Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 48
26.11.2012
Grete pikka lumeaega ei taha

Pühapäeval andis raadios Elmar intervjuu Grete Klein, kes loodab pikka sügist ja lühikest lumeaega. Kõige enam ootab laulev ilmaneiu aga suve, mil leiab kõige enam inspiratsiooni ja energiat uute laulude tegemiseks. Ka Grete uus laul “Minu unistus” on muusikaliselt suvise alatooniga, kuid juttu suvest pole. Lugu räägib unistamisest ja ilusatest asjadest meie umber. Laulust on kaks versiooni – üks tantsuline ja teine akustiline.

Jurman tervitab Elmari sünnipäeva diskoripuldis

Raadio Elmar saab 15. Ööl vastu sünnipäeva, 30. novembril saame kokku Venus Clubis. „Eesti diskol“ löövad kaasa uisustaarid Rolf ja Marilyn. Saates uisutamise võlusid ja valusid tunda saanud Rolf kannab ette kuulajate lemmiklood nagu „Ingel“, „Nüüd ma tean“, „Unustan sind“, „Liiga noor“ kui ka oma uusima kaverloo „Euphoria“. Õhtut juhivad ja kingitusi jagavad Elmari eetrihääl Lauri Hermann ja raadios Elmar külalissaatejuhi ametit proovinud Marilyn Jurman. Teleekraanilt tuntud Marilyni oleme viimasel ajal näinud jääl ja uisud all, kuid sel õhtul kogeb andekas laulev näitleja taas midagi uut – ta haarab mikrofoni ja kõrvaklapid ning võtab koha sisse diskoripuldis koos Lauriga. Pääsmeid Elmari üritustele loosime „Elmari Sõprade Klubis“, raadio Elmar eetris ja raadioürituste veebikodus eestidisko.ee. Liitu „Eesti disko" fännidega ka Facebook’is!

Aasmäe avaldas uue loo

Mari-Liis Aasmäe käis laupäeval raadios Elmar ja andis teada ühest uuest hitihoiatusest. Dynamindis alustanud ja nüüd sooloartistina tegutsev Mari-Liis on teinud uue laulu ja seda taaskord koostöös Vahur Valgmaaga. Meie tipp-produtsent on laulu asjatundjatele kuulata andnud ning tagasiside on olnud üllatavalt võimas. “Kustutades sõnumeid” võib tunduda küll pisut lapsik pealkiri laulule, millega tahetakse rünnata “Eesti laulu” konkurssi, kuid Aasmäe-Valgmaa ühistööna sündinud tekstil on kindlasti palju sügavam sisu kui seda pealkirjast ainuüksi järeldada võiks. Lugu tehti taotluslikult hästi raadiosõbralik ja mitte liiga raju ega tempokas. Nõnda loodetakse raadiokuulajate poolehoidu võita ning raadioeetris võimalikult palju eetriaega välja võidelda – nii ju hitid sünnivadki. Muide taustalauljateks on aukartustäratav duo – Kaire Vilgats ja Artjom Savitski.

Jurman valmistab plaati

Marilyn Jurman valmistub detsembris välja andma oma debüütalbumit "Back to Saturn". Miks kannab plaat säärast nime ning kuidas saavad fännid albumi ilmumisele kaasa aidata, saab kuulata raadio Elmar kodulehelt. Plaadi tegemine tuli kõne alla suuresti tänu portaalile hooandja.ee. See on “käsi-peseb-kätt” põhimõttel tegutsev veebileht, kus inimesed on pakkunud toetust plaadi välja andmiseks. Vastutasuks lubas Marilyn toetajatele oma plaati. Ka plaadi kujundus on juba valmis ja lauljatar on sellest ise väga vaimustuses. Ka lood on põhimõtteliselt olemas, kuid vajavad veel viimast lihvi.

Moonshine alustas tegevust

19. novembri hommikuprogrammis andis intervjuu Erko Laurimaa. Kunagi ansamblites Shanon ja Glive kitarri mänginud Erko Laurimaa ja Malcolm Lincolni trummar Uku Kübar otsustasid koos sõpradega kokku panna uue bändi. Milline on Moonshine'i saamislugu ja millised on uue bändi plaanid, kuula juba intervjuust raadio Elmar kodulehel. Kõik on Rapla piirkonna poised, kes teineteist ammusest ajast teavad ja koos on palju musitseeritud. Trummar Uku pakkus kord üht esinemist suve lõpus ja punt pandi kokku ja hakati proovi tegema. Nimi tähendab kõigile midagi erinevat. Bändimehed peavad ise nime kahemõtteliseks - osalt romantiline, osalt mitte. Stiililiselt tahetakse teha punkrokki ja kantrimuusikat. Kõik lood on bändi omalooming. “Sa seisad mu ees” on värske lugu Elmari fonoteegis ja räägib inimsuhetest.

Meie enimteeniv staar on Kerli

Äripäev on kokku pannud Eesti staaride sissetulekute TOP-i, mille tippu troonivad USA-s karjääri tegev laulja Kerli Kõiv ning Saksamaal ühes maailma tippliigas, Bundesligas vutti taguv Ragnar Klavan. Mõlemad teenivad ajalehe andmetel aastas 1,5 miljonit eurot. Ajaleht arvestab edetabelisse ka Eestis sündinud, kuid siit lapsena ära kolinud Ameerika jalgpalluri Michael Roosi ja hokimängija Leo Komarovi, kes hõivavad tegeliku esimese ja teise koha 5,5 miljoni dollari ja 2 miljoni euroga. Viiendat-kuuendat kohta jagavad 450 000 euroga Baruto ja Kaia Kanepi, seitsmes on 350 000 euroga Sergei Pareiko. Järgnevad Rein Taaramäe ja Konstantin Vassiljev vastavalt 300 000 ja 270 000 euroga. New York Red Bullsis palliv Joel Lindpere hoiab 142 000 eurose aastapalgaga 11. kohta, Vassiljevi ja Lindpere vahele mahub telesaadete juht Tuuli Roosma, kelle meediafirma Reede kasum oli eelmisel aastal 149 751 eurot.

Tanja plaat on valmis

Tanja Mihhailova on karakter, kellest on mitmete aastate jooksul halastamatute proovide käigus vormitud täiuslik püss — väljanägemiselt elegantne, aga kui vaja, teeb pauku ka! Kohe kohe paisatakse müüki Tanja uus album “Gemini”. Milliseid lugusid uuelt albumilt leida võib? „Plaadi nimi on "Gemini" (Kaksikute tähemärk) ja plaadil on 12 lugu. Ma olen tähtkujult kaksikud ja sellepärast ka selline nimi. Ma ei oska kunagi otsustada, mida ma tahan laulda, kas klubimuusikat, natuke leebemat elektroonilist lounge muusikat või ilusaid ballaade, nii et sellelt plaadilt leiab kõike,“ rääkis Tanja Publikule antud intervjuus.

Portugal loobus Eurovisioonist

Portugali rahvusringhääling teatas, et riik ei osale 2013. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel. Ringhääling ei välistanud võimalust, et 2014. aastal naaseb riik võistlusse, vahendab esctoday.com. Portugal tegi Eurovisioonil debüüdi 1964. aastal ning 48 aasta jooksul on vahele jäänud vaid kolm võistlust - 1970., 2000. ja 2002. aastal. Portugali parim saavutus oli Lucia Monizi laulu «O meu coraçao nao tem cor» kuues koht 1996. aastal, kirjutab Elu24 oma lehel.

Kärmas sai emaks

Laululooja ning muusiku Maian Kärmase perekond on ühe liikme võrra juurdekasvu saanud – lauljatar sünnitas oma esiklapse. Maiani kaasa avaldab oma Facebooki kontol, et paari perre sündis poeg, kes sai nimeks Palle-Mattias, kirjutab Õhtuleht. 13. novembril kirjutatud postituse kohaselt peaks lapsel seega tänaseks vanust olema juba mitu nädalat.

Rutiku käis operatsioonil

Jäätantsusaates jalga vigastanud Emil Rutiku (49) taastub nüüd põlveoperatsioonist. «Olen veel karkudel mees,» naerab Emil, kes keskendub nüüd igal moel tervise taastamisele, kirjutab Naisteleht. Tema «arsenali» kuuluvad peale harilike tablettide-salvide ka looduslikud vahendid. «Joon kõva jalakondileent ja tugevdan tervist ikka ka küüslaugu, äädika ning linaseemneõliga. Rohuteesid teen ka - kibuvitsast, kuivatatud õunakoortest, sidrunväändikust.» loetleb mees.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar