Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 40
01.10.2012
Hanson kirjutas raamatu

Hedvig Hanson andis Elmarile hommikuintervjuu neljapäeval. Juttu oli jazzilavastusest “Moonlight express”. Esimesed etendused on läinud väga hästi. Kõlab muusika jazzi hiigelaegadest 40-ndatest ja tegu on originaalilähedaste esitustega. Suur osa on ka tantsul ja tantsust ei pääse ka solistina Hedvig. Etendusi jagub kuni kevadeni välja. Värskelt on valminud Hedvigil ka raamat “Jutustamata lugu” oma vanaemast Ellen Kaarmast, kes oli 50-60-ndatel Vanemuise näitleja. Mõte oli jäädvustada vanaema paremini teatriajalukku kui seda seni tehtud on.

Lehtlaan enam stuudiosse ei lähe

Pühapäeval ajasime juttu Boris Lehtlaanega, kes lubas, et rohkem stuudiosse ei lähe ja laule juurde ei salvesta. Aitab! Aga miks nii? Eks ole juba palju tehtud ja mehe arvates peavad uute laulude eest hoolitsema meie noored tegijad. Meedias Lehtlaan figureerida ei taha ja pole kunagi tahtnud. Rahva eest pääsu aga pole, sest esineda tuleb tihti. Eriti töine aeg on Lehtlaane jaoks alati suvi. Muusikasõbrad pole teda aga unustanud ning ka selle sügise töögraafikus on palju esinemisi. Vaadates tagasi oma lauljakarjäärile, valis Boris Lehtlaan üheks oma meelislauluks suvise “Ob-la-di ob-la-da”.

Paha Polly plaat tuleb oktoobris

28. septembri hommikul andis Elmarile ühe vahva sügisretsepti Paha Polly solist Liana Kolodinskaja. Jutuajamise käigus selgus kuulajatele ka kaua oodatud uudis – Paha Polly plaat saab kohe valmis. Kogu materjal on plaadivabrikusse saadetud ja plaat jõuab poelettidele juba oktoobri esimeses pooles.

Muusikud teevad kummarduse biitlitele

Sel aastal tähistab muusikamaailm ansambli The Beatles viiekümnendat aastapäeva. Ka Eesti muusikud teevad kummarduse biitlitele, andes kokku kolm kontserti. Ansambli The Beatles laule esitavad Ivo Linna, Meelis Punder, Airi Allvee, Mary Ann, Sven Varkel, Mikk Tammepõld ja All Star Band kooseisus Tiit Kõrvits (Rock Hotel) - kitarr, Margus Kappel (Rock Hotel) - klahvpillid, Andres Oja (Kolumbus Kris) - trummid, Argo Toomel (Apelsin) - bass ja Laur Joamets (Dramamama) - kitarr. Kontsertid toimuvad 11. oktoobril Rock Cafes, 17. oktoobril Vanemuise kontserdimajas ja 19. oktoobril Pärnu kontserdimajas.

Sander sattus kunstiskandaali

Mart Sander ei tea eBay oksjonilt alanud maaliskandaalile vaatamata kriminaalmenetlusest midagi ja leiab, et maalide "tohterdamine" on sama vana kui kunstiäri ning ülihõivatud mehena polevat tal lihtsalt mahti kõigel silma peal hoida. Enda sõnul sai Sander enne oksjonit tõendid, et just tema galerii eBay konto kaudu on hangitud teoseid, mis enne turule jõudmist on saanud "iluravi" ehk uue signatuuri ja kõrgema hinna. "Kõige tavalisem on näiteks Wiiralti signatuuri lisamine tema teose reprole," tõdeb ta Õhtulehele. "Hõivatud muusiku, näitleja ja saatejuhina ei ole mul aega oma meeskonna tegemistel silma peal hoida – mul ei ole võimalik iga asja detailselt uurida, ja selleks ongi palgatud abilised," selgitab Sander ja usub end teadvat, kes kogu skandaali talle kaela tõi. "Selle nimi on olelusvõitlus kitsal Eesti kunstiturul!"

Sander on üks enimteenivaid meelelahutajaid

Erinevate telesaadete juhi ja laulja Mart Sanderi (45) tegemised kogusid tema firma Literarity OÜ kontole läinud aastal müügitulu 66 615 euro eest. Palka pole teletöö kõrvalt ka galeristina tegutsev Mart endale maksnud, küll on kaasnenud teisi tegevuskulusid. Igal juhul lõpetas kunstiteoste müügi ja galeriitegevuses osalev filma kulude mahaarvamise järel korraliku kasumiga summas 23 699 eurot, kirjutab ajakiri Kroonika, paigutades meelelahutustähekeste enimteenivate topis Sanderi 9ndale kohale. Kui see liita firma jaotamata kasumiga, 19 871 euroga, võib Sander lubada endale dividende 43 570 euro eest. Mart veab mittetulundusühingut Teater Bel-Etage, kust ta on saanud väikse summa ulatuses juhatuse liikme tasu. Võimalik, et teleesinemisi ja -tegemisi ei arvelda ta üldse firma kaudu, vaid on lepinguline telemees. Talle kuulub ka kaks korterit vanalinnas.

Jurman loobus veinist

«Tähed jääl» saate jaoks treeniv Marilyn Jurman (26) nendib, et kuigi saatesse sai mindud tundega, et ta saab kindlasti kõikide trikkidega hakkama, tunduvad nüüd asjad ikka sootuks raskemad. «Ma ei olnud enne eriti sportlik, nüüd on kohe hea trenni teha - tervislik tunne on sees,» kiidab neiu ajakirjale Naisteleht. Kas ta trennimahvile ka kilosid on ohverdanud, seda Marilyn öelda ei oska. «Ma pole ennast nii usinalt kaalunud,» naerab ta. Ometi on edu nimel näitlejatar näiteks oma reedeõhtustest veinitamistest sõbrannadega loobunud.

Terminaator tähistab juubelit

Reedel, 5. oktoobril tähistab 25. tegutsemisaastat bänd, kes on end eestlaste südamesse laulnud lugudega «Juulikuu lumi», «Torm», «Romula» jpm. Tallinna 10. Keskkooli noortebänd Terminaator andis oma esimese kontserdi 24. veebruaril 1987. aastal. Kuigi tänavu suvel leidis aset juubelituur mööda Eesti linnasid, siis klubilaval on üks korralik rokkiv sünnipäev pidamata. Terminaator lubab n-ö parimate palade kontserti Rock Cafes, kus tulevad esitamisele bändi kullafondi kuuluvad laulud «Juulikuu lumi», «Muinasjutumets», «Carmen», «See ei ole saladus» ja paljud teised, kirjutab Elu24.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar