Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 46
12.11.2012
Mia avaldas uue laulu

Teisipäeval andis Elmarile intervjuu Mia otse Barcelonast. Õppetöö kõrvalt tutvub lauljatar kohalike stuudiotega ning püüab valmis saada ingliskeelse kava, mida klubidele pakkuda. Mia ilmutas ka uue singli „Nähtamatuna“. Uus tantsuline singel on valminud koostöös Vahur Valgmaa ja Vallo Kikasega ning pärineb tema viimatiselt kauamängivalt „MIA“.

Hellad Velled tegid teistmoodi loo

Laupäeval andis Elmari „Muusikauudistele“ intervjuu Märt ansamblist Hellad Velled. Bänd on valmis saanud uue loo „Bara Bara“, mille eestikeelse teksti autoriks on Ahto Kalda. Loo originaalversiooni esitaja on Michel Telo ning laulu nimi on „Bara Bara Bere Bere“. Bänd tegi oma esimese latinostiilis pala. Küsimuse peale, kas senine sissetöötatud repertuaar enam ei toida, vastas Märt, et seda kindlasti öelda ei saa. Mehed hoiavad lihtsalt silmad lahti ja kaveribändina jälgivad, millised välismaised palad tantsusaalides eriti hästi toimivad. See on just üks neist paladest, mis ka originaalis rahva keema paneb.

Homenja avaldab ballaadiplaadi

Pühapäeva hommikul käis Elmaril külas Jüri Homenja, kes on valmis saanud oma uue laulu „Kodu järve pinnal“. Laulu juured on Saksamaal ja muusika on kirjutanud Schneider. Eestikeelse teksti on kirjutanud Sulliwan. Pala saab olema ka peatselt ilmuval Jüri Homenja armastuslaulude plaadil. Seal saab olema palju Saksamaalt pärit laule, lisaks ka lugusid Rootsi ja Eesti heliloojatelt. Esinemiste vähesuse üle mees ei kurda – maksimaalselt viis esinemist jaksab Homenja oma nädalasse broneerida. Enamasti jääb igasse nädalasse vähemalt kolm esinemist.

Birgit käis Egiptuses filmimas

Birgit Õigemeel põrutas septembris oma kallimaga armastuse pealinna Pariisi. Pärast seda jõudis Eesti esimene superstaar kiirelt ära käia ka Egiptuses, kus filmiti muusikavideot tema peagi ilmuvale uuele loole. Elu24 lehel ilmunud piltidelt võib näha, et videot filmiti koos Violinaga nende ühisele loole ning võtted toimusid nii rannaliival kui luksusjahil.

Bert On Beats teeb ilma välismaal

DJ ja produtsent Bert On Beats on valmis saanud uue EP pealkirjaga „Modern Vampires“, mis on juba saadaval kõikides suuremates digiportaalides üle maailma. EP andis välja Drop The Lime-i juhitud plaadifirma Trouble&Bass Records (Brooklyn, New York), mida peetakse USA üheks juhtivaks bassmuusika suunanäitajaks. „Modern Vampires“ on tänaseks saanud väga sooja vastuvõtu osaliseks nii Eestis kui välismaal. Näiteks mängisid EP-d oma BBC Radio1 saadetes ülipopulaarne saatejuht Annie Mac, kelle lemmiklooks sai „Flute Thing“, ja DJ ning produtsent B.Traits. Bert On Beats on viimaste aastate jooksul üks enimmängitumaid Eesti tantsumuusika artiste BBC-s. Oma toetust on näidanud veel Crookers, Steve Aoki, Aquasky, DJ Craze jt. Maksimumpunktid andis EP-le ka Õhtulehe muusikablogi: “Sedavärki bassiplahvatust nagu DJ ja produtsendi Bert On Beatsi vastküpsetatud EP, siinsel muusikaväljal veel tajutud pole.” „Modern Vampires“ toob kuulajani kolm vägevat madalsagedustel mürtsuvat tantsuträkki, mis peegeldavad ehedat Trouble&Bass stiili. Selle aasta detsembris ilmub ka Trouble&Bass leibeli kollaboratsioonide kogumik, kus võib kuulda Bert On Beats’i koostööd New Jersey produtsendi DJ Sliink’iga.

Tätte astub žüriisse

Laulumees Jaan Tätte aitab sel aastal TV3 korraldatud saate «Eestimaa uhkus» žüriis välja valida kandidaadid, keda tehtud heade tegude eest avalikult tänatakse. Mees on kindel, et oma südamehäält kuulates tunneb ta ära, millised teod on tulnud siiralt südamest ja vajavad tunnustamist, kirjutab ajakiri Naised. «Hea on tegu siis, kui see, kes abi saab, tunneb, et abi tuleb kuskilt, kust seda ei osanud oodatagi, et keegi kõrvalseisja lihtsalt märkab ja aitab,» arvab Jaan. Endale tehtud kõige suuremaks heateoks peab Jaan Tätte seda, kui teine inimene on teda mõistnud ka olukordades, kus oleks võinud mõistmata jätta. «Kahtlemata kuulub ühe sellise teo hulka ka minu naise Margiti mõistev suhtumine minu soovi minna ümbermaailmareisile. Ma olen talle selle eest lõpmata tänulik,» tunnistab Jaan.

Eurovisioonil toimus reeglimuudatus

Eurovisiooni fännides tekitas vastakaid tundeid finaali esinemisjärjekorda puudutav reeglimuudatus. Nimelt otsustasid 2013. aasta Eurovisiooni korraldajad, et finaali ja poolfinaalide esinemisjärjekorra panevad paika produtsendid, vahendab esctoday.com. Varem otsustati need loosiga. Teletegijate sõnul aitab see üles ehitada põneva saate - nad sätivad järjekorra nii, et vaheldumisi oleks võimalikult erinevad laulud. Paljud fännid kardavad aga, et nii kaob võistlusest väärikus ja õiglus, vahendab Elu24. Eurovisiooni kommunikatsioonijuht Sietse Bakkerit üllatas fännide kriitika. «Laste Eurovisiooni juures oleme rakendanud sama põhimõtet juba kümme aastat ning see on toiminud suurepäraselt. Tänu sellele valmib parem telesaade ning produtsentide väärikuse osas pole olnud mingeid kahtlusi. Mõelge sellele, et kui iga riik saab koha erinevate laulude kõrval, tähendab see seda, et kõigil on parem võimalus välja paista ning saade kulgeb sujuvamalt,» seletas Bakker.

Uusküla jälgib Prantsusmaa moenippe

Merlyn Uusküla kolis aastaks Lõuna-Prantsusmaale, et alustada õpinguid sealses mainekas ülikoolis. Buduaar otsustas juba mõned kuud Prantusmaal elanud Merlyni käest uurida, milline näeb välja sealne tänavamood. Kui rääkida hetkemoest, siis tänavapildis kohtab Prantsusmaal kõige rohkem luukerepeadega rõivaid ning kõikvõimalikke aksessuaare. «Absoluutselt kõik poed on täis luukerepeadega salle, saapaid, ehteid, pluuse, pükse, kotte. Ka tänavapildis kohtab neid igal sammul. Ja mis seal salata, soetasin hiljuti ka endale luukerepeadega kaunistatud saapad,» naerab Merlyn. «See on kusjuures väga vale jutt, et prantslased käivad pidevalt kontsadega. Mina näen tänaval palju rohkem neid, kes käivad madalate jalanõudega. Stiilitunnetus on prantslastel muidugi väga hea, on näha, et enne toast välja minekut nad ikka mõtlevad korralikult läbi, mida selga ja jalga panna. Iga väiksemgi detail on hästi läbi mõeldud ja seda ka meeste puhul.» Ka Eesti poodides leidub teatud määral luukerepeadega riideid ning aksessuaare, kuid kindlasti pole see trend veel jõudnud vallutada Eesti tänavaid, nii nagu seda on Prantsusmaal.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap