrõivaid.

Lemsalu ilmutas uue singli

Liis Lemsalu singel “Lightning in a Bottle” on tema endanimeliselt debüütalbumilt, kus lisaks loo originaalversioonile on ka nelja DJ remixid. “Soov oli teha väike kõrvalepõige bändiga tehtavast loomingust ning proovida, kuidas kõlab minu esitatud muusika klubirütmides,” kommenteerib Liis Lemsalu uut singlit. “Kõik neli DJ-d lõid väga erinäolised ja huvitavad versioonid ning iga remixi puhul tunnen, kuidas see mu tuju tõstab ja käima tõmbab,” lisab Liis. “Agoga (Ago Teppand) on olnud minu siiani kõige meeldivam helilooja-produtsendi koostöökogemus ning loodan, et see ei jää kindlasti viimaseks,” on Liis Lemsalu kindel. “Lightning in a Bottle” on kirjutanud Ago Teppand ning Jonas Olsson. Ago Teppand on kirjutanud suure osa IIRISe loomingust ning produtseerinud nime all SETHH väga palju erinevat muusikat. Soome produtsent Jonas Olsson on viimase kümne aasta jooksul teinud koostööd väga paljude Skandinaavia artistidega nagu näiteks Rasmus Thude (DK), Radical Something (US), Miss Bloom (SWE), Superscar (FIN), Jannika B (FIN).

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap