Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 47
19.11.2012
Kairit tegi uue loo

Neljapäeval väisas Elmarit Kairit Tuhkanen ning tõi kaasa oma tuliuue laulu „Cappuccino“. Alates novembrikuust 2012 esindab artist Kairit Tuhkaneni Face Advertising Management. Seoses uue singli ilmumisega, plaanib artist üle Eesti tuuri "Kui kohtume taas … " Esinemiskava sisaldab 45 minutilist setti, mille kokku panemiseks ootasime ka raadio Elmar kuulajate kirju koos lemmiklauludega, mida Kairit võiks tuuril esitada. Kairit on laval koos proffessionaalsete meestantsijatega, kelle liikumiskava muudab kogu show nauditavaks ka kõige nõudlikumale publikule.

Janne avaldas uue laulu

Juba aastaid Los Angeleses resideeruv Janne Saar annab teada oma uuest laulust. Endine Nexuse lauljatar on valmis saanud loo nimega „Art of love“. Loo sõnad valmisid kahasse koos Carola Madisega, produtseerida aitas Rob Montes. Rahustava loomuga pala saab kuulata YouTube’ keskkonnas: http://www.youtube.com/watch?v=WFDHtYAT4is

Kosmikud andsid viimased kaks kontserti

Kosmikud lähevad määramata ajaks puhkusele ja teevad muusikas pausi. Kolmteist aastat aktiivset tegevust on selja taga ning puhkus on igas mõttes välja teenitud. Reedel tehti fännidele kummardus Tartus ning laupäeval esinesid Kosmikud pealinnas. Koos Kosmikutega astus lavale ka oma üheksandat stuudioalbumit reklaamiv põhjanaabrite soomlaste ansambel Viikate.

Viisik alustas tegevust

Laupäeval andis Elmari “Muusikauudistele” intervjuu Peeter Podelsky ansamblist Viisik. moodustatud uue ansambli Viisik. Laulu "See Mees" eestikeelse teksti kirjutas Vello Salumets. Originaal on The Beatles "This Boy", mis pärit 1963. aasta singli B-poolelt, kus A-poolel oli "I Want To Hold Your Hand". "This Boy" autoriks on John Lennon. See on üsna tundmatu biitlite lugu, mida 60ndatel esitas inglise keeles pidudel Eesti tollane biitansambel Rütmikud, kus solistiks nooruke Tõnis Mägi. Viisik:

Peeter Keäri -bass; 1965-1985 "Mikronid" (ansambli "Viisik" kokkuklopsija)
Mait Eelrand -kitarr,vokaal; 1965-1968 Aruküla bänd "Robinsonid";
1968-1973 "Fix"; 1974-1994 Aruküla band "Olmerid"
Peeter Podelsky -klahvpillid,vokaal; alustas 1965-1967 "Rütmikud"
1967-1968 "Elektra"saateansambel; 1970 "Credo"; 1972-1974 "RetAkord"
Urmas Raagel -vokaal; 1978-1982 TK"Marat" bigbänd; 1982-1984
Põltsamaa "Ranna-Restoran";1995-2010 Kahemehe bänd Eero Üksväravaga
Kalev Kosk - löökriistad; 1969 -1985 "Mikronid"; "Mobile" jne.
Ivar Sipra - vokaal; ansamblid "Positron"; "Mess", "Meie"

Kukerpillid jätsid kontserdi ära

40. juubeli puhul plaanitud kontserdi ootamatult ära jätnud Kukerpillid paljastavad, et teguviisi põhjuseks polnud õnneks mitte ühegi eaka härra tervisehädad, vaid hoopis Rock Café puudulik orgunn, kes ei suutnud neile isegi viimasel päeval soojendusesinejat organiseerida, vahendab Õhtuleht. Karmid süüdistused! Ansambli mootor Ike Volkov selgitab, et Rock Café esindajatega oli neil olnud pikk kirjavahetus, mis lõpuks ei viinud kuhugi. “Me oleme ikkagi vana kooli mehed,” põhjendas ta ja ansambli akordionist Arne Haasma kinnitas, et talle jäi mulje, justkui poleks klubil konkreetset tegijat, kes selle õhtuga tegeleda oleks saanud ja kõik jäeti viimasele hetkele. “Kunagi pole asjad sujunud tõrgeteta,” pritsib Haasma sappi. Rock Café meediajuht Gunnar Viese vaatab esimesele Eesti bändi kontserdile, mis nelja aasta jooksul ära jäi, pisut teise nurga alt: “Arvan teadvat, milles asi tegelikult oli — eks piletite eelmüügi tulemused olid nii meile kui ka muusikutele teada iga mõne päeva järel ja õhus oli orkaani tunda juba ammu ja katastroof ei näinud taanduvat.”

Mägi ja Johanson lähevad tuurile

Tõnis Mägil ja Kärt Johansonil on ilmunud nende esimene ühine album „Teine ruum“. Uuel plaadil ja esitluskontsertidel kuuleb parimaid lugusid nende ühisest loomingust. „Tuul ja roos“, „Jah, ma nägin lumevalgust“, „Sim sala bim“, „Hull naine“ on vaid mõnede lugude pealkirjad, mille leiab värskelt albumilt. Plaadil on ka lugu pealkirjaga „Kui maailm jääb seisma“, milles laulavad kaasa ka Mägi ning Johansoni tütred Liidia ja Mirt. Kõigi lugude muusika autor on Tõnis Mägi ning tekstid pärinevad peamiselt Poola luuletaja Zbignjew Herberti sulest. Lisaks ka Paul-Eerik Rummo, Juhan Viidingu ning lauljate enda kirjutatud tekstid. Septembris nägi ilmavalgust ka nende esimene ametlik muusikavideo loole „Metsas“, mis on filmitud ajatus Esna mõisas ühe hingetõmbega, vahendab Delfi. Tõnis Mägi ja Kärt Johansoni uue plaadi esitluskontsertid toimuvad 21. novembril Tallinna Vene Kultuurikeskuses, 22. novembril Tartu Vanemuise Kontserdimajas, 24. novembril Vihula Mõisas, 25. novembril Pärnu Endla Teatris ja 30. novembril Mooste Folgikojas. Tallinnas, Tartus ja Pärnus on laval ka Riho Sibul ja Robert Jürjendal kitarridel.

Mägi lahkus The Sunist.

10. november oli ajalooline päev ansambel The Suni jaoks, sest neid truult teeninud trummar Priit Mägi aka Mäkss esines selle bändi koosseisus viimast korda, pärast mida lahkub nii The Sunist kui Eestist. „See on minu viimane esinemine,“ kinnitas mees mikrofoni, vahendab Publik.


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar