Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Musikauudised nädal 50
10.12.2012

Normann avaldas ballaadi

Henrik Normann andis laupäeval raadio Elmar “Muusikauudistele” intervjuu ja parodeerimisrolliks oli seekord Linnar Priimägi. Meil on rõõm teatada, et Henrik Normann on valmis saanud uue ballaadi. Värsket duetti „ Kui sa tahad nii „ esitab Henrik koos Johannaga ning tegu on selle koosluse juba teise duetiga. Laul on põhjanaabrite juurtega ning kõneleb suurest armastusest ja truudusest ja teineteisele andumisest. Loo originaal on olnud kasutusel isegi ühe soomlaste filmi tunnusloona.

Lehepuul valmis uus laul

Jaan Lehepuu ja DJ TT uus laul “Lähen Siit” sündis koostöös Blaya Musicuga ja selle eestvedaja Gunnar Viibusega. Lugu räägib igatsusest, kadunud armastusest ja sellest, et vahel tuleb lihtsalt minna ja leida oma uus õnn. Lauluga loodetakse võita populaarsust nii raadios kui tantsusaalides.

Maarja album on valmis

Elmarile andis intervjuu särav Maarja-Liis Ilus, kes rääkis uuest albumist ja jõulukuu tegemistest. Detsembrikuu on hullumeelselt kiire kuu Maarja jaoks. Igapäevaselt on esinemisi ja proove. Esinemisi on detsembris kokku 25. Suurimaks projektiks on Maarja jaoks jõulukuul kindlasti ühistuur koos Marko Matverega. Tuuri nimeks on “Jõulutähed”. Maarja on valmis saanud ka uue albumi “Kuldne põld”. Plaadil on nimilooks kaver kunagisest Stingi laulust ning Leelo Tungal kirjutas loole eestikeelse teksti. Tõlkeloa saamine võttis aega mitu aastat ja palju tööd oli selle laulu tegemisega. Seda suurem on praegu rahulolu!

Matvere läheb tuurile

Neljapäeval andis Elmarile intervjuu Marko Matvere, kes läheb koos Maarja-Liis Ilusaga jõulutuurile “Jõulutähed”. Marko andis mõista, et detsembris on tööd palju. Eestimaa talv Matverele ka väga meeldib, sest soojades paikades reisidel olles on pidev 30-ne kraadine kuumus ka väga tüütav ja pääsu sellest pole. Kohalikel on terve elu vaid üksluine väga kuum ilm. Idee jõulutuurile minna tuli Maarja poolt. Kontserdilaval on ka varem koos oldud ja koostöö on siiani väga hästi sujunud.

Bad Orange tegi Eurovisiooniks laulu

Neljapäeval andis Elmarile intervjuu Kalmer Neidla. Oma tragöödiast rääkides tundis Kalmer suurt imestust, kui väga palju inimesi on tema perele abi pakkunud. Tulekahjus oma kodu kaotanud perekonnale on toodud riideid, mööblit ja arvele kantud raha. Nüüd tahab Kalmer omakorda aidata neid, kes abi vajavad. Palju riideid, mis nende perele kas liiga väiksed või suured, kavatseb Kalmer edasi anda. Aktsioonis aitab ka Kanal 2. Lisaks muule hakkab vaikselt tuure koguma ka „Eesti laulu“ selleaastane konkurss. Bad Orange on valmis saanud laulu „Oodates Sind“ ja see on samuti plaanis konkursile esitada. Lugu räägib Sinilinnust, kes on sinise taevaga sama värvi ja sestap ei ole teda taevalaotusel näha, ent, ta on siiski olemas. Paralleele saab tõmmata ka elust enesest.

Ines astus Berkley ülikooli

Veel sügisel unistas muusik Eda-Ines Etti sisekujundusõpingutest, kuid saatus tahtis teisiti ning nüüd tudeerib neiu mainekas Berkley ülikoolis laulukirjutamist. "Ma tõesti õpin septembrist Berkley ülikoolis laulukirjutamist, see hõlmab nii muusikat, vokaali kui ka sõnu," rääkis Etti Naistelehele. Disainiõpingute unistust pole Ines maha jätnud, ning muusikaoskuste täiendamise idee andis talle Eesti Esitajate Liidu stipendium. Kuna tegu on online-õppega, ei pea Ines õnneks Ameerikasse minema, mistõttu ükski kodumaine kontsert ära ei jää.

„Eesti laulu“ tähtaeg kukub

Suurima kodumaise lauluvõistluse “Eesti Laul 2013” lugude esitamise tähtaeg on esmaspäeval, 10. detsembril. Pärast seda valib muusikaasjatundjatest žürii saadetud palade hulgast 20 parimat, mis pääsevad kahte poolfinaali. Võistluse „Eesti Laul 2013“ ajakava:

- heliteoste konkursile esitamise tähtaeg on 10. detsember 2012 kell 15

- žürii valib nende hulgast 20 parimat, mis tehakse avalikuks hiljemalt 14. detsembril 2012

- esimene poolfinaal toimub 16. veebruaril 2013

- teine poolfinaal toimub 23. veebruaril 2013

- finaal toimub 2. märtsil 2013 Nokia kontserdimajas.

Sõnajalad on vaenujalal Bellaga

Sõnajalgade ja aktiivse muusikategemise üsna harvaks jätnud Igor Maasiku ehk Onu Bella nime all vahelt olevat läbi jooksnud must kass: miks ripub YouTube’is autoritelt luba küsimata Sõnajalgade lugu, millest Onu Bella tõlgenduses on saanud lorilaul? Kauges minevikus, 1994. aastal, lindistas mänedžer Aarne Valmis koos Onu Bellaga jõulude eel kassetti, kuhu mahtus ka jumalikku valgust jutlustavate Sõnajalgade laul "Elu tuul" ning paroodia tegemine näis suurepärase ideena, kirjutab Õhtuleht. "Et Sõnajalgadel oli siis hiilgeaeg, jäime põnevuse ja väikese hirmugagi ootama: järsku oleme pahandusega hakkama saanud ning Jumala pojad ja tütred hakkavad möllama, sest lugu oli tõesti üks-ühele maha pandud," meenutab Valmis. Mingit möllu aga ei järgnenud, vaid hoopis vaikus ja nüüd, 18 aastat hiljem on pahandus käes. "Esimese hooga ei saanud ma üldse aru, millega tegu, sest lugu on ju ammu kõigi poolt unustatud," kirjeldab Valmis ootamatut telefonikõnet ja lisab juurde, et kohtukutset pole küll saand, küll aga helistab nii talle kui onu Bellale Sõnajalgade üks poegadest.

Rubina-Hunter naudib emarolli

«Elu on hoopis teistsugune! Meil on väga huvitav, põnev on proovida ennast teises rollis - olla ema,» naerab lauljatar Sofia Rubina-Hunter (27), kes tõi 18. oktoobril ilmale pisitütar Naima. Lauljatar tunnistab, et talle väga meeldib kodus olla. Õhtuleht kirjutab, et mais abiellunud ja nüüd emaks saanud Sofial on alanud uus elu. Praegu on Sofia Rubina-Hunteri ja tema abikaasa Jason Hunteri (28) kodu rohkem Tartus, vaid kontsertide pärast tuleb mõnikord Tallinnas käia. «Tahtsime midagi rahulikumat ja kolisime mõneks ajaks Tartusse, aga kindlasti mitte kauaks,» märgib värske ema, kes pisitütre kõrvalt natuke ka lauljatööd teeb.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap