Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 45
05.11.2012
Normann avaldas uue laulu

Henrik Normann andis neljapäeval Elmarile intervjuu ning rääkis oma uuest loost. Laulu nimi on „Showbusiness“ ja selle viisi autor on taas Konstantin Meladze. Eestikeelse teksti autor Kersti Kuusk. Lugu on elust endast ja meie artistide elust. Pikaaegne plaan on Henrikul ka oma plaat välja anda, kuid Venemaa partneritega asjaajamine võtab lihtsalt nii kaua aega. Bürokraatia tõttu tuleb tohutult palju pabereid korda ajada ja allkirjastatud saada. Plaat tuleb kindlasti, ent millal, seda ei osanud Henrik meile lubada. Intervjuus tuli juttu ka parodeerimisest ja saatest „Faktuaalne kaamera“. Saate meeskond pidi olema üpris suur, sest iganädalaselt tuleb saate materjal kokku panna ja välja noppida kõige tähtsamad uudised. Parodeerimine tuleb aga spontaanselt ja selle ette valmistamiseks näitlejatel palju aega pole.

Gravity tegi uue loo

Laupäeval olid raadio Elmar „Muusikauudistes“ külas Lauri Antsov ja 15-ne aastane Lars Lillo ansamblist Gravity. Lauri on bändi solist ja nooruke Lars mängib basskitarri. Ansamblis Gravity mängivad noored vihased pillimehed, kes esitavad omaloomingulist eestikeelset pop-rokki. Energia, hea rütm ja mõnus meeleolu on märksõnad, mis iseloomustavad ansambel Gravity etteastet kõige paremini. Uus laul kannab nime „Tüdruk“ ja selle kirjutas bändi solist Lauri pühendusega oma neiule. Laul pidavat näitama bändi karmimat poolt. Kuigi oma tüdrukule kirjutatud laul on karmima helikeelega, pidavat Lauri ja tema neiu vaheline suhe olema parimas korras.

Paha Polly ilmutas uue albumi

Album „Kosmos ootab“ on bändile omaselt hoogne, kuid võrreldes varasemate plaatidega bändiliikmete arust küpsem, mis on ka loomulik, kui arvestada, et Paha Pollyl on täitunud seitsmes tegutsemisaasta. Bändi sõnul iseloomustab uut albumit ka mitmepalgelisus ja kihilisus, mis peegeldub muutunud helipildis ning milles oma roll on kindlasti Paha Polly uuenenud kollektiivil. „Kosmos ootab“ on bändi sõnul värske ja puhas nagu mahasadanud lumi. Peagi on tulekul ka „Kosmos ootab“ esitluskontsertid, mis leiavad aset 28. novembril Tartus, Genialistide Klubis ja 29. novembril Tallinnas, Sinilinnus. Esitlustel lööb kaasa vahva Tartu kollektiiv Kruuv, kellel on ilmumas teine plaat ja kes üheskoos Paha Pollyga samuti oma uut albumit esitleb! Koos plaadiga avaldati ka uus laul, milleks on hoogne ja energiast pakatav "Me ei kao". Loo muusika autorid on Ervin Sokk, Liana Kolodinskaja, Kaur Pai. Teksti autor on Liana Kolodinskaja.

Tõnu Aav osaleb uues kontsertlavastuses

Lõbusate ja ajatute „Onu Remuse lugude“ ainetel on muusika loonud Priit Pajusaar ning laulutekstide autor on Leelo Tungal. Uued meeleolukad lastelaulud tulevad esitusele neljas Eesti linnas toimuval muusikalis-sõnalises lavastuses Lasteekraani Muusikastuudio laululaste ja Tõnu Aava esituses. J. Chandler Harrise legendaarsed „Onu Remuse lood“ Tõnu Aava meisterlikus esituses on vanemal põlvkonnal oma lapsepõlvest ilmselt hästi meeles. Humoorikad jutud jänkuonust, rebaseonust, kullionust ja teistest metsaelanikest on krabisevate vinüülplaatide vahendusel paljudelegi pähe kulunud. Et need meeleolukad lood unustusehõlma ei vajuks, on Tõnu Aav lood uuesti salvestanud ning need on ilmunud ka CD-plaadil rõõmustamaks uusi põlvkondi. Lasteekraani Muusikastuudiol on juba aastatapikkune kogemus erinevate lastele suunatud kontserteetenduste loomisel ja esitamisel. Varasematel aastatel on kaasa teinud Hanna-Liina Võsa, Birgit Õigemeel, Gerli Padar, Ivo Linna, Karin Rask, Anne Veesaar, Kaire Vilgats, Nele-Liis Vaiksoo jpt. Ei saa märkimata jätta, et alati on etenused läinud täismajadele. Lasteekraani Muusikastuudio alustas tegevust 1990. aasta sügisel. Lasteekraani Muusikastuudio on täiesti eriline stuudio selle poolest, et suurepäraseid tulemusi konkurssidel ja festivalidel nii Eestis kui välismaal on saavutanud nii stuudio koorid kui ka solistid, et võrdselt hästi esitatakse nii koorimuusikat kui ka efektse liikumisega lastelaule, pop- ja folkmuusikat. Igasse aastasse mahub palju eriilmelisi kontserte, kontsertreise ja salvestusi Eesti Rahvuringhäälingus.

Kontsertetendused toimuvad:
26.november kell 12 Pärnu kontserdimaja
29.november kell 12 Vanemuise kontserdimaja
6.detsember kell 18 Salme kultuurikeskus
7.detsember kell 12 Jõhvi kontserdimaja

Lenna ootab last

Lenna Kuurmaa ja Robert Vaigla saavad lapse. Paar on elanud üle tõuse ja mõõnu, kuid nüüd on nende suhe saanud uue pöörde — Lenna ootab väidetavalt Roberti last. Lauljatar rääkis ajakirja „Psühholoogia Sinule“ augustinumbris, et loodab, et lapsed, mees ja kõik muu tähtis tuleb siis, kui nii tema kui ka universum selleks valmis on. "Minu meelest on tore, kui inimesed saavad lapsi ja loovad peresid. Mul oleks hea meel, kui see ükskord ka minuga juhtuks," unistab ta. Lenna ütles toona, et ta ei näe põhjust, miks peaks lapse saamise karjääri või mingite tegemiste tõttu edasi lükkama, sest emaks saamine ei pea tema tegemisi kärpima. "Takistused on kinni inimeste enda hoiakutes ja mõtlemises." Uudis läks liikvele, kui Lenna Facebooki lehel hakati teda beebiootuse puhul õnnitlema, vahendab Publik.

Sinise albumit saadab edu Saksamaal

Eesti elektroonika artisti Sinine uut albumit «Dreams Come True» saadab Saksamaa edetabelites uskumatu edu. Sinise uus plaat sisenes maineka Deutsche Alternative Charts top 10sse esimesele kohale, jättes enda taha bändid nagu Muse ja 69 Eyes. Sinine aka Mauno Meesit kommenteerib: «Sain Saksa plaadifirma bossilt Adrian Hates-ilt kirja, kus ta ei suutnud ära imestada, et album kohe alguses nii võimsa edu saavutab. Kindlasti on see hea märk ja tugevaks aluseks meie järgmisesse aastasse planeeritud Saksamaa tuurile.» Deutsche Alternative Charts on tähtsaim alternatiivmuusika edetabel Saksamaal, mis hõlmab stiililiselt nii elektroonilist, rokk, kui ka popmuusikat. Juba 1997. aastal loodud edetabeli koostavad igal nädalal 350 Saksa prominentset DJ-d ja trendiennustajat. Eelmisel reedel Saksa plaadifirma Accession Record alt ilmunud plaat on müügil ka Eesti suurimates plaadipoodides, vahendab Elu24. 8. novembril tähistab Sinine Tallinnas Von Krahli baaris uue albumi ilmumist esitluskontserti ja peoga, kus astuvad lavale ka Sandra Nurmsalu ja Anneliis Kits.

Mägi ja Eplik plaanivad läbilööki Venemaal

Muusik Tõnis Mägi plaanib Publiku andmetel teha Venemaal võimsa ja ajaloolise comebacki. Kuuldavasti on hetkel pooleli ansambli kokkupanek. Tõnis Mägi oli Venemaal ehk toonases NSVL-is 80ndatel ülipopulaarne ja kuulus suurriigi poplauljate esiviisikusse. Aasta tagasi rääkis Tõnis Mägi, et ta on mõelnud comeback'ile Vene turul. Muusik lisas: "Kuid ilma usaldusväärse partnerita ei taha ma seda seiklust ette võtta." Näib, et Tõnis Mägi on tänaseks endale usaldusväärsed partnerid leidnud. Publikule teada olevatel andmetel on Mägil ansambel varsti koos.

Rutiku peab operatsioonile minema

Jäätantsutäht Emil Rutiku, kelle teekonna "Tähed jääl" saates lõpetas raske põlvevigastus, peab varsti pikkadeks päevadeks haiglaravile siirduma, et saada korda jalg, mis juba pikemat aega valu teeb. "Ennustatakse kümmet haiglapäeva ja mitut nädalat kipsi- ja karguaega," räägib ta Õhtulehele, kuid loodab veel kindlasti kusagil pulmas tantsida. Rutiku kurdab hoopis naerdes, et kõmumeedia on ta pisut kiirustades minejaks tembeldanud, sest kui jalg välja arvata, tunneb ta end üsna hästi. Emil, kes elukutselise šoumehena on elule veidi liiga kõvasti tuld andnud, tunnistab, et võtab tervisehäda kui tõsist märki maha rahunemiseks: "Pea hoogu, ütles see märk," vihjab mees paari nädala tagusele sõidule kiirabiautos. "Selge, et seekord tahtsin hammustada liiga suurt pirukat," arvab ta. Rutiku asendajana astus saatesse Rolf Roosalu.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge