Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 42
15.10.2012
Maarja salvestas plaadimaterjali

Nagu kohtunik Maarja-Liis Ilus "Eesti otsib superstaari" saates lubas, salvestaski ta taas oma uut kauamängivat „Kuldne põld“ ning sedapuhku tegi ta seda suures stuudios jäädvustades kõlakasti ka publiku kohaolu, aplausid ja omavahelise suhtlemise. Jääme ootama plaati poelettidele ka füüsilisel kujul!

Savva kirjutas päris oma loo

Kadri Savva andis pühapäeva hommikul Elmarile intervjuu. “On päris palju aega möödas sellest ajast kui ma viimati raadio Elmar stuudios käisin. Viimases intervjuus küsisid, millal võib päris minu enda lugu kuulda, siis nüüd lõpuks on mul suur rõõm teatada - valmis on saanud päris minu lugu,” rääkis Kadri. Loo nimi on “Armastus teeb õnnelikuks” ja inspiratsiooni andis laulu kirjutamiseks Kadri enda elu ja kallid inimesed tema umber. Sügis saabki olema uute lugude kirjutamise ja laulmise aeg. Selleks aastaks lauljatar ühtki jõulutuuri ei plaani ja naudib jõulurahu perekeskis. Vahelduseks on esinemistevaba pühadeaeg kindlasti kosutav ja vajalik!

Dünastia tegi uue laulu

Pühapäeval andis Elmari “Muusikauudistele” intervjuu Rick Rask. Autoriteduo Dünastia (Liis Lass ja Rick Rask) on valmis saanud uue kaasakiskuva peohitiga "Peol on vabadus". Loos lööb kaasa värskelt produtsent Tõnu Lindreti rahvusvahelise tiimiga liitunud noor lauljatar Mariel Aim. Dünastia varasemates lugudes on kaasa teinud hetkel USAs resideeruv Siret Les ("Veidi oota veel") ja Eesti lembelaulik Helen Adamson ("Naisena"). Kuigi Liis Lassi jalg on viimase aasta jooksul astunud kõikjal mujal kui kodumaal, on praegu Hiinas laiemat muusikatööstuse põldu kündev ettevõtja oma loometööd kommenteerinud entusiastlikult öeldes, et lüürika kirjutamiseks ongi inspireeriv ringireisimine ja erinevates kultuurides viibimine. Loo heliloojal Rick Raskil on uue loo valmimise üle rõõm. Tema sõnade järgi on lauluviis juba mitmeid aastaid idanenud ning nüüd läbi professionaalse koostöö Mariel Aimiga ühe kuuga tantsuhitiks valminud.

Laulukarussell alustab taas

Pühapäeval sai ETVs taas hoo sisse pikima traditsiooniga kodumaine lauljate võistlus - 20aastane Laulukarussell toob telepubliku ette ligi sada Eesti parimat noort lauljat. Saatesari tutvustab kõiki neid, kes televisiooni lõppvõistlusele pääsesid linnade ja maakondade lauluvõistluste võitjatena, vahendab Elu24. Kaheksas eelvoorus esineb 96 lauljat. Vanuserühmi on kolm: 5-7, 8-10, 11-13-aastased. Igas saates osaleb 12 lauljat - neli igast vanuserühmast.

Vaigla tütrest sirgub muusik

Ultima Thule bassimehe Raul Vaigla lastel on selge siht silme ees ning kui poeg Robert Vaiglale on Eesti üldsus elanud kaasa juba sellest ajast peale, mil ta noore poisina käredat rokkbändi tegi, siis nüüd sirgub samast perest üks palju õrnem lilleke. Marie Vaigla viljeleb oma bändiga imekaunist indie-sugemetega muusikat. Saage tuttavaks, see on Frankie Animal, vahendab Publik. Bändi liikmeid on lisaks Mariele kokku kolm ning kaks noormeest on "ülejooksikud" ansamblist The Blinking Lights, mis mäletatavasti rokkis nii Noortebändide konkursil, Tallinn Music Weekil kui erinevatel festivalidel. Kuulsate inimeste lastega bändi teha tundub olevat Karl Eerik Valkna ja Jan-Christopher Sooviku saatus, kuna nende endine bändikaaslane Aleksander Seeman on näitleja Sepo Seemani poeg, kes hetkel USAsse õppima siirdus. Kuulsa isa tütre enda sõnul on isa ja vend talle alati suureks toeks olnud ning nende varjust välja saamine pole eesmärk omaette. "Ma arvan, et ma saan sellest varsti välja ning esinemiskogemust on mul juba väiksest saadik, 2-3 aastaselt esinesin esimest korda Estonia kontserdisaalis," meenutab ta ja muigab, et tookord läksid kõik sõnad meelest ära ning ema olevat olnud väga närvis, tema aga rahulikult naeratanud.

Aunaste juhib perede laulusaadet

Maire Aunaste andis Elmarile teisipäeval intervjuu ja rääkis sellest, et ta tahaks ka ise rohkem laulda. Eriti suur laulutuju tuleb peale vihmase ilmaga. Paraku meil Eestis pole omaette tänaval kõndides ümisemine või laulmine eriti teretulnud. Samas Ameerikas pidavat olema täiesti tavaline, et inimesed näiteks Manhattanil kõndides omakeskis laulavad ja igapäevaelus ollakse palju rõõmsamad ning juletakse oma emotsioone ka näidata. Maire alustas ka ETV-s saatega “Perepidu”, kus astuvad üles 12 laululembelist perekonda. Maire kirjeldas neid peresid ülivõrdes, sest tegi nendega saadet ette valmistades ka lähemalt tutvust. Osalevad perekonnad on põnevad, kelle kohta võiks kirjutada suisa eraldi novellid. Kuna suurt tungi saatesse osalema polnud, siis ei olnud ka kuigi raske perede vahel valikut teha. Eranditult kõik 12 perekonda väärivad saates osalemist. Esialgse plaani kohaselt on kavas selle saatega ka jaanuaris edasi minna.

Milline on maailma ebameeldivaim heli?

Briti Newcastle`i ülikooli teadlasi hakkas huvitama, millist heli peetakse maailmas kõige ebameeldivamaks. Teadlased uurisid aju reageeringuid ebameeldivatele helidele, edastab The Telegraph. Katsealustele mängiti ette 74 helisalvestust, samal ajal mõõdeti magnetresonantsskanneriga nende aju aktiivsust. Uuring näitas, et kõige ebameeldivam heli aju ja inimkõrva jaoks oli kahvliga kriipimine klaaspudelil, sellele järgnes kriidi heli tahvlil. Skaneering näitas, et ebameeldivad helid mõjutavad ajutööd rohkem kui meeldivad helid. Ebameeldivad helid käivitasid amügdalad ehk mandeltuumad, ajupiirkonnad, mis tegelevad emotsioonidega. Kui näiteks kuuldi küünte tõmbamist klassitahvlil, siis samuti amügdalad aktiviseerusid. 13 vabatahtlikuga tehtud katse näitas veel ka seda, et helisagedust 2000 – 5000 hertzi on inimkõrval kõige ebameeldivam kuulda. Teadlaste sõnul ei ole lõpuni selge, miks inimkõrvale nimetatud helid kõige ebameeldivamad on. Uurijad rõhutasid, et karjumine kuulub samuti inimkõrvale ebameeldivate helide kategooriasse, vahendab Elu24.

Kerli laul lekkis internetti

Infotehnoloogiaajastul tuleb ettevaatlik olla oma info hoidmisel! Juba reedel lekkis internetiavarustesse Kerli avasingel tema teiselt stuudioalbumilt, vahendab Elu24. Uue singli «Lucky Ones» ametlik ilmumiskuupäev on alles 29. oktoober. Jääme suure huviga uut albumit ootama!


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket