Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 39
24.09.2012
Jana Kasel ilmus uus lugu

Jana Kask andis pühapäeval intervjuu Elmari „Muusikauudistele“. Jana Kask ja ansambel Mai Skizo andsid välja teise ühise singli „Sleep my little angel“ (Maga Mu Lapsukene). Teksti autoriks on Jana Kask, muusika on valminud ühisloomingu käigus Mai Skizoga. "Sleep My Little Angel" on lugu meie endi seast. Mitte kõigil ei ole idüllilist muretut lapsepõlve, vaid enese eest tuleb seista juba varajases nooruses ja hakkama saada suurte inimeste probleemidega siinses keerulises maailmas. Jana Kask: „Tähtis on olevik, mis on siin ja praegu! Oluline on leida jõudu ja soovi, et olla üle oma minevikust. Saada vabaks mälestustest ja kujuneda isiksuseks, kellel on teistele inimestele midagi öelda. Aidata ja kaitsta väiksemaid. " Jana Kase ja Mai Skizo koostöö sai alguse selle aasta suvel kui otsustati välja anda esimene singel "Beyond Good And Evil". Jana Kask ja Mai Skizo on otsustanud koostööd jätkata ja teevad ettevalmistusi esimese ühise plaadi valmimise nimel. „Sleep My Little Angel“ on teine singel tulevaselt peagi ilmuvalt plaadilt. Koostöös Mai Skizoga on Jana senised kartused minetanud ning katsetab erinevate stiilide ühendamist. Koos seni tehtud ja edaspidi ilmuvad lood võiksid tema sõnul panna inimesi märkama ümbritsevat ja süüvima asjade tõelisesse olemusse. Mai Skizo sai alguse aastal 2008 ning bändi koosseisu kuuluvad Alar Aigro, kes on tuntud ka Tuberkuloitedi kittarristi ning eestvedajana, Abskin - legendaarne bassimees Kulost ning trummide taga Alari vend Arvi. Koostöö Jana Kasega on inspireeriv. “Paneme sinna kõik, mis on meie jaoks tähtis ning mille peale peab mõtlema. Las meie muusika räägib iseenda eest!”, ütlevad bändi liikmed.

Toomas Anni lõpetas suitsetamise

Pühapäeva hommikul ajasime Elmaris juttu Toomas Anniga. Sel aastal on mees käinud palju spaades ja püüdnud veemõnusid siseruumides nautida. Toomas peab ennast nüüd lausa spaafänniks. Lisaks tuli Anni välja ka rõõmustava uudisega - just meie intervjuus teatas mees, et tegi sellest sügisest suitsetamisega lõpparve!!! Tööd jagub sügisesse palju ja plaan on teha uusi omalaule. Järgmine album peaks tulema juba puhtalt omaloominguline. „Vaid me kaks“ on Toomas Anni uus šlaagristiilis laul, mille produtseeris Marco Margna. Eesti inimesed lihtsalt armastavad pidutseda šlaagrirütmide saatel!

Shanonil täitus 5 aastat

Neljapäeval ajasime Elmaris juttu Janek Harikoga. Esimesed 5 tegutsemisaastat on kinkinud meile palju hitte nagu näiteks "Läbi pisarate", "1001 ööd", “Jäätunud jäljed”. Shanon on üle elanud palju koosseisu muutuseid, kuid on vaatamata sellele suutnud jätkata oma liini. Paljude hittidega publiku südamesse tee võitnud bänd on nii kaugel, et on aeg maha pidada 5. sünnipäev. Janek meenutas Shanoni algusaastaid ja tunnistas, et alguses tegelikult ei mõelnudki eriti midagi. "Mõte või idee oli tükk aega varem peas, et peaks sellise pundi kokku panema. Vahepeal ei viitsinud, siis jälle ei saanud, kuid õnneks ühel hetkel sai ennast kokku võetud" rääkis Janek rõõmsalt. "Loomulikult oli algus konarlik ja vaevarikas. Täna võin küll öelda, et see on parim koosseis üldse. Oleme üksteisega harjunud ja mõistame, mida üks või teine tahab laval teha" muigas Shanoni kitarrist Janek. Fännidele teadmiseks, et mehed on teinud suurt tööd oma uue albumiga „1001 ööd“, mis peaks kohe-kohe ilmavalgust nägema!

Luisa tegi unelaulu

Ajasime Elmaris juttu Luisaga, kes on valmis saanud unelauluga. Lugu on „testitud“ ka tütre peal ja pidavat ilusti töötama. „Kuu teab“ on valminud koostöös Elmar Liitmaaga, kes pole kunagi varem unelaulu kirjutanud. Lugu sai taotluslikult hästi lihtne ja kitarrisaatega. Lugu sai lauldud hetkeemotsiooniga ja ümber seda enam ei tehtud. Luisa lubab tulevikus hoida kantriballaadide stiili, mis on talle kõige enam südamelähedane.

Kerli avaldab uue singli

25. septembril avaldab Kerli iTunes’is loo «Immortal» ning sellega koos soundtrack’I Walt Disney filmile «Frankenweenie». Filmi näol on tegemist Tim Burtoni ja Kerli teistkordne koostööprojektiga, vahendab fännisait. Varasemalt oli liikvel ka info, et Kerli singlit võib oodata iTunes’i juba 18. septembril. Kerli rahustas fänne Facebookis: «Ma tean, tibukesed, et ootasite singlit... kuid info, et singel tuleb välja nüüd, jõudis teieni fännilehe eksiinfo tõttu. See tuleb väga varsti. Me töötame endiselt loo visuaalse poolega.”

DND kolis Eestisse

Aastaid Londonis tegutsenud DND kolis tagasi Eestisse. Kodumaale naasnud ansambli DND muusikud ei istu käed rüpes, vaid tegelevad uue plaadi materjali salvestamisega, mis nagu lubatud, tuleb seekord täielikult eestikeelne, kirjutab Elu24.

Tuleb Shreki muusikal

Nuku- Ja noorsooteater toob lavale Shreki muusikali. «Mulle pole grimmi vajagi, värvi roheliseks ja kõik,» naeris vastu nuku- ja noorsooteatri hooaja avamist näitleja Sepo Seeman . Väga roheliseks ja ümarikuks sookolliks grimeeritud Sepo kehastuses ilmus Viktoria keskuse lavale alanud hooaja pommuudis: nuku- ja noorsooteater toob lavale maailmakuulsa menumuusikali «Shrek». Põhjuseks, et nuku- ja noorsooteater sai ainsana kogu regioonis (Baltikum, Soome, Rootsi) DreamWorksilt õiguse tuua lavale populaarne koguperemuusikal, on teatrijuht Meelis Pai sõnul selles, et teatri senine muusikalitegevus ning -kogemus on olnud edukas, meeskond teotahteline ning et mängukohaks saab maailmatasemel esitlusvõimalusega Nokia kontserdimaja, kirjutab Õhtuleht. «Jälgime pidevalt maailmalavadel toimuvat, et parimaid palu ka Eesti vaatajateni tuua,» selgitas Meelis Pai, kuidas «Shrek» nuku- ja noorsooteatri huviorbiiti sattus. «Pole kahtlustki, et tegu on ühe menukama koguperemuusikaliga läbi aegade ja peagi saab sellest lavaloost osa ka siinne publik.»

Köömes esitles albumit

Punkansambel Köömes tutvustas neljapäeval Solarise Apollo raamatupoes oma albumit «Kööga». Köömes kannab endas kaheksakümnendate Eesti punk-revolutsiooni energiat, kombineerides kaasaegseid elektroonilisi kõlasid sarkasmi, iroonia ja sotsiaalkriitiliste teemadega. Köömese album «Kööga» on värske puhang Eesti punkrokk muusikas, vahendab Elu24. Kõik meloodiad ja laulutekstid on originaallooming.

Stig Rästa lubab plaati

Peamiselt Stig Rästa, Tomi Rahula ja Karl-Kristjan Kingi bändina tuntud Outloudz täienes suvel kahe liikme võrra. «Juurde on tulnud Robi Vaigla ja Ago Teppand,» avalikustas laulja Stig Rästa. «Töötame juba pikemat aega plaadi kallal, kuigi see ei tähenda, et me veel stuudios salvestaks,» lisas ta. Plaati iseloomustavat temaatikat Stig ei avalikusta. «Oleme kirjutanud palju muusikat ja otsime muusikaliselt midagi, mis meid ja meie järgmist albumit defineeriks. Usun, et oleme selle ka leidnud. Plaadile on oodata uut ja huvitavat muusikat. Mitu lugu seal olema hakkab, me ei tea, aga loodan, et kõik mahub ära,» rääkis Stig intervjuus portaalile Elu24. «Taktikepp on kordamööda kõigi käes, proovides käib kõva arutelu lugude toimimise üle, aga see kõik on väga positiivne. Plaat näeb ilmavalgust esialgsete plaanide kohaselt tuleva aasta kevadel,» ei soovi mees paika pandud tähtaega avalikustada, kuna tema sõnul on plaanidel teinekord kombeks muutuda.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar