Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 49
03.12.2012
Kalmer Neidla kaotas tulekahjus oma kodu

Ansamblist Bad Orange tuntud ja Grete Kleini lugude autor Kalmer Neidla andis meie Elmari “Muusikauudiste” toimetusele teada, et ööl vastu reedet röövis tuli tema perelt kodu. Majas olnud töövahendid ja isiklikud asjad hävisid tules täielikult. Alles jäid vaid seljas olnud riided. Kalmer palus kõigile kuulajatele südamele panna, et pimedal ja külmal ajal küünalde ja kõikvõimalike tulekolletega ettevaatlikud oleksite!

Kruuv ilmutas teise albumi

Kolmapäeval käisid raadios Elmar külas vennad Allan ja Valmar Kasuk ansamblist Kruuv. Allan laulab ja Valmar mängib bändis kitarri. Mehed tõid kingituseks kaasa ka oma teise albumi „Lihtsalt jee“. Selle kruuvilikult positiivse albumi materjal on salvestatud suures osas oma enda kodustuudios, millesse on investeeritud kõik esinemistelt saadud rahad. Vaid trummipartiid salvestati Tallinna stuudios. Bändi tegijad jagunevadki mõlemasse linna – Tartusse ja Tallinnasse. Ega raha plaadiga kokku aja. Tehasest tuhat plaati tellinud bänd jagab suure osa plaatidest just promomise eesmärgil.

Merili Varik avaldab albumi

Neljapäeval andis Elmarile intervjuu Merili Varik. Meil on suur rõõm teada anda, et 14. detsembril esitleb lauljatar kauaoodatud sooloalbumit „Kas tõesti“. Album jõuab poekettidesse ning ITunesi juba nädalapäevad varem. Albumilt juba ilmunud singlid on „Jää alati mu kätte“ (2011, oktoober) ja „Sadamas“ (2012, mai). Albumilugude põhiprodutsentideks/autoriteks on Alar Aigro ja Mait Vaik. Helipildilt on uus plaat meeldiv ja mahe popprokk, millele on iseloomulikud ilusad meloodiad ja naiselik elegants, samas toetudes tugevalt maitseka, enesekindla ja iseteadliku alternatiivroki ja indie baasile, mis on samuti Merili tausta alati iseloomustanud.

Tali avaldas klubiloo

Pühapäeval käis raadios külas Henri Tali. Margus Martmaa kirjutas lauljale uue loo „Sumedal ööl“. Lugu räägib nagu ikka tunnetest ja jätab loo lõpus kõik lahtiseks. Sel korral saab kuulaja ise edasi fantaseerida, mis võiks laulu tegelaskujudega edasi juhtuda. Kuna Tali ja Martmaa on head sõbrad, otsustas Karavani bassimees suunata loo just Henrile. Lugu on üllatavalt klubilik ja selle loomisel on palju šnitti võetud välismaistelt tantsubändidelt.

Eurovisiooni finaali piletid müüdi maha

Maikuus Malmös toimuva Eurovisiooni lauluvõistluse finaal-show müügile tulnud piletid müüdi välja kõigest 22 minutiga. Välja said siiski müüdud vaid lõppvõistluse live-show piletid ning veel on saadaval piletid kokku kaheksale Eurovisiooni kontserdile: poolfinaalide ja finaali kohtunikele mõeldud proovi-show'dele ja peaproovidele ning poolfinaalide live-show'dele, vahendab lauluvõistluse meeskond oma kodulehel. Piletihinnad algavad 10 eurost ning ulatuvad 216 euroni. Suurejooneline laulu- ja tele-show leiab aset 14.-18. mail 2013. Rootsile on see viies kord lauluvõistlust võõrustada, vahendab Delfi.

Kalkun läheb Jaapanisse kontsertreisile

«Kindlasti oleks huvitav väljakutse panna jaapanlased eesti keeles laulma. Ma ei tea, kas see õnnestub, aga üldiselt on mul komme vähemalt püüda, et inimesed kaasa laulaksid. Tagasihoidlike jaapanlaste puhul on see põnev väljakutse,» leiab folklaulja Mari Kalkun, kes sõidab juba teist korda Jaapanisse kontserdireisile. Kalkun usub, et ehkki eesti keel ja kultuur on Jaapani publiku jaoks väga eksootilised, on siiski olemas nähtamatud niidid, mis tema muusikat Jaapaniga seovad, kirjutab Õhtuleht. Näitena toob laulja välja asjaolu, et nii jaapani kunstis kui tema muusikas domineerivad looduslähedus ja samalaadne esteetika.

Jörbergid tähistavad pulma-aastapäeva

Peagi 35. pulma-aastapäeva tähistavad Ester (67) ja Üllar Jörberg (71) toetavad teineteist nii heas kui halvas. Esteri ja Üllari kodus valitseb üksmeel ja harmoonia. «Üksteist tuleb mõista ja toetada, mitte haukuda ja vaielda. See ei vii kuhugi,» paljastab Üllar hea suhte tagamaad, Kroonika veergudel. «Et arusaamatusi tekkida ei saaks, tuleks oma tunded ja mõtted kohe lagedale laduda, mitte lasta neil enda sees suureks kasvada,» teab elutark mees.

Põhja-Tallinnal valmis uus video

Eesti üks menukamaid räpipunte Põhja-Tallinn on maha saanud uhiuue muusikavideoga loole "Meil on aega veel", mis on ühtlasi neljandaks singliks bändi debüütalbumilt "Per Aspera ad Astra". Põhja-Tallinn on 7-liikmeline ansambel, kes tõusis muusikataevasse särava tähena 2012. aasta alguses pärast ootamatult populaarseks osutunud singlit "Lähen ja tulen", mille muusikavideot on nüüdseks vaadanud Youtube'is 860 000 silmapaari. Septembri lõpus ilmus bändi debüütalbum "Per Aspera ad Astra", mis on trooninud müügiedetabelites ühtekokku 7 nädalat järjest. Uuel singlil "Meil on aega veel" lööb kaasa Aegviidult pärit lastekoor Reet Kangeri juhtimisel. Lapsed astuvad üles ka muusikavideos, mis on filmitud Kaarli kirikus. "Tahtsime tuua jõuludele eelneval ajal inimestele meeldetuletuseks selle looga sõnumi, et tähtis ei ole tormata, vaid leida aega iseendale ning oma lähedastele. See on kõige tähtsam," lausus Publikule bändi ninamees Jaanus Saks aka Wild Disease.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge