Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 51
17.12.2012

Lenna teine plaat ilmub järgmisel aastal

Fännide poolt pikisilmi oodatud Lenna Kuurmaa teine sooloplaat jõuab müügile järgmisel aastal, vahendab Õhtuleht. «Peab veel kannatama paraku, ootan ise ka väga. Aga loominguga ei saa rutata ja seda ei saa ka sundida. Võtab veel aega,» kirjutas Lenna Ninjaportaalile. Uuelt plaadilt on seni avaldatud vaid üks singel - «Mina jään», mis salvestati jaanuari alguses Rootsi pealinnas Stockholmis. Maikuus avaldati, et Lenna salvestab oma uut plaati Rootsis, seega ei võetud seal linti ainult üks laul - ehk koguni terve plaaditäis lõpuks...

Helen laulab koos Soul Militiaga

Laupäeval andis raadio Elmar „Muusikauudistele“ intervjuu Helen Adamson. Ilmunud singel on kaver Billy Joeli loost "Honesty" ning eestikeelsena on selle avaldanud 1982. aastal Jaak Joala. „Kuna olin varasemalt teinud koostööd laulja ja produtsendi Kaido Põldmaga, tekkis mõte seekord paluda projekti ansambel Soul Militia. Bänd andis oma vokaalidega loole väga uudse näo. Nüüd on aasta tagasi tekkinud idee valminud minu viiendaks singliks. Loo miksis kokku üks omaala parimaid - Rob Montes, kes on muuhulgas miksinud selliste artistide lugusid nagu Justin Timberlake, Whitney Huston, Stevie Wonder, Dr. Dre jne. Lugu masterdas üks Eesti parimaid- Glen Pilvre.“

Zetod tähistavad järgmisel aastal juubelit

12. detsembri hommikuprogrammis ajasime juttu Jalmar Vabarnaga ansamblist Zetod. Ansambel andis jõulude eel välja uue singli "Ivvo". Intervjuus tuli aga juttu ka sellest, et bänd tähistab järgmisel aastal oma 10. sünnipäeva. Mida mehed selleks puhuks plaanivad, kuula juba intervjuust Elmari kodulehel. Lühidalt öeldes on juba jaanuaris plaanis hakata salvestama. Mehed ise lubavad, et selle 10-ne aastaga on tulnud särtsu veel juurde. Juubeliaastal plaanitakse pidustusi ja uusi laule. Plaadini loodetakse jõuda aprilliks.

Eesti laul võitis fonogrammiauhinna

Kohtla-Järve eeslinnast, Ahtmelt pärit ansambel MUSTus valiti festivalil International Paranormal Songs (IPS) aasta fonogrammiks lauluga "Foolim ja Seemned". Festivali zürii hindas selle laulu puhul tundlikku helikeelt ja paranormaalsete motiividega rikastatud teksti. "See uudis võtab silma märjaks küll. Oleme selle fonogrammiga töötanud pere ja töö kõrvalt viimased 8 aastat. Eriti tore, et tunnustus saabus lähivälismaalt. Soomlased on suur ja soe rahvas," kommenteeris ansambli kunstiline juht Ants Heeringas Helsingist. Zürii esinaise Heitti Purkkala sõnul sündis otsus öösel. "Olime väga väsinud ja tahtsime asjaga ühele poole saada. Kokku esitati meile 157 lugu 19 riigist. Tagantjärele, oleks võinud otsuse muidugi hommikuks jätta, kuid spontaansusel on alati IPSis olnud keskne roll," ütles Purkkala. Festival International Paranormal Songs (IPS) toimub igal aastal paralleelselt Nobeli preemia auhinnatseremooniaga. Festivali asukohta hoitakse ranges saladuses kuna kardetakse rahvusringhäälingu tüüpi asutuste ja poliitikute sekkumist delikaatsesse otsustusprotesessi. Auhinnaline fonogramm kuulub aasta jooksul kohustuslikule esitamisele kõikides IPS'i liikmesmaades, mida on kokku 42.

Veziko avaldas uue raadiosingli

Pühapäeva hommikul andis Elmarile intervjuu Alen Veziko. Mees andis välja uue raadiosingli „Teisipäev“. Lugu on viies singel plaadilt „Öö kuulub meile“ ja autor on Alen ise. Teisipäev on Alenile tähtis töötamise paev. Alati pärast esinemisterohket nädalavahetust möödub esmaspäev puhkamise tähe all. Teisipäevale koguneb palju kohustusi ja ülesandeid. Jõulukuu tervikuna on Alenil esinemisi täis. Jõulupühade aegu leiab mees aga kindlasti aja lähedastega koos olla ja traditsioonide kohaselt jõulutoitusid süüa.

“Perepeo” võitis perekond Dvin

"Perepeo" finaalis astusid üles perekond Koorts, armeenia õdede-vendade ansambel Dvin ning muusikaõpetajatest õed ansambliga Risk. Telepublik hääletas võitjaks armeenia neliku, ansambli Dvin. Esimesena esitati uus lugu, teine lugu aga valiti esitatud repertuaari hulgast. Palju õnne ja jaksu edaspidiseks muusikategevuseks!

Avalikustati poolfinalistid

Avalikustati 20 „Eesti laulu“ osalejat, kes juba mõne kuu pärast Eurovisioonile pääsemise nimel võistlema hakkavad. Nimekirja ilmestavad suures osas "Eesti otsib superstaari" saatest tuntuks saanud lauljad ning ka käimasoleva hooaja lauljad, kellest mõne jaoks pole saade veel läbigi saanud: esindatud on Elina Born, Rasmus Rändvee (ansambliga Facelift Deer) kui Anisa Vänikver ja eelmistest hooaegadest esile tõusnud Birgit õigemeel, Rosanna Lints, Teele Viira ja Liis Lemsalu. Siin on nimekiri:

Tenfold Rabbit "Balance of Water and Stone"

Facelift Deer "Dance"

Elina Born "Enough"

Birgit Õigemeel "Et uue saaks alguse"

Rosanna Lints "Follow me"

Neogeen "Lune Surnoise"

Marie Vaigla "Maybe"

Winny Puhh "Meiecundimees üks Kosakov läks eile Lätti"

Tauri Anni "Miljoni roosiga kaardi sul saadan

Flank "Missing Light"

Põhja-Tallinn "Meil on aega veel"

Marilyn Jurman "Moving to Mmm"

Grete Paia "Päästke noored hinged"

Teele, Tuuli ja Ula "Ring The Alarm"

Kõrsikud "Suuda öelda ei"

Sarah "Taevas valgeks läeb"

Anisa Vänikver "The missing thing"

Liis Lemsalu "Uhuu"

Liisi Koikson ja Söörömöö "Üle vee"

Rolf Roosalu "With U"

Tamme on neiupõlvekaalus

„Tööle!” ütleb Heidy Tamme. „Tööle, ei ole siin mingit diivatsemist!” Ta räägib iseendast ning neid sõnu ütles talle suur režissöör taevastest kõrgustest kord ühe kontserdi ajal, mis peaaegu oleks ebaõnnestunud, kirjutab Elukiri. Lauljal ja muusikapedagoogil Heidy Tammel jääb tänavune aasta meelde sellega, et nüüd mahub ta jälle oma neiupõlveaegsetesse kleitidesse ja seelikutesse. „Olen tõesti oma neiupõlvekaalus,” kinnitab Heidy ja räägib pikemalt, millise hinnaga. Nimelt oli tal jaanuarikuus operatsioon, et korrigeerida reflukshaigusest tingitud sopistumist. „Ma olen kuulnud jutte, et mul lõigati pool magu ära, aga nii hull asi siiski pole,” naerab Heidy vaoshoitult. „Aga asi läks siiski nii hulluks, et ma mõtlesin, kaua ma kannatan, isegi vett juua enam ei saa, käin operatsioonil ära.” Pärast operatsiooni sai Heidy aga haiglast stafülokoki. Oli see nüüd toidus või operatsioonitoas — kes seda enam teab. „Aga sellele järgnesid antibiootikumid, veerežiim, tilgutite all olek. Kui sööma võis hakata, siis ainult püreed… Aga elus ma olen!” Heidy on tänulik, et oli haiglas sellel ajal, kui bakter avastati, sest kodus viibides võinuks lood hoopis kehvemad olla.

Algas Aastalaulu hääletus

Aasta läheneb lõpule ning aeg on ära valida ka Elmari “AASTALAUL 2012”. Traditsiooniliselt kandideerivad sellele tiitlile laulud, mis on kõige pikemalt püsinud Elmari uute laulude edetabeli esikohal. Tänavu on neid laule 5 ja et nende seast oma lemmik valida, tuleb muidugi hääletada! Ja hääletada tasub, sest kõikide osalejate vahel loosime välja palju Elmari “nänni”, kusjuures peaauhinnaks on eriti uhke Elmari komplekt: Elmari jope, taldrik, tass, 2 cd-plaati, šokolaad ja veel muudki. Võitja – nii auhinnavõitja kui võiduloo – kuulutame välja 29nda detsembri edetabelisaates! Hääletamiseks saada sõnum numbril 1511, sõnumi hind 1 euro ja kirjuta esimeseks sõnaks LAUL ning siis oma lemmiku number!

Ott Lepland "Kuula - kui soovid hääletada Oti poolt, kirjuta sõnumisse LAUL 1

HU? ja Marten Kuningas "Areen" - kui kirjutad LAUL 2, annad hääle Areenile

Põhja-Tallinn "Lähen ja tulen” - kui arvad, et võitu väärib Põhja-Tallinn kirjuta LAUL 3

Lauris Reiniks "Süda vaikselt närbub" - kui sinu lemmik on Lauris, kirjuta LAUL 4

Shanon "Libahunt" - kui tahad hääle anda Shanonile, siis kirjuta LAUL 5

Jörberg avaldas raamatu

Tartus esitles oma raamatut "Armastuse laul" Üllar Jörgerg. Sõna võttis ka hea kamraad Onu Bella ning ega Jörberg laulujoruta rahvast minema lasknud, vahendab Publik. Kõnelenud Onu Bella võttis selle kokku nii: "Tegin süvaanalüüsi, millised on Jörbergile eriti südamelähedased, teemad, mis lähevad igal juhul kümnesse . Tegevused: tantsimine, päevitamine, rannas logelemine, naistega tutvumine, suudlemine, pidutsemine - ilma rõhutatud vihjeta alkoholi tarbimisele."

Future Brain ilmutas teise albumi

Ansambel Future Brain on välja andnud oma teise albumi "2". "2" on, nagu esimenegi album, saadaval nii digitaalse tasuta downloadina (aadressil www.futurebrain.ee) kui ka füüsilisel kujul plaadipoodides.

Padar alandas tele-eetris Borkat

ETV eetris olnud vestlussaate "Kahekõne" põhjalikus usutluses tunnistas Tanel Padar Priit Kuuse küsimusele vastates, et kõigil The Suni liikmetel puudub bändist suure skandaaliga lahkunud trummar Borka ehk Boris Hrebtukovi vastu igasugune inimlik sümpaatia. Borka väitis toona, et Padari pundiga on võimatu bändi teha, kuna see eeldab pidevat mäluauku joomist ja temale selline variant ei sobi. Juba tollal pildus Padar kõik kriitikanooled Borkale tagasi ja väitis, et tegu on rumala jutuga ning jäi oma teooriale kindlaks ka tele-eetris, vahendab Delfi. "Võib-olla ta tõesti sai asjast nii aru, et oleks pidanud meiega napsitama, aga ma küll ei pannud tähele, et oleks olnud perioodi, mil bänd oleks tsüklis," õigustab Padar, kuid ei eita ka padujoomist. "Inimlikku sümpaatiat pole tema vastu enam ammu kellelgi meist. Temaga on ikka väga halvasti läinud!" lajatas ta.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Mari-Liis Männik

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap