Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 44
29.10.2012
Länik esitleb singlit Elmari peol

Marju Länik andis laupäeval intervjuu Elmari “Muusikauudistele”. 30 aastat tagasi lindistasid oma esimese ühise laulu Marju Länik ja Mikk Targo. Selle tandemi koostöös on sündinud aja jooksul hulgaliselt kaunist laululoomingut. Viimane ühine salvestus pärineb aastast 1993. Ja nüüd, aastal 2012, seoses Marju juubelisünnipäevaga, tekkis põhjus taaskohtumiseks stuudios, et salvestada uus laul. „Ma lähen jälle tulle“ vaatab elule otsa sellisena nagu elu oma võitude, kaotuste, rõõmude ja lootustega on. Diskokuninganna Marju Länik astub üles ka raadio Elmar juubelikuu esimesel „Eesti diskol“. 3. novembril toimub Elmari üritus Pärnus klubis Strand, kus lauljatar toob publikuni oma parimad tantsulood ning esitleb ka oma uut südamlikku singlit „Ma lähen jälle tulle“. Novembris toimub kaks raadio Elmar „Eesti Diskot“ ning eesti muusika fänne tervitame ka pealinnas. Tallinnas oleme kuu lõpus, 30. novembril, ööl vastu Elmari sünnipäeva. Venus Clubis astub lavale Rolf Roosalu, kes kannab ette kuulajate lemmiklood nagu „Ingel“, „Nüüd ma tean“, „Unustan sind“, „Liiga noor“ kui ka oma uusima kaverloo „Euphoria“. Õhtut juhivad ja kingitusi jagavad Elmari eetrihääled Mari-Liis Männik ja Lauri Hermann. Pääsmeid Elmari üritustele loosime „Elmari Sõprade Klubis“, raadio Elmar eetris ja meie raadioürituste veebikodus starmusic.ee. Liitu „Eesti disko" fännidega ka Facebook’is!

Nurmsalu kirjutab laule

22. oktoobri hommikuprogrammis ajasime juttu Sandra Nurmsaluga. Rääkisime filmimuusikast ja Sandra avaldas, et üheks tema suureks lemmikfilmiks on „Siin me oleme“. Lapse kõrvalt on hetkel aktuaalsed ka kõiksugu animafilmid. Ka uue omaloomingu osas on Sandral mõtteid. Sahtlisse on üht-teist juba kirjutatud ja lood on plaanitud sooloprojekti tarbeks. Urban Symphony hetkel puhkab ja sooloprojekt sellest palju ei erineks. Ka Urban Symphony’s oli Sandra tema ise ega pidanud oma stiilist kõrvale kalduma.

Ewert sõlmis kirjastuslepingu

Muusikamaailmas suuri tegusid tegev Eesti bänd Ewert and the Two Dragons sõlmis suve lõpus ühe suurima rahvusvahelise kirjastaja BMG Saksamaa haruga kirjastuslepingu, vahendab Postimees. Bändi mänedžer Toomas Olljum selgitas, et sisuliselt tähendab leping seda, et bändi muusikal on nüüd hea võimalus jõuda seriaalidesse, filmidesse ja reklaamidesse ning seda üle maailma. «Toeks on suur rahvusvaheline platvorm, mis tegutseb pea igas riigis.» A&R BMG Saksamaa esindaja Florian Schrödter ütles, et Ewert and the Two Dragons on sel aastal Euroopa üks kõige säravamaid indie-folk avastusi ning BMG toetab Eesti talenti suure uhkusega.

Kerli tegi võimsa lepingu

Lauljatar Kerli Kõiv sõlmis lepingu muusikakirjastajaga Warner/Chappell Music. Warner Music Group teatab oma veebilehel, et «Warner/Chappell Music, kompanii Warner Music Group rahvusvaheline muusikakirjastamise haru, sõlmis lepingu Los Angeleses baseeruva laulukirjutaja ja salvestusartisti Kerli Kõivuga». WMG toob välja, et Kerli kaaskirjutas Demi Lovato hiti «Skyscraper», mis võitis MTV videoauhinna parima sõnumiga muusikavideo eest ning jõudis Billboard Hot 100 tabelis esikümnesse. Kerli on võitnud viis Eesti muusikaauhinda, nende seas singli «Army of Love» eest, mis veetis Billboard’s Hot Dance Club Songs tabelis 11 nädalat ja jõudis ka esikohale, ja «Zero Gravity», mis võitis Eestis aasta muusikavideo auhinna ja jõudis Billboardi tantsumuusikatabelis esiviisikusse. «Kerli on õitsev talent, mitmekesine artist ja mõjukas laulukirjutaja, kelle muusikaalased võimed teevad temast hinnatud ja pikaaegse koostööpartneri erinevatele hitiloojatele. Ta on leidnud Warner/Chappellis täiusliku kodu ja ootame põnevusega, mil tema karjääri uutesse kõrgustesse aitame tõsta,» kommenteeris Warner/Chappell Musicu asepresident Greg Sowders. «Warner/Chappelli laulukataloogi kaliiber on rabav ja nii paljude legendaarsete nimede ning praeguste staaridega ühinemine on tõeline au,» sõnas Kerli. «Warner/Chappelli saavutused avaldavad mulle suurt muljet ning koostöö nendega saab olema suurepärane.» WMG rõhutab, et muusikainimeste ammune lemmik Kerli, kelle lugu «Immortal» on Tim Burtoni filmi «Frankenweenie» soundtrackil, köidab fänne üle maailma. 2012. aasta septembris käis ta ASCAPi prestiižses Château Marouatte laulukirjutajate laagris, kus maailma parimad laulukirjutajad veetsid Prantsusmaal nädalapikkuse puhkuse. Äsja avaldas Kerli austraalia produtsent tyDi'ga koostöös valminud singli «Glow in the Dark» ning tema kauaoodatud teise stuudioalbumi avaldab plaadifirma Island Def Jam 2013. aasta kevadel, vahendab Elu 24. Warner/Chappell Music on WMG auhinnatud muusikakirjastamise haru, mille kataloogi kuuluvad näiteks standardid «Happy Birthday To You», «Rhapsody in Blue» ja «Winter Wonderland». Lisaks artistide nagu Eric Clapton, Green Day, Katy Perry, Led Zeppelin, Lil Wayne, Madonna, Nickelback, Paramore, Red Hot Chili Peppers, T.I., Timbaland looming. 1987. aastal asutatud Warner/Chappell on Music&Copyrighti andmetel maailmas suuruselt kolmas muusikakirjastaja, mille kataloogi kuulub üle miljoni laulu. Kirjastaja kaudu leiavad endale muusikat produktsioonifirmad, reklaamiagentuurid, brändid, videomängu- ja uue meedia kompaniid, mis tähendab, et Kerli loomingul on nüüd veel parem võimalus jõuda erinevatesse filmidesse, seriaalidesse ja reklaamidesse. Sarnase diili tegi suve lõpus Ewert and the Two Dragons, kes sõlmis kirjastuslepingu ühe suurima rahvusvahelise kirjastaja BMG Saksamaa haruga.

Saksamaal ilmus Sinise album

Nii Eestis kui Saksamaal jõudis poelettidele Sinise uus album "Dreams Come True", mille andis välja prominentne Saksa plaadifirma Accession Records. Sinise esimesel singlil uuelt plaadilt "Sel Teel" teeb kaasa ka Sandra Nurmsalu. Teine singel "I'm Dreaming" ilmus hiljuti koos värvika videoga, millest pool filmiti Ameerikas San Francisco mägedes. "I'm Dreaming" on ka uue kodumaise teleseriaali “Romet ja Julia” tunnuslugu. Alles hiljuti kirjutas Sinine muusika Rainer Sarneti Von Krahli lavastusele "Lillede Keel", vahendab Delfi. Uuel albumil on Sinise esinina, laulja-helilooja-produtsent Mauno Meesit ühendanud jõud lauljatar Liina Rätsepaga ning live-bändi koosseisus lisab löögijõudu trummar Jaagup Tormis. Külalistena löövad plaadil kaasa Sandra Nurmsalu, keda paljud mäletavad Eestile Eurovisiooni lauluvõistluselt kuuenda koha toonud lauljatarina, Ann-Mari Thim, kes on Rootsi neoklassikalise muusika lipulaevast Arcana ning siidise häälega Anneliis Kits ansamblist State of Zoe. Sinine sai oma esimese Saksamaal 2009. aastal ilmunud plaadiga "Butterflies" tähelepanu ka Eesti Muusikaauhindadel. Plaat oli edukas nii Saksa kui Eesti edetabelites, tekkisid fänniklubid välismaal, käidi tuuritamas Baltikumis ja Venemaal ja Eesti president teatas, et kuulab Sinise muusikat. Mart Juur pani albumi enda raamatusse "101 Eesti Popmuusika Albumit" ja lisas "See on üks neid plaate, mille ilmumisest kujunes sündmus." Praegu on "Dreams Come True" ka Eestis müügil ja plaadiesitlukontsert toimub 8. novembril klubis Von Krahl.

Kerli heitis särgi seljast

29. oktoobril uue singli "The Lucky Ones" ilmutav Kerli Kõiv on loo promomiseks otsustanud särgi seljast heita. Lauljatar poseerib palja ülakehaga oma uue singi kaanel, vahendab Publik. Los Angelesis tegutsev Kerli teeb viimasel ajal tõelist tähelendu: Eesti neiu lugu "Immortal" kõlab Tim Burtoni uues filmis "Frankenweenie" ning tema USA popstaarile Demi Lovatole kirjutatud lugu "Skyscraper" võitis mõni aeg tagasi koguni MTV muusikaauhinna.

Fänn peab Tanja blogi

Artistidel leidub ikka andunud fänne - nii ka Tanja Mihhailoval (29), kelle andel on üks eriti usin austaja - mees peab lauljatari tegemiste kohta lausa blogi. «See on üks välismaal elav mees, kes on väga huvitatud Eesti muusikast, aga miks just mina, seda ma ei tea,» ütleb Tanja Naistelehele. Ka seda, mis inimesega õieti tegemist on, lauljatar täpsemalt ei tea, kuid senise suhtluse põhjal on mees jätnud positiivse mulje. Omanimelisest leheküljest sai Tanja teada üsna juhuslikult - nimelt saabus talle tundmatult aadressilt meil, kus tal soovitati külastada Tanja Mihhailova blogi. «Imestan siiani, kustkohast ta on minu vanu pilte leidnud - ja milline operatiivsus - kui täna on mul kontsert, on temal juba homme pildid ja jutt üleval!»

Normann igatseb Maiet

Näitleja Hendrik Normann räägib, et tunneb vahel Maiest puudust. Küsimusele, mis tunne oli «Vanades ja kobedates» Maiet kehastada ja naisteriideid kanda, olles ise mees, vastas Normann, et täitsa Maie tunne oli. «Ma ju ise ta selleks mängisin ja lõin - Maie on väga tore tädi,» räägib Normann Naistelehele. «Tunnen temast isegi puudust vahel. Mõtlen, et mida näiteks Maie selle või selle asja kohta arvaks ja ütleks. See, et mees naist mängib, pole mingi ime - see on ju meesnäitlejate tihedamaid rolle teatriajaloos,» ütleb Normann.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Kristiina Kraus ja
Tambet Ind

SÕNUMISOOVID/
INTERNETISOOVID

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket