Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 43
22.10.2012
Mihhailova avaldab albumi

19. oktoobri hommikuprogrammis rääkisime Tanja Mihhailovaga uuest muusikalist Cabaret ja tema peagi ilmuvast albumist. Tanja käis meil külas ja rääkis, et ettevalmistused on laabunud hästi. Ka kümme aastat tagasi osales Tanja samanimelises muusikalis, mis oli toona lauljatari jaoks esimene muusikal. Tollal oli Tanja roll kooris laulda, seekord aga on tal palju suurem roll kanda. Saksamaa lavastaja Roman Hovenbitzeriga on Tanja koostööd ka varem teinud seoses “Ämbliknaise suudlusega”. Koostöö sujub nagu õlitatult ja sakslaslik täpsus ei jäta võimalusi eksimusteks. Juba novembris ilmub ka Tanja uus plaat. Peamiselt tantsumuusikat täis meelelahutuslik plaat valmis koos Timo Vendtiga. Plaadi valmimise protsessi juures on Tanja olnud algusest lõpuni ning töö on kestnud koguni paar aastat.

Raen teeb koostööd tuntud bändi klahvimehega

Elmari tegija ja muusikamees Raen Väikene rääkis “Muusikauudistes” oma uuest loost. Laul nimega “Kaugele eemale” valmis koostöös klahvpillimehega ansamblist Loss Paranoia. Priit Sootla on tundliku muusikamaitsega inimene, kes oskab laulus leida tühjad kohad ja need oskuslikult ära täita. Teineteise muusikamaitset mehed muutnud pole, pigem täiendatakse. Töö käib enamasti läbi arvutivõrgu – kumbki mees oma kodustuudios täiendab laulu omal moel. Selle slaavipärase lahkumisteemalise laulu sõnad ja viisi on kirjutanud Raen. Tekst on kirjutatud lihtne ja mees loodab, et sõnad kõnetavad iga kuulajat.

Blacky on tagasi

Pühapäeva hommikul andis Elmarile intervjuu Lea Liitmaa. Pärast pikemat pausi on ansambel Blacky taas kuulajate ees oma uue looga "Meditatsioon". Suve hakul Ingelstuudios salvestatud singlile on valmis saanud ka värske video. Lõpliku kõlapildi on lugu saanud Soomes Henkka Niemistö käe all, kus aastaid tagasi ka Lea Liitmaa sooloplaadi lõpptulemust lihviti. Video on üles võetud sel suvel Ellamaa lähistel, kus oma debüüdi operaatorina tegi saatuse tahtel Külli Rummel, režissööriks bändi liider Lea Liitmaa. Laulu sisu on muusika- ja sõnadeautori ning laulja sõnul sügavalt isiklik: "Laulu sõnade näol on mulle alati pisut justkui tükikesi minu tulevikust jagatud. Selle laulu puhul juhtus nii, et kirjutasin enne laulu ja alles siis nägin esimest korda inimest, kellest loo kirjutanud olin. Tundub uskumatu, et on võimalik inimesega kontaktis olla, teadmata tema nime ja välimust aga nii see juhtus. Kuna laulu sisse on pikitud helge energia, leiavad kuulajad selle tahtmise korral peale loo kuulamist ka iseendist." Videos teeb kaasa ka ligemale 200-pealine lehmakari, kes video monteerija Marek Marana abil ka tõelised tantsusammud üles võtsid. Hetkel on ansamblil Blacky kaks rauda tules. Ettevalmistamisel on elektroonilise maiguga klubikava, milles astuvad lavale Blacky raudvarana Lea ja Angela kitarridega. Samas on valmimisel ka intiimsem akustiline kava, kus näeb Lead ja Angelat kahekesi laulmas ning jutustamas.

Nion ilmutas uue singli

Ansambel Nion uus singel kevadel ilmunud albumilt on „Masinad“. "Ma arvan, et seda singlit on inimestel kergem kuulata kui mõnda teist meie lugu. Sellel on lihtne ning meeldejääv refrään, mida kaasa ümiseda või lausa kõva häälega laulda. Karlil, kes kirjutab meil lugusid, on kombeks väga ambitsioonikaid viise kirjutada ja olen sügavalt meelitatud, et ta siiani minu suhtes alla pole vandunud ning ikka edasi meisterdab, kuid see lugu on üsna minimanistlik," kommenteerib ansambli solist Keit Triisa. "Lugu Masinad on inimestes väga vastakaid arvamusi tekitanud - see kas meeldib meie plaadilt kõige enam või kõige vähem. Mina naudin kahtlemata kõiki lugusid ning see on üks nendest mida on ka live's äge teha," lisab bändi kitarrist ja produtsent Karl Kanter.

2 Quick Start avaldas singli

Pearu Paulus andis Elmarile intervjuu. 2 Quick Start on avaldanud oma viimatiselt albumilt taas uue singli, mille nimi on “Jälle alguses”. Ka loodus on taas aastaringiga tagasi sügises ja peagi algab uus aastaring algusest pihta. Hetkel stuudios olla Pearul palju aega pole, sest “Tähed jääl” võtab suurema osa tema ajast. Kõik saates osalejad pidavat olema suure vaimse ja füüsilise pinge all, sest aega pole palju ja lühikse ajaga uisutamise võtteid ära õppida on pea võimatu. Saade annab kindlasti uue ja suure kogemuse.

Tiger Milk filmis uue video

Kodumaine bänd Tiger Milk sai valmis uue video loole „International Band“. Tiger Milki koosseisu kuuluvad lauljatar Eva K, produtsent ja DJ Meelis Meri, produtsent ja trummar Ville Veering ning hiljuti liitunud kitarrist Allar Tiigi. Kevadel ilmus Tiger Milkilt debüütalbum „Supernatural“, millelt pärineb ka lugu „International Band“. Video tegemine oli Tiger Milki sõnul lõbus seiklus, kus sai enda üle nalja visata ning ka mõned unistused täita. Nimelt esimest korda Eesti muusikavideote ajaloos sõitis video filmimise tarbeks üks bändiliikmeist reaktiivlennukis. Video filmiti selle aasta suvel, stsenaariumi autoriks Tiger Milk, operaator CJ Kask ning monteerija Johannes Arro. Videos teevad kaasa kõik Tiger Milk bändi liikmed. Bänd soovib eriliselt tänada Karin Martinsoni, Kalev Piirisilda ning kogu võttegruppi ja abilisi.

Ehala sattus trombiga haiglasse

Koduseid õnnetusi juhtub kõigiga - helilooja Olav Ehala sattus augustis saunapuude pärast kopsutrombiga haiglasse. "Tegin saunapuid ja üks puu lendas täpselt säärel oleva veeni pihta. Tavaliselt ei juhtu sellest midagi, aga mul tekkis sisemine veenipõletik, mis omakorda võib põhjustada trombi," kirjeldas 62-aastane Olav Ehala Õhtulehele proosalist õnnetust, mis mehe augusti lõpus Viljandi haigla intensiivraviosakonda saatis. Pärast õnnetust hakkas mehel parempoolne kops hingamisel valu tekitama ning läbivaatusel selgus, et üks tromb oli läinud hingamisteedesse rändama. "Õnneks polnud midagi hullu ja nüüd pean ma lihtsalt iga kolme nädala tagant vereproovi andma," räägib eluaeg sporti teinud ja korvpalli mänginud Olav. Trombi pärast paar päeva haiglas veetnud helilooja on haiglas varem olnud kaks korda – siis olidki põhjuseks palliplatsil saadud traumad.

Helen põrus Ibizal

Martini-sõbrad elasid lauljatar Helen Adamsonile kaasa, et just tema oleks see, kes võidaks seitsme edasi pääsenu seast endale Martini tüdruku tiitli. Kui vaadata videot, kus Helen end tutvustas, jääb kahjuks silma lauljatari kohutav jalgade hoiak, vahendab Delfi. Ibizal filmitud klipp näitab imeilusat Helenit, kes tutvustab ennast kui suure südamega tüdrukut. Sel ajal kui Helen endast räägib, näidatakse teda erinevates vahvates kaadrites. Kahjuks rikub kogu video ära Heleni jalgade hoiak. Milline preili istub nii ja kas võttegrupis polnud kedagi, kes oleks palunud Helenil oma jalgu paremini sättida? Video 35ndal sekundil hoiab Helen jalgu juba õige veidralt, millest võib eeldada, et noor naine oli filmimise ajal hirmus närvis. Martini tüdruku tiitli pälvis graatsiline hispaanlanna Barbara Gonzalez. Helen jäi küll tiitlist ilma, kuid osaleb siiski ühes rahvusvahelises Martini reklaamis, kus võib näha ka teisi kandidaate.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar